Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2006 o 15:23, Vaxinar napisał:

Do tego dochodzi mało, ale zawsze prasy niemieckiej, ale przyznam, że tam ostatnio nic ciekawego
/ nieprawdziwego / obraźliwego nie znalazłem, więc to raczej wykluczam i opieram się o prasę
polską.


Część prasy polskiej, z różnych powodów, "nie lubi" się z rządem. Moim zdaniem takim wydawnictwom na rękę jest głoszenie, że "cały świat się z nas śmieje". Ja nie jestem takim optymistą jak Ty - wątpię żeby kogoś na zachodzie naprawdę tak obchodziły sprawy polskie, by pisać o jakimś totalnie marginalnym polityku (Maciej Giertych) - chyba, że "ktoś życzliwy" im ten temat podsunie.

Zresztą - jeśli cała Europa się z nas śmieje (w tym zdaniu są dwa bardzo niebezpieczne uproszczenia), to niech się śmieje - śmiech to zdrowie. Mnie dużo bardziej interesuje dobra opinia, którą Polacy wyrobili sobie wśród pracodawców w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Islandii, bo kiedyś mogę na tym skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2006 o 15:23, Vaxinar napisał:

Czytam, co prawda nie regularnie, ale nieraz "Dziennik" (chodzi o tą dość nową gazetę, a nie
o "Nasz Dziennik") i tam wiele takich artykułów czytałem.

Nie wiem czy wiesz ale wydawcą Dziennika jest Axel Springer - ten sam który wydaje Fakt.
A co ciekawego w polsce i na świecie - o tym w Fakcie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:30, skyler napisał:

/.../> Co ty bredzisz? Taa oczywiście, cała Europa się fascynuje wypowiedzią Macieja Giertycha-/.../

Europa się nie fascynuje, Europa czeka, aż znajdzie się śmiałek który ją uwolni. Cóż to, nie wiecie, że Europę Byk porwał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 15:35, Vilmar napisał:

Część prasy polskiej, z różnych powodów, "nie lubi" się z rządem. Moim zdaniem takim wydawnictwom
na rękę jest głoszenie, że "cały świat się z nas śmieje". Ja nie jestem takim optymistą jak
Ty - wątpię żeby kogoś na zachodzie naprawdę tak obchodziły sprawy polskie, by pisać o jakimś
totalnie marginalnym polityku (Maciej Giertych) - chyba, że "ktoś życzliwy" im ten temat podsunie.

Że się nie lubi - to jest oczywiste i jawne, zgadzam się z tym w pełni, nawet Kaczyński powiedział, że im mniej gazeta wyborcza napisze o polityce i im bardziej będzie chylić się ku upadkowi tym lepiej dla polskiej polityki - jakoś tak. Jednakże nie rozumiem co taka gazeta zyskuje na tym, że napisze, że mało o nas wiedzą, twierdzą, że my i Ruscy to to samo i że jesteśmy zacofani itd. Jaką mają z tego korzyść ?
A co do tego Macieja, to chyba się nie zrozumieliśmy. Wyobraź sobie, duża niemiecka / francuska gazeta i jakiś nawet mniejszy nagłówek - "Polacy wierzą w smoki i neandertalczyków", albo "Polacy boją się smoka, a jeden z polityków twierdzi, że neandertalczyk nie wyginął". Ludzie by kupowali, tak samo jak my kupujemy gdy jest coś z Ukrainą, Rosją, a niby nie powinno nas to obchodzić. Kupią, dla samego pośmiania się.

Dnia 23.10.2006 o 15:35, Vilmar napisał:

Mnie dużo bardziej interesuje dobra opinia, którą
Polacy wyrobili sobie wśród pracodawców w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Islandii, bo kiedyś
mogę na tym skorzystać.

Owszem, może. Nie zaprzeczyłem i nie zamierzam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 17:21, Vaxinar napisał:

Jednakże nie rozumiem co taka gazeta zyskuje
na tym, że napisze, że mało o nas wiedzą, twierdzą, że my i Ruscy to to samo i że jesteśmy
zacofani itd. Jaką mają z tego korzyść?


Chciałbym wierzyć, że nic nie zyskuje (lub nie może zyskać), ale mam wrażenie, że niektórym gazetom naprawdę na rękę jest podsycanie niezadowolenia społecznego. Wszak za 3 lata są kolejne wybory, może warto zadbać o to (zwłaszcza, że ma się narzędzia), by zwyciężyła "nasza" opcja?

Dnia 23.10.2006 o 17:21, Vaxinar napisał:

A co do tego Macieja, to chyba się nie zrozumieliśmy. Wyobraź sobie, duża niemiecka / francuska
gazeta i jakiś nawet mniejszy nagłówek - "Polacy wierzą w smoki i neandertalczyków", albo "Polacy
boją się smoka, a jeden z polityków twierdzi, że neandertalczyk nie wyginął".


Jeśli ktoś by wydrukował coś takiego to raczej brukowce, żywiące się najtańszą sensacją. Nie mam najlepszego zdania o ludziach czytających tego typu szmatławce, więc tym bardziej ich zdanie o Polsce mnie mało obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 17:39, Vilmar napisał:

Chciałbym wierzyć, że nic nie zyskuje (lub nie może zyskać), ale mam wrażenie, że niektórym
gazetom naprawdę na rękę jest podsycanie niezadowolenia społecznego.

A ja wciąż nie mogę zrozumieć, co zyskują...
To, że ktoś przeczyta jakąś głupotę, że jest źle, to jutro pójdzie kupić znowu, aby poczytać co nowego. Ale wymyśliłem, nielogiczne. :/

Dnia 23.10.2006 o 17:39, Vilmar napisał:

Wszak za 3 lata są kolejne wybory

Jakie ? Bo naprawdę nie wiem. Nie pomyliło Ci się z tymi trzema latami ?

Dnia 23.10.2006 o 17:39, Vilmar napisał:

Jeśli ktoś by wydrukował coś takiego to raczej brukowce, żywiące się najtańszą sensacją.

Prawda. A u nas w Polsce co zaliczasz do takich gazet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 17:45, Vaxinar napisał:

A ja wciąż nie mogę zrozumieć, co zyskują...


Można się domyślać. Ale wcale niekoniecznie mówię o poczytności/pieniądzach ze sprzedaży.

Dnia 23.10.2006 o 17:45, Vaxinar napisał:

Jakie ? Bo naprawdę nie wiem. Nie pomyliło Ci się z tymi trzema latami ?


W 2009 będą chyba wybory parlamentarne?

Dnia 23.10.2006 o 17:45, Vaxinar napisał:

Prawda. A u nas w Polsce co zaliczasz do takich gazet ?


Fakt, Super-Express.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 17:50, Vilmar napisał:

Można się domyślać. Ale wcale niekoniecznie mówię o poczytności/pieniądzach ze sprzedaży.

No tak, faktycznie można się domyślać, teraz mnie naprowadziłeś.

Dnia 23.10.2006 o 17:50, Vilmar napisał:

W 2009 będą chyba wybory parlamentarne?

Hmm, możliwe przyznam, że nie wem.

Dnia 23.10.2006 o 17:50, Vilmar napisał:

Fakt, Super-Express.

Co do pierwszego to napewno się zgodzę, co do drugiego to już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super Express to równie poważna gazeta co Fakt, poczytasz to się przekonasz. A w zasadzie to lepiej uwierz na słowo, bo to strata czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2006 o 17:57, Vaxinar napisał:

> W 2009 będą chyba wybory parlamentarne?
Hmm, możliwe przyznam, że nie wem.

Nie bierz tego do siebie ale tym czytając Twoje słowa odnoszę wrażenie, że wypowiadasz się w tym temacie nie mając zielonego pojecia o polityce.

KrzysztofMarek - pamiętamy oczywiście tylko to dawno było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 19:50, skyler napisał:

Nie bierz tego do siebie ale tym czytając Twoje słowa odnoszę wrażenie, że wypowiadasz się
w tym temacie nie mając zielonego pojecia o polityce.


Które słowa dokładnie ? Te o wyborach parlamentarnych ? Tylko mi nie mów ogólnie...
Czy te, w których na mnie najechałeś o Macieja Giertycha ? Odpowiedziałem Ci, ale cisza w eterza i tylko Vilmar zareagował. Zresztą, przeważnie rozmawiałem tutaj o "kwestiach społecznych".
Jakoś inaczej Cię zapamiętałem, a dziś mam wrażenie, że próbujesz mi dojechać...
I pomyśleć, że z jakieś 2 tygodnie temu jeszcze rozmawiałem tutaj z Yarrem na temat tego, jak to źle się w Polsce dzieje, że każdy ma politykę w d....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:57, Vaxinar napisał:

> jest erodeputowanym
Przecież to jeszcze gorzej...

Ależ nie masz racji! Ja bym wszystkich, co do jednego, posłów i senatorów, wysłał do Brukseli. A jeszcze chętniej gdzieś na Madagaskar... Od razu w Polsce byłoby lepiej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 21:04, KrzysztofMarek napisał:

Ależ nie masz racji! Ja bym wszystkich, co do jednego, posłów i senatorów, wysłał do Brukseli.
A jeszcze chętniej gdzieś na Madagaskar... Od razu w Polsce byłoby lepiej ;D


A kto by wtedy rządził ? ;-) My ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 21:21, Vaxinar napisał:

> /.../> A kto by wtedy rządził ? ;-) My ?

Jakie to było kiedyś powiedzenie? Polska nierządem stoi/ Polska nie rządem stoi? Myślę, że ci nowi to jeszcze chcieliby coś zrobić, potem ich też trzeba by na Madagaskar... w skarpetkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2006 o 20:12, Vaxinar napisał:

I pomyśleć, że z jakieś 2 tygodnie temu jeszcze rozmawiałem tutaj z Yarrem na temat tego, jak
to źle się w Polsce dzieje, że każdy ma politykę w d....

To zdanie o wyborach właśnie świadczy jak się interesujesz polityką i jakie masz o niej pojęcie

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 15:50, gaax napisał:

Włochy są siedzibą mafii. W Hiszpanii jest korupcja.
Jeszcze tylko brakowało stwierdzenia że Rosjanie są szczęśliwi więc o czym tu rozmawiać :D


"A u was biją murzynów". Skąd my to znamy? I jak tu nie mówić o ciągotkach Putina do ZSRR. Facet zdaje sobie sprawę raz, że czołgami, które ma daleko nie zajedzie, bo się rozsypią, a dwa, że z takimi złożami ropy i gazu wystarczy zmonopolizować rynek i nikt mu nie naskoczy. Putin znalazł sposób na odbudowę pozycji mocarstwowej Rosji i konsekwentnie do tego dąży. A własni obywatele? A kto się nimi kiedykolwiek przemował. Jak się ma większość mediów pod kontrolą to zawsze można wmówić, że jest świetnie i sporo uwierzy. To na początek wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 21:31, skyler napisał:

> I pomyśleć, że z jakieś 2 tygodnie temu jeszcze rozmawiałem tutaj z Yarrem na temat tego,
jak
> to źle się w Polsce dzieje, że każdy ma politykę w d....

To znaczy,że sie zna.Bo Kaczor kłamie jak z nut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 20:05, AgayKhan napisał:

Pewnie wszyscy znają ten link /.../

Nie znałem. Ale przeczytałem z zainteresowaniem. Jak dasz więcej takich linków, to odciągniesz mnie od forum.gram, więc nie przesadź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się