Zaloguj się, aby obserwować  
Zauri

BioShock - temat ogólny [M]

2089 postów w tym temacie

SPOJLERY

No i ukończyłem BioShocka. ;] Zakończenie trochę mnie zaskoczyło, Fontaine był naszym ojcem? O_o Swoją drogą, walka z nim była łatwa, wystarczyło odskakiwać, a jak pojawiły się boty ochronne to być tylko czujnym. ^^ Z tego co wiem, gra ma dwa zakończenia, ja miałem chyba to gorsze, bo w czasie gry zabijałem siostrzyczki, wiadomo, chciałem dostawać więcej Adama. W weekend zacznę grać od nowa, tym razem ratując siostrzyczki. Gra ogólnie - nieziemska. Kilka razy do niej podchodziłem, na początku jakoś mnie nie zajarała, ale potem, jak już poczułem klimat, musiałem ukończyć grą, byłem ciekawy co jest na końcu. ;] Fabułą IMO jest super, nie jest jakaś oklepana jak w większości nowych gier. Ale to co najbardziej mi się podobało, to ten nieziemski klimat grozy, nie powiem, kilka razy podczas gry cholernie się wystraszyłem, czasami nawet gry jakiś genofag niespodziewanie wyszedł zza zakrętu. ;] Do tego te ich teksty, że chcą tylko z kimś pogadać itp, tylko uświadczyły przekonanie że jest się w naprawdę chorym miejscu. ^^ Do tego super grafika (Takiej wody chyba nawet w Crysis nie ma O_o), jedynie fizyka w grze kuleje, no i zwłoki genofagów czasami się ruszają (Najczęściej kiwają rękoma ;p). Ale nie ma co, gra jest naprawdę super, gdyby miał jej wystawić ocenę, dałbym bez wahania 10/10, choćby za sam klimat.

SPOJLERY

BTW: Można skąd legalnie zassać muzykę z gry? Już na pocżatku, gdy wchodziliśmy do batysfery, muzyka mnie kompletnie niszczy, mimo że na co dzień słucham tylko Rapu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 21:12, OriginalGangsta napisał:

Chciałem dać screeny, i zapomniałem. ;p

SPOJLERY

Screeny z zakończenia gry. ;]


Widzę, że wybrałeś to samo zakończenie co ja. Złe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2008 o 21:25, Ecko09 napisał:

Widzę, że wybrałeś to samo zakończenie co ja. Złe ;)

Na początku myślałem że jest tylko jedno, dopiero potem przeczytałem reckę BioShocka w CDA i dowiedziałem się że są różne zakończenia. ;p W weekend zacznę przechodzić grę od nowa, teraz chce zobaczyć dobre zakończenie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Nie no, bioshock klimat świetny ma ale z grozą to ma mało wspólnego. Zagraj sobie w F.E.A.R. a przekonasz się że gra naprawdę może być straszna :P

Wytrwały jesteś jak po przejściu gry chcesz ją odrazu przechodzić jeszcze raz.Ja tak nigdy nie mogę :/
Jak by co to zakończenie po stronie dobra możesz też obejrzeć na youtube.

Dnia 15.10.2008 o 21:00, OriginalGangsta napisał:

BTW: Można skąd legalnie zassać muzykę z gry? Już na pocżatku, gdy wchodziliśmy do batysfery,
muzyka mnie kompletnie niszczy, mimo że na co dzień słucham tylko Rapu...


Tak, wystarczy poszukać. Pierwsza strona po wpisaniu w google: bioshock soundtrack

http://pccentre.pl/news/show/Soundtrack_z_Bioshock_za_darmo_w_Internec ie/id=16513

2k games udostępnił za darmo ścieżkę dźwiękową z gry.^^

EDIT: skopiuj link i popraw bo nawet jak ja chce wyedytować to nadal jest przerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2008 o 22:11, Grizzly. napisał:

Nie no, bioshock klimat świetny ma ale z grozą to ma mało wspólnego. Zagraj sobie w F.E.A.R.
a przekonasz się że gra naprawdę może być straszna :P

Mam Fear. ;] Nawet chyba ze trzy razy przeszedłem + rok grania w sieci. ;] Za pierwszym razem tylko straszy, potem już wiedziałem co, gdzie i jak, więc tylko czasami podskoczyłem. ;]

Dnia 15.10.2008 o 22:11, Grizzly. napisał:

Wytrwały jesteś jak po przejściu gry chcesz ją odrazu przechodzić jeszcze raz.Ja tak
nigdy nie mogę :/
Jak by co to zakończenie po stronie dobra możesz też obejrzeć na youtube.

