Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Miałbym dwa szybkie pytanie na początek :P

1) Aktualnie gram chyba na wersji 1.6, bo zapomniałem wcześniej zainstalować Community Patch 1.74, pytanie więc -czy po jego zainstalowaniu aktualne zapisy gry będą działać czy też będę zmuszony zaczynać grę od nowa?
2) Jak wyrzucić przedmioty z ekwipunku?
A tak w ogóle to soundtrack miejscami miażdży, zwłaszcza ten kawałek który leciał jako pierwszy zanim na dobre zaczęła się instalacja gry. Zna może koś tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2010 o 00:47, dave03 napisał:

2) Jak wyrzucić przedmioty z ekwipunku?

Shift+LPM o ile pamiętam, choć tak może było w Oblivionie, ale spróbuj.

Dnia 19.06.2010 o 00:47, dave03 napisał:

A tak w ogóle to soundtrack miejscami miażdży, zwłaszcza ten kawałek który leciał jako
pierwszy zanim na dobre zaczęła się instalacja gry. Zna może koś tytuł?

Gothic 3 Maintheme? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 01:05, Kirabaxior napisał:

Shift+LPM o ile pamiętam, choć tak może było w Oblivionie, ale spróbuj.


Tak na pewno było w Oblivione :) W Gothic 3 już tego próbowałem i nie działa.

Dnia 19.06.2010 o 01:05, Kirabaxior napisał:

Gothic 3 Maintheme? :P


To niestety nie ten. Przed chwilą aż odinstalowałem gierkę żeby go jeszcze posłuchać ;) To się nazywa dopiero poświęcenie :P Utwór pojawia się już w kreatorze instalacji i słychać chór w dalszej jego części. Szkoda, że te kawałki nie są zapisane w formacie mp3 albo czymś podobnym, bo chętnie bym ich sobie posłuchał w winampie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 00:47, dave03 napisał:

1) Aktualnie gram chyba na wersji 1.6, bo zapomniałem wcześniej zainstalować Community
Patch 1.74, pytanie więc -czy po jego zainstalowaniu aktualne zapisy gry będą działać


Bedziesz musial zaczynac od poczatku. Wiem, bo w czwartek jak kupilem najpierw pogralem chwile na 1.60, pozniej poczytalem o patchu 1.74, sciagnalem i zainstalowalem i niestety nawet podczas instalacji jest informacja, ze trzeba zaczac gre od poczatku. I tak tez sie stalo. Na szczescie wczesniej przeszedlem sam poczatek, wiec wiele nie stracilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na wrzucie wpisać Gothic 3 soundtrack, i tam masz różne ;)
Poza tym też w google można, ja osobiście uwielbiam ten, który wyskakuje w lesie w Silden, koło wodospadu.
No i oczywiście wszystkie 3 z pustyni ;)
Ale co do saveów, nie zachowają się, będziesz musiał grać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2010 o 23:20, Fun_g_1_2_3 napisał:

Klawiszami myszy ;-)
Krótkie naciśnięcie daje inny efekt i przytrzymanie też inny. Pokombinuj troszkę.


Klawiszami myszy: lewy-mocny cios, prawy- lekki cios

Dnia 18.06.2010 o 23:20, Fun_g_1_2_3 napisał:

PS. Trzeba było czytać wskazówki na początku gry ;-)


walka była musiałem im pomóc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że nadal nie wiesz jak to się walczy?
Prawy raz - Mocne uderzenie
Lewy raz - Lekkie uderzenie
Prawy przytrzymany - Uderzenie z zamachnięciem
Lewy przytrzymany - Blok
Lewy przytrzymany i prawy przytrzymany - pchnięcie (miecz) lub powalenie (broń dwuręczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem gothica 3 w playu i mam pytanie.Zaintalowalem najnowszy patch 1.74 ustawilem prawie wszytkie detale na maxa i rozdzielczosc 1680x1050 i chodzi w miare plynnie te 30-100 fps tylko czesto mi sie gra zacina.Jakie detale moge zmniejszyc zeby nie starcic na jakosci a zeby nie bylo tych zawieszen na chwile co jakis czas.Moj spzet to gtx 260, core2duo 3.4, 2gb.Oto moje opcje grafiki:
http://img571.imageshack.us/f/gote.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był co prawda ten tamat już poruszany w tym wątku, ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Chodzi mi o to, czy w najnowszych patchach została naprawiona sprawa premii do współczynników szat, a jeżeli tak, to czy w karcie postaci wyświetlają się zwiększone współczynniki pancerza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 14:55, PawelR1 napisał:

Ostatnio kupilem gothica 3 w playu i mam pytanie.Zaintalowalem najnowszy patch 1.74 ustawilem
prawie wszytkie detale na maxa i rozdzielczosc 1680x1050 i chodzi w miare plynnie te
30-100 fps tylko czesto mi sie gra zacina.Jakie detale moge zmniejszyc zeby nie starcic
na jakosci a zeby nie bylo tych zawieszen na chwile co jakis czas.Moj spzet to gtx 260,
core2duo 3.4, 2gb.Oto moje opcje grafiki:
http://img571.imageshack.us/f/gote.jpg/

Polecam wyłączyć lub zmniejszyć filtrowanie tekstur. To zazwyczaj najwięcej zabiera pamięci i wszelkie gry zaczynają ścinać. Osobiście mam wszystkie detale na max przy wyłączonym filtrowaniu i ścinki zdarzają się tylko przy dużej ilości przeciwników z deszczem i czarami na raz.

