Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2011 o 15:08, logray napisał:

Na dzień dzisiejszy rozwiązanie najbardziej eko (-nomiczne i -logiczne) to atomówki.
Kiedyś to się zmieni ale raczej nie za szybko.


ponoć na skale laboratoryjną czytaj małe i drogie są już jakieś reaktory zimnej fuzji. (Wiadomość z konferencji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 16:47, Konrad162 napisał:

> /.../ > ehh czyli nie ma różnicy między górnikami a stoczniowcami? ciekawe ciekawe...

Różnice są, ale główne podobieństwo jest takie, że tak do jednych, jak i drugich trzeba dopłacać. I wiesz co? Dobrze, że to towarzycho rozgonili. Ja kiewdyś byłem stoczni gdańskiej i widziałem jak spawacz zapala palnik (gazowy) kładzie i idzie na śniadanie. Przychodzi za pół godziny, a przez te pół godziny acetylenu poszło od cholery i trochę. Nic dziwnego, że stocznie były nierentowne.

Dnia 28.04.2011 o 16:47, Konrad162 napisał:



> Akurat elektrownie atomowe by sie nam przydaly i nie widze powodow, zeby nie budowac

A to o elektowniach i cała reszta, to już nie do mnie...
edit: literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 13:16, Konrad162 napisał:

No można przecie naginać prawo do własnych potrzeb to nie problem i ludzi do pierdla
wsadzać

Nie naginać tylko zacząć wreszcie stosować, nie może być tak że banda darmozjadów (związki zawodowe w obecnym kształcie) terroryzuje całą resztę. Co zaś się tyczy Białorusi to tylko luźna propozycja, nic na siłę.

ps skoro już o sposobach gadamy to trzeba by sprawdzić jak tam ambicje niepodległościowe śląska, problem sam by się rozwiązał (nowy, niezależny twór siłą rzeczy przejął by zobowiązania wobec górników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 16:51, Konrad162 napisał:

ponoć na skale laboratoryjną czytaj małe i drogie są już jakieś reaktory zimnej fuzji.
(Wiadomość z konferencji)

Tyle że żaden niezależny zespół nie potwierdził tych rewelacji, w zasadzie nie wiadomo czy to jest możliwe (jedynego doświadczenia świadczącego o słuszności hipotezy też nie udało się powtórzyć). Przyszłości upatrywał bym raczej w antymaterii.

ps o ile pamiętam to panowie którzy zaprezentowali na konferencji "działający" reaktor mają już "na koncie" kilka fałszywek.

ps likwidacja publicznej służby zdrowia jak najbardziej, haracz na takowa znacznie przewyżasza oferowane przez nią możliwości leczenia.

pps Naprawę państwa należy zacząć od wbicia ludziom do głów że państwo za darmo im nic nie da, za wszystko płacą albo bezpośrednio (składka zdrowotna w przypadku służby zdrowia) albo pośrednio poprzez inne podatki/akcyzy/inne haracze (np szkolnictwo). Płacimy naturalnie więcej niż te usługi są warte, bo dochodzą dodatkowe stanowiska z nadania politycznego (jakoś trzeba odwdzięczyć się za pomoc w kampanii co nie?). Stanowiska te naturalnie wiążą się z wysoką pensją i małą odpowiedzialnością/brakiem takowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytuję :

"Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział dzisiaj, że "poseł nie jest od tego, żeby wysłuchiwać setek przemówień (...) tylko od tego, żeby działać". W ten sposób uzasadnił swoją nieobecność podczas środowej debaty sejmowej nad wnioskami o odwołanie ministrów finansów i skarbu. - Nie za to biorę pensję, żeby tracić czas - mówił J. Kaczyński."


Hmm a ja mogę jutro iść na budowę i ogłosić ludziom, że nie jestem od tego, żeby się babrać w jakiś pierdołach i niech sobie postawią fundamenty nawet i pod skos po czym zrobię sobie dzień wolnego ?

