Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2006 o 00:24, Hegemon napisał:

Wiekszosc z tych, ktorych na codzien ogladasz w TV to powazni ludzie.


No tak, to rzeczywiście poważna i rzeczowa odpowiedź.

Dnia 11.09.2006 o 00:24, Hegemon napisał:

Wyobraz sobie, ze nazywam Cie glupcem, a potem dodaje, ze robie Ci łaske komentujac na tym
forum, bo dzieki temu masz szanse obcowac z moim geniuszem. Z pewnoscia stalbym sie Twoim idolem...


Widzisz, rzecz w tym, że ja słów JKM o głupcach nigdy nie brałem do siebie, bo rozumiałem co mówi ;P

Dnia 11.09.2006 o 00:24, Hegemon napisał:

Jest obecnie w modzie krytykowanie tego wszystkiego czego dokonalismy przez ostatnie 17 lat,
ale jesli Ty owych dokonan nie widzisz i Twoim zdaniem Polska wciaz wyglada jak w 1989 r. to
raczej nie ma sensu o tym gadac.


Ja zadałem proste pytanie... dwa proste pytania. Uzyskałem dwie wymijające odpowiedzi, które mnie nie satysfakcjonują ;P
Ale masz rację - nie ma o czym gadać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 00:33, Yarr napisał:

> Wiekszosc z tych, ktorych na codzien ogladasz w TV to powazni ludzie.

/.../
Wiesz, Yarr, nalepszy dowcip wyszedł Kaczyńskim wtedy, kiedy na szefa Telewizji mianowali Wildsteina. No bo, cholera, nie można Mu zarzucić antysemityzmu (bo sam jest Żydem), antypolonizmu (bo dobrze o Polsce mówi), braku kompetencji (bo jest sam wieloletnim dziennikarzem i publicystą. I kierował już - ale podobno nie umie pracować w kolektywie i zraża sobie innych. Dobre, hehe) i niezależności. Nawet Lepper się na nim z lekka poślizgnął).
I pomału to się zmienia, telewizja państwowa nie głosi wszem i wobec o wspaniałości RZadu iPrezydenta, ale już dopuszcza do głosu inne środowiska niż poprzednio. Przełomu nie ma, ale ewolucja już jest.
Najgorsza rzecz, jaka mogła się trafić, na czele telewizji prawicowy, inteligentny Żyd, mason, polonofil i co tam jeszcze... aha, zwolennik ujawnienia teczek ;)
A całkiem na marginesie: bliźniacy mi podpadli za krytykę sędzi, zapomniałem nazwiska, tej od Zyty. Moim zdaniem, pani sędzia bardzo ładnie wszystko wypunktowała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również na marginesie a propos"Jedynki" - na antenę tej publicznej stacji ma powrócić Rewiński z Piaseckim, znani wcześniej z wg mnie świetnego programu satrycznego "Plama". Jak zapowiadali w wywiadzie dla gazety "Nie będzie złotych kaczek" - w sumie wierzę w to, ale nie wiem czy kaczory by nie wybuchły ze złości, gdyby przynieśli do programu np. dwa kartofle :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 22:20, Yarr napisał:

Nie wiesz? To przepraszam, ale zabrakło Ci logiki. Otóż JKM startuje w wyborach, by dać ludziom
szansę wyboru. A że go nie wybierają, to ich sprawa... bo chyba nie jego, prawda? :)


Chyba jednak jego, bo jeśli ktoś poświęca wiele godzin na objeżdzanie "miast i wsi" w celu agitacji, przygotowuje reklamy i ogólnie wkłada pracę to nie może mówić, że to nie jego sprawa iż nie został wybrany. Lepiej zawsze udawać tego inteligentniejszego i "nierozumianego" wśród motłochu niż przyznać się do porażki. A partię (to samo tyczy się kandydatów na prezydenta) powstają w celu sprawowania władzy, a nie samego dawania komuś alternatywy.

Dnia 10.09.2006 o 22:20, Yarr napisał:

TV Biznes? Na jakim to jest kanale - to znaczy, czy to jest TVN Biznes czy coś takiego, czy
osobna stacja?


Nie to jest całkiem oddzielna stacja nie mająca nic wspólnego z TVN. Mimo iż niszowa z tego co gdzies niedawno czytałem ma całkiem niezłą oglądalność i to wśród ludzi o raczej ponadprzeciętnej inteligencji. I jak widać JKM musi tam być jednym z redaktorów.

>Ale mniejsza o to. Powiedzmy sobie szczerze - ile razy widziałeś Korwina w programie

Dnia 10.09.2006 o 22:20, Yarr napisał:

publicystycznym przez ostatnie 6 lat?

>A drugie pytanie brzmi - ile razy widziałeś kogokolwiek

Dnia 10.09.2006 o 22:20, Yarr napisał:

z UPR w programie publicystycznym w ciągu ostatnich 6 lat? A to jest partia, która była w parlamencie
i uzyskała wynik lepszy w ostatnich wyborach od PD - o ile dobrze pamiętam [UPR: 2,7%, PD 2,4%].
Ludzi PD masz ciągle w telewizjach, a ludzi UPR praktycznie wcale.


Nie oglądam zbyt wielu programów publicystycznych, więc trudno mi ocenić. Ale jeśli chodzi np. o te przedwyborcze to faktycznie był karygodnie dyskryminowany (razem z resztą "pomniejszych sondażowo" kandydatów). Mało tego, nawet gdy już był zaproszony to prowadzący raczej odnosili się do niego zbyt lekceważąco. Zresztą ktoś spoza utartego kręgu o niepoprawnych politycznie poglądach i w dodatku nie liczący się w rozgrywce politycznej sam z siebie jest "nieopłacalny" do zproszenia do tv. PD to wyjątek bo ma "stare, dobre, znane twarze", a w tv to sie liczy, no i "ciepłe" poglądy.

Ale z drugiej wcale nie jest tak, że JKM w tv nie ma. Jak jest jakiś programik o masonerii, podatkach czy coś w tym stylu to często się pojawia.

>Teraz sytuacja się zmienia,

Dnia 10.09.2006 o 22:20, Yarr napisał:

bo takie osoby jak Rafał A. Ziemkiewicz przebiły się do TVP i jest szansa, że coś się zmieni,
ale na wiele nie liczę.


Tyle lat był Pospieszalski, Ziemkiewicz przy nim to taka rewolucja?

Dnia 10.09.2006 o 22:20, Yarr napisał:

Widzisz, rzecz w tym, czy jest się poprawnym politycznie czy nie. Korwin nie jest. W dodatku
przez lata robiono z niego błazna.


W czym sam i pomagał swoimi barwnymi wypowiedziami...

Dnia 10.09.2006 o 22:20, Yarr napisał:

Jestem w stanie się z Tobą zgodzić - potrzebne są inne twarze UPR w TV... ale ich nie będzie.
A wiesz dlaczego? Odpowiedź jest prosta jak drut. Bo media wolą zapraszać faceta, który ma
już łatę pajaca i nikt nie traktuje go poważnie, niż gości, którzy roztrzaskaliby polityków
wszystkich partii reprezentowanych w takim Forum.


Żadna partia nie jest tak monolityczna jeśli chodzi o występy w TV i to chyba nie wina zapraszających jeśli chodzi o dobór. Nawet taka niepoważna Samoobrona wyrobiła sobie więcej twarzy niż jeden Lepper, więc chyba jednak da sie?

>A zwróć uwagę, że do Forum nikt z UPR nigdy

Dnia 10.09.2006 o 22:20, Yarr napisał:

zaproszony nie został... z JKM na czele.


Forum akurat nie oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, tak jak do tej pory LPR po prostu nie lubiłem a niektóre pomysły Romana uważałem nawet za całkiem rozsądne tak w tej chwili już organicznie nie cierpię tej partii, dziś doprowadzili mnie jednym newsem do takiej pasji że bym wziął i normalnie powystrzelał : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3609128.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 18:00, SwenG napisał:

Eh, tak jak do tej pory LPR po prostu nie lubiłem a niektóre pomysły Romana uważałem nawet
za całkiem rozsądne tak w tej chwili już organicznie nie cierpię tej partii, dziś doprowadzili
mnie jednym newsem do takiej pasji że bym wziął i normalnie powystrzelał : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3609128.html


Od razu skojarzyło mi się z wymiarem sprawiedliwości podczas rewolucji francuskiej i bolszewickiej - też czerwone, tyle że z farbą.

