Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2013 o 02:44, kuba9876543210 napisał:

Jakby ktos mial dalej watpliwosci co do nielegalnego przetrzymywania & torturowania wiezniow
przez CIA w ich wewn. czesci bazy /.../

Nadal mam nie tyle wątpliwości, ile pewność, że tam więźniów nie było.
A takie podobne opracowanie napiszę Ci od ręki, ze więźniów trzymano w Bieszczadach, pod granicą polsko-ukraińską był tunel, którym wprowadzano więźniów z Ukrainy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

A i owszem, to ONI są odpowiedzialni, bo MY nie mamy władzy.

Tak samo jak za liczbę zabójstw odpowiada producent broni.

Dnia 07.02.2013 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

Zatem masz lewicowe odchylenie z definicji.

Ja mam?

Dnia 07.02.2013 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

Zastanawiałem się, skąd to się bierze i wiesz co mi się wydaje? Ano to, ze NSDAP, partia

Ouuu, prawo Goodwina Rulez;)
Jakby tu wpadło kilku miłośników Thir Way t opewnie by ci coś napisali.
Ale ile byś się nie produkował nie zmienił być nacjonalistycznego wizerunku NSDAP.
A że socjalizował...a nasi "prawicowi" to niby nie? Sam to zauważłeś.

Dnia 07.02.2013 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

Tymczasem, nawet, jeśli trzymać się Twojego podziału, to SLD w działaniu okazała się
bardziej prawicowa od PO: przynajmniej wprowadziła opodatkowanie małych firm stawką 19%
- czyli najniższą.

A co takiego "prawicowego" SLD ma na sumieniu?

Dnia 07.02.2013 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

Zatem napisz, których elementów Ci brakuje. Czy masz zastrzeżenia do liczby pracujących,

Zatem najpierw przedstaw mi ten raport.

Dnia 07.02.2013 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

No właśnie, to jest pytanie proste : "gdzie podziewają się pieniądze?", ale zamiast odpowiedzi

Zajrzyj na poczatek do ustawy ZUS.

Dnia 07.02.2013 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

nie przytoczyłeś żadnych danych liczbowych, wskazałeś jedynie, z pozycji wierzącego (w
prawdomówność rządu), że mogły się gdzieś tam podziać.

No shit Sherlock: a ty niby przytoczyłeś?

Dnia 07.02.2013 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

Bo czyż to nie cudowne, że chociaż składki przewyższają emeryturu, to Państwo jeszcze

Wg autora hipotetycznego raportu

Dnia 07.02.2013 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

do tego wszystkiego dopłaca? Z czego? z podatków, które płacą emeryci?

Znwou wg autora hipotetycznego raportu
Już napisałem co powoduje manko. Z tym twój hipotetyczny autor nie może polemozować, to jest w budzecie. Teraz trzeba tylko zdobyć bilans przychodów i rozchodów, pomniejszyć o haracz dla OFE i koszty działności ZUS i sprawa się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:42, zadymek napisał:

>/.../ > Tak samo jak za liczbę zabójstw odpowiada producent broni.

Rozumiem, że skoro do zabójstwa (nawet przy użuciu broni) potrzebne są ręce, to będziesz postulował profilaktyczne obcięcie rąk? Przynajmniej tym, którzy kupią broń, nóż, siekierę?
>/.../ > Ja mam?
Oczywiście! Nie podoba Ci się podział na prawicę i lewicę, to tworzysz sobie własny, w którym prawica jest odpowiedzialna za całe zło. Mniej więcej tak, jak w książkach pisanych w USA, gdzie ayutorzy sympatyzujący z demokratami obciążają republikanów za całe zło. Właśnie wczoraj skończyłem czytać jeden z takich kryminałów.

Dnia 07.02.2013 o 12:42, zadymek napisał:

> Zastanawiałem się, skąd to się bierze i wiesz co mi się wydaje? Ano to, ze NSDAP,
partia
Ouuu, prawo Goodwina Rulez;)

Być może, tylko w którą stronę?

Dnia 07.02.2013 o 12:42, zadymek napisał:

Jakby tu wpadło kilku miłośników Thir Way t opewnie by ci coś napisali.

Pewnie by napisali, ale fakt pozostanie faktem, takie sięganie do korzeni pewnych zjawisk bardzo się przydaje. I to propaganda "miłego wujka Joe" tak działała. Tylko po to, żeby zamaskować "socjalistyczny" charakter kumpla, to jest wroga.

Dnia 07.02.2013 o 12:42, zadymek napisał:

Ale ile byś się nie produkował nie zmienił być nacjonalistycznego wizerunku NSDAP.

Nie mam najmniejszego zamiaru. Przypominam, że to socjaliści, tylko pokłocenie z innymi, pod wodzą innego socjalisty, Stalina.

Dnia 07.02.2013 o 12:42, zadymek napisał:

A że socjalizował...a nasi "prawicowi" to niby nie? Sam to zauważłeś.

Dobrze, że chociaż ujmyjesz ich "prawicowość" w cudzysłów. Oni tacy sami socjaliści, jak inni, tylko w słowach "patriotyczni" (a liby kto podpisał układ lesboński?!)

Dnia 07.02.2013 o 12:42, zadymek napisał:

> Tymczasem, nawet, jeśli trzymać się Twojego podziału, to SLD w działaniu okazała
się
> bardziej prawicowa od PO: przynajmniej wprowadziła opodatkowanie małych firm stawką
19%
> - czyli najniższą.
A co takiego "prawicowego" SLD ma na sumieniu?

Nie napisałem? Napisałem. To rząd Millera umożliwił powstawanie małych firmi obarczył je podatkiem 19%. To już wystarczy, zeby w części uczynków, nie słów, znalazł się bardziej na prawo od PO i PiS.

Dnia 07.02.2013 o 12:42, zadymek napisał:

> Zatem napisz, których elementów Ci brakuje. Czy masz zastrzeżenia do liczby pracujących,

Zatem najpierw przedstaw mi ten raport.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=46838

Dnia 07.02.2013 o 12:42, zadymek napisał:

> No właśnie, to jest pytanie proste : "gdzie podziewają się pieniądze?", ale zamiast
odpowiedzi
Zajrzyj na poczatek do ustawy ZUS.
> nie przytoczyłeś żadnych danych liczbowych, wskazałeś jedynie, z pozycji wierzącego
(w
> prawdomówność rządu), że mogły się gdzieś tam podziać.
No shit Sherlock: a ty niby przytoczyłeś?

A po co miałem przytaczać, skoro zrobił to wcześnie autor tego, jak nazywasz, hipotetycznego raportu?
Ale skoro tak się domagasz, to dane z internetu:
16.284 mln pracujących w końcu 2012 roku, śrenia pensja 4015 zł, podatek na ubezpiechenie EMERYTALNE! 19,52%, co daje średnio 783,70 zł. Potrzebujesz czegoś jeszcze? - wszystkie dane z internetu, z oficjalnych stron. Kalkulator masz chyba w komórce, sprawdź dalej sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:27, KrzysztofMarek napisał:

Nadal mam nie tyle wątpliwości, ile pewność, że tam więźniów nie było.


Skad? Wobec kolejnych bardzo mocnych przeslanek?
Bo watpliwosci, ze CIA takie miejsca w swiecie miala/ma do przetrzymywania/torturowania/przesluchiwania osob powiazanych badz podejrzanych o powiazania z terroryzmem nie ma, juz w 2006 Bush przyznal, ze takowe miejsca sa (samo CIA pozniej takze).

Jeden z terrorystow przetrzymywanych uzyskal w Polsce status osoby pokrzywdzonej przez prokurature, wiec chyba traktuja te sprawe powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 15:26, kuba9876543210 napisał:

> /.../ > Skad? Wobec kolejnych bardzo mocnych przeslanek?

Parę sezonów spędziłaem na Mazurach. Oczywiście musiałem pojechać do Starych Kijkut i popatrzeć, co tam się dzieje. A tam jest wieś Stare Kiejkuty z której sporo osób jest zatrudnionych w tej Szkole Wywiadu. Sądzisz, ze nikt by słowa nie pisnął?

Dnia 07.02.2013 o 15:26, kuba9876543210 napisał:

Jeden z terrorystow przetrzymywanych uzyskal w Polsce status osoby pokrzywdzonej przez
prokurature, wiec chyba traktuja te sprawe powaznie.

Tak, siedzi w Guantanamo i ma amerykańskich prawników. A amerykańscy prawnicy nie takie numery wywijają - przypomnij sobie milionowe odszkodowanie dla pewnej pani, która oblała się gorącą kawą w McDonaldzie.
Jeśli Amerykanie mają (lub mieli) coś w Polsce, to raczej centra nasłuchowe NSA. Zawsze to kilkaset kilometrów bliżej ZSR... pardon, bliżej Rosji. No i przy okazji, Polaków również można słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co panowie, w nastepnych wyborach glosujemy na JKM? :D Juz dosyc tego bagna co jest teraz i ciagle tych samych twarzy u wladzy od 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:20, Lukas1694 napisał:

To co panowie, w nastepnych wyborach glosujemy na JKM? :D Juz dosyc tego bagna co jest
teraz i ciagle tych samych twarzy u wladzy od 25 lat

Tutut flamewar ahead. Nie mniej głosować zawsze sobie możesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:20, Lukas1694 napisał:

To co panowie, w nastepnych wyborach glosujemy na JKM? :D Juz dosyc tego bagna co jest
teraz i ciagle tych samych twarzy u wladzy od 25 lat


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=46430

Jak to szło ? a już pamiętam żelazną ręką zapędzimy ludzkość do szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 22:20, Lukas1694 napisał:

To co panowie, w nastepnych wyborach glosujemy na JKM? :D Juz dosyc tego bagna co jest
teraz i ciagle tych samych twarzy u wladzy od 25 lat


Tak, i jak zwykle cały internet krzyknie że głosuje na JKM, a w wyborach wynik kilkuprocentowy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 00:18, rob006 napisał:

> To co panowie, w nastepnych wyborach glosujemy na JKM? :D Juz dosyc tego bagna co
jest
> teraz i ciagle tych samych twarzy u wladzy od 25 lat

Tak, i jak zwykle cały internet krzyknie że głosuje na JKM, a w wyborach wynik kilkuprocentowy.
:D

Bo przy urnach działają ludzie rządu którzy fałszują wybory paląc miliony głosów oddanych na JKM !! Powystrzelać ich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 00:18, rob006 napisał:

> To co panowie, w nastepnych wyborach glosujemy na JKM? :D Juz dosyc tego bagna co
jest
> teraz i ciagle tych samych twarzy u wladzy od 25 lat

Tak, i jak zwykle cały internet krzyknie że głosuje na JKM, a w wyborach wynik kilkuprocentowy.
:D

z JKm jest taka parodia że gdzie się nie spotkam z młodymi ludźmi (20-25 lat) to większość jest właśnie za nim, ale jak się pytam czy chodzą na wybory to odpowiadają że po co skoro ich głos i tak nic nie zmieni... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 00:39, kindziukxxx napisał:

z JKm jest taka parodia że gdzie się nie spotkam z młodymi ludźmi (20-25 lat) to większość
jest właśnie za nim, ale jak się pytam czy chodzą na wybory to odpowiadają że po co skoro
ich głos i tak nic nie zmieni... :)

Hue, hue
http://www.dziswybory.pl/

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

Rozumiem, że skoro do zabójstwa (nawet przy użuciu broni) potrzebne są ręce, to będziesz
postulował profilaktyczne obcięcie rąk? Przynajmniej tym, którzy kupią broń, nóż, siekierę?

Nic nie bedę postulował, ale równie dobzre mogę replikować, że aby zwalczać inflację mógłbyś nakazać likwidację waluty;)

Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

Oczywiście! Nie podoba Ci się podział na prawicę i lewicę, to tworzysz sobie własny,
w którym prawica jest odpowiedzialna za całe zło.

Podaj w któym miejscu tak napisałem to możemy kontynuować.

Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

Być może, tylko w którą stronę?

Działa tylko w jedną stronę: "przegrywa" ten, którmu Hitler pierwszy ciśnie się na kalwiature.

Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

Nie mam najmniejszego zamiaru. Przypominam, że to socjaliści, tylko pokłocenie z innymi,
pod wodzą innego socjalisty, Stalina.

I może jeszcze: wraz z resztą świata pod wodzą -naturalnie jeszcze innego socjalisty- Roosevelta? Ktoś coś pisał o zwalaniu całego zła na jedną stronę sceny politycznej?

Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

Dobrze, że chociaż ujmyjesz ich "prawicowość" w cudzysłów. Oni tacy sami socjaliści,

Taki zwrot grzecznościowy;)
To jak określisz daną frakcję jest kwestią umowną, zalezy od punktu odniesienia: a poniewaz w Polszy ad 2013 trudno znaleźć bardziej odchylonych w prawo od PiS, i jednocześnie bardziej odchylonych w lewo od SLD, to można ich równie dobrze nazwać lewicą i prawicą. Ale oczywiście pole do dyskusji jest: śmiało Krzysiu, podaj swoje bezwzględne charakterystyki modelowej prawicy i lewicy a zobaczymy czy w ogóle coś ze sceny pasuje.

Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

jak inni, tylko w słowach "patriotyczni" (a liby kto podpisał układ lesboński?!)

A więc jednak coś ich różni od typowych socjalistów...
>> Nie napisałem? Napisałem. To rząd Millera umożliwił powstawanie małych firmi obarczył

Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

je podatkiem 19%. To już wystarczy, zeby w części uczynków, nie słów, znalazł się bardziej
na prawo od PO i PiS.

Czy to znaczy, że wg ciebie tworzenie dobrego klimatu dla biznesu jest jakoś związane z "prawicowością"?

Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

> Zatem najpierw przedstaw mi ten raport.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=46838

Oh my, i to nazywasz raportem? Myślałem, że w grę wchodzą konkretne dane a nie wyssane z palca.
Ta pożal się boże lauraka to stek domysłów i "zaokragleń": nie ma nic o sumie wydatków na renty w relacji do budżetu ZUS -tylko dlatego, że "na nie jest osobna składka" - zupełnie jakby ZUS nie wypłacała ze wspolnej kasy. Tak jak przypuszczałem, o hartaczu dla OFE też zapomniao w wyliczeniach. Podobnie nie ma absolutnie nic o innych wydatkach ZUS- jak można w ten sposób liczyć bilans?
A wyliczenie ze średniej to już w ogóle szczyt wszystkiego. czemu tylko II kwartał 2011? Co tam ruchy wahania rynku pracy, co tam KRUSy, FUSy etc, jest średnia, jest super?
Ja proponuję za radą autora zweryfikowac dane, np u ZUS. Co ZUS na to?
ZUS twierdzi, że wpływy składkowe w 2011 to nie magiczne 136,5 mld (które dotyczy tylko składek na FUS!) tylko 102,5mld- do tego trzeba dodać 53,2 mld: z dotacji (utyła do poziomu 37 mld) i"innych" dochodów.
Z kolei wydatki FUS to 166,6 mld - w tym także rozmaite odpisy. Także ten raport nie uwzględnia haraczu dla OFE i tylko w tym punkcie mogą powstać niejasności co do realnych wpływów- z ustawy budżetowej wiadomo jedynie, że subwencja ma pokryć manko powodowane wypłaceniem kasy do OFE.
ZUS wylicza też relację wydatków do składek- wychodzi 61,6 %. Ale debet.
I co, nagle nam "nadwyżka" wyparowała?
Ciekawostka: wydatki świadczeniowe to 99,9% ogółu wydatków- ZUS "żyje" za 0,1% przychodów, nieźle w porówaniu z OFE;)
Dodatkowo można się dowiedzieć, że renty są warte jakieś 2/5 wydatków emerytalnych. Chory kraj?
Wg ZUS emerytury, statystycznie, w 2011 pobierało 4,97 mln emerytów. Do tegoi renciści to 1,174 mln "niezdolnych" i 1,267 "rodzinnych" -ciekawe jakie składk iidą na tą kategorię...no, skoro autor "raportu" boczył się, że "niezdolni" się nie licza, bo mają swoje składki, to powinien wyjaśnić dlaczego nie uwzględnił "rodzinnych"

Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

A po co miałem przytaczać, skoro zrobił to wcześnie autor tego, jak nazywasz, hipotetycznego
raportu?