W każdym normalnym kraju, jak ktoś nie przyjdzie do roboty, to mu się wpiernicza tzw potocznie "N''kę" czyli nieobecny, nieusprawiedliwiony, w najlepszym wypadku jak taki len nie wyleci z roboty to dostaje po poborach - vide taką politykę stosowała swego czasu bardzo renomowana firma TDP [Thompson Display Polska, wcześniej Thompson Polkolor], za takie jaja, pracownik dostawał po wszystkich premiach plus kara w wysokości połowy poborów.

Gdzie jest zwolnienie lekarskie pana Kaczyńskiego ? Czy np pana Dorna którzy to notorycznie sobie zlewają wszelakie posiedzenia, czyli nomen omen srają za przeproszeniem na swoją robotę kompletnie bezkarnie.

Naprawdę dziwie się, że naród tak na to od lat przyzwala [tak zdaję sobie sprawę, że tego się nie da od reki zmienić bo ja szary "Kowalski" uważam to za chamskie i absurdalne]...
Uogólniając, to powinni być tacy sami "robole" jak każdy z nas [bo czy jesteś kierownikiem, czy pracownikiem, czy dyrektorem toś w pewnej kategorii "robol" i swoje obowiązki znasz i wypełniasz, nawet dyrektor co zlewa robotę morze zostać przez zarząd odwołany prawda ?] - pijany w "pracy" kop w dupę i to dyscyplinarnie, czyli bez odprawy, nieobecny w pracy notorycznie bez usprawiedliwień - tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>....
z tym się zgadzam w 100%.... gość olewa swoje obowiązki zresztą nie tylko on. Bo zaraz wylezą przyjaciele Kaczyńskiego i powiedzą że się czepiamy.

KrzysztofMarek:

Dnia 28.04.2011 o 18:16, Pietro87 napisał:

> > /.../ > ehh czyli nie ma różnicy między górnikami a stoczniowcami? ciekawe
ciekawe...
Różnice są, ale główne podobieństwo jest takie, że tak do jednych, jak i drugich trzeba
dopłacać. I wiesz co? Dobrze, że to towarzycho rozgonili. Ja kiewdyś byłem stoczni gdańskiej
i widziałem jak spawacz zapala palnik (gazowy) kładzie i idzie na śniadanie. Przychodzi
za pół godziny, a przez te pół godziny acetylenu poszło od cholery i trochę. Nic dziwnego,
że stocznie były nierentowne.


No ok, ale tak czy siak górnictwa pozbyć się nie możemy. I porównanie stoczniowców do górników jest trochę zbyt daleko idące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 18:24, Konrad162 napisał:

>....
z tym się zgadzam w 100%.... gość olewa swoje obowiązki zresztą nie tylko on. Bo zaraz
wylezą przyjaciele Kaczyńskiego i powiedzą że się czepiamy.


Bah nie on jeden, akurat z racji świeżości tego newsa wziąłem go z przykład [bo on to już notorycznie, jak dziecko 5 letnie - obrażone, że mu zabrali lizaka robi na złość i nie przyjdzie.. ale na litość on sobie robi tą Pi[a]Skownice za nasz niejako pieniądze]

Nie mniej dla mnie od lat jest to oburzające, nawalony jak stodoła Dorn nie dostaje żadnej kary ?
Jak by taki na Hucie przyszedł na zmianę to by mógł od reki z dyscyplinarką szukać nowej roboty, podobnie z resztą w 95% innych normalnych firm i zawodów.
Notorycznie osrywający z 10tego piętra swoją prace, pijani jak stodoła za nasze pieniądze posłowie śmieją nam się w twarz.
Dopóki ktoś nie zrobi jak kiedyś Piłsudski rozpierduchy dopóty będą tacy równi i równiejsi [nie twierdze, że po jakiejś rewolucji było by tu 100% lepiej, ale to co się dzieje to jawna obłuda i chamstwo i w człowieku się czasem naprawdę gotuje, zwłaszcza w takim który uczciwie i ciężko zarabia na swoje, a taka łajza zapita/obrażona sobie olewa wszystko i miesięcznie 7-1-15 tysiączków inkasuje, bo przyjdzie i walnie parafkę ? Może ja tak bym zaczął do roboty chodzić i tylko listę podpisywać po czym myk do domku ? Oni mogą a my nie ?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 16:47, Konrad162 napisał:

> Ale dlug publiczny to inna sprawa, bo ktos go musi splacac, a ja tego robic nie
zamierzam.
nie musisz wyjedź do np. USA... o nie oni też zadłużeni jak 80% państw na świecie. Nie
chcesz naszego możesz spłacać obcy jeszcze większy niż nasz, jak to mówią bez łaski.


I tak zamierzam zrobic jak skoncze szkole (ale niekoniecznie do USA), socjalizm jakos do mnie nie przemawia. Mieszkalem wczesniej kilka lat poza Polska, wiec ''homesick'' jak nie bylem, tak nie bede :]

Dnia 28.04.2011 o 16:47, Konrad162 napisał:

Korwin-Mikke

+

Dnia 28.04.2011 o 16:47, Konrad162 napisał:

zaslyszane cytaty JKM o kobietach


Doobra, widze, ze nie do konca go rozumiesz i/lub jestes feminista (:D)

Dnia 28.04.2011 o 16:47, Konrad162 napisał:

a co za różnica jak pomysł jest do chrzanu?

Dnia 28.04.2011 o 16:47, Konrad162 napisał:

Można bardzo szybko załatwić dziure budżetową:
1.


Dokoncze liste:

Rezygnujac z:

1. Socjalizmu
(KRUS, ZUS, NFZ, interwencjonizm panstwa, etc.)

Dnia 28.04.2011 o 16:47, Konrad162 napisał:

Życzę wszystkiego dobrego w dalszym toku myślenia o Korwin-Mikke


Dziekuje bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 19:09, kuba9876543210 napisał:

> Korwin-Mikke
+
> zaslyszane cytaty JKM o kobietach

Doobra, widze, ze nie do konca go rozumiesz i/lub jestes feminista (:D)


powiedziałbym Ci coś ale po postach widzę że młody jesteś to nie będę się wyrażał. A nawiązując się do tematu masz racje nie rozumiem go tak samo jak Pana Kaczyńskiego i N innych polityków jak można mieć tak popierniczone poglądy. Zresztą zamiast konkretnych argumentów zawsze lepiej powiedzieć że "nie rozumiecie mnie" i tupnąć nogą. ;]

Dnia 28.04.2011 o 19:09, kuba9876543210 napisał:

(KRUS, ZUS, NFZ, interwencjonizm panstwa, etc.)

mhmmmmm......

Dobra trzymajcie się, życzę mniej radykalnych poglądów bo już ich zbyt dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jeden z ekspertów opanował śmiech na tyle żeby napisać to i owo na temat "zastosowań helu do zamachu stanu" http://www.tvn24.pl/12690,1701091,0,1,hel-mogl-przyczynic-sie-do-katastrofy-odpowiada-ekspert,wiadomosc.html. Jak dla mnie jego twierdzenia są dużo bardziej prawdopodobne niż PIS-owskie, zwłaszcza że wojsko ciągle "podejrzaną z definicji" zasłonę dymną stawia zamiast naturalnej mgły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 10:18, Konrad162 napisał:

1. jakby był jakiś sposób na zniwelowanie długu to Ci na górze już dawno by go wykorzystali.
Nie sądzę aby zależało im na utrzymaniu długu na jakimkolwiek poziomie.


To nie tak niwelowanie długu wiąże się z nieprzyjemnymi decyzjami tak wymienił wcześniej @S1G a to z kolei przełożyłoby się na głosy wyborcze czyli de facto partia która by dług zniwelowała do zera przegrałaby wybory.

Dnia 28.04.2011 o 10:18, Konrad162 napisał:

> Odnośnie elektrowni atomowych są tańsze rozwiązania np. wiatraki z tego co
pamiętam to
2. A widzę specjalistę z dziedziny energetyki. Skoro są tańsze to dlaczego Unia dopłaca


O.k. to skąd weźmiesz 21 miliardów euro na wybudowanie elektrowni jądrowych w Polsce ? bodajże dwóch z tego co wyliczono.
Polski nie stać w tym stanie gospodarki na taki wydatek.
Dołóż do tego opłacenie wyszkolonego personelu , kształcenie kadr , neutralizacja odpadów itd. itp.





Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 21:35, Konrad162 napisał:

powiedziałbym Ci coś ale po postach widzę że młody jesteś to nie będę się wyrażał.


Ano jestem, przynajmniej czuje sie mlodo.
Tak nawiasem mowiac tez mam dzis dobry humor, ale powod troszke inny - dzis dostalem zwrot podatku od urzedu skarbowego ^_^

Dnia 28.04.2011 o 21:35, Konrad162 napisał:

nawiązując się do tematu masz racje nie rozumiem go tak samo jak Pana Kaczyńskiego i
N innych polityków jak można mieć tak popierniczone poglądy.


Co do Kaczynskiego i wiekszosci naszych politykow to sie zgodze, ale JKM jest dla mnie jednym z niewielu, ktorzy maja jakies predyspozycje do doprowadzenia naszego kraju do jakiegos lepszego stanu. Poglady, owszem radykalne, ale chyba tego nam dzisiaj potrzeba.

Tak z ciekawosi zapytam, program ktorej partii najbardziej do Ciebie przemawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2011 o 22:35, kerkas napisał:

O.k. to skąd weźmiesz 21 miliardów euro na wybudowanie elektrowni jądrowych w
Polsce ? bodajże dwóch z tego co wyliczono.

A skąd weźmiemy na dopłaty do elektrowni słonecznych/wiatrowych? A także akumulatory na czas gdy nie będzie słońca/wiatru? Chyba by jeszcze drożej wyszło. Akurat w przypadku energetyki dobrego rozwiązania dla nas niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 22:55, kuba9876543210 napisał:

Tak z ciekawosi zapytam, program ktorej partii najbardziej do Ciebie przemawia?

Mi UPR, ale wyłącznie pod względem gospodarczym. Jeśli chodzi o "wolności osobiste" straszni z nich konserwatyści. W sumie to jako jedyni mają program choćby częściowo zgodny z moimi poglądami, pytanie tylko co by z niego zostało bo wygranych wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 22:55, kuba9876543210 napisał:

Tak z ciekawosi zapytam, program ktorej partii najbardziej do Ciebie przemawia?

od paru lat żadnej. Głosuje na mniejsze zło. Albo przeciw komuś. Powinna być możliwość głosowania przeciw danej partii i wtedy te głosy liczyłyby się na minus.

kerkas

Dnia 28.04.2011 o 22:55, kuba9876543210 napisał:

To nie tak niwelowanie długu wiąże się z nieprzyjemnymi decyzjami tak wymienił wcześniej
@S1G a to z kolei przełożyłoby się na głosy wyborcze czyli de facto partia która
by dług zniwelowała do zera przegrałaby wybory.

Już to raz napisałem ale powtórzę: Nikt się tego nie podejmie bo nikt nie jest kamikadze.

Dnia 28.04.2011 o 22:55, kuba9876543210 napisał:

O.k. to skąd weźmiesz 21 miliardów euro na wybudowanie elektrowni jądrowych w
Polsce ? bodajże dwóch z tego co wyliczono.
Polski nie stać w tym stanie gospodarki na taki wydatek.

No i? Tak jak już S1G napisał wiatraki i inne elektrownie oparte na odnawialnych źródłach też za darmo nie są i też trzeba będzie zapłacić. Zastanawiam się ile kosztowałby blok atomówki taki 600MW a ile wiatrowej farmy.
Koszty chyba byłby zbliżone.

