Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Prezentowane sondażowe wyniki zwycięzców są przeszacowane - dowodzi tego zerowe poparcie dla części kandydatów.
Ciekawe konsekwencje może mieć wynik Pawlaka - gdyby powtórzył się w najbliższych wyborach parlamentarnych, to PSL pożegnałaby się sejmowymi ławami. Co w kontekście bronienia przez nich interesów pewnych grup społecznych nie byłoby wcale złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz zerkałem na wyniki gdzieś koło 21. Teraz widzę różnica zrobiła się diametralnie mniejsza. Może jutro rano okaże się, że to jednak Kaczyński był pierwszy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że takich u nas pod dostatkiem to akurat wiem. ;) Źle się wyraziłem. Właściwie bardziej od tego kto na niego głosował, powinienem zapytać gdzie ci lewacy mają rozum. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 00:29, Nightdew napisał:

Ostatni raz zerkałem na wyniki gdzieś koło 21. Teraz widzę różnica zrobiła się diametralnie
mniejsza. Może jutro rano okaże się, że to jednak Kaczyński był pierwszy:P

Na razie sprawdzili tylko 15 % obwodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 20:46, Daelor napisał:

kerkas, cenię Cię za niektóre rzeczy, acz nieczęsto wczytuję się w to co piszesz - ale
teraz to już zdrowo przegiąłeś. takie tanie tekściki o życiu, śmierci i krwi na rękach
powinieneś odłożyć na bok, bo zakrawa to o śmieszność.

No jak to?! Przecież wszyscy wiedzą, że za totalitarnych rządów PiS połowa społeczeństwa się zabiła, gdyż wolała śmierć niż obozy pracy. :P

No dobra, czas na drugą turę. Wybieramy "ekonomię społeczną" (Komorowski) czy "silne państwo opiekuńcze" (Kaczyński)? Uh, to chyba to samo... Cóż, jako konserwatysta (a co równoznaczne z tym: antydemokrata) nie zamierzam brać w tym udziału. W pierwszej turze mój głos poszedł na przeciwnika postrewolucyjnego (demokratycznego, państwoopiekuńczego) świata - JKM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2010 o 00:15, Olamagato napisał:

Nie musiał znikąd "wytrzaskiwać". W Polsce od bardzo dawna jest mnóstwo komunistów i
socjalistów różnej maści. A właściwie specyficznym dla Polski typem politycznym od ponad
200 lat była postawa anachroniczna w gospodarce i narodowa w mentalności. To takie połączenie
socjalisty i narodowca.

Akurat Endecja, ugrupowanie narodowe z II RP, było ewenementem na skalę europejską. Połączenie narodowców z wolnym rynkiem (nie licząc zwolenników Doboszyńskiego i późniejszego ONR/RNR). A najlepsze jest to, liberalizm PO nawet nie umywa się do wolnorynkowych poglądów Adama Heydla czy Edwarda Taylora. Szkoda, że dziś nie mamy takich ekonomistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 20.06.2010 o 23:12, Jaracz napisał:

Czyli twierdzisz, że wyborcy Komorowskiego to są ci, którzy nie dają się ogłupić i oszukać?
xD Ja bym przeprowadził badania, ile fani PO i PiSu spędzają dziennie czasu przed telewizorem
i za jak bardzo wiarygodne uważają wiadomości serwowane im w telewizji. :)
Co do wybierania pomiędzy Kaczorrem, a Komorrem to jak wybieranie pomiędzy rozstrzelaniem,
a zadźganiem nożem. O tych kilkunastu procentach poparcia dla Napieralskiego nawet nie
będę się wypowiadał. Powiem tylko, że nie spodziewałem się, że taki duży procent społeczeństwa
siedzi w zakładach psychiatrycznych.


Co post to prorok , kurcze samych lekarzy i socjologów mamy w tym temacie.
A nie przyszła Ci do głowy taka myśl że część ludzi może głosować PRZECIW Kaczyńskiemu ?.
Po drugie różnica między Komorowskim a Kaczyńskim jest zasadnicza jeden wie co to dobre zachowanie a drugi nie.
Natomiast jak już bawimy się w wróżenie z fusów to sądzę że (nie daj Bóg) gdyby Kaczyński został prezydentem to po roku już wszyscy mieli by go dość.
I ciągle bym słyszał na ulicy kto go wybrał ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 21.06.2010 o 03:09, Rusty-Luke napisał:

No jak to?! Przecież wszyscy wiedzą, że za totalitarnych rządów PiS połowa społeczeństwa
się zabiła, gdyż wolała śmierć niż obozy pracy. :P


Tak sobie myślę że to było by bardzo wychowawcze gdyby każdy który mówi że pis i rządy IV RP nie były takie złe chociaż przez jeden dzień doznał na własnej skórze działalności CBA i innych "metod" IV RP na "zwalczanie przestępców" szybciutko i z wielką ochotą biegli by wtedy na wybory , a jak by im się w umysłach rozjaśniło , nie ma to jak kop butem w odpowiednią część ciała od razu człowiek nabiera odpowiedniej perspektywy.
I tego wam apologeci IV RP z całego serca życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 00:48, In_The_End napisał:

> Ostatni raz zerkałem na wyniki gdzieś koło 21. Teraz widzę różnica zrobiła się diametralnie

> mniejsza. Może jutro rano okaże się, że to jednak Kaczyński był pierwszy:P
Na razie sprawdzili tylko 15 % obwodów.


Różnica między Komorowskim a Kaczyńskim to niecałe 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 23:46, Mogrim napisał:

> Słuchaj a te sześć cyferek które padną we wtorkowym losowaniu też znasz ?.

Nie.


No jak to wiesz że większość Polaków to głupcy , a taki detal Cię przerasta.

Dnia 20.06.2010 o 23:46, Mogrim napisał:


> Politycy głosują, a JKM nie; bo "nie ma kobiety"

Dlatego przegrał? Jak na to wpadłeś?


A oddałbyś głos na polityka który otwarcie robi sobie z Ciebie jaja ? bo ja nie.

Dnia 20.06.2010 o 23:46, Mogrim napisał:


> http://en.wikipedia.org/wiki/Eug%C3%A8ne_Fran%C3%A7ois_Vidocq

Wiesz czym się różni prokurator, a zwłaszcza Prokurator Generalny od detektywa?


Vidocq został w końcu prefektem policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 20.06.2010 o 23:14, In_The_End napisał:

kerkas
W takim razie i powodzie to nasza wina, ale niektórzy i tak wolą narzekać na władze,
której nie rozliczają.


W pewnym sensie tak , jeżeli ktoś buduje się na ternach zalewowych.
Po drugie od zabezpieczania przed powodzią to są władze lokalne , po trzecie niektóre tereny są zalewane rok w rok np. Sandomierz , po czwarte zbiorniki retencyjne a raczej ich brak i długo mógłbym wymieniać listę zaniedbań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2010 o 05:51, kerkas napisał:

Tak sobie myślę że to było by bardzo wychowawcze gdyby każdy który mówi że pis i rządy
IV RP nie były takie złe chociaż przez jeden dzień doznał na własnej skórze działalności
CBA i innych "metod" IV RP na "zwalczanie przestępców" szybciutko i z wielką ochotą biegli
by wtedy na wybory , a jak by im się w umysłach rozjaśniło , nie ma to jak kop butem
w odpowiednią część ciała od razu człowiek nabiera odpowiedniej perspektywy.

Nigdy nie obawiałem się działalności CBA i żaden z moich znajomych również. Pewnie to dlatego, żem człek uczciwy; a uczciwi nie mają się czego bać. Ani teraz, ani podczas straszliwej IV RP. To powód, dla którego na własnej skórze nie doznałem działalności CBA.

Dnia 21.06.2010 o 05:51, kerkas napisał:

I tego wam apologeci IV RP z całego serca życzę.

To, że ktoś nie podziela twojej bezgranicznej miłości do PO i równie bezgranicznej nienawiści do PiS nie znaczy, że jest apologetą IV RP. Wyobraź sobie, że są ludzie zdolni spojrzeć trzeźwo, bez zbędnych emocji i rozhisteryzowania.

Puszkin

Dnia 21.06.2010 o 05:51, kerkas napisał:

To jest bardzo prawdopodobny scenariusz, zwłaszcza że od lewicy zależy kto przez następne 5 lat będzie miał weto w ręku (...)

A której konkretnie lewicy? Ja się w pełni zgadzam ze słowami prof. Wielomskiego, że PiS to ideologiczny kontynuator PPS Frakcji Rewolucyjnej, a SLD to kontynuator PPS Lewicy, więc może już niedługo będziemy świadkami zjednoczenia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można dużo powiedzieć o Napieralskim ale on w kampanii starał się jakoś pokazać. Nie chciał wdawać się w kłótnie.
To nie oznacza że jestem jego zwolennikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewaga niewielka, a najzabawniejsze jest to, że te paskudne media publiczne podały najbliższe prawdzie wyniki sondażowe :) W sztabie Bronisława ala Gafa Komorowskiego chyba też pełnej wiary w słupki podane przez "przyjaciół z TVNu" nie było, bo min aż nadto rozpromienionych to tam nie mieli.

A teraz to sam Wałęsa Lech zapowiada, że ślubu lewactwa z PO nie przeżyje. Hm, Tylko czego się on spodziewał po Bronku, który jako jedyny w Platformie głosował przeciwko zlikwidowaniu WSI?

Takie świeże myśli południowe... a na drugie śniadanie: http://www.youtube.com/watch?v=IfrvD1m7d28 - Złota myśl.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 11:52, MrKubu napisał:

Przewaga niewielka, a najzabawniejsze jest to, że te paskudne media publiczne podały
najbliższe prawdzie wyniki sondażowe :) W sztabie Bronisława ala Gafa Komorowskiego chyba
też pełnej wiary w słupki podane przez "przyjaciół z TVNu" nie było, bo min aż nadto
rozpromienionych to tam nie mieli.


Podobno ci z TVNu tylko dzwonili po ludziach i w ten sposób pytali jak zagłosowali. Dla TVP prowadzili normalną ankietę w wybranych lokalach.

Jak dla mnie to powinno się zakazać sondaży od momentu zatwierdzenia wszystkich kandydatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 05:40, kerkas napisał:

A nie przyszła Ci do głowy taka myśl że część ludzi może głosować PRZECIW Kaczyńskiemu
?.


Przyszło. Nawet koleżanka mi mówiła, że tak zrobi, bo nie cierpi Jarusia. Rzecz w tym, że jest to tak zwana LOGIKA Z DUPY, bo każdy powinien głosować na kandydata, którego popiera, a nie na krętacza, któremu wszystko wiedząca telewizja jeszcze przed wyborami wyprorokowała wygraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 03:17, Rusty-Luke napisał:

Akurat Endecja, ugrupowanie narodowe z II RP, było ewenementem na skalę europejską. Połączenie
narodowców z wolnym rynkiem (nie licząc zwolenników Doboszyńskiego i późniejszego ONR/RNR).

Jak sam jednak zauważyłeś to połączenie nie jest naturalne. Wynikło ono wyłącznie z ponad stuletniej przerwy w istnieniu państwa polskiego (dwustuletniej biorąc pod uwagę realną suwerenność) i wciąż ogromnego zagrożenia przed ponowną utratą państwowości. Jak historia pokazała było to bardzo uzasadnione bo szansa na to aby Polska jako kraj przetrwała II wojnę światową była minimalna. Co prawda przetrwała, ale kosztem 50 lat okupacji niemieckiej i rosyjskiej.

Dnia 21.06.2010 o 03:17, Rusty-Luke napisał:

A najlepsze jest to, liberalizm PO nawet nie umywa się do wolnorynkowych poglądów Adama
Heydla czy Edwarda Taylora. Szkoda, że dziś nie mamy takich ekonomistów.

Najprawdopodobniej nie masz wielkiego pojęcia o liberalizmie w PO. PO, to partia składająca się z wielu skrzydeł zarówno w wymiarze gospodarczym jak i społecznym. Tylko dzięki temu partia ta mogła zdobywać poparcie prawie połowy społeczeństwa. Gdyby oprzeć się na samym skrzydle liberalnym, to wynik wyborczy byłby podobny do partii JKM. Takie są realia.

A co do ekonomistów, to kilku mamy. Wciąż jak wiele osób zapominasz, że od tamtych czasów w ekonomii zmieniły się dwie epoki. A nawet trzy licząc obecny kryzys finansowy (keynesizm, monetaryzm oraz wielka niewiadoma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego masz pierwszą turę, czyż nie?

Dnia 21.06.2010 o 13:09, Jaracz napisał:

telewizja jeszcze przed wyborami wyprorokowała wygraną.

To nie oglądaj.

Dobrze, że Kaczyński uzyskał tak wysoki wynik. Powinno to zmobilizować wyborców Komorowskiego i przeciwników pisu do czynnego udziału w 2 turze:p

Gregwil
Głębie kampanii Napieralskiego możesz sobie zobaczyć tu. http://www.tvn24.pl/2341882,28378,0,0,1,wideo.html Jak człowiek, który nie ma nic do powiedzenia może brać udział w kłótni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się