Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Lol, Play ma najlepsze pełniaki w Polsce. Niegodzien? A co to za różnica czy godzien czy nie, nie jesteś godzien nosić niebieskie majtki!
Edit: To żart/ironia, żebyś się nie obraził :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ta, ludzie rzucili się na Playa... Zaraz będzie mnóstwo postów z opisem "Gdzie mogę znaleźć to, siamto, owamto, gdzie ten NPC!" Oczywiście dobrze, że więcej ludzi pozna G3 (i może sięgnie po poprzednie części) ale ręką będzie boleć od pisania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 18:13, Ezio napisał:

No ta, ludzie rzucili się na Playa... Zaraz będzie mnóstwo postów z opisem "Gdzie mogę
znaleźć to, siamto, owamto, gdzie ten NPC!" Oczywiście dobrze, że więcej ludzi pozna
G3 (i może sięgnie po poprzednie części) ale ręką będzie boleć od pisania:P

W pełni się zgadzam. Podobnie było z Runes of Magic. Teraz wszyscy dowiedzieli się, że coś takiego istnieje. Bo Play i CDA dało go jako pełniaka.

A czy PLAY ma najlepsze pełne wersje w Polsce. Szczerze wątpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 18:22, Quandor napisał:

A czy PLAY ma najlepsze pełne wersje w Polsce. Szczerze wątpie...

Nie, ale jeśli chodzi o ten miesiąc, góruje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 17:30, Kirabaxior napisał:

Lol, Play ma najlepsze pełniaki w Polsce. Niegodzien? A co to za różnica czy godzien
czy nie, nie jesteś godzien nosić niebieskie majtki!
Edit: To żart/ironia, żebyś się nie obraził :>

Jee tam.
Mam na myśli, że Gothic 3 niedawno wszedł do Top Sellera i teraz już jest w PLAYu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 19:27, Bezi_113 napisał:

Jee tam.
Mam na myśli, że Gothic 3 niedawno wszedł do Top Sellera i teraz już jest w PLAYu.

A czy to źle? Ma być ciągle za stówę?
To raczej lepiej dla pisma, że daje TAKIEGO pełniaka. Jego ranga wzrośnie, a moim zdaniem i tak jest wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 18:22, Quandor napisał:

A czy PLAY ma najlepsze pełne wersje w Polsce. Szczerze wątpie...

Baldur''s Gate, Mafia, Neverwinter Nights, Gothic 3, Beyond Good and Evil, Hidden and Dangerous 2, GTR, Galactic Civilizations 2, Civilization 3... wymieniać dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:06, Kirabaxior napisał:

Baldur''s Gate, Mafia, Neverwinter Nights, Gothic 3, Beyond Good and Evil, Hidden and
Dangerous 2, GTR, Galactic Civilizations 2, Civilization 3... wymieniać dalej?

Nieźle, ale CDA i tak ma lepsze pełniaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, niby jakie? Że raz dali Hitmana czy Fable, nie znaczy że mają lepsze. I wiem co mówię - kupuję CDA regularnie od kilku lat, a Playa dość nieregularnie. Jedyny problem zarówno KŚG jak i Playa jest taki, że oni często robią czystki magazynów i przez to ludzie oceniają ich pisma jako słabo pełniakowe. W KŚG aktualnie jest Baldur''s Gate 2 Gold(z dodatkiem!). Źle? Licencja na takie, wysokobudżetowe RPGi kosztuje niemało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W KŚG aktualnie jest Baldur''s Gate 2 Gold(z dodatkiem!).

Dnia 11.06.2010 o 21:19, Kirabaxior napisał:

Źle? Licencja na takie, wysokobudżetowe RPGi kosztuje niemało.


Za to w reedycji była (jest?) już od dawna, do tego takiej za 19,99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 21:32, Quandor napisał:

Za to w reedycji była (jest?) już od dawna, do tego takiej za 19,99.