KrzychW - Patch 1.73 i 1.74 nastawione są głównie na efekty graficzne. Żadnych zmian przy wyświetlaniu współczynników itp. nie wprowadzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Czy 8800GTS, niepodkręcony e8400 i 3,25RAMu na XP dadzą radę z patchem 1.74, czy też bliżej mi do 1.72?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 16:06, Jave napisał:

Hm. Czy 8800GTS, niepodkręcony e8400 i 3,25RAMu na XP dadzą radę z patchem 1.74, czy
też bliżej mi do 1.72?

Jak to jest z 1.74 to za bardzo nie wiem bo nie chce mi się reinstalować całego G3 przy zbytnim ścinaniu.
Osobiście mam Core Duo 2 GHz, 2 GB RAM i grafikę 512 MB. Tak jak pisałem wcześniej na 1.72 wszystko działa na max oprócz filtrowania. Na 1.73 troszkę ścinało zwłaszcza przy ulepszonych efektach.
Przy obniżeniu parametrów wprowadzonych w 1.74 powinieneś dać radę grać na maksymalnych detalach bez filtrowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnych

Dnia 19.06.2010 o 16:00, Fun_g_1_2_3 napisał:

zmian przy wyświetlaniu współczynników itp. nie wprowadzono.


A szkoda, bo już nie raz była dyskusja o tym niedociągnięciu i najwyraźniej w dalszym ciągu tak będzie. Wprowadzono tyle zmian, a z tym problemem trzeba sie dalej borykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 13:10, Fun_g_1_2_3 napisał:

Mam rozumieć że nadal nie wiesz jak to się walczy?
Prawy raz - Mocne uderzenie
Lewy raz - Lekkie uderzenie
Prawy przytrzymany - Uderzenie z zamachnięciem
Lewy przytrzymany - Blok
Lewy przytrzymany i prawy przytrzymany - pchnięcie (miecz) lub powalenie (broń dwuręczna)


Coś pomieszałeś albo masz inne sterowanie.
Prawy raz - lekkie uderzenie
Lewy raz - normalne uderzenie
Prawy przytrzymany - blok
Lewy przytrzymany - mocne uderzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Sterowanie z instrukcji.

Krótkie kliknięcie LPM - Normalny atak
Krótkie kliknięcie PPM - Szybki atak
Długie kliknięcie LPM - Silne uderzenie
Przytrzymanie PPM i krótkie kliknięcie LPM - Przejście od parowania do ataku/Atak specjalny
Przytrzymanie PPM i długie kliknięcie LPM - Pchnięcie lub zabicie leżącego przeciwnika (w przypadku dobicia leżącego wystarczy akurat krótkie kliknięcie PPM i LPM jednocześnie)
Przytrzymanie PPM - Sparowanie ataku

Ciekawostka:

W instrukcji jest także opisany atak z wyskoku (skok i kliknięcie LPM), ale został on usunięty z finalnej wersji gry.

Sezon głupich pytań z Gothica 3 uważam za otwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 18:49, KamyK_84 napisał:

Coś pomieszałeś albo masz inne sterowanie.

Nic nie namieszałem ;-)
Pomyliłem tylko prawo i lewo ;-)
A tak to wszystko dobrze napisałem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 21:32, Piotrekmysza napisał:

@Gumisiek2 - próbowałem wykonać ten atak z wyskoku, ale to chyba nie działa.


A dlaczego miałby działać skoro został (co zostało przypasione) usunięty?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafi, bo nie mogę znaleźć jednego (chyba ostatniego) Płochego Jelenia dla Chrisa.
Zacząłem go gonić, ale przyuważyli mnie orkowie. Zająłem się nimi, a jeleń gdzieś zniknął... Czy one po jakimś czasie wracają na swoje miejsca czy jak gdzieś pobiegł to może tam zostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2010 o 21:40, Abi_Dalzim napisał:

Czy one po jakimś czasie wracają na swoje miejsca czy jak gdzieś pobiegł to może tam zostać?


Wszystko wróci do normy, po prostu olej zadanie i wróć w okolicę za parę godzin. Z drugiej strony rzadko bo rzadko, ale zdarza się że jelonek wpada pod ziemię i można go wyhaczyć tylko trybem celowania z łuku/czarem, ale jak już wspomniałem - niskie prawdopodobieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się