I to jest właśnie prawdziwa polityka - zdobywać elektorat poprzez ostrą walkę ze starym systemem. A nawet jak takiego systemu nie było, tym gorzej dla systemu - LPR właśnie "dowiodło" że był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 18:00, SwenG napisał:

Eh, tak jak do tej pory LPR po prostu nie lubiłem a niektóre pomysły Romana uważałem nawet
za całkiem rozsądne tak w tej chwili już organicznie nie cierpię tej partii, dziś doprowadzili
mnie jednym newsem do takiej pasji że bym wziął i normalnie powystrzelał : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3609128.html


Podejrzani o "sympatyzowanie z SLD" beda zwalniani - a to dobre. To juz naprawde sie z PRL kojarzy. Szkoda tylko, ze samo LPR tego nie dostrzega. To jest zreszta glowny problem aktualnego rzadu - to przekonanie o ich "moralnej wyzszosci" nad "czerwonymi", podczas gdy sami niewiele sie od nich roznia, bo uprawiaja taki sam socjalizm, a wasalizm wobec ZSRR zastepuja wasalizmem wobec USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto oglądał ORĘDZIE premiara na tvp1 o godzinie 20.05? Maksymalne nadużywanie władzy i straszna propaganda!
W naszych sercach żyje polska naszych marzeń, spokojna, szanowan dumna, dom w którym panuje zgoda mamy siłe żeby te marzenia spełnić, RAZEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 20:47, In The End napisał:

Kto oglądał ORĘDZIE premiara na tvp1 o godzinie 20.05? Maksymalne nadużywanie władzy i straszna
propaganda!
W naszych sercach żyje polska naszych marzeń, spokojna, szanowan dumna, dom w którym panuje
zgoda mamy siłe żeby te marzenia spełnić,
RAZEM


To napewno było orędzie premiera? Wydaje mi się, że ten cytowany tekst pochodzi z Telewizyjnego spotu Platformy Obywatelskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 20:32, Hegemon napisał:

Podejrzani o "sympatyzowanie z SLD" beda zwalniani - a to dobre. To juz naprawde sie z PRL
kojarzy. Szkoda tylko, ze samo LPR tego nie dostrzega. To jest zreszta glowny problem aktualnego
rzadu - to przekonanie o ich "moralnej wyzszosci" nad "czerwonymi", podczas gdy sami niewiele
sie od nich roznia, bo uprawiaja taki sam socjalizm, a wasalizm wobec ZSRR zastepuja wasalizmem
wobec USA.

Wiesz a najzabawniejsze jest to że oni ledwo załapali się w progu procentowym. PiS-owi możemy podziękować za danie im władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 00:24, Hegemon napisał:

Wiekszosc z tych, ktorych na codzien ogladasz w TV to powazni ludzie. Przynajmniej nie robia
sobie jaj z wyborcow.


W naszej margarynie jest więcej masła w maśle niż w ich, ale proszę dać mi skończyć! Widzicie jak on mi przerywa?! Taki niekulturalny! - To nie jest robienie sobie jaj z wyborców? Nie, to jest "poważnie zachowanie". Pokaż mi jakiegoś czołowego polityka PiS, PO, LPR, czy SB, który nie rzuca na lewo i prawo samych frazesów, który stara się dotrzeć do wyborców w sposób poważny i konkretny, mówiąc o tym, co naprawdę można, a czego nie można zrobić. Nie ja jeden uważam, że wśród naszej "elity" nie ma nikogo, kto zasługiwałby na to miano naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 00:38, GanD napisał:

Nie ja jeden uważam, że wśród naszej "elity" nie ma nikogo, kto zasługiwałby na to miano naprawdę.

Bo Elit nie stworzysz z ludzi którym słoma z butów wystaje. Elity intelektualne Polski zostały albo wyrżnięte przez Niemców albo przez komunistów i niestety żeby powstały nowe poczekamy sobie jedno czy dwa pokolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 21:56, shinian napisał:

> Kto oglądał ORĘDZIE premiara na tvp1 o godzinie 20.05? Maksymalne nadużywanie władzy i
straszna
> propaganda!
> W naszych sercach żyje polska naszych marzeń, spokojna, szanowan dumna, dom w którym
panuje
> zgoda mamy siłe żeby te marzenia spełnić,
RAZEM

To napewno było orędzie premiera? Wydaje mi się, że ten cytowany tekst pochodzi z Telewizyjnego
spotu Platformy Obywatelskiej.

Ten tekst to ja napisałem aby głosować na platforme.
A orędzie było, na początku myślałem, że to prezydent(?) ale pani redaktor powiedziała, zę to premier.
Była to straszna propaganda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 07:40, In The End napisał:

Ten tekst to ja napisałem aby głosować na platforme.
A orędzie było, na początku myślałem, że to prezydent(?) ale pani redaktor powiedziała,
zę to premier.
Była to straszna propaganda!

A ty wiesz wogóle co on powiedział ? Tak w skrócie ? No i tu nie miejsce na agitację, tu możesz ewentualnie wyrazić swoje niezadowolenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 20:47, In The End napisał:

Kto oglądał ORĘDZIE premiara na tvp1 o godzinie 20.05? Maksymalne nadużywanie władzy i straszna
propaganda!

Nadużywaniem władzy tego bym nie nazwał , ale propagandą sukcesu (jak za PRLu) to wystąpienie było na 100%.Nie słuchałem co prawda całości , bo za dużo słodkiego na raz może zaszkodzić.Wg premiera w kraju jest okejowo jak mało gdzie na świecie i wszystkie wskaźniki idą w górę , oczywiście oprócz bezrobocia , bo te spada na łeb na szyję(proporcjonalnie do ilości sprzedawanych biletów na tanie linie lotnicze).Trudno się z tym wystąpieniem nie zgodzić , trzeba tylko wziąźć małą poprawkę na to , że prawdopodobnie premier miał na myśli obraz kraju z jego fotela , a nie mojego.Poza tym : mucha nie siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 20:32, Hegemon napisał:

Podejrzani o "sympatyzowanie z SLD" beda zwalniani - a to dobre. To juz naprawde sie z PRL
kojarzy. Szkoda tylko, ze samo LPR tego nie dostrzega. To jest zreszta glowny problem aktualnego
rzadu - to przekonanie o ich "moralnej wyzszosci" nad "czerwonymi", podczas gdy sami niewiele
sie od nich roznia, bo uprawiaja taki sam socjalizm, a wasalizm wobec ZSRR zastepuja wasalizmem
wobec USA.


Cóż, widzę, że lepiej dla Ciebie by było jakby banda eseldowców siedziała na stołkach. Sięgnij troszkę do historii najnowszej i sobie sprawdź co działo się po dojściu do władzy SLD. Czerwona propagandzia jak zwykle górą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 15:13, Yarr napisał:

Cóż, widzę, że lepiej dla Ciebie by było jakby banda eseldowców siedziała na stołkach. Sięgnij
troszkę do historii najnowszej i sobie sprawdź co działo się po dojściu do władzy SLD. Czerwona
propagandzia jak zwykle górą...

Daleki jestem od obrony SLD , bo nie są to moi ulubieńcy ,ale obydwie strony są siebie warte , jeżeli stosują takie same środki.Mi nie podoba się stosowanie takich metod przez żadną ze stron.Trudno mówić o fachowych kadrach , jeżeli obsadanie stanowisk odbywa się na podstawie partyjnego klucza.Czy lewica , czy prawica , to zawsze prowadzi do patologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 20:47, In The End napisał:

Kto oglądał ORĘDZIE premiara na tvp1 o godzinie 20.05? Maksymalne nadużywanie władzy i straszna
propaganda!


Oglądałem, ale to nie było orędzie premiera, tylko spot Platformy Obywatelskiej. Moim zdaniem, nie jest to nadużywanie władzy i propaganda, tylko chamstwo. Pomijam mój stosunek do premiera i Donalda Tuska. W tym spocie pojawiły się bardzo krótkie cytaty z różnych wypowiedzi premiera (żadnej w całości nie oglądałem), które zapewne wyjęte są z kontekstu i razem z resztą wypowiedzi brzmiałyby normalniej. Ciekawe, dlaczego pokazali premiera – to ma być spot reklamowy, czy gnojenie opozycji?

Dnia 11.09.2006 o 20:47, In The End napisał:

W naszych sercach żyje polska naszych marzeń, spokojna, szanowan dumna, dom w którym panuje
zgoda mamy siłe żeby te marzenia spełnić,
RAZEM


Sralis masagalis sewerentum duptus (czy jakoś tak). Z tego cytatu (była to wypowiedź Donalda Tuska) wynika, że Polska nigdy nie będzie spokojna, szanowana, dumna... A dlaczego? A to dlatego, że Donaldzik na początku powiedział „W naszych sercach żyje”, czyli wiemy, że może być lepiej, tęsknimy do lepszej Polski, ale ona żyje tylko w naszych sercach. To taka nowa wersja Platonizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee? Pmyliłeś się kolegoo. Pokręciłeś co nieco. Nie chodzi mi o lekrame platformy tylko o to co się wyprawia na TVP1. PO - ja głosuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 09:03, SwenG napisał:

> Ten tekst to ja napisałem aby głosować na platforme.
> A orędzie było, na początku myślałem, że to prezydent(?) ale pani redaktor powiedziała,

> zę to premier.
> Była to straszna propaganda!
A ty wiesz wogóle co on powiedział ? Tak w skrócie ? No i tu nie miejsce na agitację, tu możesz
ewentualnie wyrazić swoje niezadowolenie ;)

Wiesz, właśnie to zrobiłem.
Mogę ci w skrócie opowiedzieć / ten kto oglądał będzie wiedział oco mi może chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się