W sumie... Może i zobaczę zakończenie na YT. ;p Chociaż nie ma to jak zobaczyć to na własne oczy, ale właśnie nie bardzo chce mi się znowu przechodzić całą grę. ;]

Dnia 15.10.2008 o 22:11, Grizzly. napisał:

2k games udostępnił za darmo ścieżkę dźwiękową z gry.^^

Dzięki wielkie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 09:08, Heterko napisał:

> > Tatuśiek rozwala innych ludzi jak jest zachipnotyzowany, jak jesteś sam na
sam z
> nim
> > to atakuje ciebie. Więc w takiej chwili o tylko sobie zaszkodziłeś.
>
> Ke?? o.O Czy na pewno graliśmy w te same gry??
>
> Jedyny powód, co by tatusiek Cię zaatakował, to moment gdy Ty sam zaatakujesz jego
(lub
> jeśli zbyt blisko siostrzyczki się znajdziesz, ale mówimy o sytuacja 1on1).
>
> A jedyny minus tego ciekawego plazmidu jest taki, że praktycznie nie da się przejąć
wieżyczek
> ni botów strażniczych, gdyż najczęściej wtedy "potrącą" Daddy''ego, a ten rozwala
je
> w drobny mak...
Skoro tak myślisz, to może mi się pomyliły nazwy toników/plazmidów( nie pamiętam, to
te które wymagają ewy). Bo jest taki co gdy tatusiek jest nim zaatakowany to rozwala
innych przeciwników dookoła, a jak nikogo nie ma to rozwala ciebie. Może pomyliłem nazwy,
ale wątpię, bo gdzieś o tym czytałem. Chyba w instrukcji, może ty jej nie masz, albo
w KSgry.


Heterko ty mówisz o Enrage, które na każdego przeciwnika działa tak, że atakuje wszystkich - nawet swoich. Dexter McAaron mówił o hypnotize Big Daddy.

Macie jakieś teorie o Bioshocku 2? Bo moim zdaniem będzie to kontynuacja "złego" zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was okazję porównać wersje Bioshock na PS3 i PC? Chodzi mi generalnie o to, czy warto zainteresować się wersją na PS3, jeżeli ma się przyzwyczajenie do klawiatury i myszki. Która wersja jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś mnie zachęciło do kupna BioShocka, jednak martwi mnie sprawa zabezpieczeń. Czy nadal trzeba aktywować grę przez internet i jak ma się sprawa z limitem instalacji? Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 12:16, Lex napisał:

Ostatnio coś mnie zachęciło do kupna BioShocka, jednak martwi mnie sprawa zabezpieczeń.
Czy nadal trzeba aktywować grę przez internet i jak ma się sprawa z limitem instalacji?
Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Pozdrawiam.


Otóz lex miałem ten sam problem aktywacja przez internet nadal jest jak chcesz sie dowiedziec jak to ominąć wejdz na temat ''''POMOCY''''
Miałem ten sam problem i tam sie on rozwiązał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Opłaca się kupić ową grę za 50 zł(60 z przesyłką) przy takiej konfiguracji: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.61 GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce 8600 GT 128 RAM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 18:01, Pablo Querte napisał:

Hej! Opłaca się kupić ową grę za 50 zł(60 z przesyłką) przy takiej konfiguracji: AMD
Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.61 GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce 8600 GT 128
RAM ?


No jasne, gra powinna śmigać na full, ewentualnie na średnio- max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 12:16, Lex napisał:

Ostatnio coś mnie zachęciło do kupna BioShocka, jednak martwi mnie sprawa zabezpieczeń.
Czy nadal trzeba aktywować grę przez internet i jak ma się sprawa z limitem instalacji?
Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Pozdrawiam.

Ja mam BioShocka oryginalnego i nigdzie nie musiałem zakładać konta ani robić jakiejś aktywacji. Więc grać możesz instalując samą grę. Dołączany jest również sound track. Swoją drogą gra bardzo dobrze się sprzedaje. Przez 1,5 roku staniała tylko 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie tutaj obrzucicie pomidorami, ale jak dla mnie zakończenie to... najsłabszy punkt gry. Co w porównaniu do całości i tak oznacza "bardzo dobry" ;) .

Klimatu grozy szczerze mówiąc to dla mnie tu nie ma, raczej klimat tajemnicy i niepewności.

Muszę przyznać, że jak niewiele gier, przy drugim podejściu Bioshock jeszcze zyskuje a nie traci. Dostrzega się jeszcze więcej detali, z których dosłownie każdy jest podporządkowany budowaniu klimatu gry i atmosfery Rapture. Dopiero teraz wysiadając z kapsuły dostrzegłem transparenty z protestów, dopiero teraz dostrzegłem tak naprawdę dekoracje noworoczne. No po prostu miodzio :) .

Wrzuciłbym swój screen z "dobrego" zakończenia, ale niestety znów się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grę ;)

Klimacik miażdży :D

Tylko, że ja nie o tym chciałem pisać... jak to jest z optymalizacją? Przed rozpoczęciem gry wiedziałem, że będzie ciężko w high pograć, ale ustawiłem na maksa. Pierwsze momenty, woda i ogień... i co? Pełna płynność do 45 fpsów, szok o_O

Wchodzę po schodach do pomieszczenia z windą na dół, i co się dzieje? Spadek do 15 fpsów i musiałem na medium zmniejszyć grafę, bo się nie dało grać z przycinkami :/

Wiem, że mój GF 8500 GT to prawdziwy crap, ale nawet w Crysisie nie było takich spadków :P


Gra jest słabo zoptymalizowana czy mój 8500 wymięka w tej grze? Wymagania zalecane mniej więcej spełniam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować