Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2008 o 21:53, Todryk napisał:

Nawet jeśli:
- jutro dwucyfrowe (w dół) otwarcie rosyjskiej giełdy;
- spadają ceny surowców co mocna dotyka Rosję;
- topnieją rezerwy walutowe w Rosji;
- etc.

Faktycznie, masz czym się cieszyć.

Nie wspominając, że jedyną bronią Putina na spadki jest zamknięcie giełdy. Podczas gdy USA wyciągają z dnia na dzień 700mld na nacjonalizację(*) i po krzyku

(*) ciężko mówić o najconalizacji w przypadku państwa prywatnego, więc to raczej sprowadza sie do kolejnej grabieży majątku, no ale fakt faktem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 21:53, Todryk napisał:

> - upada gospodarka USA:)
Nawet jeśli:
- jutro dwucyfrowe (w dół) otwarcie rosyjskiej giełdy;
- spadają ceny surowców co mocna dotyka Rosję;
- topnieją rezerwy walutowe w Rosji;
- etc.
Faktycznie, masz czym się cieszyć.


No tak Świat to system naczyń połączonych i upadek jednego pociąga kłopoty drugiego – ale nie ma wiecznych imperiów (oprócz wiecznych Chin i „matuszki Rasij”:) ) A skoro i Rzym upadł to i USA upadną.
1.Niektórzy wieszczą że jutro nastąpi w USA scenariusz "czarnego wtorku" a la ten z XX w. Ciekawe czy to się sprawdzi?

2.Rosja od pewnego czasu rezygnuje z sprzedaży surowców na Zachodzie zwiększając ofertę na Wschodzie (Chiny Ludowe, Japonia, Korea, Indie, Pakistan, Iran). A tam surowce potrzebują i maja czym płacić – wartościowym a nie zieloną makulatura.

3)Rosja nie ma już prawie długów (większość została spłacona a te które nie zostały jeszcze spłacone to te które maja klauzulę uniemożliwiająca wcześniejszą spłatę).

4.Rosja sobie da radę:) W razie czego może zaproponować USA... odkupienie Alaski i Hawajów (Rosja ma rezerwy a USA.... psinco, no chyba że (prywatny) Fed wydrukuje i znowu pożyczy dolce rządowi USA) A może Chiny Ludowe odkupią coś od USA i zasila gotówką USA:)

5.Jeśli w USA wybuchnie rewolucja, to czy to będzie rewolucja październikowa ?
Kto będzie Leninem, kto Trockim ? Październik już pojutrze?:)

6.A tak poważnie – współczuję tym co tracą w tych dniach „wirtualne pieniądze”. Ale to musiało się stać.
Tak kończy się głupia zabawa w giełdę. Kiedy wartości spółek kilka a nawet kilkunastokrotniekrotnie przekraczały ich wartości księgowe. A może być jeszcze gorzej. Krach jak 1929 roku (tyle że wtedy został wywołany umyślnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty mówisz - przecież plan (Który będzie w Senacie omawiany w środę) w USA polegał na dodruku dodatkowo 700 miliardów dolarów przez Fed i pożyczeniu ich rządowi USA bo rząd USA... nie ma tych pieniędzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2008 o 18:35, strajker napisał:

się! Anglosaskie USA są już martwe choć jeszcze żyją jak... zombi:) Dożyłem upadku
ZSRS to może i dożyję upadku USA u powrotu m.in. Teksasu i Kaliforni do Meksyku?:)


Może i jestem głupi ale nikomu żle nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 22:26, kerkas napisał:

> się! Anglosaskie USA są już martwe choć jeszcze żyją jak... zombi:) Dożyłem upadku
> ZSRS to może i dożyję upadku USA u powrotu m.in. Teksasu i Kaliforni do Meksyku?:)
Może i jestem głupi ale nikomu żle nie życzę.


W polityce i ekonomii nie ma miejsca na emocje, przyjaźnie ani współczucie - liczą się reguły życia i przetrwania - ponadto "Pax Americana " jest szkodliwy dla świata. USA mają granice wyrosłe na krzywdzie sąsiadów a gospodarkę opartą łzach i krwi Trzeciego Świata.

USA walą się pod ciężarem wydatków i roli samozwańczego światowego Żandarma - co jest dobre dla świata a niekoniecznie dobre dla Polski bo oznacza upadek "seniora" a "elity" w Polsce tworzą nienawiść Rosji wobec Polski i nie dostrzegają, że Niemcy budzą się z snu.

I co teraz jak zabraknie (a kiedyś tak się stanie) USA?
W Warszawie.... nie mają „alternatywnego” planu!

PS
Nigdy nie twierdziłem że jesteś głupi – nieco irytuje że się obrażasz kiedy okazuje się ze czegoś nie wiesz a to co się dowiadujesz... burzy twoją teorię. I zasłonisz oczy i uszy rękami wołając: nie przyjmuje tego do wiadomości.
Polityka nie uznaje podziału na Dobro i Zło. I nie ma nic wspólnego z moralnością i logika dwuwartościowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 22:40, strajker napisał:

> > się! Anglosaskie USA są już martwe choć jeszcze żyją jak... zombi:) Dożyłem
upadku
> > ZSRS to może i dożyję upadku USA u powrotu m.in. Teksasu i Kaliforni do Meksyku?:)

> Może i jestem głupi ale nikomu żle nie życzę.
>

W polityce i ekonomii nie ma miejsca na emocje, przyjaźnie ani współczucie - liczą się
reguły życia i przetrwania a ponadto "Pax Americana " jest szkodliwy dla świata.


Całe szczęście nie Jesteś politykiem (mam nadzieję) a ja z polityką nie chcę już mieć wiele wspólnego.

Dnia 29.09.2008 o 22:40, strajker napisał:


USA walą się pod ciężarem wydatków i roli samozwańczego światowego Żandarma - co jest
dobre dla świata a niekoniecznie dobre dla Polski bo oznacza upadek "seniora" a "elity"
w Polsce tworzą nienawiść Rosji wobec Polski i nie dostrzegają, że Niemcy budzą się
z snu.

I co teraz jak zabraknie (a kiedyś tak się stanie) USA?
W Warszawie.... nie mają „alternatywnego” planu!


Nie znam się na ekonomii także się nie wypowiem.

Dnia 29.09.2008 o 22:40, strajker napisał:


PS
Nigdy nie twierdziłem że jesteś głupi – nieco irytuje że się obrażasz kiedy okazuje
się ze czegoś nie wiesz a to co się dowiadujesz... burzy twoją teorię. I zasłonisz oczy
i uszy rękami wołając: nie przyjmuje tego do wiadomości.
Polityka nie uznaje podziału na Dobro i Zło. I nie ma nic wspólnego z moralnością i logika
dwuwartościowa


Szkoda że tej zasady nie stosujesz do np. Wielkiej Brytanii i USA i ich polityki po 1945r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 17:30, strajker napisał:

Z tego co pamiętam – Samoobrona nie popierała i nie popiera gospodarki państwowej
– tylko krytykowała prywatyzację (kryminogennie przeprowadzaną) w Polsce a także
głosiła konieczność utrzymania własności państwowej w ważnych dla państwa sektorach strategicznych
– wzorując się m.in. na tym co jest... stosowane choćby w RFN...


Z tego co ja pamiętam to nie. Jeszcze rzucali jakieś cytaty Jana Pawła II o tym, że po obaleniu komuny jedynym rozwiązaniem nie może kapitalizm.
Zapytam Cię znów o coś, bo nigdzie tego znaleść nie mogę, a jak już wspominałem rosyjskiego nie znam. Jaka jest właściwie ta partia Putina i Miedwiediewa? Koliber?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 22:48, Vaxinar napisał:

Zapytam Cię znów o coś, bo nigdzie tego znaleść nie mogę, a jak już wspominałem rosyjskiego
nie znam. Jaka jest właściwie ta partia Putina i Miedwiediewa? Koliber?


"Jedna Rosja" (rosyjskie: Единая Россия) - Kończąc swą kadencję prezydencką, w 2008 Władimir Putin przejął bezpośrednie kierowanie partią.

Pozdrowienia - idę spać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 15:31, strajker napisał:

Chcesz przez to powiedzieć, że mówienie o "sprawiedliwości społecznej" to... populizm?

Sprawiedliwość społeczna to lotne hasełko, pod którym kryje się łupienie pracowitych przez leni.

Dnia 29.09.2008 o 15:31, strajker napisał:

A kto nie sięga do haseł "sprawiedliwości społecznej" ten nie jest populistą?

Zbytnio upraszczasz. Sprawiedliwość społeczna to nie jedyne credo populistów.

Dnia 29.09.2008 o 15:31, strajker napisał:

Jeśli tak myślisz to... negujesz cały dorobek "intelektualistów" z UE którzy za ''populistą"
uważają (a media za nimi to powtarzają) każdego kto nie marzy o uczynieniu z Europy "Ein
Volk, Ein Reich, Eine Euro"!.

Czy ci "intelektualiści" to działacze propagandowi na garnuszku brukselskich biurokratów-pasożytów? Jeśli tak, to bardzo się cieszę.

Dnia 29.09.2008 o 15:31, strajker napisał:

Współczesna nauka Kościoła katolickiego mówi... o sprawidliwości społeczenej i dobru
wszystkich ludzi - a mimo to jeszcze nie słyszałem (z ust prominentów UE) aby mówiono
że Watykan to... populiści:)

Tylko co ja mam wspólnego z tym, co mówią prominenci UE, czy KK? Sprawiedliwość społeczna to kpina ze sprawiedliwości, niezależnie od tego, kto będzie ją wychwalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 22:58, strajker napisał:

"Jedna Rosja" (rosyjskie: Единая Россия)
- Kończąc swą kadencję prezydencką, w 2008 Władimir Putin przejął bezpośrednie kierowanie partią.


Nie zrozumieliśmy się. :)
Nazwę i kto przewodzi to i w Wikipedii jest. Chodzilo o program, pogląd co do gospodarki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 22:24, strajker napisał:

O czym Ty mówisz - przecież plan (Który będzie w Senacie omawiany w środę) w USA polegał
na dodruku dodatkowo 700 miliardów dolarów przez Fed i pożyczeniu ich rządowi USA bo
rząd USA... nie ma tych pieniędzy!

Ależ zdaje sobie sprawę, jednak zauważ natychmiastową reakcję giełdy na tą wiadomość - bez konieczności jej zamykania. Ale to tylko tak abstrahując od mojego poglądu wg którego giełdy są w ogóle zbyteczne. Idea handlu firmami w kawałkach okrążyła Świat i zapukała do bram własnego zada i dalej już nie będę pisał co zrobiła :). Giełdy maja jedną zaletę - ogólnodostępność - dla każdego. Ale szczerze mówiąc czy to takie konieczne? Jedyne co w ten sposób osiągnięto to rynek podatny na panikę (dużo amatorów), wypełniony niepotrzebnymi spekulacjami, które są doskonałą pożywką dla oszustów, na rynku tylko dzięki giełdom istnieją firmy, które wg praw ekonomii nie powinny istnieć, bo uratowały je jakieś wirtualne manipulacje finansowe. Giełda podtrzymuje przy życiu stado kulawych antylop, przez co firmy choć finansowo stoją niby dobrze, to jednak strukturalnie są słabe. A gdy taka sytuacja zdarzy się tak jak ostatnio w jakiejś wielkiej instytucji, to panika murowana. Może postulat zamknięcia giełd jest zbyt mocny, ale przydałoby się jednak zmienić podstawowe założenia na bezpieczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jednak 700 mld nie wyjedzie z drukarni (może za dużo zużytych jeansów by potrzebowali :))
http://tnij.org/bvxf
Jest to także potwierdzenie tego, że także i w USA prezydent jest nikim, lub jak to wolą teoretycy spisku "everything was set up" ;]. Mozę w końcu pora na demokratów :). Co jak co, ale prezydenci z Demokratów zawsze pozytywnie wpływali na gospodarkę USA ale i także ogólnoświatową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj poczekaj... panowie nomen omen Demokraci ustami Obamy zapowiedzieli, że ustawa do kosza jeszcze nie idzie i po kilku poprawkach (a poprawki nie zmienią faktu że z kieszeni podatnika postawi się na nogi koślawe instytucje) spróbują podejść z planem Paulsena once again. Jak widać już na wcześniejszym przykładzie Europy, ostatnio demokracja polega na głosowaniu tyle razy, aż pożądana przez ogólnikowo pojęty mainstream ustawa przejdzie. Ateńscy klasycy doktryn politycznych byliby dumni z tego rozumienia "władzy ludu".

A poza tym sam podrzucony przez Ciebie artykuł daje podpowiedź, że u podstaw legły proste animozje, nie względy merytoryczne. Na Yahoo ujęto sprawę mniej więcej tak, że znaczna część republikanów odwróciła się od ustawy wkurzona na pannę Pelosi, która wysłuchawszy apelu o ponadpartyjne pojednanie wygłosiła prowyborczą tyradę oskarżającą Republikanów o wszystkie nieszczęścia na Ziemi.

Inna sprawa - jak tu nie lubić systemów dwupartyjnych ;) Do czego to doszło że głównym zwolennikiem planu administracji prezydenta Busha są Demokraci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2008 o 22:40, strajker napisał:

Nigdy nie twierdziłem że jesteś głupi – nieco irytuje że się obrażasz kiedy okazuje
się ze czegoś nie wiesz a to co się dowiadujesz... burzy twoją teorię. I zasłonisz oczy
i uszy rękami wołając: nie przyjmuje tego do wiadomości.


Dokładnie tak samo zachowujesz się Ty gdy sprawa dotyczy A.Leppera i Samoobrony.

Dnia 29.09.2008 o 22:40, strajker napisał:

Polityka nie uznaje podziału na Dobro i Zło. I nie ma nic wspólnego z moralnością i logika
dwuwartościowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 06:40, kerkas napisał:

> Nigdy nie twierdziłem że jesteś głupi – nieco irytuje że się obrażasz kiedy
okazuje
> się ze czegoś nie wiesz a to co się dowiadujesz... burzy twoją teorię. I zasłonisz
oczy
> i uszy rękami wołając: nie przyjmuje tego do wiadomości.
Dokładnie tak samo zachowujesz się Ty gdy sprawa dotyczy A.Leppera i Samoobrony.


?
Nigdy w życiu nie głosowałem na Samoobronę - choć w przyszłości tego nie wykluczam.
Nie lubię za to nagonek medialnych i czarnego PR tworzonego wokół każdego (a w tym przypadku Samoobrony) wbrew faktom bo.... na kilometr cuchnie zamówieniem politycznym a ponadto odmawiam bycia trendy i dołączać się do mowy z pogardą o wiejskości i „burakach” z Samoobrony – bo widzę iż mówią to.... wnuki chłopów gdyż w ca. 98 procentach współcześni Polacy to potomkowie kmieci – szlachtę wytraciliśmy z bezsensownych powstaniach i zesłankach a inteligencję wyrżnięto Polakom podczas II w. ś.
„Gumowce” z „gumowców” się śmieją: Sam z siebie ktoś się śmieje śmiejąc się z Samoobrony i jej „wiejskości”. Bo „panusie” uważają się za lepszych od takiego Leppera, który ma czelność wchodzić do salonów... gdzie miejsce tylko dla takich: Kaczyńskich, Tusków, Schetynów, Napieralskich, Cimoszwiczów, Pawlaków.... Z których Polacy i Polska maja być dumna:P A kto tak nie myśli ten.... „wróg Ludu”...

Samoobrona na obecną chwile została "wykończona" świństwem ludzi PiS (z aktywnym wsparciem PO) po to aby w Sejmie nie było ugrupowań spoza klucza brukselskiego (nazywanego potocznie „bandą trojga” czyli PO, PiS i SLD z przystawką "wiecznie żywego" PSL).

I to nie jest przypadek że w obecnym Sejmie i Senacie nie ma partii sceptycznej wobec jednoczenia się z UE i "przyjaźni" z USA - stąd nie dziwi iż aby zniszczyć Leppera sięgnięto do kłamstwa i prowokacji a potem TVN miał pretensje że... „To skandal, iż Lepper dowiedział się o prowokacji CBA i.... postanowił nie brać w niej udziału”.
I ciągle się wytyka Lepperowi wysypanie zboża jako... straszne przestępstwo w kraju gdzie politycy zasiadający w obecnym Sejmie mają na sumieniu: FOZ, Telegraf, PZU, zniszczenie przemysłu okrętowego, kopalń i setki innych przekrętów prywatyzacyjnych oraz zabójstwa (np. gen . Papały czy Olewnika) etc. ale tym ludziska nie przejmują się i nie piszą o tym na forach – wola z pogarda pisać o Lepperze bo kogoś wywieziono taczką i nazwał Kwaśniewskiego nierobem i dostał za to wyroki sądowe... Macie igrzyska i „temat zastępczy”.... Moje gratulacje:P

Dnia 30.09.2008 o 06:40, kerkas napisał:

> I co teraz jak zabraknie (a kiedyś tak się stanie) USA?
> W Warszawie.... nie mają „alternatywnego” planu!
Nie znam się na ekonomii także się nie wypowiem.


?
Tu nie chodzi o ekonomię tylko o przyszłość Polski – USA tracą siły i budowanie przyszłości Polski na „przyjaźni” i wasalizmie wobec USA jest budowaniem zamków na lodzie.... Nikt nie myśli w Warszawie o alternatywnym planie politycznym... gdy USA spadną do drugiej ligi lub się rozpadną (politycznie, militarnie i gospodarczo)

Dnia 30.09.2008 o 06:40, kerkas napisał:

> Polityka nie uznaje podziału na Dobro i Zło. I nie ma nic wspólnego z moralnością
> i logiką dwuwartościową
Szkoda że tej zasady nie stosujesz do np. Wielkiej Brytanii i USA i ich polityki po 1945r.


Dlaczego piszesz... „szkoda”? Co to ma znaczyć to słowo w tym kontekście? Czyżby dla Ciebie przyjaźń z USA i UK to cel sam w sobie? W polityce nie ma przyjaźni jest „tylko” interes własnego narodu i państwa a interesy USA mało kiedy są interesami Polski i jednocześnie interes Polski jeszcze mniej jest interesem USA. A gdy przekracza się pewną granice zwaną racja stanu przestaje to być opłacalne.. Czary goryczy dopełnia to że nawet ZSRS nie wysyłał polskich żołnierzy na swoje wojny – Amerykance nie mają w tym temacie żadnych oporów i Polacy jak dawniej na San Domingo Napoleona dziś umierają w Iraku, Afganistanie a jutro gdzie? W Iranie, Syrii, Chinach?

Ponadto Ty czegoś nie rozumiesz: w polityce nie ma zasad oprócz wyjątku (a wyjątki potwierdzają regule) – otóż „pacta sunt servanda” – należy dotrzymywać układów a kto łamie umowy raz może złamać i drugi raz, kto łamie wiele razy umowy ten jest niewiarygodnym zdrajcą...

A Wielka Brytania zdradziła Polskę w 1939 r. (O intencjach Brytyjczyków najlepiej świadczy to, że niemal od razu znali oni tajny protokół paktu Ribbentrop - Mołotow, przekazany im przez pracownika ambasady Rzeszy w Moskwie von Herwartha. Oczywiście nie przekazali tej wiadomości Polakom, żeby przypadkiem nie spowodować wstrzymania wybuchu wojny i wykrwawienie Polski i Niemiec, i zdradziła wraz z USA Polskę w Jałcie sprzedaje ją Stalinowi. Jednocześnie aby robić na złość polskim komunistom (i gen. Sikorskiemu) żądali... od Polaków zgody na granice na Bugu i długo sprzeciwiali się aby Polska (PRL) miała granic zachodnią na Odrze i Nysie Łużyckiej. Jak powiedział pewien minister brytyjski „danie Gdańska Polsce to danie małpie zegarek, który zepsuje” Oto Twój „przyjaciel” i według Ciebie... szkoda że są Polacy którzy piszą źle o UK (i USA). Zdradę się pamięta i nie wchodzi w układy z zdrajcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 23:24, Vaxinar napisał:

> "Jedna Rosja" (rosyjskie: Единая Россия)
> - Kończąc swą kadencję prezydencką, w 2008 Władimir Putin przejął bezpośrednie
kierowanie partią.
Nie zrozumieliśmy się. :)
Nazwę i kto przewodzi to i w Wikipedii jest. Chodzilo o program, pogląd co do gospodarki
itp.


"Jedną Rosję" trudno sklasyfikować na rosyjskiej scenie politycznej bo jest partia złożona (oficjalnie) z trzech skrzydeł: narodowego, liberalnego i konserwatywnego -i jak do tej pory udawało się skutecznie wypracować wspólne stanowisko w sprawach gdzie należało coś zrealizować, przeforsować. Gdyż więcej łączy niż dzieli.

To co je scala to „interes Rosji” (Federacji) i dobro obywateli Rosji. Generalnie jest to partia interesu państwowego (trudno mówić o interesie narodowym bo w Rosji nie tylko Rosjanie mieszkają, są jeszcze inne autochtoniczne narody i narodowości będące u siebie).
Ponadto Rosja to nie jest państwo Wielkoruskie – wystarczy spojrzeć na ważna personę w współczesnej Rosji S. Ławrowa który jest... Gruzinem (po ojcu).

W Rosji istnieje ponadto "umowny" i niepisanym społeczny consensus odnośnie pewnych spraw polityki zagranicznej i wewnętrznej stąd w niektórych sprawach można zaobserwować jedność w poglądach na co dzień bardzo antagonistycznie nastawionych formacji politycznych:
I np. w sprawie konfliktu na Kaukazie mówiły w zasadzie jednym głosem: „Jedna Rosja” (Kreml) , KPFR (Komuniści Giennadija Ziuganowa), „Sprawiedliwa Rosja” (Kreml, choć SP nieco „socjalizuje”), LDPR (Vł.Żyrinowski) - spoza tej "umowy" jest folklor polityczny aka kanapy polityczne (nazywane w Rosji „tubami Zachodu”): Partia Jabłoko Grigorija Jawlińskiego, i Sojusz Sił Prawicy (SPS) Nikity Biełycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze o jedno.

Jestem bardzo słaby w historii Rosji, ale czy Federacja Rosyjska ma swoje podłoże w historii?
To znaczy Rosja jest federacją, ponieważ dziś w jej skład wchodzą historyczne państwa rosyjskie a kiedyś były niezjednoczone. Czy może jest federacją, bo jest duża i łątwiej się rządzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 16:42, Vaxinar napisał:

Zapytam jeszcze o jedno.
Jestem bardzo słaby w historii Rosji, ale czy Federacja Rosyjska ma swoje podłoże w historii?
To znaczy Rosja jest federacją, ponieważ dziś w jej skład wchodzą historyczne państwa
rosyjskie a kiedyś były niezjednoczone. Czy może jest federacją, bo jest duża i łątwiej
się rządzi?


Jest to w głównej mierze scheda po ZSRS - Ustrój federacyjny miał zagwarantować równość miedzy narodem rosyjskim a narodami nierosyjskimi, i na tym polegać miała różnica miedzy „wiezieniem narodów” (Carat) a sowieckim egalitaryzmem (bardzo ciekawie pisze o tym prof. Helene Carrera D’Encausse w „Spękanym Imperium” – ta pani jest o kilka klas wyżej niż guru „Gazowni” R. Pippes – w rzeczywistości mierny i politycznie poprawny „sowietolog”).
Za Caratu Rosja była scentralizowana - gubernie to był tylko podział administracyjny.

Utrzymano w współczesnej Rosji strukturę federacyjna (scheda po ZSRS) nie tylko dlatego że jest już silnie zakorzeniona (i rzeczywiście chroni narody nierosyjskie które pozostały w Rosji) ale pozwala sprawniej i bez problemów rządzić a ponadto małe społeczności mają świadomość że nie wszystkie owoce ich pracy są zabierane do Moskwy a potem dzielone w centrali i po "łace" wrcają - sami decydują o wydatkach z tego co wypracują i w dużej części zostaje na miejscu a tym czym dysponują to duże kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy w życiu nie głosowałem na Samoobronę - choć w przyszłości tego nie wykluczam.
> Nie lubię za to nagonek medialnych i czarnego PR tworzonego wokół każdego (a w tym przypadku
> Samoobrony) wbrew faktom bo.... na kilometr cuchnie zamówieniem politycznym

Dzięki tej jak to mówisz nagonce medialnej Polacy dowiedzieli się iż: poseł Samoobrony zgwałcił prostytutkę ,
reakcji Andrzeja L. w postaci kretyńskiego rechotu i stwierdzenia jak można zgwałicić prostytutkę ,

tego samego dnia po południu już się z tej wypowiedzi wycofał zapewne jakiś prawnik uświadomił go w

kwestii prawa i że jednak można z. p. .


Przyznał się na wizji że ma wykształcenie podstawowe i w niczym nie przeszkadzało mu to aby wypowiadać się

"tonem eksperckim" w sprawach ekonomii m.i.n o zlikwidowaniu rezerwy pieniężnej trzymanej na wypadek

poważnego krachu w gospodarce , że tą forsę można by komuś dać ,że nie wspomnę o krytyce Leszka

Balcerowicza ale wiadomo im kto głupszy w naszym kraju tym głośniej krzyczy.



a ponadto
> odmawiam bycia trendy i dołączać się do mowy z pogardą o wiejskości i „burakach”
> z Samoobrony –

Siostra mojej Mamy jest rolnikiem ale z całym szacunkiem do wszystkich rolników posłowie samoobrony

byli burakami.


bo widzę iż mówią to.... wnuki chłopów gdyż w ca. 98 procentach
> współcześni Polacy to potomkowie kmieci – szlachtę wytraciliśmy z bezsensownych
> powstaniach i zesłankach a inteligencję wyrżnięto Polakom podczas II w. ś.
> „Gumowce” z „gumowców” się śmieją: Sam z siebie ktoś się śmieje
> śmiejąc się z Samoobrony i jej „wiejskości”. Bo „panusie” uważają
> się za lepszych od takiego Leppera, który ma czelność wchodzić do salonów... gdzie miejsce
> tylko dla takich: Kaczyńskich, Tusków, Schetynów, Napieralskich, Cimoszwiczów, Pawlaków....
> Z których Polacy i Polska maja być dumna:P A kto tak nie myśli ten.... „wróg
> Ludu”...
> Samoobrona na obecną chwile została "wykończona" świństwem ludzi PiS (z aktywnym wsparciem
> PO) po to aby w Sejmie nie było ugrupowań spoza klucza brukselskiego (nazywanego potocznie
> „bandą trojga” czyli PO, PiS i SLD z przystawką "wiecznie żywego" PSL).

Ludzie mądżejsi od mnie i od Ciebie zdali sobie sprawę czym może się skończyć dojście Andrzeja L.

(krachem gospodarczym podobnym do tego z początku lat 90-tych)

do władzy i nie dopuścili do tego aby ponownie wygrał wybory.


>
> I to nie jest przypadek że w obecnym Sejmie i Senacie nie ma partii sceptycznej wobec
> jednoczenia się z UE i "przyjaźni" z USA - stąd nie dziwi iż aby zniszczyć Leppera sięgnięto
> do kłamstwa i prowokacji a potem TVN miał pretensje że... „To skandal, iż Lepper
> dowiedział się o prowokacji CBA i.... postanowił nie brać w niej udziału”.
> I ciągle się wytyka Lepperowi wysypanie zboża jako... straszne przestępstwo w kraju gdzie
> politycy zasiadający w obecnym Sejmie mają na sumieniu: FOZ, Telegraf, PZU, zniszczenie
> przemysłu okrętowego, kopalń i setki innych przekrętów prywatyzacyjnych oraz zabójstwa
> (np. gen . Papały czy Olewnika) etc. ale tym ludziska nie przejmują się i nie piszą o
> tym na forach – wola z pogarda pisać o Lepperze bo kogoś wywieziono taczką i nazwał
> Kwaśniewskiego nierobem i dostał za to wyroki sądowe... Macie igrzyska i „temat
> zastępczy”.... Moje gratulacje:P
>
> > > I co teraz jak zabraknie (a kiedyś tak się stanie) USA?
> > > W Warszawie.... nie mają „alternatywnego” planu!
> > Nie znam się na ekonomii także się nie wypowiem.
>
> ?
> Tu nie chodzi o ekonomię tylko o przyszłość Polski – USA tracą siły i budowanie
> przyszłości Polski na „przyjaźni” i wasalizmie wobec USA jest budowaniem
> zamków na lodzie.... Nikt nie myśli w Warszawie o alternatywnym planie politycznym...
> gdy USA spadną do drugiej ligi lub się rozpadną (politycznie, militarnie i gospodarczo)
>
> > > Polityka nie uznaje podziału na Dobro i Zło. I nie ma nic wspólnego z moralnością
>
> > > i logiką dwuwartościową
> > Szkoda że tej zasady nie stosujesz do np. Wielkiej Brytanii i USA i ich polityki
> po 1945r.
>
> Dlaczego piszesz... „szkoda”? Co to ma znaczyć to słowo w tym kontekście?
> Czyżby dla Ciebie przyjaźń z USA i UK to cel sam w sobie? W polityce nie ma przyjaźni
> jest „tylko” interes własnego narodu i państwa a interesy USA mało kiedy
> są interesami Polski i jednocześnie interes Polski jeszcze mniej jest interesem USA.
> A gdy przekracza się pewną granice zwaną racja stanu przestaje to być opłacalne.. Czary
> goryczy dopełnia to że nawet ZSRS nie wysyłał polskich żołnierzy na swoje wojny –
> Amerykance nie mają w tym temacie żadnych oporów i Polacy jak dawniej na San Domingo
> Napoleona dziś umierają w Iraku, Afganistanie a jutro gdzie? W Iranie, Syrii, Chinach?
>
> Ponadto Ty czegoś nie rozumiesz: w polityce nie ma zasad oprócz wyjątku (a wyjątki potwierdzają
> regule) – otóż „pacta sunt servanda” – należy dotrzymywać układów
> a kto łamie umowy raz może złamać i drugi raz, kto łamie wiele razy umowy ten jest niewiarygodnym
> zdrajcą...
>
> A Wielka Brytania zdradziła Polskę w 1939 r. (O intencjach Brytyjczyków najlepiej świadczy
> to, że niemal od razu znali oni tajny protokół paktu Ribbentrop - Mołotow, przekazany
> im przez pracownika ambasady Rzeszy w Moskwie von Herwartha. Oczywiście nie przekazali
> tej wiadomości Polakom, żeby przypadkiem nie spowodować wstrzymania wybuchu wojny i wykrwawienie
> Polski i Niemiec, i zdradziła wraz z USA Polskę w Jałcie sprzedaje ją Stalinowi. Jednocześnie
> aby robić na złość polskim komunistom (i gen. Sikorskiemu) żądali... od Polaków zgody
> na granice na Bugu i długo sprzeciwiali się aby Polska (PRL) miała granic zachodnią na
> Odrze i Nysie Łużyckiej. Jak powiedział pewien minister brytyjski „danie Gdańska
> Polsce to danie małpie zegarek, który zepsuje” Oto Twój „przyjaciel”
> i według Ciebie... szkoda że są Polacy którzy piszą źle o UK (i USA). Zdradę się pamięta
> i nie wchodzi w układy z zdrajcami.