W takim razie muszę Cię trochę rozczarować, bowiem zarówno Hitmana: Blood Money jak i Just Cause (jak i całą resztę gier ze starej Kolekcji Klasyki a więc i Brothers in Arms się do nich zalicza) można aktualnie kupić za... 7zł. Wiem, bo sam niedawno te gry po takich cenach kupiłem.
A do tych pełniaków z Playa które wymienił wyżej Kirabaxior należy jeszcze dodać takie hity jak Prince of Persia: Piaski Czasu i przede wszystkim Heroes III wraz z dwoma dodatkami. Gry tej klasy CDA moim zdaniem nie dało jeszcze nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Hitman, Just Cause, Brothers in Arms, Fable? Wszystkie te gry były dawno w reedycjach.
To nie chodzi o to ile ta gra kosztuje. Chodzi o JAKOŚĆ gry i MARKĘ, im bardziej znana tym licencja droższa. A Baldur''s Gate to legenda RPG, w dodatku od BioWare. Jesli dalej będziesz podawał argumenty "bo ta gra jest za dwie dychy", to jesteś piepszonym materialistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 22:15, Kirabaxior napisał:

A Hitman, Just Cause, Brothers in Arms, Fable? Wszystkie te gry były dawno w reedycjach.
To nie chodzi o to ile ta gra kosztuje. Chodzi o JAKOŚĆ gry i MARKĘ, im bardziej znana
tym licencja droższa. A Baldur''s Gate to legenda RPG, w dodatku od BioWare. Jesli dalej
będziesz podawał argumenty "bo ta gra jest za dwie dychy", to jesteś piepszonym materialistą.


Cóż macie w tym rację. A czy jestem materialstą... czasem bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już odpowiadam :)
@gumisiek2:
Najmocniej Cię przepraszam, ale proponuję zacząć czytać ze zrozumieniem.
"> 1.70 - pierwsza, najwcześniejsza, i mimo wszystko dalej najgorsza z wersji ER. Raczej
> mija się z celem pobieranie jej, nawet kiedy mamy słabszy komputer.


To oczywiste, że z każdym kolejnym patchem są wprowadzane nowe elementy i wtedy poprzedni uznaje się za słabszy, ale IMO nazywanie najgorszym patcha, która wprowadza ponad 1200 poprawek w stosunku do podstawowej wersji, dodaje Alternatywne Balans i SI, poprawia grafikę, etc. to głupota."

Nie wiem, czy zauważyłeś może wpiskę "ER". Dla uściślenia - skrót do "Edycja Rozszerzona". I nie radziłbym polemizować z faktem, że najwcześniejsza wersja patcha, który swoją drogą jest wybitny, jest warta ściągnięcia, kiedy mamy wiele jej nowszych. Napisałem najgorszego z całej Edycji Rozszerzonej, nie nagorszego ze wszystkich. Nie pisz o czymś, czego ja bym nigdy nie napisał - wcześniej dokładnie przeczytaj.

"Przecież 1.72 to 1.70 + 1.71 o_O Nie ma żadnych usprawnień w stosunku do 1.70 + 1.71. Gracze nowi lub po formacie pobierali od rau 1.72, gracze posiadający 1.70 instalowali tylko 1.71, który był nakładką na tego patcha."

Bardzo Ci za tą informację dziękuję. Jak będę miał czas, to sprawdzę, czy nie ma faktycznie żadnych różnic (bo wydaję mi się, że są - w stabilności) w plikach gry (na tyle, na ile mi moja wiedza pozwala). Jeśli jest błąd - przepraszam.

"Gorzej, że u niektórych po instalacji tego patcha framerate nie pozwala na komfortową grę."

U mnie nie. A - swoją drogą - czo to jest "framerate"? Bo jakoś z takim słowem się jeszcze nie spotkałem...

"Tego nie instalowałem, poczeka na kupno Radka. Pomysł z otoczkami przy małej ilości HP oraz zatruciu póki co niezbyt mi się podoba, ale może ostatecznie mnie przekona."

