Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2013 o 18:16, KrzysztofMarek napisał:

Nie widziałeś widocznie w telewizji tego, co ja widziałem. A ja widziałem nieliczną,
stanowiącą ułamek promila liczby ludzi biorących udział w marszu, grupkę chuliganów.
Tłukących i niszczących co się da. I tyle.


Ale ja o tej grupie piszę więc nie rozumiem o co chodzi...
Nie wadzi mi normalna pokojowa manifestacja która sobie tam idzie, macha flagami i niesie transparenty, nie wadzi mi referendum itp itd.
Chyba jakaś zła interpretacja tu nastąpiła.
Ja się czepiam tylko i wyłącznie zadymiarzy a nie normalnych ludzi - to akurat wydawało mi się jasne i logiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:14, Pietro87 napisał:

Wedle ciebie bydło demolujące bez powodu mienie publiczne manifestuje wolnosć ?

"Zdrowego rozsądku" ciąg dalszy. Pisałem o środkach, a nie o działaniach manifestantów.

Dnia 11.11.2013 o 18:14, Pietro87 napisał:

mi swój adres na pm jutro wpadne podpale ci dom i powybijam szyby, bo chciał bym zamanifestowac
moje "wolności" i walke o "niepodległość".

Rozróżnij wolność do manifestacji i zgromadzeń. Od strzelania do ludzi, bo tobie się już merda.

Dnia 11.11.2013 o 18:14, Pietro87 napisał:

Tak się za nimi spuszczasz, ze wręcz wyznawca bym cię nazwał.

Spuszczać to się sam spuszczasz. Może daj cytat? :)

Dnia 11.11.2013 o 18:14, Pietro87 napisał:

To od demolowanie mienia i rzucanie w ludzi kamieniami to "impreza" ?

Jak masz takie rozumienie dot. marszu który gromadzi ileś TYSIĘCY ludzi. To spoko. Mnie Wcale nie dziwi, że masz takie wręcz popieprzone podejście do tego.

Dnia 11.11.2013 o 18:14, Pietro87 napisał:

Ja widzę dwie choroby, takich idiotów którzy zachowali się jak się zachowali i drugim
im prawie równych co ich "tłumaczą" śmiech na sali.

Gdzie ja ich tłumaczę? Dasz mi cytat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[na zachodzie działa czemu u nas by miało nie działać ?]

kompleks kolonialny boli

wszelkie aktywności państw zachodnich i ich pomyślność nie są stuprocentowym gwarantem pomyślności tożsamej aktywności u nas, bo jesteśmy innym kręgiem kulturowym

durr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:14, Pietro87 napisał:

Wedle ciebie bydło demolujące bez powodu mienie publiczne manifestuje wolnosć ? Wyslij
mi swój adres na pm jutro wpadne podpale ci dom i powybijam szyby, bo chciał bym zamanifestowac
moje "wolności" i walke o "niepodległość".

Chce dowodu że wszyscy albo większość uczestników marszu jest odpowiedzialna za podpalenie tęczy, dwóch samochodów i tej budki obok ambasady.

Dnia 11.11.2013 o 18:14, Pietro87 napisał:

To od demolowanie mienia i rzucanie w ludzi kamieniami to "impreza" ? Wyślij adres na
pm jutro wpadnę, wezmę cudowna młodzież z dzisiejszej manify, wiadro cegieł i poimprezuję
z tobą i twoją rodziną.

Rozumiem że osoba które nic nie miały z żadnymi aktami wandalizmu na tej manifestacji jak zdecydowana większość uczestników powinna według ciebie zostać dla zasady zastrzelona, lub spałowana przez policje.

Dnia 11.11.2013 o 18:14, Pietro87 napisał:

Ja widzę dwie choroby, takich idiotów którzy zachowali się jak się zachowali i drugim
im prawie równych co ich "tłumaczą" śmiech na sali.

Nikt nie tłumaczy chuliganów ani ich nie broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:19, Pietro87 napisał:

/.../> Chyba jakaś zła interpretacja tu nastąpiła.
Ja się czepiam tylko i wyłącznie zadymiarzy a nie normalnych ludzi - to akurat wydawało
mi się jasne i logiczne...

Przecież tych zadymiarzy było mało, kilkadziesiąt osób. To nie powód, żeby wytaczać ciężkie działa. A niezależnie od naszej dyskusji, TVN już komentuje tak, żeby przygotować grunt pod zakaz Marszu w przyszłym roku. Chociaż właśnie raz podano, ze to była nieliczna grupa, która przyłaczyła się do Marszu, a potem odłączyła, żeby pochuliganić. Zadymiarzy nigdy i nigdzie nie brakuje, więc nie widzę powodu do takiej przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:26, KrzysztofMarek napisał:

Zadymiarzy nigdy
i nigdzie nie brakuje, więc nie widzę powodu do takiej przesady.


Niestety. Ale dołączając się do dyskusji powiem, że gdy widzę takich (tutaj aż brakuje mi słów żeby ich nazwać) po prostu skończonych idiotów, to mnie krew zalewa. Czy to jest wina patologii w jakiej się prawdopodobnie wychowywali, czy jakaś ułomność? Skąd tacy się biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jasne, ze media odkręcą kota ogonem, żeby oglądalność podbić - biorąc pod uwagę twoje doświadczenia życiowe [a konkretnie ich bagaż] jeszcze cię to dziwi :) ?
Owszem zadymiarzy nie brakuje, ale organizatorzy tego marszu mają w głębokim poważaniu oprawę skoro rok rocznie nie są w stanie sobie poradzić z ową organizacją i mamy ciągłe powtórki z rozrywki.
Może kolejnym logicznym krokiem była by zmiana formy tej "manifestacji" ?
Z marszu np na konstruktywną, społeczną dyskusję w hyde parku ?


@ZubenPL

Dnia 11.11.2013 o 18:26, KrzysztofMarek napisał:

Nikt nie tłumaczy chuliganów ani ich nie broni.


No co ty nie powiesz, poważnie ^^ ? Ostatnie kilka stron tego tematu mocno temu przeczy jak się przyjrzeć postom tu pisanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:34, Pietro87 napisał:

Ostatnie kilka stron tego tematu mocno temu przeczy jak się przyjrzeć postom tu pisanym...

To daj link do owego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:32, Orion napisał:

> /.../ Czy to jest
wina patologii w jakiej się prawdopodobnie wychowywali, czy jakaś ułomność? Skąd tacy
się biorą?

Na takie pytania nikt Ci nie odpowie. Albo raczej każda odpowiedź będzie obarczona takim błędem, że będzie bezwartościowa, bo przyczyn jest bardzo dużo. Gdyby, w dużym uproszczeniu, konsekwentnie stosować materialistyczne podejście do świata, to trzeba by przyjąć, że tacy się rodzą, a z drugiej strony przyjąć, że to społeczeństwo ich tak ukształtowało. Ale przyjęcie tezy o tym, że tacy się rodzą i społeczeństwo ich ukształtowało, trzeba też przyjąć, alternatywnie, że nie są winni, że są tacy, jacy są i nie można ich karać, albo, ze kara jest nieuchronną reakcją społeczeństwa na to, co robią. Czyli ja sam to mętnie tłumaczę, ale taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:34, Pietro87 napisał:

/.../. > Może kolejnym logicznym krokiem była by zmiana formy tej "manifestacji" ?
Z marszu np na konstruktywną, społeczną dyskusję w hyde parku ?
/.../

Raczej wprowadzić tajniaków do marszu, żeby poznaczyć zadymiarzy fluoryzującym proszkiem i potem wyłapać. Tylko skąd wziąźć tylu tajniaków? I jak i gdzie ustawić emitery ultrafioletu?
Bo dobrze byłoby organizować marsz w biały dzień, ale wobec "oficjalnego" marszu było to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 18:32, Orion napisał:

Czy to jest wina patologii w jakiej się prawdopodobnie wychowywali, czy jakaś ułomność? Skąd tacy
się biorą?

Nie w temacie, ale z innej strony. Weźmy związkowców, protesty w Hiszpanii, Grecji, srecji itd.
[wiadomo co tam się dzieje wtedy]
Jeżeli wszelacy protestujący zrobiliby sobie piknik i zaczęli gadać o kucykach pony. To ktoś by ich traktował poważnie? :)
Albo weźmy Solidarność z PRL, władze PRL ich traktowali poważnie? [znaczy potraktowali ich "poważnie", ale jako poważny problem].
Czy w takich momentach to jest bardziej "złe", czy "dobre" w sensie "usprawiedliwione"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, proszę Cię. Przecież ci, których wymieniłeś walczyli o coś, o jakąś sprawę. Wiadomo, że wtedy nastroje są inne i pewne zachowania "usprawiedliwione". A to co ja widziałem w telewizji to są zwykli chuligani, bez przyszłości. Tak jak było powiedziane, jest ich mało, ale jednak to zwykli debile, którzy szukają okazji, żeby zrobić zadymę. Mam wrażenie, że połowa z nich robi to samo na meczach Legii. Nie porównujmy tych dwóch całkowicie innych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 19:10, Orion napisał:

Nie porównujmy tych dwóch całkowicie innych spraw.

Nie oto chodzi. Pewne rzeczy po prostu się dzieją i nic z nimi się nie zrobi. [Tym bardziej się ludzi nie wystrzela...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 19:11, Zgreed66 napisał:

> Nie porównujmy tych dwóch całkowicie innych spraw.
Nie oto chodzi. Pewne rzeczy po prostu się dzieją i nic z nimi się nie zrobi. Tym bardziej
się ludzi nie wystrzela...


Oczywiście, ale można, tak jak w moim przypadku, ubolewać nad tym i się wkurzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 19:11, Orion napisał:

Oczywiście, ale można, tak jak w moim przypadku, ubolewać nad tym i się wkurzać :)

Można i powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2013 o 19:14, Zgreed66 napisał:

Można i powinno.


No tak bo siedzenie i ubolewanie wiele zmieni...
Można i powinno to się wnioskować o sensowne zmiany prawa i egzekwowanie tego prawa.

Problemem łobuzerii jest jeden podstawowy fakt, ławki, szyby, cudze samochody i inne demolowane przedmioty nie oddają ciosów, policjant z tarczą i palką w reku powinien, bez obaw, ze go ktoś zaraz pozwie o przekraczanie uprawnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 19:11, Orion napisał:

/.../ > Oczywiście, ale można, tak jak w moim przypadku, ubolewać nad tym i się wkurzać :)

Kibole robią "ustawki" i się tłuką , bo to lubią. I mają jakieś "uzasadnienie", bo są zwolennikami różnych drużyn. Czy normalny, spokojny człowiek może podzielać ich miłość do bójek? Raczej nie, ale w pewnych okolicznościach ich skłonności stają się pożyteczne. Przecież jednostki komandosów nie są formowane z przeciętnych, spokojnych ludzi. Moim zdaniem, nie ma co ubolewać, ani się wkurzać, tylko spokojnie przyjąć do wiadomości, że tego typu zachowania są wykorzystywane przez różne frakcje polityczne. Każda wykorzysta to według swoich potrzeb - jedni, żeby nagłośnić niezadowolenie społeczne, inni żeby mnożyć zakazy i nakazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, kolesia który się na nich rzucił z tym młotem powinni pogłaskać po głowie zamiast zastrzelić, u nas by pewnie tak zrobili i potem był by śmiech na sali jak ostatnio, gdzie nie potrafili faceta obezwładnić.
Tak się zastanawiam co zrobi biedna polska młodzież jak ktoś jej kiedyś spuści porządny łomot a policja to oleje właśnie z braku uprawnień do działania, będzie pewnie płakać w kącie i "ubolewać" bo tak "należy i powinno" co :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2013 o 19:23, KrzysztofMarek napisał:

Przecież jednostki komandosów nie są formowane z przeciętnych, spokojnych ludzi.

Przede wszystkim są formowane z wykazujących się sprawnością fizyczną i rozwagą. Agresja wbrew pozorom niewiele ma z tymi formacjami wspólnego. Tacy żołnierze mają być zdyscyplinowani i zdolni do samokontroli. W GROMie (jak wielu elitarnych jednostkach) jest ponoć wymóg posiadania rodziny do zostania pełnoprawnym członkiem, po to by facet na misjach nie odstawiał brawury.

Szczerze wątpię by kibice byli dobrymi kandydatami. Może i mają odpowiednią krzepę, ale rozsądku raczej nie zawiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się