Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Ekhm ... ?

Przecież od dawna każdy kto jest choć trochę inteligentny i interesował się jako tako wydarzeniami wiedział że przecież nasza flota nie ma w swoich zapasach cudów techniki. Wystarczy wspomnieć awaryjne lądowania, katastrofę z Millerem sprzed paru lat czy ten śmieszny przetarg na F-16stki które to "złomy" - jak to mawiała część znawców przygarnęliśmy bardzo chętnie za grubą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Here we go again?

Przetarg na F-16 okazał się tylko "śmiesznym" z racji totalnego olania kontroli Amerykanów, jak wywiązują się z obietnic offsetowych.
Minęło już tyle lat i nadal hejterzy samego samolotu, nie zorientowali się w fakcie, że kupiliśmy fabrycznie nowe samoloty, które nawet po tylu latach pozostają jednymi z najnowocześniejszych samolotów bojowych w całej Europie?

Czy na serio utrzymywanie takiej niewiedzy przez tyle lat, nie jest już żenujące lekko powiedziawszy?

A co do floty powietrznej, zarówno cywilnej, VIP''owskiej, ogólnie militarnej czy nawet parku pojazdów należących do Armii, to sprawa jest o tyle kompleksowa, że aby wypełnić nasze potrzeby, musielibyśmy albo odkryć olbrzymie złoża ropy/złota/whatever na Polskiej ziemi, tudzież skolonizować Marsa i czerpać z tego dochody...
W przypadku tak olbrzymich kwot, jakie są niezbędne do takich zakupów, zawsze i tak najgłośniejsi są krzykacze "nie potrzebny nam ten złom; budujcie szpitale, szkoły i kościoły albo rozdajcie nam, biednym"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2010 o 01:34, meryphillia napisał:

parku pojazdów należących do Armii, to sprawa jest o tyle kompleksowa, że aby wypełnić
nasze potrzeby, musielibyśmy albo odkryć olbrzymie złoża ropy/złota/whatever na Polskiej
ziemi, tudzież skolonizować Marsa i czerpać z tego dochody...

Otóż to. taką np flotę trzeba zbudować od podstaw bo te okręty co są niedługo dokonają żywota. Swoją drogą podobny problem mają Rosjanie (flota krymska straci możliwość wypływania w może ok 2014, szanse na nowe okręty mizerne bo stocznie realizują duże, zagraniczne zamówienia. Podejrzewam że reszta ich floty jest w niewiele lepszym stanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, sami zobaczcie:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jarek-po-trupach-do-celu-kazdy-chce-lezec-na-Wawelu,wid,12219073,wiadomosc_prasa.html

Za chwilę społeczeństwo będzie przekonane, że to Kaczyński zaczyna negatywną kampanię? To dlaczego nie zrobiono piosenki o Komorowskim który (przepraszam z góry za to określenie) pozbył się dwóch konkurentów za jednym zama..."samolotem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2010 o 09:57, Galadin napisał:

Za chwilę społeczeństwo będzie przekonane, że to Kaczyński zaczyna negatywną kampanię?
To dlaczego nie zrobiono piosenki o Komorowskim który (przepraszam z góry za to określenie)
pozbył się dwóch konkurentów za jednym zama..."samolotem"?


dlaczego mieliby pisać o Komorowskim? co, on sam spowodował wypadek tego samolotu, żeby dojść do władzy? to nie on wykorzystuje katastrofę w swojej kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 10:03, Daelor napisał:

dlaczego mieliby pisać o Komorowskim? co, on sam spowodował wypadek tego samolotu, żeby
dojść do władzy? to nie on wykorzystuje katastrofę w swojej kampanii.


A co złego w tym że Jarosław mówi o kontynuacji polityki tragicznie zmarłego brata? Tylko że mówienie tutaj "po trupach do celu" jest właśnie nie na miejscu, a robienie z tego piosenki i dołączanie do niej słów z hymnu narodowego to przykład debilizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 09:57, Galadin napisał:

Radia nie słucham wcale, ale fragmenty z ich audycji są świetne. http://eskarock.pl/index.php?page=eska_rock_cocacola

Na stronie RP jest jeszcze fragment z komentarzem
"Drugi z autorów programu Michał Figurski tłumaczy: – Piosenka nie ma na celu wyśmiewania śmierci Lecha Kaczyńskiego czy w ogóle smoleńskiej katastrofy, a tylko kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego i prób wykorzystywania w niej tej tragedii. Generalnie wiele osób jest teraz przewrażliwionych i każda krytyka czy naśmiewanie się z Jarosława Kaczyńskiego natychmiast spotyka się z oskarżeniami o brak szacunku dla ofiar tragedii.", którego ofc na wp nie ma...
Typowe, że pisowska gazeta pisze o takiej sprawie. Przeszukałem ich stronę internetowi i ani słowa nie znalazłem o tym
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7823893,Ulotki_w_Warszawie___Te_karly_szydzily_z_naszego_prezydenta_.html
Publikują tylko to co jest dla niej wygodne. Jest tam tez odpowiedź jednego z prowadzących program w radiu eska r.

Dnia 29.04.2010 o 09:57, Galadin napisał:

Za chwilę społeczeństwo będzie przekonane, że to Kaczyński zaczyna negatywną kampanię?

Zaczął swoim startem i rozdawaniem zdjęć/pocztówek z parą prezydencką za podpis na swojej liście...

Dnia 29.04.2010 o 09:57, Galadin napisał:

To dlaczego nie zrobiono piosenki o Komorowskim który (przepraszam z góry za to określenie)
pozbył się dwóch konkurentów za jednym zama..."samolotem"?

bez komentarza... wszystko co złeeee to oczywiście PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 10:17, In_The_End napisał:

Zaczął swoim startem i rozdawaniem zdjęć/pocztówek z parą prezydencką za podpis na swojej
liście...


Że tak po wiem...no i co z tego? To była jego rodzina. A w dodatku zanim ogłosił decyzję o starcie to już posłowie lewicy i PO naganiali, że "on chce dzielić Polskę".

Dnia 29.04.2010 o 10:17, In_The_End napisał:

bez komentarza... wszystko co złeeee to oczywiście PO


Nie, napisałem zupełnie coś innego, w dodatku z ironią, czytaj ze zrozumieniem, bo teraz odwracasz kota ogonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 10:17, In_The_End napisał:

bez komentarza... wszystko co złeeee to oczywiście PO


Bo to zue komushki sataniści byli. Wspomniałem, że komushki?

Z jednej strony Jaro chcący przywrócić politykę konserwatywną po śmierci brata, z drugiej hejterzy twierdzący, że wykorzystuje śmierć brata jako kartę przetargową.

Ciekawe, kto na tym ringu będzie Najmanem, a kto Pudzianem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 10:26, Galadin napisał:

Że tak po wiem...no i co z tego? To była jego rodzina. A w dodatku zanim ogłosił decyzję

Tutaj nie widzisz problemu, a piosenka już ci przeszkadza bo krytykuje święty obraz Kaczyńskiego.
Oglądałeś przypadkiem jakiekolwiek jego wystąpienie na pogrzebach? Porównaj sobie jego wypowiedzi z Donaldem Tuskiem na np. pogrzebie Karpinuka. Jarosław gada głównie o polityce, o swojej partii, co ci ludzie zrobili dla jego partii etc.. i już wtedy żerował na śmierci swoich współpracowników.

Dnia 29.04.2010 o 10:26, Galadin napisał:

o starcie to już posłowie lewicy i PO naganiali, że "on chce dzielić Polskę".

Mieli i mają racje, tak już jest.

Dnia 29.04.2010 o 10:26, Galadin napisał:

Nie, napisałem zupełnie coś innego, w dodatku z ironią, czytaj ze zrozumieniem, bo teraz
odwracasz kota ogonem.

Sprostuj i autoryzuj post. Kaczyński też nie powinien się wypowiadać i pokazywać bo dzięki temu rosną jego notowania. Zawsze jak coś powie to musi to następnie poprawiać i wyjaśniać o co mu chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Obawiam się tylko , że spowodowany tym przerost formy nad treścią , stanie się jedyną treścią.

Moim zdaniem było takie ryzyko, ale patrząc realnie, gdyby PO wykonała tylko 20% tego co jest możliwe do zrobienia w ciągu tych 4 lat w tych warunkach jakie są, to i tak zrobiłaby trzy razy więcej niż rządy PiS i SLD razem wzięte.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

gładkie uwagi Premiera o tym jak bardzo chcą , ale z nie swojej winy nie mogą , moim zdaniem, powoli tracą moc.

Nie tracą. A przynajmniej nie traciły do ostatniej katastrofy, realnie do wyborów prezydenckich. Wtedy ok - może się zacząć sprawdzanie realnej aktywności w reformowaniu kraju.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Jeżeli czegoś nie mogą , to niech przynajmniej za wszelką cenę próbują, nawet , jeżeli projekty będą potem utrącane.

Wszelka cena oznacza również najwyższą. Poza tym o ile wiem jeżeli projekt jest utrącony wetem, to nie można go ot tak sobie wprowadzić pod obrady następnego dnia. A jeżeli ma to być opóźnienie co najmniej półroczne, albo wymagające poważnych zmian w stosunku do poprzedniego, to nie warto. Czy gdybyś coś zrobił wg swojej opinii najlepiej i najbardziej spójnie, to chciałbyś wprowadzać jakieś zmiany, żeby tę spójność rozwalić? Bo ja nie. Tym bardziej, że najgorszą wadą polskiego prawa jest niespójność, a nawet sprzeczność mnóstwa zapisów ze sobą. To jest właśnie skutek mnóstwa ustaw i wyjątków od wyjątków. Czasem są to nawet 4 poziomy wyjątków (vide prawo podatkowe), co jest chyba światowym rekordem absurdu.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Przynajmniej prawdą okażą się opowieści o przygotowanych całych skrzyniach ustaw.

Problem w tym, że nie ma być skrzyń ustaw, a małe ustawy kasujące jak najwięcej poprzednich. Ja osobiście czekam na ustawy, których jedyną treścią będzie wysłanie innych ustaw do kosza.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Ja politykiem nie jestem i nic nigdzie mi nie pęknie , jak przyznam sie do błędu.

Nie chodziło mi o jakieś błędy, ale o powszechne narzekanie. Moim zdaniem pierwszy raz od 20 lat w Polsce rządzi ugrupowanie, które przynajmniej próbuje pokazywać, że słucha się ludzi. Jak myślisz ile ustaw SLD lub PiS zostało utrąconych po protestach społecznych? Z tego co wiem liczba ta wynosi ZERO. A projektów PO, które spotkał śmietnik z tego powodu naliczyłem ze 4.
Każdy popełnia błędy, ale obecny rząd przynajmniej próbuje się z nich wycofywać. Poprzednie rządy miały to po prostu gdzieś.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Jak na razie moja krytyka PO , to głównie zwrócenie uwagi na zaniechania

OK - mógłbyś podać więc jakąś subiektywną listę tych zaniechań? Tak na Twoje oko.
Bo to jest sztandarowy argument PiSu. Oni niczego nie zaniechali - szczególnie psucia kraju.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

PO niespecjalnie odbiega od poziomu dużych partii ostatniego 20 lecia i nie mam zamiaru ani mniej , ani bardziej ich krytykować.

OK, może mamy inne postrzeganie. Moim zdaniem odbiega bardzo wyraźnie. Może dlatego, że zbyt dobrze pamiętam Tuska jak był sporo młodszy i powiedział w Sejmie co jest przyczyną problemów Polski. I ta przyczyna wcale nie zniknęła.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Punkt pierwszy jest efektem częściowo czynników , których nawet eksperci nie potrafią
wymienić i dodatkowo nic nie robienia.

Nigdy nie wiadomo co jest przyczyną czynnika, który jest tak nieprzewidywalny, że bukmacherzy zakładają się o jego wynik. Może dlatego, że przyczyn jest bardzo dużo i wzajemnie na siebie wpływają.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Na szczęście nie wtrącali się za bardzo. Słaba jakaś zasługa.

Czy jeżeli jedziesz samochodem bo wąskiej półce w górach i widzisz, że najbezpieczniej jest nie robić gwałtownych manewrów, to ich nie robienie jest to słabą zasługą? A może jest to cały ciąg zaniechań? :)
Zależnie od punktu widzenia może być tak, albo tak. Jeżeli na tylnym siedzeniu jedzie samobójca, to rzeczywiście - będzie to cały ciąg zaniechań, wręcz karygodne lenistwo. Z drugiej strony gdybym to ja bym był kierowcą, to wywaliłbym samobójcę z samochodu, żeby spadał tam gdzie zamierzał.
I dopowiem tylko, że za takiego samobójcę uważam w polityce partię PiS.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Punkt 2 jest zrozumiały.W końcu podnoszą płace sobie i tysiącom swoich pociotków pracującym na państwowych posadach.

Nie wiem czy jesteś w stanie to sprawdzić, ale z tego z czym ja się spotykam, to nauczyciele zarabiają trochę lepiej (czasem jest to tylko 200-500 zł, ale jest nieco więcej, stażyści mają podobno dwa razy więcej - tego jednego nie mogę sprawdzić). Lekarze przez te 2 lata jak zarabiali 3-5 tys. ostro wysilając się zarówno na kilku etatach, jak i ze wspomaganiem łapówkowo-farmaceutycznym - dzisiaj płaca lekarza na jednym etacie od 6 do 12 tys. nikogo nie dziwi. Jak to inaczej nazwać jak nie podniesienie płac?
Ostatnio przestałem też słyszeć protesty policji jeżeli chodzi o problemy płacowo-budżetowe, mimo, że początkowo było tak jak zwykle za innych rządów, czyli standardowo źle. Nie znam jednak żadnych policjantów, żeby to potwierdzić.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Chyba , że uważasz , iż politycy nie załatwiają tysięcy miejsc pracy poza oficjalnym obiegiem , to sorki.

Uważam, że to pierwsze ugrupowanie, którego celem jest zlikwidowanie systemu załatwiania miejsc pracy przez politykę i koneksje. A przynajmniej wydaje mi się, że jest to celem jednego człowieka. Wiesz którego.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Punkt 3 to wynik prac znacznie dłuższych niż rządy PO.

OK, ale rezultaty po prostu widać. Za PiSu i SLD nie jeżdziły ciężarówki, nie budowano tylu obwodnic (jedną której brak bardzo mi przeszkadzał budowano prawie 15 lat). Dzisiaj jadąc widzę budowy - i co więcej widzę jak niektóre są już kończone. Po kilku drogach jeżdżę, których nie mam na dość nowej mapie (z 2006 r.).

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Punkt 4 , jak sam piszesz : jeżeli....ale na razie nie.

Nie napisałem, że wszystko jest wykonane. Niektóre z obietnic w innych warunkach mogą już nie mieć sensu. Możliwe, że NFZ nie zostanie zlikwidowany w ogóle, a tylko zostanie mu dorobiona realna konkurencja. Czy padnie, czy nie będzie wtedy tylko jedną z firm ubezpieczeniowych.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Punkt 5 jak sam napisałeś , w czasie rządu PiS częściowo się dokonał.

Tak. Ale i tak bez głosów PO nie byłoby to możliwe bo PiS bez przystawek nie miał już żadnej większości w sejmie. Po prostu PO poszła na kompromis - i oczywiście jak zwykle jest to powód do zarzutu...

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

6.Kilka stadionów kraju mocarstwem nie uczyni , a co do zasług , to też trudno ocenić.

Noe czyni, prawda. Ale taka była obietnica i początkowo też brzmiała podobnie jak te 3 mln mieszkań. Ale wygląda na to, że ta jednak będzie dotrzymana.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

7.Wykonany , a zamiast tego jeszcze wiecej wojska pojechało do Afganistanu.

OK, ale była mowa o Iraku prawda? To nie są te same, ani nawet takie same kraje. Irak nie miał mandatu ONZ, Afganistan ma. Irak produkował ropę, Afganistan produkuje jedynie narkotyki. W Iraku był jeden dyktator do zrzucenia, w Afganistanie całe klany fanatycznych morderców.
Różnica spora.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Nie widzisz w tym jakiejś sprzecznosci? Przecież mielismy się nie angażować w zagraniczne misje.

A kto Ci coś takiego powiedział? Nie słyszałem w 2007 ani jednego takiego zapewnienia od nikogo z polityków. A będąc członkiem NATO misje są praktycznie wpisane w członkostwo. Choćby z tego powodu, że założycielem jest kraj określany jako "światowy policjant".
Przypomnij może sobie skąd masz to założenie o nieangażowaniu się w żadne misje.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

9.Napisałeś : prawdopodobnie będzie załatwiony.Czyli nie jest.

Nie jest bo nie może być w takim czasie. Edukacja dziecka trwa 20 lat. Tylko po takim czasie można oceniać jakieś zmiany. Internet, to rynek - tu również trzeba długo czekać na rezultaty. 4 lata, to absolutne minimum. Dzisiaj nie można się już wyłgać od zakładania sieci w nowych budynkach, z drugiej strony jeszcze przez wiele lat (może dekad) obecna będzie stara infrastruktura, a nie można zmusić obecnych właścicieli prywatnych aby zakładali sobie sieci bez względu czy tego chcą czy nie chcą. Dlaczego takiej ustawy nie napisał SLD w 1997 r.? Dlaczego nie napisał AWS, Dlaczego nie SLD w 2001r.?
Dopiero rząd PO musiał to zrobić. I to jego rozliczasz, że za późno???

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

10.Się przekonam , ale jak na razie korupcja ma się doskonale.

Może tak, może nie. Ja się z korupcją na co dzień nie spotykam.
Poczekajmy może na raport AI z 2012 r.

Dnia 28.04.2010 o 16:18, KrzychW napisał:

Jeżeli te 10 punktów obrazuje szereg sukcesów PO , to pogratulować.

Też mogę odpowiedzieć, że jeżeli ZERO punktów obrazuje szereg sukcesów poprzedników, to nic tylko gratulować. Szczególnie wyborcom tamtych ugrupowań.
Dlatego tak mnie denerwuje to marudzenie o nic nie robieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 10:29, Ostrowiak napisał:

Ciekawe, kto na tym ringu będzie Najmanem, a kto Pudzianem :>


To zależy od głosów młodzieży, studentów i innych nie interesujących się polityką a mających najwięcej do powiedzenia przed urną wyborczą. Większość z nich głosuje w taki sposób - ten jest głupi, ten brzydki, o, ten jest fajny to na niego. Uroki demokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 10:37, In_The_End napisał:

Tutaj nie widzisz problemu, a piosenka już ci przeszkadza bo krytykuje święty obraz Kaczyńskiego.


Jaki sens ma dyskusja skoro jesteś tak negatywnie do Kaczyńskich nastawiony? :/
Jaki święty obraz? To jest OCZYWISTE że on chce kontynuować politykę zmarłego brata, ale mówienie "po trupach do celu" połączone ze słowami hymnu jest wrednym atakiem na niego.

Dnia 29.04.2010 o 10:37, In_The_End napisał:

Mieli i mają racje, tak już jest.


Mogę odpowiedzieć tym samym, "bez komentarza... wszystko co złeeee to oczywiście PIS i Kaczyński "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2010 o 09:57, Galadin napisał:

Za chwilę społeczeństwo będzie przekonane, że to Kaczyński zaczyna negatywną kampanię?
To dlaczego nie zrobiono piosenki o Komorowskim który (przepraszam z góry za to określenie)
pozbył się dwóch konkurentów za jednym zama..."samolotem"?

Mieli zrobić piosenkę o Komorowskim który ogłosił swoją kandydaturę jeszcze przed katastrofą ? I co to za stwierdzenie że "pozbył się " dwóch kandydatów ? A co on, niby odpowiedzialny jest za katastrofę ? Równie dobrze możesz tak powiedzieć o reszcie kandydatów, z Jarosławem na czele. Oni też "pozbyli się" ewentualnych dwóch konkurentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 10:49, Galadin napisał:

Jaki sens ma dyskusja skoro jesteś tak negatywnie do Kaczyńskich nastawiony? :/

Co Kaczyński takiego zrobił, abym miał go uważać za coś więcej niż nic? Walczy o polskę w wolnej Polsce, ogłasza, że wróci do Polski choć w niej jesteśmy. Jak ja mam patrzeć na kogoś kto tak postępuje i mówi?
Śledzę strony internetowe, tv etc, dokładnie od wyborów w 2005. Widziałem wszystko co zrobił i co nie zrobił Kaczor pierwszy jak i drugi i mam zero szacunku dla całego pis i wszystkich, który ich popierają.
Jedynym racjonalnym wyborem dla inteligentnego człowieka to głosowanie na Komorowskiego i PO. Choćby po to aby blokować pis.

Dnia 29.04.2010 o 10:49, Galadin napisał:

Jaki święty obraz? To jest OCZYWISTE że on chce kontynuować politykę zmarłego brata,

A kto chce takiej polityki? Przed śmiercią Lecha jego poparcie było równie poparciu pisu, czyli coś w granicach 30 %.

Dnia 29.04.2010 o 10:49, Galadin napisał:

ale mówienie "po trupach do celu" połączone ze słowami hymnu jest wrednym atakiem na

Po trupach samoobrony i lpr też dorwał się do władzy.

Dnia 29.04.2010 o 10:49, Galadin napisał:

Mogę odpowiedzieć tym samym, "bez komentarza... wszystko co złeeee to oczywiście PIS
i Kaczyński

Tak jest od czasu wygrania PO w wyborach, a teraz będzie jeszcze gorzej bo w grę wchodzą skrajne emocje rozhisteryzowanych wyborców po tragedii.

hans_olo
Podpieranie się wikipedią też jest bez sensu. Jeżeli już na to spojżeć to i tak ludzi starszych, którzy żyli jeszcze w prl jest znacznie więcej od młodych +18 i studentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ma

Dnia 29.04.2010 o 10:39, Olamagato napisał:

to być opóźnienie co najmniej półroczne, albo wymagające poważnych zmian w stosunku do
poprzedniego, to nie warto.


Z jedenj strony tak.Jednak nie składanie takich projektów powoduje , że nowych przepisów tak samo nie ma , a na dodatek , nie widać desperacji partii do wprowadzenia zmian.



Moim zdaniem odbiega bardzo wyraźnie. Może dlatego,

Dnia 29.04.2010 o 10:39, Olamagato napisał:

że zbyt dobrze pamiętam Tuska jak był sporo młodszy i powiedział w Sejmie co jest przyczyną
problemów Polski. I ta przyczyna wcale nie zniknęła.


Może i odbiega , jednak częściowo poziomem elokwencji.Stwierdzenie przez polityka , co jest źle , to praktycznie podstawa jego "pracy".Niestety , do czynów od tego daleko i to bez względu na przyczyny niemocy.

Dnia 29.04.2010 o 10:39, Olamagato napisał:

Nie wiem czy jesteś w stanie to sprawdzić, ale z tego z czym ja się spotykam, to nauczyciele
zarabiają trochę lepiej (czasem jest to tylko 200-500 zł, ale jest nieco więcej, stażyści
mają podobno dwa razy więcej - tego jednego nie mogę sprawdzić). Lekarze przez te 2 lata
jak zarabiali 3-5 tys. ostro wysilając się zarówno na kilku etatach, jak i ze wspomaganiem
łapówkowo-farmaceutycznym - dzisiaj płaca lekarza na jednym etacie od 6 do 12 tys. nikogo
nie dziwi. Jak to inaczej nazwać jak nie podniesienie płac?


Jednak głównym zadaniem partii nazywającej się liberalną , to poprawa warunków prowadzenia działalności , a na tym polu rewelacyjnie nie jest.Większe płace lekarzy , nauczycieli czy policjantów , to oczywiście nieraz bardzo wskazane działania , jednak nie zmienia to faktu , iż wszystkie pieniądze na te cele , najpierw muszą znaleźć się w budżecie.Zwiększanie troski o zjadaczy budżetu , chociażby nie wiem jak potrzebnych , powinno być na drugim miejscu za dbaniem o tych , którzy ten budżet "produkują".
Miliony drobnych przedsiębiorców nie mają czasu na strajki , protesty i inne pierdoły , bo muszą pracować na wysokie podatki.

Dnia 29.04.2010 o 10:39, Olamagato napisał:

Uważam, że to pierwsze ugrupowanie, którego celem jest zlikwidowanie systemu załatwiania
miejsc pracy przez politykę i koneksje. A przynajmniej wydaje mi się, że jest to celem
jednego człowieka. Wiesz którego.

>

Jeżeli jest to celem jednego człowieka , to na sukces nie liczę.

Dnia 29.04.2010 o 10:39, Olamagato napisał:

Może tak, może nie. Ja się z korupcją na co dzień nie spotykam.


Nie musisz , a i tak będziesz oszukany.Chyba nie jest żadnym zaskoczeniem , że zgodnie z prawem , tylko i wyłącznie z chęci zysku lub złej woli , piastując odpowiednie stanowisko , można zmarnować ogromne kwoty z państwowej , czyli wspólnej kasy.A to zmiana warunków przetargu , ewentualnie wybranie niekoniecznie najkorzystniejszej oferty , jakaś nietrafiona inwestycja itp. Piniążki znikają , a wszystko , przynajmniej pozornie , zgodnie z prawem.Takiej korupcji na co dzień nie widać.Tutaj nikt nikomu pliku banknotów nie przekazuje.

Na koniec tylko dodam , że byłem wyborcą PO i mój głos na tą partię w kolejnych wyborach wcale nie jest wykluczony.Uważam , iż popełnili sporo "grzechów" , jednak jakaś nadzieja na poprawę jest , chociaż chciałbym widzieć namacalnych wyników działań , bo dobrymi chęciami itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2010 o 11:10, In_The_End napisał:

hans_olo
Podpieranie się wikipedią też jest bez sensu. Jeżeli już na to spojżeć to i tak ludzi
starszych, którzy żyli jeszcze w prl jest znacznie więcej od młodych +18 i studentów...

I co w związku z tym? Stałeś Ty w ogóle koło studenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się