Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nadciąga nowy Firefox

59 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2005 o 18:28, kamilimaciek1 napisał:

przy IE
to co tydzień formacik był :-(.


O kurczę! :) Ja to bym chyba nerwicy dostał przy takim czymś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jej pierwsza częśc zabiła IE i miejmy że to się nie zmieni.
(Szczęśliwy użytkownik FireFox) :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem Panowie, uzywam IE, przy konfiguracji siedzialem moze z 5 minut, w tle jest tylko avast! i zero dialerow, robakow i innych... a formatowanie co tydzien kompa to dla mnie.... nie bede nikogo obrazac. Kompa sprawdzam bo musze, jest to komp biurowy...

FF dla mnie odpada bo jest wg. mnie wolniejszy od IE ze o Operze nie wspomne...

A co do integracji z systemem, to moze i blad dla bezpieczenstwa, ale jest to badz co badz wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie własnym oczom nie wierzę. Jak ktoś z czystym sumieniem może polecać IE ?? Zachęcam wszystkich którzy używają IE do przesiadki na Firefoxa lub Operę, wogule na cokolwiek innego (poza nakładkami). Przeciarz to jest w tej chwili najgorsza przeglądarka na rynku, która nie dość że jest dziurawa to jeszcze nie interpretuje poprawnie (X)HTMLa o CSSie nie wspominając.

> Aby FF był przynajmniej w połowie taki jak Opera musi mieć dziesiątki pluginów :/

Ja tam mam zaledwie 2 i funkcjonalnością nie ustępuje już Operze.

-ImgLikeOpera (blokada pobierania i wyświetlania obrazów)
-All-in-One Gestures (gesty myszki)

Pozatym można doinstalować sobie mnóstwo innych ciekawych dodatków np Allow Right-Click pozwala na użycie prawego klawisza myszki, nawet tam gdzie teoretycznie się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2005 o 22:24, KudlatyGce napisał:

A co do integracji z systemem,
to moze i blad dla bezpieczenstwa, ale jest to badz co badz wygodne

wygodne? a to w jaki sposób? o ie różne rzeczy można powiedzieć, ale wygodny z pewnoscią nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zarówno Opery, jak i Firefoxa (Opera czasem źle wyświetla strony - vide gram.pl jakiś czas temu :P) i nie mogę uwieżyć, że ktoś uważa IE za szybszą od Opery, ludzie nieraz musiałem czekać kupę czasu zanim IE załadauje/zrenderuje strone, a w O lub FF trwa to chwilkę.
Poza tym zgodność ze standardami. IE gdy tylko wyczuje coś przed deklaracją dokumentu już zaczyna źle wyświetlać strony, że nie wspomnę o wspieraiu standardów które zdążyły już znacznie wyewoluować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam FF i jestem zadowolony. Normalnie większość stronek (za drobnymi wyjątkami) otwiera się w tej przeglądarce dobrze i jest dużo bezpieczniejsza od IE. Na pewno warto czekać na nową wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 17:36, Alexei Kaumanavardze napisał:

Firefox?? dziękuje postoje czemu??--> NIe odpowiada mi jeo szata, na razie korzystałem z Awant Browser ale zadowolony
ne byłem, może spróbuje i liska ale na razie nie-->brak czasu

akurat skórki obsługuje, i na masz naprawdę duży wybór (standardowa mi też wogle sie nie podoba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 17:36, Alexei Kaumanavardze napisał:

Firefox?? dziękuje postoje czemu??--> NIe odpowiada mi jeo szata, na razie korzystałem z Awant Browser ale zadowolony
ne byłem, może spróbuje i liska ale na razie nie-->brak czasu

Argument, że nie odpowiada ci szata Firefoxa jest bezsensowny. Od czego są skórki? A poza tym pewnie wydaję ci się tak bo jesteś do IE przyzwyczajony. Posiedź góra godzinę w internecie z Firefoxem, to na pewno uznasz ją za lepszą i wygodniejszą od tej z IE. (Zakładki są BAARDZO pożyteczne :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 16:11, lampak napisał:

Przeniosłem się z Opery na Firefoxa. Opera trochę błędnie wyświatla niektóre strony (np. to oto gram.pl).

Jakiej opery używałeś ? I co dokładnie źle wyświetlała na stronie gram.pl ? Umnie naprzykłąd wszystko jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

=================================================================
Nowy FF już dociągnął.
Piszę już z nowego FF 1.5 PL
Nie widać żadnych szczególnych zewnętrznych zmian, jedynie troche zmieniony układ w Opcjach...
Z informacji na stronie firmowej polskiego FF to głównie dostosowanie do standardów i dopracowanie efektywności mechanizmów. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się przestawiłem na nową przeglądarkę wraz z wymianą kompa. I żałuje, że tak długo siedziałem na IE. Dlatego też ciesze się, że Firefox wciąż ewoluje i jest dopracowywany.

A do czyszczenia kompa z wszelkiego syfu, który przedostanie się przez wszystkie inne zabezpieczenia polecam Hijackthis. Przy IE nieraz mi się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem z FF od początku jego istnienia. Wtedy to tak połowicznie jego używałem wraz z IE ale teraz to only FF, mam też Opere ale wole liska najnowszego. Wprowadził kilka wygodnych ulepszeń względem ostatniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 17:04, jadam napisał:

Z informacji na stronie firmowej polskiego FF to głównie dostosowanie do standardów i dopracowanie efektywności mechanizmów


Dopracowanie efektywności? Tzn. że jest szybszy?
Zauważyłeś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 02:36, A-cis napisał:

Dopracowanie efektywności? Tzn. że jest szybszy?
Zauważyłeś coś?

Nie dostrzegłem zasadniczych zmian. Ani gorzej ani lepiej. Chodzi całkiem przyzwoicie ale bez rewelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:01, jadam napisał:

Nie dostrzegłem zasadniczych zmian. Ani gorzej ani lepiej. Chodzi całkiem przyzwoicie ale bez rewelki.

Więc ja już też sobie zainstalowałem. Ale o dziwo, ja mam wrażenie że jakby się trochę zacinał.
Ma takie momenty zawahania przy przełączaniu stron, że nie wiem czy już zaczął działać, czy mam klikać ponownie.
Tyle że to dopiero 1,5 godziny. Zobaczymy jak popracuje dłużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować