Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2009 o 15:46, Miśkov napisał:

> trudno żeby w 40 milenium broń mogła tak pudłować ja w cohu
> nie było wtedy chociażby celowników laserowych, wszystko zależało od umiejętności
załogi...

To dlaczego w bitewniaku(Wh40K) co trzeci strzał Space Marina ląduje w okno Imperatora?
O innych gorzej wyszkolonych i wyposażonych armiach nie wspomnę.

po to aby starcia nie kończyły się w 1 turze i takie tyrki miały jak zaszarżować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 15:24, Miśkov napisał:

To nie miała byc prowokacja. Chciałem tylko, żebyś zobaczył jak bezsensu są twoje argumenty.


Nie są bezsensu. Zauważ, że porównujemy do siebie stopień skomplikowania tych dwóch gier, opierając się na mechanice, która w obydwu przypadkach jest bardzo podobna, w takim przypadku realia schodzą na dalszy plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iroks1 bede dwie nowe mapy 3/3 wedlug IGN i tyle . Tu masz do 1/1 TYLKO 2 mapy . O 2/2 i 4/4 narazie nie bylo nigdzie info . Jakie masz konto w COHU ? Bo z tego co mowisz jestes jednym z najlepszych graczy PE na swiecie w co niechce mi sie zabardzo wierzyc (szczegolnie ze nikt nie ma 16 levla ). Szczegolnie po tym "radosnym" opisie frakcji .

Lord Avatar
Przed chwila dopiero wyszlo info o patchu . Ja opisuje to jak obecnie wyglada gra . W CoH skala jest wieksza niz w DOW2 (o co nie trudno) ale tez wielkich bitew pancernych nie ma . Chodzi o to ze pojazdy odgrywaja wieksza role (zapowiada sie ze w DOW2 tez zaczna przynajmniej dredy ) na polu walki. W tej grze mozesz tez masowac czolgi ale jest to recepta na przegrana bo po prostu do tej pory nie byl warte surowcow .
Nie widzialem nigdzie zadnej informacji o zmianie rozkladu surowcow .
Prawda jest ze wiekszosc ludzie zrobi wszystko by wygrac ale jak widzisz ze bedziesz gral przeciw SM i ogladal tylko 2 jednostki przez cala gre to sie odechciewa grac . Problemem jest narazie to ze te buildy sa tak uniwersalne ze mozna je stosowac zawsze niezalezine od mapy ani rasy/herosa przeciwnika .
Co do supportu Relicta to jesli grales przypomnij sobie co sie dzialo z pierwszym DOW a potem COH . Z kazdym miesiacem bylo gorzej a to co sie dzialo po wydaniu DC spowodowalo ze sie nie zakupilem nawet Soulstroma i przezucilem sie na COH . Teraz zas COH jest odstawiony na bocznice i juz pol roku nie bylo patcha .
Nie mowiac juz nawet o tym ze nie potrafili zbalansowac zadnej z tych gier . Jakby mieli jakas awersje do malych zmian i musieli zawsze walic z grubej rury przez co wpadalismy z jednego ekstremum w drugie .


Dyzio Diablo ekonomia zawsze byla dla mnie wazna w RTSach :D . Co do reszty wykluczajac pojazdy by sie nie powtarzac wynika z malej liczby odzialow i malych map przez co naogol lazi sie jak Bryt w Cohu kupa i gania przeciwika . Mam nadzieje ze dolaza wiecej darmowych jednostek i map w patchach. Gra nie jest zla ale mialem nadzieje na wiecej .


PELNA WERSJA GRY BEDZIE MIALA TYLE SAMO MAP ILE BETA ! Dwie dodatkowe zostana dodane w patchu wydanym w dniu premiery i tyle . Ta gra jest juz przeciez w tloczniach od jakiegos czasu


edit co zwraca uwage na to ze THQ ma zamiar zarabiac na DLC . Ciekawe ile takich wyjdzie do COH i DOW i czy nie podziela graczy na lepszych i gorszych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 18:54, lama123 napisał:

Bożeszty mój!
Grałem 15 minut i mówię wam, premiera w lutym nierealna ...
Balans tragiczny, tyranidzi i eldy się nie liczą...
Jednostki zacinają się i gubią drogę...
Mojego drednota zabił 1 oddział orkowych szczelcuf....


