Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dzisiaj w radiu z samego rana poczęstowano mnie bardzo ciekawą informacją. Otóż PIS wystąpił do PO z propozycją koalicji ze względu na bardzo wyrównane wyniki sondaży w Poznaniu. I już wam mówię co z tego wyszło. Otóż PO odmówiło bez zastanowienia. Być może sami kandydaci na radnych byliby za ale oczywiście znalazł się posel z PO nazwiska nie pamiętam, który dał tzw. odgórny rozkaz i po koalicji. Teraz możecie sobie pluć ile chcecie. Prawda stoi przed wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 17:09, KrzysztofMarek napisał:

Naprawdę nie wiedziałeś?


Wiedziałem, ale ja nie nazywałem tego "zwycięstwem ZSRR nad Polską". Nazywałem to po prostu okupacją III Rzeszy.
Czyli nasz "serdeczny przyjaciel" urządził sobie impreze, po tym jak nas wymordował...
Nadal nie znam odpowiedzi na pytanie jak tłumaczono to, że nasz serdeczny przyjaciel Rosja zagarnęła nas pod niewolę na 123 i próbowała wytępić wszystko co polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 16:48, ma5b napisał:

Wow widzę, że polityka dotknęła nawet graczy :P czyżby kaczory były nawet tutaj nie lubiane
?:)


A może to "donaldy" są nielubiane? Nie pomyślałeś o tym? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 17:15, Vaxinar napisał:

> Naprawdę nie wiedziałeś?

Wiedziałem, ale ja nie nazywałem tego "zwycięstwem ZSRR nad Polską". Nazywałem to po prostu
okupacją III Rzeszy.

Ale na kresach nie było żadnej Rzeszy. Jedynie przez jakiś czas po starcie Barbarossy Niemcy podeszli pod Moskwę ale Ruski szybko wróciły na "swoje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 16:58, Vaxinar napisał:

> Zwycięstwa nad Polską.
Jakiego zwycięstwa ? I chwila, mówisz o Niemcach czy Rosjanach ?


I o jednych i o drugich. Radzę się zapoznać z treścią paktu Ribbentrop-Mołotow.

Dnia 21.10.2006 o 16:58, Vaxinar napisał:

To mi wygląda, że mówisz o Niemcach, bo gdzie Rosjanie nas zwyciężyli w 39 ? :/


Pisałem już - 17 września. Oddziały polskie miały zakaz podejmowania walki z AC, jednak KOP walczył. Niestety - na dwóch frontach ciężko sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 17:15, Vaxinar napisał:

> Naprawdę nie wiedziałeś?

Wiedziałem, ale ja nie nazywałem tego "zwycięstwem ZSRR nad Polską". Nazywałem to po prostu
okupacją III Rzeszy.


Błąd - okupacja była niemiecka i sowiecka.

Dnia 21.10.2006 o 17:15, Vaxinar napisał:

Czyli nasz "serdeczny przyjaciel" urządził sobie impreze, po tym jak nas wymordował...


Nie, i Niemcy i ZSRS zaczęli nas mordować później [akcja AB w 1940 i masowe wywózki od bodajże kwietnia 1940 wgłąb ZSRS]. Zwycięstwo świętowali wcześniej [napisał to już KM].

Dnia 21.10.2006 o 17:15, Vaxinar napisał:

Nadal nie znam odpowiedzi na pytanie jak tłumaczono to, że nasz serdeczny przyjaciel Rosja
zagarnęła nas pod niewolę na 123 i próbowała wytępić wszystko co polskie.


Nie tłumaczono - po prostu to pomijano, albo mówiono o imperialistycznej i burżuazyjnej Rosji carskiej, która była wrogiem nawet samej Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 17:15, Vaxinar napisał:

> /.../
Wiedziałem, ale ja nie nazywałem tego "zwycięstwem ZSRR nad Polską". Nazywałem to po prostu
okupacją III Rzeszy.

Rozmowy trwały dłużej i nie wszystkie szczegóły są znane (przynajmniej ja ich nie znam), ale 23 sierpnia 1939 roku podpisany został IV rozbiór Polski pomiędzy Rzeszą Niemiecką a ZSRR. Oficjalnie był to układ o nieagresji, ale zawierał tajny protokół dodatkowy, w którym oznaczono przyszłą granicę między Niemcami a ZSRR. Wojska niemieckie ją przekroczyły, potem się wycofały na uzgodnioną granicę. ZSRR tłumaczyło zawsze, że to ziemie ukraińskie i białoruskie...Walki wijsk polskich na wschodzie są mało znane, ale każdy atlas historyczny czy encyklopedia pokaże Ci przedwojenne granice Polski i sam zobacz ile Józio Stalin nam zabrał. Był w tym element prywatnej zemsty, bo uciekał w kalesonach pod Lwowem po szarży polskiej kawalerii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 17:22, Yarr napisał:

I o jednych i o drugich. Radzę się zapoznać z treścią paktu Ribbentrop-Mołotow.

Cholera zupełnie mi wyleciał z głowy ten pakt. :/ Eh, a znać go znam.

Dnia 21.10.2006 o 17:22, Yarr napisał:

Rozmowy trwały dłużej i nie wszystkie szczegóły są znane (przynajmniej ja ich nie znam), ale 23 sierpnia 1939 >roku podpisany został IV rozbiór Polski pomiędzy Rzeszą Niemiecką a ZSRR. Oficjalnie był to układ o nieagresji, > ale zawierał tajny protokół dodatkowy, w którym oznaczono przyszłą granicę między Niemcami a ZSRR.


No właśnie, oto treść paktu.
Sory, zupełnie mi to z głowy wyleciało, ale tak to jest jak się zajmuje dwoma rzeczami naraz. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 17:14, hans olo napisał:

odgórny rozkaz i po koalicji. Teraz możecie sobie pluć ile chcecie. Prawda stoi przed wami.

Prawda, dotycząca tego konkretnego przypadku.
Tak jest, to wszystko wina Platformersów! A ja myślałem, że prawda jak zawsze leży pośrodku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:55, gaax napisał:

Tak jest, to wszystko wina Platformersów! A ja myślałem, że prawda jak zawsze leży pośrodku...


Niekoniecznie. Czasami prawda jest nazbyt oczywista i przesuwanie jej na środek czyni z niej kłamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w tym przypadku nie bardzo jak mamy dociec prawdy, wpełnym wymiarze, a wiemy że obie strony są winne. Nie wiemy tylko w jakim stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 00:28, gaax napisał:

Tak, ale w tym przypadku nie bardzo jak mamy dociec prawdy, wpełnym wymiarze, a wiemy że obie
strony są winne. Nie wiemy tylko w jakim stopniu.


Nieprawda. :) PiS ma zawsze rację, nie kłamie i bardzo rzadko się myli. Platforma nigdy racji nie ma, kłamie i bardzo często się myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 00:28, gaax napisał:

Tak, ale w tym przypadku nie bardzo jak mamy dociec prawdy, wpełnym wymiarze, a wiemy że obie
strony są winne. Nie wiemy tylko w jakim stopniu.


Jeśli wiedzielibyśmy, że obie strony są winne, to byłaby to już prawda ogólna. Niestety nie wiem jak było - jak sam zauważyłeś. A półprawda to nie prawda ;P

Z innej beczki
"GaPa" opublikowała, że Subotic poszedł na układ z WSI. Subotic temu zaprzeczył, a TVN wielce się obruszyła. Teraz się okazuje, że jednak podpisał lojalkę. TVN będzie teraz sprawdzać... tylko zastanawiam się co. Dyrektor programowy programów publicystycznych - o ile dobrze pamiętam... JKM wiedział co mówi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 00:34, gaax napisał:

Przypomina mi się scena z Dnia Świra Koterskiego, w której poitycy głoszą swoje racje :D Tak
to mniej więcej brzmi;)


A mi inna. "W ryj dać, mogę dać". ten strakj. Jeden gość miał tabliczkę "TAK", inny "NIE", a jeszcze inny "TAK NIE". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się staram unikać sądów w tej sprawie, ale jak widać nawet stwierdzenie, że prawda leży pośrodku było sądem;)

Poważnie? To jakieś potwierdzone informacje? Nic nie słyszałem o tym. Pewnie TVN będzie sprawdzać... rozwiązania możliwe najmniej bolesne dla stacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 00:44, gaax napisał:

Dlatego się staram unikać sądów w tej sprawie, ale jak widać nawet stwierdzenie, że prawda
leży pośrodku było sądem;)


Chodzi mi o to, że czasem leży w innym miejscu niż pośrodku ;P W kontekście Twojej wypowiedzi wychidzło na to, że Ty wiesz :D A okazuje się, że nie wiesz :) Innymi słowy - nie wiemy gdzie leży prawda :)

Dnia 22.10.2006 o 00:44, gaax napisał:

Poważnie? To jakieś potwierdzone informacje? Nic nie słyszałem o tym. Pewnie TVN będzie sprawdzać...
rozwiązania możliwe najmniej bolesne dla stacji;)


Niom, najmniej. Zwłaszcza, że ostatnio trochę TVN spuścił z tonu [choć nadal zaprasza mocno tendencyjne osoby jako tak zwanych niezależnych ekspertów (ponoć Morozowski z Sekielskim też są niezależnymi dziennikarzami ;P) ;P]. Najbardziej mnie rozbawiło stwierdzenie, którego sens brzmiał: dyrektor programowy programów publicystycznych nie ma wpływu na niektóre publicystyczne programy... Jakbym Suworowa czytał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2006 o 01:02, Yarr napisał:

Chodzi mi o to, że czasem leży w innym miejscu niż pośrodku ;P W kontekście Twojej wypowiedzi
wychidzło na to, że Ty wiesz :D A okazuje się, że nie wiesz :) Innymi słowy - nie wiemy gdzie
leży prawda :)

Wiem, że nie wiem i najprawdopodobniej się nie dowiem:)

Dnia 22.10.2006 o 01:02, Yarr napisał:

Niom, najmniej. Zwłaszcza, że ostatnio trochę TVN spuścił z tonu [choć nadal zaprasza mocno
tendencyjne osoby jako tak zwanych niezależnych ekspertów (ponoć Morozowski z Sekielskim też
są niezależnymi dziennikarzami ;P) ;P]. Najbardziej mnie rozbawiło stwierdzenie, którego sens
brzmiał: dyrektor programowy programów publicystycznych nie ma wpływu na niektóre publicystyczne
programy... Jakbym Suworowa czytał :D

Czyli dyrektor, który jest odpowiedzialny, nie jest odpowiedzialny. Logiczne prawda? Ta afer nie zaszkodzi stacji, może faktycznie na trochę się ograniczą. TVN jest nie do ruszenia, tam są największe pieniądze spośród wszystkich naszych mediów. No może nie do końca naszych, bo to w końcu grupa ITI.

Vaxinar ==> A pamiętasz ostatnie marsze i flagę UPR-u? ;) Bardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 01:15, gaax napisał:

Vaxinar ==> A pamiętasz ostatnie marsze i flagę UPR-u? ;) Bardziej pasuje.


Yyy, nie. A odświeżysz mi pamięć ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się