Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52586 postów w tym temacie

Jak widać, PIS owi nie wystarczy zawłaszczenie i uziemienie Trybunału konstytucyjnego i idzie o krok dalej i gra o całą stawkę: Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny złożył do TK skargę na wybór trzech sędziów TK z 2010 roku (Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika). "Nowy" TK na pewno to klepnie i w ten sposób PIS zyska kolejnych trzech sędziów i zablokuje TK na lata.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-spor-wokol-tk/newsy/news-prokurator-generalny-zaskarzyl-do-tk-wybor-trzech-sedziow-tk,nId,2336744#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

• Upvote 1

Dnia 12.01.2017 o 18:46, lis_23 napisał:

Nie no, dobre: wg Konstytucji RP wybór sędziów musi być dokonany indywidualnie (po kiego grzyba, nie dociekam, pewnie jakieś bzdury prawnicze), a w zaskarżonej uchwale Sejmu RP niejako podsumowującej wyniki serii głosowań (a więc wybór indywidualny), choć upchniętych do jednego punktu obrad "Z żadnego z [przywołanych wyżej] paragrafów [uchwały] nie wynika indywidualny charakter dokonanego wyboru. Nie jest wiadome, na które zwalniane miejsca po sędziach kończących kadencję zostały wybrane poszczególne osoby.

Ciekawostka: oto jedna z uchwał Sejmu PiS-owskiego ws wyboru jednego z ichnich sędziów na stołek w TK, na miejsce ustępującego sędziego.

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WMP20160000393&type=2

O co można by się tu czepiać, hmm.

Uchwałodawca nie podzielił jednostek redakcyjnych aktu w taki sposób, by zaznaczyć indywidualność wyboru. Innymi słowy - dokonał wyboru grupowego.". Czyli: niech będzie co i jak chce, ale jeśli się to źle opisze, to to jest nielegalne. Żelazna logika.

Jakoś o nieprawidłowości podczas "głosowań PiS" praworządny Zbyszek się nie martwi. BTW PG Z. Ziobro w sprawie "grupowego" wyboru sędziów TK uderzył cytatem wprost z ustawy zasadniczej: zapisany w tym samym zdaniu limit 15 sędziów TK (tak, jak najbardziej zacytował go we wniosku) już nie burzy jego spokoju...

Swoją drogą: jak szybko PiS-owcy zmieniają zdanie - gdy zaskarżono ich wybór ich sędziów TK do TK, to tłumaczyli, że TK nie ma nic do sprawy.

Osobna sprawa to krótki okres na wystawienie cenzurki kandydatom z 2010 przez sejmową komisję, do czego Ziobro się nie odniósł - to pewnie tak samo mało istotny detal, jak 15 osobowy skład TK ;)

Edytowano przez zadymek

TK, przejęty, TVP i polskie radio, także, sądy i prokuratora już niebawem, "dobra zmiana" w szkole od września, likwidacja NFZ w tym roku, podobnie zmiana ordynacji wyborczej na wiosnę. Teraz naczelnikowi państwa zostały już tylko prywatne media:

http://biznes.interia.pl/media/news/teraz-prezes-wezmie-prywatne-media-ekspert-francuskie,2463223,5058

Czyli koniec TVNu i Polsatu?

21 godzin temu, zadymek napisał:

Nie no, dobre: wg Konstytucji RP wybór sędziów musi być dokonany indywidualnie (po kiego grzyba, nie dociekam, pewnie jakieś bzdury prawnicze)

Przypuszczam, że chodzi tutaj o to, aby w razie jakiś nieprawidłowości móc ewentualnie odwołać jednego, a nie wszystkich wybranych w danej uchwale.

Witam mam małe pytanie...chodzi o urlop wypoczynkowy normalna umowa pelny etat. W poprzedniej pracy wykorzystalem urlop 10 dni a przysługiwalo mi 7(wykorzystalem 10 bo Pani z kadr powiedziala ze od 1 stycznia od razu przysluguje mi caly urlop) bylem w Niemczech itp potem wrocilem i zaczalem w czerwcu prace u znajomego na poczatek nie bylo umowy bo zalatwil przez urzad pracy itp,umowe dostalem od 1 wrzesnia i w zwiazku z tym wykorzystalem 10 dni urlopu i przysluguje mi jeszcze 10 czy od wrzesnia do grudnia po 2 dni za miesiac? Ps pisalem o tym w temacie prawo ale nie wiem czy takie pytanie tu czy tam a potrzebuje szybkiej odp bo dopadla mnie choroba i nie wiem czy brac chorobowe czy urlop.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się