Widać, żeś lama. Gram ormiem, rozegrałem 30+ gier i ANI RAZU nie zdołałem zabić ŻADNEGO pojazdu shoota boyzami, zwałaszca w yakiej ilości, jaką ty podajesz. To nie NIEREALNE. Może Ci jeszcze tego Drednota przyszpilili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie zaczołem sciągać bete i jestem troche załamany bo ssa mi po 50 :( A inne rzeczy maksymalnie moge z prędkością ok 120. Cholerny steam... A u was z jaką prędkością ciągnęło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przyszpilili, drednot byl blisko bazy wroga wiec nie opacalo sie odbijac a widac gosc byl AFK, przez 10 minut jakos zostal zabity ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 16:16, Grizzly. napisał:

właśnie zaczołem sciągać bete i jestem troche załamany bo ssa mi po 50 :( A inne rzeczy
maksymalnie moge z prędkością ok 120. Cholerny steam... A u was z jaką prędkością ciągnęło
?


Steama się nie czepiaj, bo to świetna rzecz.
Spróbuj pobawić się parametrem szybkości połączenia internetowego (File-Settings-Downloads).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 16:09, Miniu napisał:

Lord Avatar
Przed chwila dopiero wyszlo info o patchu . Ja opisuje to jak obecnie wyglada gra .


Info było wczoraj, osobiście wkleiłem je na forum klanu (ale to chyba bez znaczenia, prawda?).

Dnia 29.01.2009 o 16:09, Miniu napisał:

W CoH skala jest wieksza niz w DOW2 (o co nie trudno) ale tez wielkich bitew pancernych
nie ma . Chodzi o to ze pojazdy odgrywaja wieksza role (zapowiada sie ze w DOW2 tez zaczna
przynajmniej dredy ) na polu walki. W tej grze mozesz tez masowac czolgi ale jest to
recepta na przegrana bo po prostu do tej pory nie byl warte surowcow .


Problemem jest dziewczęca wrażliwość pojazdów. Relic już wprowadził pierwsze poprawki w patchu.

Dnia 29.01.2009 o 16:09, Miniu napisał:

Nie widzialem nigdzie zadnej informacji o zmianie rozkladu surowcow .


Połowa forum wyklina na wszechmogące HQ i nicniemogące punkty. Sądzę, że Relic się ugnie.

Dnia 29.01.2009 o 16:09, Miniu napisał:

Prawda jest ze wiekszosc ludzie zrobi wszystko by wygrac ale jak widzisz ze bedziesz
gral przeciw SM i ogladal tylko 2 jednostki przez cala gre to sie odechciewa grac . Problemem
jest narazie to ze te buildy sa tak uniwersalne ze mozna je stosowac zawsze niezalezine
od mapy ani rasy/herosa przeciwnika .


Przyznaję, że narazie buildy są mało zróżnicowane, ale to powinno się zmienić po spatchowaniu gry. Zobaczymy.

Dnia 29.01.2009 o 16:09, Miniu napisał:

Co do supportu Relicta to jesli grales przypomnij sobie co sie dzialo z pierwszym DOW
a potem COH .


Pamiętam doskonale.

Dnia 29.01.2009 o 16:09, Miniu napisał:

Z kazdym miesiacem bylo gorzej a to co sie dzialo po wydaniu DC spowodowalo
ze sie nie zakupilem nawet Soulstroma i przezucilem sie na COH .


Spatchowany DC był ok. SS został bezsprzecznie spartolony.

Dnia 29.01.2009 o 16:09, Miniu napisał:

Nie mowiac juz nawet o tym ze nie potrafili zbalansowac zadnej z tych gier . Jakby mieli
jakas awersje do malych zmian i musieli zawsze walic z grubej rury przez co wpadalismy
z jednego ekstremum w drugie .


DoW miał 7 (w SS 9) stron konfliktu. Trudno o prawdziwy balans. Mimo to uważam, że pomimo kilku ewidentnych IMB, z balansem w DoW nie było tak fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ludzie sadzicie,że nie będzie więcej map to naprawdę mnie dobijacie... Na 100% wyjdzie albo patch poświęcony tylko mapom , albo dadzą możliwość tworzenia własnych map. Co do walki z pojazdami w DOWie II... Pojazdy rzeczywiście są zbyt słabe, ponieważ 2 oddziały podstawowych tyranidów spokojnie rozwala transporter SM. W COHu nie jest możliwe aby zwykły oddział mógł zniszczyć pojazd opancerzony... Co do trafień i pudłowania pojazdów/ dział. Przecież COH jest w czasie II wojny światowej a DOW 40k. Sądzicie że nie poprawili celowania w tym czasie??? W COHa grałem w multi i rzeczywiście, nie trzeba było mieć żadnych umiejętności. Był łatwiejszy, w porównaniu do DOW II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 17:11, necron1501 napisał:

Jeśli ludzie sadzicie,że nie będzie więcej map to naprawdę mnie dobijacie... Na 100%
wyjdzie albo patch poświęcony tylko mapom , albo dadzą możliwość tworzenia własnych map.
Co do walki z pojazdami w DOWie II... Pojazdy rzeczywiście są zbyt słabe, ponieważ 2
oddziały podstawowych tyranidów spokojnie rozwala transporter SM. W COHu nie jest możliwe
aby zwykły oddział mógł zniszczyć pojazd opancerzony...