Ja też nie byłem do ramek dobrze nastawiony. Nawet byłem bardzo źle. Ale tak naprawdę ramka pojawia się dopiero, kiedy masz już bardzo, bardzo mało zdrowia, a wcześniej obraz jest tylko klimatycznie przyćmiewany. Ale spoko, to można wyłączyć bez problemu, a dla bardziej (w końcu!) widocznych jaskiń warto to zainstalować.

*Piotrekmysza:
Tak, to jest moja opinia :) Ale poradnik też ;) A pisać lubię :PP
Podkreślałem, bo mnie wywalało. A to jest moja rola, jako - można by rzec - recenzenta patchy. I chciałem też zauważyć, że przy wszystkich poprzednich mnie wywalało dość regularnie, raz na kilka godzin (oczywiście nie gram tyle, kumuluję dni), a w 1.74 tylko raz. A trzeba Tobie, i Wam widzieć, że to było pod sam koniec bardzo, bardzo długiej (czas wyjątkowo miałem) sesji (chyba z 6-7h ślęczałem), i częściową przyczyną mogło być ogromne rozgrzanie lapka. A łącznie na tym patchu już parenaście (paredziesiąt?) godzin gram, i to był jedyny przypadek.
Co do bugów, to rozumiem, że na najsłabszym grałeś na niższych detalach, niż na mocniejszych? Bo mam pewną teorię, co do pojawiania się bugów w Gothicu 3, ale potrzebuję jeszcze tych informacji.
Ostatnie pytanie: po co to pisałem? Pisałem po to, żeby - jak ktoś wejdzie na to forum - zamiast pisać kolejnego posta, który patch najlepszy, przeczytał opinio-recenzję-poradnik (:D), i albo nie napisał nic, albo napisał opinię, tak jak Wy. I jak widać wyszło dobrze, bo na wile nowych postów, żaden nie jest pytaniem (na poprzedniej stronie, jakieś 40% to były pytania, reszta odpowiedzi :) ). I cieszę się, że piszecie, jakie to badziewie :) Po to jest forum ;)

@M_S_13:
Dzięki za dobre słowa, ale chyba z tym przyklejaniem to przesada :) Na razie spełnia swoją funkcję (można na niego nabluzgać :D), i niech jeszcze choć przez chwilę tak zostanie... Jeszcze raz dzięki za plusa (2+ + + równa się 2++ :P).

@Bylon:
Nie wiem, jak można było takie badziewie napisać, w niczym mi to nie pomogło, takie badziewie, że szok. W ogóle nie chcę mi się tego czytać, wymiękłem po linijce.

@Wszyscy:
;)

PS. Jeszcze planuję napisać - tym razem już bardziej poradnik - o walce z dzikimi zwierzętami w ER, myślę, że akurat on Wam się spodoba. Akurat w.w. mi dobrze idzie, na chyba 20 którymś Czarnego Trolla pokonałem bez obrażeń własnych.

Jeszcze editka: co do Gothica 3 w Playu, to też się martwię, że naprawdę MASA ośmiolatków (i nie tylko) będzie się pytać "a co?", "a gdzie?" i "a jak mam konia znaleźć?". Ale dobra, niech będzie... przeżyję. Może chociaż ludzie o Gothicu 3 zdanie zmienią, że jest to dobra gra (jak założę gramsajta, to zapraszam - będzie bardzo dużo o G3 artykułów, w tym recenzja i wiele, wiele innego badziewia ;) ).
Ale - żeby nie śmiecić - może skończmy już offtopic, bo trochę to zeszło na temat "Czy Play zasługuje na dodawanie jako pełniaka Gothica 3?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 13:46, Byl napisał:

Ostatnie pytanie: po co to pisałem?


No to bardzo fajno, taki entuzjazm zawsze cieszy, ale niestety Twój elaborat sprawia wrażenie, jakbyś był przekonany o prawdzie objawionej Twoich słów i że generalnie są sprawdzone niczym Michał Żewłakow, a nie trzeba obserwować tematu od zarania dziejów żeby dojść do wniosku, że G3 jest na tyle dziwną grą, że sam w sobie i razem z łatkami potrafi działać wbrew logice bez względu na sprzęty i inne bajery.
Więc nawet po Twojej lekturze poza suchymi faktami wyciągniętymi z readme właściwie cała reszta jest mało użyteczna. Uwierz na słowo, temat obserwuję od długiego czasu i czasami po prostu głowa mała na to co się z tą grą dzieje.
Krótko mówiąc - zapał in plus, ale sam pomysł raczej sensu nie ma.

Nie wiem gdzie widziałeś jakieś mocarne poruszenie społeczne odnośnie łat żeby rozwiązać je w ten sposób. Jak dla mnie wygląda na to, że wszystko byłoby ok gdybyś pokazał to jako kolejną opinię fana na temat łatek czy cuś a nie "poradnik doświadczonego gracza", bo to z miejsca zmienia nastawienie. No i trochę śmieszne jest ferowanie na temat skuteczności jakieś poradnika w formie posta na forum po trzech dniach od daty opublikowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 14:23, Shlafrok napisał:

> Ostatnie pytanie: po co to pisałem?

No to bardzo fajno, taki entuzjazm zawsze cieszy, ale niestety Twój elaborat sprawia
wrażenie, jakbyś był przekonany o prawdzie objawionej Twoich słów i że generalnie są
sprawdzone niczym Michał Żewłakow


Tu mnie dobiłeś xDD

OK, więc zmieniam to z poradniku doświadczonego gracza na opinię dość doświadczonego gracza :)
A co do ostatniego, to niestety Myratana mnie wciągnęła doszczętnie, i nawet chwili nie miałem na zajżenie na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 14:30, Byl napisał:

A co do ostatniego, to niestety Myratana mnie wciągnęła doszczętnie, i nawet chwili nie miałem na zajżenie na forum :)


A jak to się ma do "ostatniego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 14:40, Shlafrok napisał:

> A co do ostatniego, to niestety Myratana mnie wciągnęła doszczętnie, i nawet chwili
nie miałem na zajżenie na forum :)

A jak to się ma do "ostatniego"?

Heh, teraz sens zrozumiałem. Sorry. A poza tym, zauważyłem wyraźnie, że postawiłeś sobie za cel życiowy zgniecienie mnie :) Nawet nieźle Ci to idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 15:11, Byl napisał:

A poza tym, zauważyłem wyraźnie, że postawiłeś sobie za cel życiowy zgniecienie mnie :) Nawet nieźle Ci to idzie...


No to przetrzyj patrzałki albo wyślij na jakieś badania okresowe, bo zawodzą bardziej niż męskość emeryta. Gdybym chciał Cię zgnoić to bym to zrobił. Szczerze mówiąc to imo moja krytyka w poprzednim poście była uprzejma i konstruktywna, a po lekturze Twoich ostatnich postów oględnie stwierdziłbym, że mało w życiu lub Internecie widziałeś. No ale że to tylko tryb przypuszczający, więc gra gitara. Chyba że taki już masz charakter.
"Nie strzelił emotki, pewnie mnie nie lubi".
Eot, nie karm mnie już więcej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak sobie pomyślałem, że przydałoby się zgadać, aby nowym userom w tym topicu, zadającym wybitnie głupie ("Dlaczego Orkowie mnie nie atakują, czy to jakiś bug? W poprzedniej części atakowali...") lub wynikające z lenistwa pytania ("A gdzie są wilki koło Cape Dun, bo nie chce mi się ich szukać?") nie odpowiadać ;-) Zmniejszy to zaśmiecenie wątku i poruszy innych do małego wysiłku, aby odkryć wszystko w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się