Bo on sam ci to radzi? BTW Nadal nie znam personaliów autora.

Dnia 07.02.2013 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

Ale skoro tak się domagasz, to dane z internetu:

Dane zbędne: nie będę ci tłumaczył niuansów finansowania i wydatków ZUS, lepiej zrobi to sam ZUS
http://www.zus.pl/files/Wa%C5%BCniejsze%20informacje%20z%20zakresu%20ubezpiecze%C5%84%20spo%C5%82ecznych%202011%20r.pdf
Średnią krajowa zostaw oszołomom: oparte o nią wyliczenia są wyidealizowane, więc najdurniejsze i najbardziej "statystyczne" jakie świat widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

> /.../ > Oh my, i to nazywasz raportem? Myślałem, że w grę wchodzą konkretne dane a nie wyssane
z palca.

Sprawdziłem dane w internecie, na oficjalnych stronach (sam też możesz znaleźć!). I tak, jak napisałem: w III kwartale 2012 roku mieliśmy 16,284 miliona pracujących, z których każdy zarabiał średnio 4015 zł brutto. Zapewne znasz lepszy sposób liczenia, to go podaj, ale jeśli średnio zarabiają 4015 zł i każdy płaci (pardon, jego pracodawca płaci) 19,52% składki emerytalnej, to ile pieniędzy wpływa do ZUS?

Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

Ta pożal się boże lauraka to stek domysłów i "zaokragleń": nie ma nic o sumie wydatków
na renty w relacji do budżetu ZUS -tylko dlatego, że "na nie jest osobna składka" -
zupełnie jakby ZUS nie wypłacała ze wspolnej kasy.

No cóż składka na renty jest skromniejsza i wynosi 6%, z czego 4,5% płaci pracodawca, 1,5% sam pracownik
>Tak jak przypuszczałem, o hartaczu

Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

dla OFE też zapomniao w wyliczeniach. Podobnie nie ma absolutnie nic o innych wydatkach
ZUS- jak można w ten sposób liczyć bilans?
A wyliczenie ze średniej to już w ogóle szczyt wszystkiego. czemu tylko II kwartał 2011?

Ja Ci podaję dane z III kwartału 2012 roku, jakoś do końca nie doczytałeś.

Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

Co tam ruchy wahania rynku pracy, co tam KRUSy, FUSy etc, jest średnia, jest super?
Ja proponuję za radą autora zweryfikowac dane, np u ZUS. Co ZUS na to?
ZUS twierdzi, że wpływy składkowe w 2011 to nie magiczne 136,5 mld (które dotyczy tylko
składek na FUS!) tylko 102,5mld- do tego trzeba dodać 53,2 mld: z dotacji (utyła do poziomu
37 mld) i"innych" dochodów.

Mnie wychodzi więcej. Zauważ, że 19,52% i 6%, to już 25,52% .
16284000 zatrudnionych x 4015 zł x 25,52% = 16685042352 zł. Taki powinien być poziom wpływów do ZUS ze składek. Miesięcznie!
Rencistów i emerytów jest razem 7422000 zatem średnie emerytura/renta powinna wynieść 2248 zł

Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

Z kolei wydatki FUS to 166,6 mld - w tym także rozmaite odpisy. Także ten raport nie
uwzględnia haraczu dla OFE i tylko w tym punkcie mogą powstać niejasności co do realnych
wpływów- z ustawy budżetowej wiadomo jedynie, że subwencja ma pokryć manko powodowane
wypłaceniem kasy do OFE.
ZUS wylicza też relację wydatków do składek- wychodzi 61,6 %. Ale debet.
I co, nagle nam "nadwyżka" wyparowała?

Ale gdzie? Nic w przyrodzie nie ginie, najwyżej zmienia właściciela.

Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

Ciekawostka: wydatki świadczeniowe to 99,9% ogółu wydatków- ZUS "żyje" za 0,1% przychodów,
nieźle w porówaniu z OFE;)

Jeśli ZUS żyje za 0,1% przychodów, to możemy taki drobiazg pominąć, podobnie jak renty i emerytury specjalne (w tym MOM, MSW itp), jako że jest ich nawet mniej, niż oszacowałem poprzednio.
I właśnie, gdzie wyparowała nadwyżka? Bo dochody ZUS powinien podawać większe, a debet mniejszy.
Już na początku autor "raportu" który tak wyśmiewasz, zapytał, kto tutak łże? Rząd, ZUS, czy GUS?

Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

Dodatkowo można się dowiedzieć, że renty są warte jakieś 2/5 wydatków emerytalnych. Chory
kraj?

Pewnie tak. Renta jest wyższa niż emerytura (zwykle!) dlatego ludzie wolą przechodzić na renty przed osiągnięciem wieku emerytalnego. To nie chory kraj, tylko ludzie chorzy (albo cwani-dostosowali się do chorego systemu).

Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

Wg ZUS emerytury, statystycznie, w 2011 pobierało 4,97 mln emerytów. Do tegoi renciści
to 1,174 mln "niezdolnych" i 1,267 "rodzinnych" -ciekawe jakie składk iidą na tą kategorię...no,
skoro autor "raportu" boczył się, że "niezdolni" się nie licza, bo mają swoje składki,
to powinien wyjaśnić dlaczego nie uwzględnił "rodzinnych"

W 2012 było emerytów 4,952 mln, a razem z rencjistami 7,422 mln. Rodzinni są finansowani ze składek, które wpłacił ubezpieczony przed swoją śmiercią.
>/.../

Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

No właśnie, ktoś tu podaje dane które nie za bardzo zgadzają się z innymi. Czyli ten ktoś to kto: rząd, GUS czy ZUS?

Dnia 08.02.2013 o 01:12, zadymek napisał:

Średnią krajowa zostaw oszołomom: oparte o nią wyliczenia są wyidealizowane, więc najdurniejsze
i najbardziej "statystyczne" jakie świat widział.

Nie mam lepszego źródła. Ponadto, jeśli chodzi o składki ZUS i później emerytury, to nie obejmuje dochodów wyższych niż 250% średniej krajowej i emerytury są wypłacane też od takich składek.
GUS podaje średnią krajową, rząd podaje średnią krajową, rozumiem zatem, że to oszołomy i tylko ZUS oszołomem nie jest. Ale w takim razie zapytam, gdzie podziewa się ta forsa, która powinna wpływać do ZUSu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

Zapewne znasz lepszy sposób liczenia, to go podaj,

Ja po prostu zaglądam do wyliczen ZUS, ludzi najlepiej poinformowanych.

Dnia 08.02.2013 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

ale jeśli średnio zarabiają 4015 zł i każdy płaci (pardon, jego pracodawca płaci) 19,52%
składki emerytalnej, to ile pieniędzy wpływa do ZUS?

I pierwse błędne założenie: "każdy płaci". A świnie latają.

Dnia 08.02.2013 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

Ja Ci podaję dane z III kwartału 2012 roku, jakoś do końca nie doczytałeś.

Drugi błąd: jak to jest, że ja wyczyłem "Na podstawie art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227, z późn. zm.1)) ogłasza się, że przeciętne wynagrodzenie w trzecim kwartale 2012 r. wyniosło 3510,22 zł."? Magia?
A może [jak zwykle] KM wie lepiej, reszta to idioci?

Dnia 08.02.2013 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

Rencistów i emerytów jest razem 7422000 zatem średnie emerytura/renta powinna wynieść
2248 zł

Średnia renta? O ile mnie pamięć nie myli renty wylicza się indywidualnie.

Dnia 08.02.2013 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli ZUS żyje za 0,1% przychodów, to możemy taki drobiazg pominąć, podobnie jak renty
i emerytury specjalne (w tym MOM, MSW itp), jako że jest ich nawet mniej, niż oszacowałem
poprzednio.

Podobne w umysle laika: to nie żadne emerytury bo nie są związane z płaceniem skłądek. To zwyczajne apanaże jak mundurówka, "emerytura prezydencka" czy "węglowa". Dla wiernych sług systemu względnie tych, którzy to sobie wystrajkowali.

Dnia 08.02.2013 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

Już na początku autor "raportu" który tak wyśmiewasz, zapytał, kto tutak łże? Rząd, ZUS,
czy GUS?

A ja zapytam łagodniej: kto tutaj się myli: rząd, GUS, ZUS czy autor?

Dnia 08.02.2013 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

No właśnie, ktoś tu podaje dane które nie za bardzo zgadzają się z innymi. Czyli ten
ktoś to kto: rząd, GUS czy ZUS?

Ja stawiał bym, na GUS - co statystyka to statystyka. Ale oczywiście nie wypowiem się na bazie "twojej wersji danych GUS" bo jak pokazałem wyżej "rozmijają się" one z prawdziwymi danymi GUS. Równie dobrze wszystko może być OK a tylko tobie się coś pomyliło.

Dnia 08.02.2013 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

Nie mam lepszego źródła. Ponadto, jeśli chodzi o składki ZUS i później emerytury, to

Jest lepsze źródło: wyliczenia ZUS, który obraca tą kasą.

Dnia 08.02.2013 o 07:47, KrzysztofMarek napisał:

GUS podaje średnią krajową, rząd podaje średnią krajową, rozumiem zatem, że to oszołomy
i tylko ZUS oszołomem nie jest.

Ba, nie tylko oni, oczekuję, że wszyscy "prorządowi" podają za rządem. I nie, to nie oszolomstwo, to zwyczajny PR. Oszołmstwo to liczenie na podstawie średniej i spieranie się na tej podstawie z danymi ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

99% ludzi nie wie o co chodzilo JKM z niepełnosprawnymi ;p Chodziło o to, że TV powinna puszczac to co ludzie chcą oglądać bo płacą za to podatki, a chętnych na oglądanie paraolimpiady było mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 13:54, Lukas1694 napisał:

99% ludzi nie wie o co chodzilo JKM z niepełnosprawnymi ;p Chodziło o to, że TV powinna
puszczac to co ludzie chcą oglądać bo płacą za to podatki, a chętnych na oglądanie paraolimpiady
było mało.


Mało kogo obchodzi JKM - szczególnie w tym topicu.
Postawmy sprawy jasno. JKM to kapitalistyczno-prawicowy oszołom.
Przegina zdecydowanie w swoich poglądach.

Daje proste, populistyczne rozwiązania na skomplikowane problemy + szczypta teorii spiskowych.

Jego zwollenicy to zazwyczaj młodzież w wieku 15-25 lat. Mocni w internetowi sondażach - nic nie znaczący w wyborach.
Z JKM się wyrasta i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 14:30, Neleron napisał:

Daje proste, populistyczne rozwiązania na skomplikowane problemy + szczypta teorii
spiskowych.


Proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej, komplikacje zawsze powodują następne komplikacje, a w efekcie przerost biurokracji. Sektor prywatny przerabia to co jakiś czas, gdy duża firma urasta to rangi molocha i przestaje nadążać z rozwojem. Tylko tam koryguje to wolny rynek, i taka firma albo bankrutuje i na jej miejsce przychodzą inne, albo się "odchudza" i zostaje w grze.
Poza tym "populistyczne" to raczej mało trafione określenie - likwidacja emerytur i ograniczenie socjalu do minimum, ciężko nazwać populistycznymi propozycjami. Nie w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 13:54, Lukas1694 napisał:

Chodziło o to, że TV powinna puszczac to co ludzie chcą oglądać bo płacą za to podatki,
a chętnych na oglądanie paraolimpiady było mało.

Ty chyba sam nie wiesz o co mu chodzilo...

@Neleron

Dnia 08.02.2013 o 13:54, Lukas1694 napisał:

Z JKM się wyrasta i tyle.

True :)

@rob006

Dnia 08.02.2013 o 13:54, Lukas1694 napisał:

ograniczenie socjalu do minimum, ciężko nazwać populistycznymi propozycjami. Nie w tym kraju.

Dla "liberałów" to są populizmy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się