W CoH wszyscy są ludźmi, a w DoW mamy do czynienia z armiami obcych, posiadającymi własną specyfikę. Wg fluffu i mechaniki gier figurkowych Genokrady - czyli mięso armatnie Tyranidów - nie mają większych problemów z rozwaleniem pancerzy Terminatorów, a zwykłe Power Armour traktują jakby były zrobione z papieru. Za to żeby cokolwiek zdziałać muszą się dostać do CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2009 o 17:28, pkapis napisał:

W CoH wszyscy są ludźmi, a w DoW mamy do czynienia z armiami obcych, posiadającymi własną
specyfikę. Wg fluffu i mechaniki gier figurkowych Genokrady - czyli mięso armatnie Tyranidów
- nie mają większych problemów z rozwaleniem pancerzy Terminatorów, a zwykłe Power Armour
traktują jakby były zrobione z papieru. Za to żeby cokolwiek zdziałać muszą się dostać
do CC.


Może i tak fluff i mechanika gry twierdzi, ale przełóż to na grę.... Podstawowa jednostka niszczy paroma uderzeniami terminatorów??? Chociaż mogliby w patchu trochę im podciągnąć staty, a marines dodać plus jeden do podstawowego składu (assault space marines).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 17:28, pkapis napisał:

W CoH wszyscy są ludźmi, a w DoW mamy do czynienia z armiami obcych, posiadającymi własną
specyfikę. Wg fluffu i mechaniki gier figurkowych Genokrady - czyli mięso armatnie Tyranidów
- nie mają większych problemów z rozwaleniem pancerzy Terminatorów, a zwykłe Power Armour
traktują jakby były zrobione z papieru. Za to żeby cokolwiek zdziałać muszą się dostać
do CC.


Genokrady to nie mięso armatnie tyranidów :( Są one jednym z najgroźniejszych rodzajów tyranidów, gdyż są zdolne do skrytej infiltracji społeczeństwa planety, stworzenia kultu, oraz późniejszego sprowadzenia na planetę floty tyranidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 18:21, Grond napisał:

Genokrady to nie mięso armatnie tyranidów :( Są one jednym z najgroźniejszych rodzajów
tyranidów, gdyż są zdolne do skrytej infiltracji społeczeństwa planety, stworzenia kultu,
oraz późniejszego sprowadzenia na planetę floty tyranidów.


Mięso armatnie w sensie bardzo licznego przeciwnika, dosłownie zalewającego swoich wrogów. Nie oznacza to, że są spisani na stracenie, chociaż oni sami nie liczą się ze stratami. Są jednymi z najczęściej spotykanych Tyranidów i w zasadzie tworzą podstawę ich armii (razem z hybrydami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 18:50, Lord Avatar napisał:

Genestealers to elitarny gatunek. To, że z reguły są na planecie pierwsi nie znaczy,
że są mięsem armatnim. Mięsko to gaunty.



Dostajesz Fluff Seal of Approval.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2009 o 18:17, necron1501 napisał:

Podstawowa jednostka niszczy paroma uderzeniami terminatorów???

Czy ty mówisz o grze?Jeśli tak to coś chyba jest nie tak, termy są późno ale w rękach średniego gracza bez problemu rozwalają wszystko co jest w T1 z takim HP i teleportem są praktycznie nie do ubicia.

Dnia 29.01.2009 o 18:17, necron1501 napisał:

Chociaż mogliby w patchu trochę im podciągnąć staty, a marines dodać plus jeden do podstawowego składu (assault space marines).

Haha teraz to walnąłeś jak dzik w sosnę:d
Że niby dać dodatkowego Asm do składu i zwiększyć staty, już teraz jest to potężna jednostka która mimo dużej ceny znakomicie sprawdza się na placu boju, zaś przy wsparciu np. Aptekarza bardzo ciężko ją ubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie mówiąc to genokrady pojawiają się na niektórych planetach wiele, wiele lat a nawet dziesięcioleci zanim Tyranidy do niej przylecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 18:38, Teokrata napisał:

a ja zapraszam do przeczytania mojej obszernej recenzji bety
na sajta ( http://ja.gram.pl/teokrata) tekst jest dosc spory wiec nie bede go tutaj wklejal...



Przeczytałem, całkiem fajnie się czytało ale dopatrzyłem się ogromnego błędu, a mianowicie:
Cytat: HQ zapewnia nam także bardzo mały (ale zawsze) przyrost rekwizycji i prądu, o więcej trzeba powalczyć.

Czy HQ daje nam bardzo mały przyrost rekwy? Ona daje nam ogromny przyrost!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować