Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2006 o 14:25, Vaxinar napisał:

A tak na poważnie, to my tu się śmiejemy, na zachodzie, wschodzie, północy i południu się z
nas śmieją...

Co ty bredzisz? Taa oczywiście, cała Europa się fascynuje wypowiedzią Macieja Giertycha-przecież on nawet w rządzie nie jest :/ Myślisz, że gdzie indziej nie ma oszołomów przy których nawet taki M.G. to pikuś. Szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:25, Vaxinar napisał:

My tu płakać powinniśmy, co to za rząd.


Ano taki jakiego wybraliśmy;( Na pocieszenie mogę tylko powiedzieć, że u nas ta "reforma" jest póki co na etapie postulatów, a w USA gdzieniegdzie już obowiązuję (ale marne to pocieszenie). I pal go już licho pana Giertycha-Ojca. Mnie bardziej niepokoi wiceminister edukacji opowiadający o Darwinie-wegetarianinie. Za takie bezczelne bzdety powinni go wywalić od razu. Giertych-Syn tego nie zrobi, bo popiera tatę ale gdzie jest premier!? I czemu do tej pory nie powiedział w tej sprawie ani słowa? Czyżby się bał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:34, gaax napisał:

A Ty jako premier słysząc takie brednie byś coś powiedział? ;) Nie ma czego komentować :D


Przez pierwsze trzy dni z pewnością nie. I to nie tylko w tej kwestii. W ogólne mowę by mi odjęło;) No ale bez przesady sprawa toczy się dłużej. Minister już dawno powinien być na dywaniku, a wiceminister na bezrobociu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I na tympolega problem. Minister nie może iść za to na dywanik, bo jeszcze by się obraził zerwał koalicję i tyle by było z "wielkiej czystki" PiS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Józef Zych

Wysoki Sejmie, nie po raz pierwszy staje mi... przychodzi mi stawać... przed Izbą. Wysoki Sejmie staje mi w pamięci pan poseł Iwiński.

Uważam ten cytat, za jeden z najlepszych, jakie kiedykolwiek słyszałem. Akurat wtedy oglądałem sejm. Myślałem, że padne! I ten śmiech zebranych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:30, skyler napisał:

Co ty bredzisz? Taa oczywiście, cała Europa się fascynuje wypowiedzią Macieja Giertycha-przecież
on nawet w rządzie nie jest :/ Myślisz, że gdzie indziej nie ma oszołomów przy których nawet
taki M.G. to pikuś. Szkoda słów.


Spokojnie... -_-"
Fakt - w rządzie nie jest i tu masz rację, ale co z tego ? To, że o Polsce jest marne zdanie wiadomo nie od dziś, może bredzę ? A takie artykuły dolewają tylko oliwy do ognia. A jestem pewny, że zagraniczne gazety, część z nich napisze o tych rewelacjach z Polski. Dodam jeszcze, że mówiąc o tym, że się z nas śmieją, to nie tylko M. i R. Giertychowie są tego przyczyną.
A jak szkoda Ci słów, to po cholere mi odpisujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:31, Dux napisał:

Ano taki jakiego wybraliśmy;(


Mowa tu o Maciusiu Giertychu, a on jest w rządzie w ogóle ? Bo LPR chyba jest w koalicji, z Maciuś jest napewno z LPRu nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że w rządzie nie jest,ale jest erodeputowanym, więc to też zobowiązuje. Ja myślę, że może nie wyśmieją, ale potraktują jak idiotów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale nie musi być od razu wielkie besztanie. W zasadzie mógłby wtrącić miedzy wierszami, że ta IV RP to wprawdzie samo nowe ale bez teorii kreacjonizmu. Giertych moze by nie zauważył a lud byłby spokojniejszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:54, gaax napisał:

jest erodeputowanym

Przecież to jeszcze gorzej...

Dnia 23.10.2006 o 14:54, gaax napisał:

może nie wyśmieją, ale potraktują jak idiotów ;)

Marne to pocieszenie, o ile w ogóle jakieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Ale to nie byłoby podobne do Pana Premiera, on raczej woli straszyć niż uspokajać :) Dla niego ma to swoje dobre strony - opinia publiczna beszta Giertycha a nie jego, więc ma chłopak trochę spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie. Ktoś kiedyś w dawnym polskim Sejmie powiedział, że "milczenie oznacza zgodę". Jeszcze się będzie musiał wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:57, Vaxinar napisał:

Przecież to jeszcze gorzej...

A czy ja mówiłem, że lepiej?

Dnia 23.10.2006 o 14:57, Vaxinar napisał:

Marne to pocieszenie, o ile w ogóle jakieś...

A to pocieszenie? Wolisz być traktowany jak idiota, czy żeby Cię wyśmiali? :p

Dux --> Na razie się nie ma komu tłumaczyć. A milczenie oznacza zgode chyba jak Cię ktoś bezpośrednio pyta. To że sam nie zabierasz głosu raczej nie świadczy o aprobacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Kiedy mówi to podwładny (bo tak należy mówić o ministrze i vicemin.) i kiedy te swoje pomysły chce się wprowadzać w życie w ramach sprawowanej funkcji to coś z takim milczeniem jest nie tak. No chyba, że chce się blokować te sprawy po cichu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Roman jeszcze nic nie chce wprowadzać. Nie ma żadnych projektów. To tylko teoria jego ojca, z którą się może zgadzać. Premier chyba nie jest kompetentną osobą do komentowania "naukowych" wykładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze kto w klanie Giertychów ma głos decydujący;)
Premier z pewnością nie musi komentować wypowiedzi naszych europosłów. Ale gdy myśl podchwytuje Minister Edukacji, a pomysł rozwija, "twórczo" uzasadniając, wiceminister to powód do działania być już powinien. No chyba, że już to zrobił. W końcu póki co udziela się już tylko M. Giertych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja myśle że teraz mógłby zabrać głos, ale nie musi ;) Pewnie na najbliższej konferencji prasowej się znajdzie jakiś dziennkiarz, który o to spyta, a specjelne jej zwoływanie w tym celu to lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 15:12, Vilmar napisał:

Masz na to jakieś dowody? Czy "tak Ci się wydaje"?

Oczywiście. Chodźby z prasy, czy to polskiej czy innej. W polskie często piszą, że gdzieś tam zostaliśmy wyśmiani, albo poszły jakieś nieprzyjazne podteksty w stronę Polski.
Sam Teodryk napisał - "Jak już kiedyś wspominałem czytuje regularnie zagraniczną prasę i "śmieją się z nas" w ponadprzeciętnych dawkach tylko Rosjanie." Z tego jasno wynika - dla mnie - że Rosjanie śmieją się z nas bardziej / więcej niż inni, ale to nie znaczy, że inni w ogóle.
Czytam, co prawda nie regularnie, ale nieraz "Dziennik" (chodzi o tą dość nową gazetę, a nie o "Nasz Dziennik") i tam wiele takich artykułów czytałem.
Do tego dochodzi mało, ale zawsze prasy niemieckiej, ale przyznam, że tam ostatnio nic ciekawego / nieprawdziwego / obraźliwego nie znalazłem, więc to raczej wykluczam i opieram się o prasę polską.

Dnia 23.10.2006 o 15:12, Vilmar napisał:

Czemu nie dyskutujesz z argumentami przedstawionymi
przez Todryka: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=9023 ?

Nie rozumiem Cię. Jak Go poprosiłem, aby mi wypisał co to za prasa, a jeżeli jest w niej niemiecka to jaka. Byłem ciekaw, to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się