Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2014 o 12:56, Perry_Cox napisał:


Od jakiegoś czasu szukam czasopism społeczno-politycznych. Z ciekawości sięgnąłem rok
temu po "Uważam, Rze" (jeszcze nim stał się tygodnikiem dla przedsiębiorców) i prędko
mnie odrzucił. Później skusiłem się na "Do Rzeczy" i ich forma do mnie przemówiła. Nie
jestem ich stałym czytelnikiem, ale od czasu do czasu kupuję ten tygodnik. Nie da się
ukryć, pismo to chyli się ku prawicy (nie skrajnie, ale jednak), co mi nie przeszkadza,
bo z większością opinii tam się zgadzam, aczkolwiek chciałbym na niektóre tematy poczytać
z trochę innej perspektywy. Wczoraj spontanicznie zakupiłem magazyn "wSieci" nie wiedząc
w zasadzie czego się po nim spodziewać. Niestety już po pobieżnym przejrzeniu pisma śmierdzi
mi tu skrajną prawicą i gloryfikacją katolicyzmu. Może ktoś mi poleci jakiś fajny magazyn
tego typu, ale tym razem może bardziej lewicowy/liberalny? Byle nie był naturalnie zbyt
skrajny, bo "lewaków" nie znoszę tak samo jak "prawicową ciemnotę".


Podbijam pytanie. Przeczytawszy kilka artykułów "wSieci" jestem przekonany, że to katolicka propaganda. Jak na razie w KAŻDYM tekście muszą wspomnieć o chrześcijaństwie i jak to wszyscy hejtują ten biedny kościół. Aż mi nie dobrze od takiej skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 22:47, SurgeonOfDeath napisał:

Co do obecnego systemu to i tak jest, to dwu-władza. Trójpodział władzy jest właśnie
po to, żeby
władze wzajemnie się kontrolowały.

A w efekcie przeszkadzały sobie nawzajem. Żeby doprowadzić cokolwiek do końca, potrzebujemy jedno-władzy myślącej w kategoriach dłuższych niż "byle do wyborów, potem to już nie będzie mój problem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 23:33, Zgreed66 napisał:

. Raczej się liczy skąd się
tam wzięli.

Pytanie: skąd się bierze dobre samopoczucie?
Nie wiesz?
No to odpowiedź: Samo się bierze takie poczucie.
Bolszewicy sami się wzięli, Niemcy im pomogli, nawet znacznie, ale główną robotę wykonali sami bolszewicy. Dlatego, ze byli zawistni i zazdrośni - byli zbyt głupi, żeby dojść do władzy i majątku w istniejącym systemie i zbyt ambitni, żeby się z tym pogodzić. Woleli zaryzykować i zniszczyć to wszystko co było, żeby samemu dojść do żłobu. Nic Ci to nie przypomina? Bo mnie się wydaje, że jest to proces który toczy się zawsze i wszędzie. U nas też.
>/.../

Dnia 04.05.2014 o 23:33, Zgreed66 napisał:

Bez jaj.

Hihihi. Jaja to dopiero będą. Zwalanie wszystkich niepowodzeń na "komunę" już praktycznie nie pomaga, przecież "wolna Polska" jest już ćwierć wieku i co? Merde, jak powiedział generał Cambronne w bitwie pod Waterloo. Ci, którym dobrze się wiodło, w zasadzie dobrze się wiedzie dalej, trzeci garnitur opozycjonistów też ma się dobrze, a szarym ludziom było kiepsko i nadal jest kiepsko. I to by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 16:44, KrzysztofMarek napisał:

Pytanie: skąd się bierze dobre samopoczucie?
Nie wiesz?
No to odpowiedź: Samo się bierze takie poczucie.

:]

Dnia 05.05.2014 o 16:44, KrzysztofMarek napisał:

Bo mnie się wydaje, że jest to proces który toczy się zawsze i wszędzie. U nas też.

Bo jest, ale jakimś dziwnym trafem jakoś tak wszędzie i zawsze nie wychodzi :)

Dnia 05.05.2014 o 16:44, KrzysztofMarek napisał:

trzeci garnitur opozycjonistów też ma się dobrze, a szarym ludziom
było kiepsko i nadal jest kiepsko. I to by było na tyle.

Pewnie dlatego, ze z tym SLD i SdRP to wyskoczył mi koleś z młodzieżówki SLD.
Także faktycznie, jaja będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=y6axip6kYTo
Oficjalnie ogłaszam, że Ukraina dla mnie jest skończona. Dawałem im szansę, ale nie spodziewałem się, że postąpią gorzej niż Rosjanie.
Ciężko mi, to przychodzi na język, ale pomagamy faszystom. To jest najłagodniejsze określenie jakie mi przychodzi do głowy. Już wcześniej miałem wątpliwości, ale my jesteśmy tymi złymi :/
Mimo wszystkiego złego co Putin zrobił, to analizując same fakty wychodzi na tego dobrego.

Jednak znając motywy, to oba państwa są złe i wybraliśmy gorsze zło. Skutkiem pomocy Ukrainie zaszkodziliśmy większej liczbie osób. Dodam, że to Ukraina zerwała porozumienie Sikorskiego.

Ofiary, ofiary, przybliżenie kolejnej wojny, cierpiąca gospodarka to dostaliśmy od Ukrainców.
Nie będę obijał w bawełnę III wojna wybuchnie. Zwłaszcza, że Obama się bardzo przyczynił do tego dzięki ostatniemu porozumieniu z Japonią, które poszkodowało Chiny.

Gdybyśmy pomogli Rosji dostaliśmy by kawałek Ukrainy nie było by ofiar. Wojna przyszła by później.

Teraz powiem czemu wojna wybuchnie, bo Putin chce władzy i takie są fakty. Nie wierze, że pójdzie sobie teraz spokojnie na emeryturę, bo nie ma nikogo kto mógłby go zastąpić.

Moje proroctwo jest takie, że Putin zacznie wojnę, a Miedwiediew ją skończy. Wojna się skończy głównie dzięki wojującemu Islamowi, który wykrwawi Europę. Wynik będzie taki, że zarówno Usa i Rosja stracą, a Chiny staną się Super Mocarstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 01:48, SurgeonOfDeath napisał:

Mimo wszystkiego złego co Putin zrobił, to analizując same fakty wychodzi na tego dobrego.


Smutne, że w kraju który tyle wycierpiał z ręki Rosji, mając już od dwudziest lat możliwość zapoznania się z materiałem dowodowym z różnych źródeł pokazującym do jakiego stopnia geniuszu doprowadzona została propaganda w służbie totalitarnej władzy w Rosji, nadal tą propagandę łykają tacy ludzie jak Ty bez żadnego zastanowienia...

Dnia 07.05.2014 o 01:48, SurgeonOfDeath napisał:

Moje proroctwo jest takie, że Putin zacznie wojnę, a Miedwiediew ją skończy. Wojna się
skończy głównie dzięki wojującemu Islamowi, który wykrwawi Europę. Wynik będzie taki,
że zarówno Usa i Rosja stracą, a Chiny staną się Super Mocarstwem.


Rzeczywistość, to nie mokre sny scenarzystów współczesnej serii Call Of Duty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Putin raczej nie będzie powtarzał "scenariusza krymskiego" za często, bo w ten sam sposób może stracić Syberię na rzecz Chin. Co do Ukrainy, to w zasadzie nie wiadomo kto, kogo, i za co tam bije (i czy bije "obcych" czy swoich w ramach prowokacji), ale za to wiadomo że legalność "majdanowego" rządu jest co najmniej wątpliwa. Tak samo jak wysłanie wojsk przeciwko cywilom, to wręcz wojna domowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 02:52, meryphillia napisał:

/.../ > Smutne, że w kraju który tyle wycierpiał z ręki Rosji, mając już od dwudziest lat możliwość
zapoznania się z materiałem dowodowym z różnych źródeł pokazującym do jakiego stopnia
geniuszu doprowadzona została propaganda w służbie totalitarnej władzy w Rosji, nadal
tą propagandę łykają tacy ludzie jak Ty bez żadnego zastanowienia...
/.../

Złośliwie powiem, ze mają, czego chcieli. To jakaś nie europejska, a azjatycka mentalność która skłania do lizania nie tej ręki, która karmi, tylko tej, która wali czym popadnie. Im mocniej ich tłuką, tym bardziej kochają Rosję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 22:41, meryphillia napisał:

Syndrom bitej żony.

Smutne nieco.
Gdyby jeszcze to nie był nasz sąsiad, to można by i było ignorować, tak jak to robi Zachód...

Mam takiego sąsiada w du...żym poważaniu. Rzeź wołyńską też pamiętam i dzisiejsze wyczyny neobanderowców też.
Mordowanie Ukraińców przez Ukraińców za to, że pomagali Polakom, albo tylko nie chcieli ich mordować też pamiętam. Niestety, z tego, co widzę, górę biorą neobanderowcy, a nasi Umiłowani Przywódcy stawiają właśnie na nich. Dla mnie, to totalne zidiocenie i tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 15:26, SurgeonOfDeath napisał:

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Monika_Olejnik&diff=607626254&oldid=607543644
Tak patrzę sobie na wikipedie i jak ludzie walczą ze sobą. Kasują i przywracając fragment
o ojcu Olejnik xD


Gdyby to było w 1990, czy 1991 roku, miałoby to jakieś uzasadnienie. Teraz też ma, tylko zupełnie inne: przez blisko ćwierć wieku ci, którzy doszli do władzy po "komunie" niewiele potrafili zrobić lepiej. Nawet ustawę Wilczka swoimi poprawkami zniszczyli.
Ale po tylu latach nie da się już wszystkiego zwalić na komuchów. Teraz trzeba samemu przyjąć odpowiedzialność za to, co zrobiono z Polska, ale zamiast tego mamy wyścigi - kto załapie się na dobrze płatna fuchę w Brukseli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 18:13, KrzysztofMarek napisał:

Ale po tylu latach nie da się już wszystkiego zwalić na komuchów. Teraz trzeba samemu
przyjąć odpowiedzialność za to, co zrobiono z Polska, ale zamiast tego mamy wyścigi -
kto załapie się na dobrze płatna fuchę w Brukseli.

No wiesz, zawsze można zwalić winę na mityczny Układ i postkomuchów wchodzących w jego skład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 19:24, zadymek napisał:

No wiesz, zawsze można zwalić winę na mityczny Układ i postkomuchów wchodzących w jego
skład ;)

No wiesz... Wszystko jest winą albo Tuska albo Kaczyńskiego, zależy kogo pytać. Inna sprawa że np w Wojsku czy też wymiarze sprawiedliwości pewnie aż roi się od ludzi z taką przeszłością, bo akurat tam ciężko ich zastąpić takimi bez niej (mało czasu minęło, a wysokie stanowiska wymagają doświadczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 21:48, S1G napisał:

> /.../ w Wojsku czy też wymiarze sprawiedliwości pewnie aż roi się od ludzi z taką
przeszłością, bo akurat tam ciężko ich zastąpić takimi bez niej (mało czasu minęło, a
wysokie stanowiska wymagają doświadczenia).

W wojsku i służbach można odejść na emeryturę (co prawda niską) już po 15 latach, a na pełną po 30 latach służby. To samo w policji, sędziowie i prokuratorzy też odchodzą "w stan spoczynku". To ilu ich zostało na stanowiskach po tych 25 latach? Naprawdę, czas już przestać zwalać wszystko ma komuchów, ubeków (tych nie ma od 1955 roku), SBeków (też ich zostało może z 2% na podrzędnych stanowiskach). A ciągle "nowi" politycy maskują własną nieudolność komuszą spuścizną. To może już lepiej zwalać wszystko na potop szwedzki, ci naprawdę nas złupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wyszkoleni przez nich ludzie ciągle są. Swoją drogą akurat ja niczego na wyżej wymienionych nie zwalam, tylko na w zasadzie wszystkie rządy po 1990 roku. I właśnie dlatego nie głosuję na tych co to już u władzy byli, zarówno jako "szycha" z głównej partii jak i koalicjanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 07:41, S1G napisał:

Ale wyszkoleni przez nich ludzie ciągle są. Swoją drogą akurat ja niczego na wyżej wymienionych
nie zwalam, tylko na w zasadzie wszystkie rządy po 1990 roku. I właśnie dlatego nie głosuję
na tych co to już u władzy byli, zarówno jako "szycha" z głównej partii jak i koalicjanta.

Prezydent, premier, też wyszkoleni za dawnego reżimu. Nawet Jarkacz czy Macierewicz. Unieważnić wszystkie dyplomy, rozpędzić sądy i zaczynamy od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 16:40, KrzysztofMarek napisał:

Prezydent, premier, też wyszkoleni za dawnego reżimu. Nawet Jarkacz czy Macierewicz.
Unieważnić wszystkie dyplomy, rozpędzić sądy i zaczynamy od nowa?

Obawiam się że to rozwiązanie zbyt ekstremalne nawet jak na mnie, trzeba będzie zwyczajnie poczekać jeszcze z pokolenie lub 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 18:07, S1G napisał:

/.../ > Obawiam się że to rozwiązanie zbyt ekstremalne nawet jak na mnie, trzeba będzie zwyczajnie
poczekać jeszcze z pokolenie lub 2.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wszak i Ciebie kształcili ludzie, którzy sami kształcili się w głębokiej komunie? Nie można ciągle żyć przeszłością i ciągle domagać się rozliczeń "komuchów". Najwyższy czas zacząć rozliczać tych, co zastąpili komuchów przy korycie, przecież rządzą już ćwierć wieku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się