Dnia 28.04.2011 o 22:55, kuba9876543210 napisał:

Polski nie stać w tym stanie gospodarki na taki wydatek.

pytanie a na co nas stać?

Dnia 28.04.2011 o 22:55, kuba9876543210 napisał:

Dołóż do tego opłacenie wyszkolonego personelu , kształcenie kadr , neutralizacja odpadów
itd. itp.

no i?

Nie zmienia to faktu że kWh z atomówki jest tańsza N razy od kWh z wiatraków. Dlaczego N razy? bo róznie podają rózne źródła czasem jest to 3 razy a czasem aż o rzad wielkości idzie różnica.

Tak czy siak czy to w wiatrowe czy atomowe takie a nie inne pieniądze trzeba wydać i nie zależnie czy pójdą na atomową elektrownie czy wiatrową czy inną to i tak ich nie mamy jak już sam zauważyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 18:24, Konrad162 napisał:

No ok, ale tak czy siak górnictwa pozbyć się nie możemy. I porównanie stoczniowców do
górników jest trochę zbyt daleko idące.

Nie musimy, wystarczy skasować przywileje i pozwolić na wygaszanie nierentownych kopalń. Większość sobie poradzi. Owszem górnikom się to nie spodoba. Będą musieli pracować jak polscy górnicy w Czechach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życzę wszystkim udanej majówki a tym którzy będą w czasie tego najdłuższego weekendu nowoczesnej europy pracować coś na poprawie nie humoru.

Jak wiadomo mój sąsiad to znany "społecznik" co to nie może się powstrzymać żeby czegoś nie "ulepszyć" w najbliższej okolicy.
1 maja jedni wywieszają flagi drudzy nie , natomiast 2 i 3 maja flagi powinno się wywiesić obowiązkowo.
3 maja nasz "społecznik" stwierdził że sąsiad dwa domy dalej (na którego nasz "społecznik" pisze "głęboko uzasadnione skargi") nie ma wywieszonej flagi.
"Społecznik" powiedział sąsiadowi:
- Wie Pan 3 maja , święto narodowe itd. itp.
Ponieważ sąsiad był nieco wczorajszy odpowiedział:
- Wie Pan ja bezpartyjny jestem

Mina "społecznika" bezcenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 11:11, kerkas napisał:

/.../ > 1 maja jedni wywieszają flagi drudzy nie , natomiast 2 i 3 maja flagi powinno się wywiesić
obowiązkowo. /.../>

Obiecuję, że jak dorobię się własnego domu, to flagę będę wywieszał we wszystkie święta, państwowe, kościelne i osobiste...
Też jestem bezpartyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2011 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > 1 maja jedni wywieszają flagi drudzy nie , natomiast 2 i 3 maja flagi
powinno się wywiesić
> obowiązkowo. /.../>
Obiecuję, że jak dorobię się własnego domu, to flagę będę wywieszał we wszystkie święta,
państwowe, kościelne i osobiste...
Też jestem bezpartyjny.

To może jej nie ściągaj? albo pomaluj komin/dach na biało-czerwono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2011 o 08:11, S1G napisał:

Mi UPR, ale wyłącznie pod względem gospodarczym. Jeśli chodzi o "wolności osobiste" straszni
z nich konserwatyści. W sumie to jako jedyni mają program choćby częściowo zgodny z moimi
poglądami, pytanie tylko co by z niego zostało bo wygranych wyborach.

Jak pokazuje historia, doświadczenie oraz Viktor Orban ;) Jeżeli konserwatywni liberałowie dochodzą do władzy, to wdrażają część konserwatywną (bo łatwo), a następnie przegrywają wybory w wyniku "niezdążenia" z częścią liberalną. :D
Dlatego czekam od dłuższego czasu na partię liberalną, której program społeczny sprowadza się do czystej kartki papieru. A i wtedy mogą okazać się kompletnymi leniami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się