Ps. Nie wszyscy Amerykanie nas zdradzili jeden człowiek generał Patton chciał dalszej walki z ZSRR aż do

całkowitego zwycięstwa niestety został zamordowany w 70% historycy uważają że zrobili to Rosjanie.

Jak na człowieka który uważa że dobrze zna historię dziwię się iż o tym nie słyszałeś.

Cieszy mnie inna rzecz mimo tego że teraz na piedestały wnosi się ludzi pokroju Leppera i Jaruzelskiego.


Prawdziwi bohaterowie jak Wałęsa i Balcerowicz mają swoje miejsce i wzmiankę w podręcznikach do historii i

mimo opluwania ich i lżenia przez współobywateli przeszli do historii w glorii i chwale byli są i będą nieśmiertelni

na przekór ludzkiej zawiści i podłości.

A Lepper , Jaruzelski i inni im podobni skończą zapomniani w mrokach dziejów.

Ja nie przekonam Ciebie a Ty mnie obaj zostaniemy po swoich stronach barykady ostatecznie

rozsądzi kto miał rację Bóg i historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszystko wyłuszczasz „tłustym” drukiem – tego się nie da czytać bo razi w oczy! I to bardzo a ja musze oszczędzać oczy...

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

Dzięki tej jak to mówisz nagonce medialnej Polacy dowiedzieli się iż: poseł Samoobrony
zgwałcił prostytutkę ,
reakcji Andrzeja L. w postaci kretyńskiego rechotu i stwierdzenia jak można zgwałicić
prostytutkę ,


Bo w zasadzie nie można... zgwałcić kogoś kto chce uprawiać (płatny) seks (wyraża zgodę na seks czyli to nie jest gwałt tzn. doprowadzenie do stosunku wbrew woli bo.... jest wola) tylko nie wyraża zgody na odbycie go bez prezerwatywy! Czyli nie gwałt a sprowadza niebezpeiczeństwo np. zakażenia czyli zachorowania.
W polskim prawie tego nie przewidziano (i jest problem dla prawników jak to oceniać) a w Niderlandach (Belgii i Holandii jest to stypizowane w ich kodeksach karnych)...

Współczuję Ci że potrzebujesz... nagonki medialne aby o czymś się dowiedzieć i interesuje cię.... główny temat polskojęzycznych mediów: prostytutka, prezerwatywa a poseł Samoobrony – tak zajmujący uwagę mediów i widzów (wśród nich i Ciebie) że.... nie macie już czasu na zajęcie się np. wzorcowym przykładem polskiej prywatyzacji czyli PZU. Malutka firma holenderska kupuje za 10 mld PZU za pieniądze PZU, spłaca kredyt z zysku z zakupionej firmy czyli PZU.A potem domaga się jeszcze 36 mld odszkodowania bo nie sprzedano jej jeszcze wszystkiego jak obiecano....

To Cię już nie interesuje? Wiesz na ten temat tyle ile wiesz na temat Leppera czy tez nic nie wiesz i wolisz w każdym poście pisać cos o Lepperze?

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

Przyznał się na wizji że ma wykształcenie podstawowe i w niczym nie przeszkadzało
mu to aby wypowiadać się


Czy to twoje zdanie to dowód twojej prawdomówności? – Lepper ma wykształcenie zawodowe (średnie/rolnicze) więc nie mógł w mediach przyznać się że posiada (tylko) wykształcenie podstawowe.... Więc co zrobiłeś? Skłamałeś, bo tak wygodniej aby go ośmieszyć, czy nie wiesz co mówisz?

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

że nie wspomnę o krytyce Leszka Balcerowicza ale wiadomo im kto głupszy w naszym >
kraju tym głośniej krzyczy.


Co proszę? Krytyka L. Balcerowicza, wykładowcy szkoły partyjne przy KC PZPR, jest świętokradztwem? Nikodema Dyzmy polskiej ekonomi który m.in. popiwkiem wykończył polski przemysł i zniszczył szanse uczynienia w Polsce takie reformy jakie przeprowadziły m.in. Chiny Ludowe – gdzie chińskie przedsiębiorstwa są chińskie a inwestycje kapitału zagranicznego są dopuszczane tak aby sobie wszystko od „zera” zbudowały a efekt... widać – Chiny rządzą światowa gospodarką. No ale tam nie było szkodnika Balcerowicza aby uczynic z Chińczyków i ich gospodarki to co jest w Polsce czyli rynek zbytu dla szajsu z RFN, Francji i UK:P

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

Siostra mojej Mamy jest rolnikiem ale z całym szacunkiem do wszystkich rolników
posłowie samoobrony
byli burakami.


Świetnie a teraz poproszę o uzasadnienie tego twierdzenia, na czym polega to buractwo? Konkrety proszę. I to nie jeden.

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

Ludzie mądżejsi od mnie i od Ciebie zdali sobie sprawę czym może się skończyć dojście
Andrzeja L.
(krachem gospodarczym podobnym do tego z początku lat 90-tych)
do władzy i nie dopuścili do tego aby ponownie wygrał wybory.


Mów za siebie – ja tego nie wiem bo to jest tylko... hipoteza polityczna – w stylu co byłoby gdyby babcia miała wąsy.

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

Ps. Nie wszyscy Amerykanie nas zdradzili jeden człowiek generał Patton chciał dalszej
walki z ZSRR aż do
całkowitego zwycięstwa niestety został zamordowany w 70% historycy uważają że zrobili
to Rosjanie.


1.Istonie nie wszyscy Amerykanie zdradzili i powiem że nawet nie wszyscy... Niemcy byli źli i czy przez to rozgrzesza to całość?
2.Gen. Patton był znienawidzony m.in. przez swoich kolegów-generałow z US Army, tak bardzo że co chwilę podkładali mu „świnię” i pisali donosy na niego.
3.Nie słyszałem aby ktoś o śmieć Pattona oskarżał Rosjan – dla ZSRS nie stanowił zagrożenia bo był... nikim – był tylko kowbojskim żołnierzykiem bez zaplecza politycznego. Pionkiem – a wypadek był zwykłym wypadkiem – czasami wielcy ludzie odchodzą bardzo „głupio” i niektórzy dorabiają legendy!

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

Jak na człowieka który uważa że dobrze zna historię dziwię się iż o tym nie słyszałeś.


No nie słyszałem o wielu rzeczach (prawdziwych i fałszywych) – nie jestem encyklopedią i nie znam tak wiele i nigdy nie poznam mimo iż staram się poznać na ile mogę, mam czas i ochotę.

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

Prawdziwi bohaterowie jak Wałęsa i Balcerowicz mają swoje miejsce i wzmiankę w podręcznikach
do historii i
mimo opluwania ich i lżenia przez współobywateli przeszli do historii w glorii i chwale
byli są i będą nieśmiertelni


Tiaa – do historii przeszła również portowa motórówka SB z 1980 r. i wiele innych rzeczy a także i to że np. połowa przywódców puczu bolszewickiego z 1917 r. (w tym J. Stalin) byli agentami carskiej policji (Ochrany) jaki i to że część inspiratorów rewolucji (anty)francuskich z 1789 r. też współpracowała wcześniej z policją monarchii francuskiej – życie to jedna wielka niespodzianka i czasami nie warto widzieć w innych ludziach ikony bo okazują się to mirażem i kłamstwem.

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

A Lepper , Jaruzelski i inni im podobni skończą zapomniani w mrokach dziejów.


Tego nikt nie wie – to tylko Twój życzeniowy postulat. A Ty jesteś tylko ziarnkiem piasku w piaskownicy.

Dnia 30.09.2008 o 18:05, kerkas napisał:

Ja nie przekonam Ciebie a Ty mnie obaj zostaniemy po swoich stronach barykady ostatecznie
rozsądzi kto miał rację Bóg i historia.


?
Nie mieszaj w to Pana Boga – historia już oceniła wiele i oceni wiele i nikt na szczęcie nie ma wpływu na czas i miejsce tej oceny. Tym bardziej że ty nie masz prawa oceniać bo nie jesteś historykiem i nie potrafisz być bezstronnym bo bezstronność polega na tym m.in. że nie wolno używać takiego określenia: „A Lepper , Jaruzelski i inni im podobni skończą zapomniani w mrokach dziejów.”

Historyk, czy nawet człowiek którego pasjonuje historią, nie może ziać nienawiścią do jakiegoś........systemu, układu, ideologii, religii itd.

A ziejąc nienawiścią (tak jak Ty to czynisz to do określonych osób, ideologii, myśli) jesteś pozbawiony obiektywizmu i piszesz posty tendencyjne... więc nie mające nic wspólnego lub niewiele z prawda historyczna.
Tworzysz „historię” jak w ZSRS gdzie w czasach stalinowskich przysłano właścicielom Encyklopedii nowe wersje danych artykułów z poleceniem wklejenia ich do Encyklopedii na miejsce starych, które należało samu wyciąć i zniszczyć a także zapomnieć to co tam pisano –

Ty nie piszesz historie taka jak była tylko taką jaką chciałbyś aby była...

Nie lepiej Ci w piłkę pokopać lub zagrać w jakaś grę niż zajmować się rzeczami które nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się