Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2008 o 21:20, dawidos170 napisał:

> Możesz coś więcej napisać o tej medytacji? Przydało by mi się:)

Radzę zapoznać się o tym na portalach buddystycznych itp ;) bo wiele rodzajów jest medytacji,sposobów
i trzeba znaleźć sposób i metodę dla siebie :)


Ok dzięki, a może jakiś link do takiego portalu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam zamiar zacząć przygodę ze sztukami walki. Chodzi mi głównie o jakieś japońskie techniki, jednak takie, żeby przydały się w samoobronie. Po prostu, żeby nie było to żadne przedstawienie (Capoiera?) tylko coś bardziej konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema
robi moze juz ktos szpagat turecki ? :P od jakis 20 dni zaczynam sie juz do niego rozciagac i na poczatku byla lipa prawie zero efektow dopiero tydzien temu zaczelo sie ;] moze ktos go robi z forum ? i w ile do niego doszedl i w jakim wieku byl :)
francuski do tureckiego to blachostka takie odemnie zdanie gdy sie do turka rozciagam to boli jak cholera :P
a wykroczny na loozie juz robie :)
ps ten na zdjeciu jest troche "oszukany"
ps2 wiem ze duzy brzuch xD (przeciez swieta no nie ? i troche sie obrzarlem;])
uczestniczyl juz ktos w zawodach karate ?

20080323232144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 21:27, Samurai Nobuke napisał:

Witam.
Mam zamiar zacząć przygodę ze sztukami walki. Chodzi mi głównie o jakieś japońskie techniki,
jednak takie, żeby przydały się w samoobronie. Po prostu, żeby nie było to żadne przedstawienie
(Capoiera?) tylko coś bardziej konkretnego.


Skoro interesuje Cie japonska sztuka walki przydatna w samoobronie to polecam karate kyokushin albo karate shidokan.

vip konius---> karate tutaj cwiczy chyba jedna osoba, czy dwie ale rzadko zagladaja na forum to nie wiem czy odpowiedza, ja tam szpagatu zadnego nie umiem, za stary jestem i za malo sie rozciagam :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 23:23, vip konius napisał:

a wykroczny na loozie juz robie :)


Pochwal się turkiem :P mi brakuje już niewiele do ziemi ale nadal nie mogę zejść do samego dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 19:19, Paranoja napisał:

Ciekawa jestem - czy jest tu może ktoś jeszcze, kto trenuje kendo? Wydaje się, że to
mało popularna dyscyplina...


Zdaje sie, ze sodolis pare postow wyzej :)

Edit- i jeden nizej tez :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 19:19, Paranoja napisał:

Ciekawa jestem - czy jest tu może ktoś jeszcze, kto trenuje kendo? Wydaje się, że to
mało popularna dyscyplina...

Oprócz mnie chyba nie ma nikogo ;-) na iaido też chodzę :-)

Budo

Tylu nas się w wątku udziela, że wszyscy się znają ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 19:27, sodolis napisał:

Tylu nas się w wątku udziela, że wszyscy się znają ;-D


A jak :)
Niedlugo opisze swoje wrazenia z hiszpanskich treningow taekwondo, powinno byc ciekawie wziawszy pod uwage, ze Hiszpanie nie gadaja po angielsku, a ja po hiszpansku xD
Zaczne chodzic jak mi sie po tatuazu wszystko zagoi, od kwietnia pewnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 19:30, Budo napisał:

> Tylu nas się w wątku udziela, że wszyscy się znają ;-D

A jak :)
Niedlugo opisze swoje wrazenia z hiszpanskich treningow taekwondo, powinno byc ciekawie
wziawszy pod uwage, ze Hiszpanie nie gadaja po angielsku, a ja po hiszpansku xD
Zaczne chodzic jak mi sie po tatuazu wszystko zagoi, od kwietnia pewnie :]

Ty to tam masz "życie jak w Madrycie" ;-D Poziom u nas powinien być wyższy, bo bliżej do Korei mamy ;-P
Na szczęście komendy nie są ani po hiszpańsku ani po angielsku xD
Dziarę sobie strzeliłeś, pamiątka do końca życia, można by powiedzieć ;-) Jak to było? wchodzisz do salonu bierzesz katalog i "please this" jak Polacy w angielskich sklepach ;-) Co sobie zrobiłeś, jakiś chiński znak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trenowałam kiedyś taekwon-do, ale to było DAWNO i jak byłam mała, więc robiłam to zupełnie bez przekonania.

@sodolis:
Długo już trenujesz? Ja dopiero od października zeszłego roku, ale też myślałam o zapisaniu się na iaido, to się idealnie uzupełnia. Tyle, że z tego co sprawdzałam to kolidowałyby mi godziny (te same dni, te same godziny praktycznie) więc musiałabym chodzić raz tu, raz tu. Może że sprawdzę jeszcze raz, ale i tak w Warszawie oferta jest dość niewielka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 19:56, Paranoja napisał:

@sodolis:
Długo już trenujesz?

Będzie już ze trzy lata z przerwami, chociaż ostatnio bardziej skupiłem się na Iaido.

Dnia 24.03.2008 o 19:56, Paranoja napisał:

Ja dopiero od października zeszłego roku, ale też myślałam o zapisaniu
się na iaido, to się idealnie uzupełnia. Tyle, że z tego co sprawdzałam to kolidowałyby
mi godziny (te same dni, te same godziny praktycznie) więc musiałabym chodzić raz tu,
raz tu.

U nas treningi są tak ustawione, że można chodzić na Kendo, Niho Kendo Kata i Iaido a w soboty było jeszcze Jodo. Czekam aż pojawią się trenerzy Shikendo, z tego co się orientowałem, ta sztuka obok Battodo pasowałaby mi najbardziej :-)

Dnia 24.03.2008 o 19:56, Paranoja napisał:

Może że sprawdzę jeszcze raz, ale i tak w Warszawie oferta jest dość niewielka
:(

Podobno najwięcej szkół jest w Łodzi i na Śląsku ;-(

Jakie Waza preferujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega uprawiał WUszu czy cuś takiego. Zamawiał książki za pareset złotych ale zrezygnował bo te książki coraz bardziej były drogie. A tak wogóle to ktoś słyszał na temat wuszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 21:30, KOREKTBG napisał:

Mój kolega uprawiał WUszu czy cuś takiego. Zamawiał książki za pareset złotych ale zrezygnował
bo te książki coraz bardziej były drogie. A tak wogóle to ktoś słyszał na temat wuszu?

Książki O_o to trenował czy czytał książki ;-P
To po prostu Kung Fu chińska sztuka walki, jest jej tyle odmian co szkół, także ciężko mi określić jakieś konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 22:08, sodolis napisał:

> Mój kolega uprawiał WUszu czy cuś takiego. Zamawiał książki za pareset złotych ale
zrezygnował
> bo te książki coraz bardziej były drogie. A tak wogóle to ktoś słyszał na temat
wuszu?
Książki O_o to trenował czy czytał książki ;-P
To po prostu Kung Fu chińska sztuka walki, jest jej tyle odmian co szkół, także ciężko
mi określić jakieś konkrety.


Czytając książki trenował sam ponieważ unas w mieście nie ma treningu Wuszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 15:12, kedzior141 napisał:

Może mi ktoś wyjaśnić jak robić brzuszki na boczne mięśnie brzucha?


http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.htm
do tego mordercze a6w (nie na rzeźbę a na spalenie tłuszczu i wzmocnienie mięśni raczej) i po dwóch miesiącach masz kaloryfer (oczywiście przy odpowiednim odżywianiu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować