Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2009 o 14:45, Piotrbov napisał:

A może ci którzy chcą niech podadzą swoje nicki na Windows Live i tyle. Łatwiej się znajdziemy
;)


FACEofDESTROYER
gram glownie 1vs1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 22:18, nightfaler napisał:

Dobra ściągłem, ale teraz niech mi ktoś powie ile ma to uaktualnienie ?


Jakie uaktualnienie ? Cała gra waży 2.3GB i z tego co wiem nie ma żadnych update''ów ale może się mylę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 22:36, 4ny4 napisał:

> Dobra ściągłem, ale teraz niech mi ktoś powie ile ma to uaktualnienie ?

Jakie uaktualnienie ? Cała gra waży 2.3GB i z tego co wiem nie ma żadnych update''ów
ale może się mylę ?


Są updaty, ale nie nie wiadomo ile ważą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Pytanie do tych co grali - jak są przedstawiane obrażenia (staty) jednostek? Tak jak w DoW1 (np. 29-41 dmg) czy tak jak w CoH w skali 1-9?

2) Zastanawiał się ktoś z Was nad tym jak wyglądałaby gra IG w nowym DoW?
-jak wyglądałaby ich liczebnośc? Damage?
-Jakich herosów dać (ja stawiam na Nork Deddoga jako "ofensywnego" bohatera:) ) Jednostka ostateczna (reliktowa?)
-jakie jednostki dać w Tier2? Albo inaczej - co zrobić aby przejście z Tier1 do Tier3 było dobrze skonstruowane?
Macie jakąś wizję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 23:08, Spector 109948 napisał:

1) Pytanie do tych co grali - jak są przedstawiane obrażenia (staty) jednostek? Tak jak w DoW1 (np. 29-41 dmg) czy tak jak w CoH w skali 1-9?

Nie są wcale przedstawiane.

Dnia 30.01.2009 o 23:08, Spector 109948 napisał:

2) Zastanawiał się ktoś z Was nad tym jak wyglądałaby gra IG w nowym DoW?

Tak.

Dnia 30.01.2009 o 23:08, Spector 109948 napisał:

-jak wyglądałaby ich liczebnośc? Damage?

Trochę więcej/porównywalnie jak orków/tyrków. Obrażenia podobne.

Dnia 30.01.2009 o 23:08, Spector 109948 napisał:

-Jakich herosów dać (ja stawiam na Nork Deddoga jako "ofensywnego" bohatera:) ) Jednostka ostateczna (reliktowa?)

Ofensywny: Generał / Komisarz.
Defensywny: Priest.
Specjalny: Psyker.

Dnia 30.01.2009 o 23:08, Spector 109948 napisał:

-jakie jednostki dać w Tier2? Albo inaczej - co zrobić aby przejście z Tier1 do Tier3

T1:
-GM, Conscripts, Snipers, HWT z Ciężkim Bolterem.
T2:
-Sentinel, Chimera, HellHound, Techpriest z obstawą, HWT z Lassgunem/Autocannonem.
T3:
-Karski, Ogryni, Leman Russ (z możliwością zmiany uzbrojenia). Ewentualnie BB, ale może być ciut za wielki.

Takie bynajmniej moje zdanie, ale do dodatku jeszcze trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 23:08, Spector 109948 napisał:

2) Zastanawiał się ktoś z Was nad tym jak wyglądałaby gra IG w nowym DoW?
-jak wyglądałaby ich liczebnośc? Damage?

Myślę, że byłoby to góra 8-10 gwardzistów na oddział sądząc po tym, jak liczne są oddziały w DoW2. Chętnie bym widział więcej rodzajów piechoty, niż w jedynce.

Dnia 30.01.2009 o 23:08, Spector 109948 napisał:

-Jakich herosów dać (ja stawiam na Nork Deddoga jako "ofensywnego" bohatera:) ) Jednostka
ostateczna (reliktowa?)

Postaci z bitewniaka i książek raczej by nie dali.
Bohaterowie - myślę, że tutaj podzieliliby drużynę dowodzenia. Bohaterowie mogliby być tacy: Generał (typowo ofensywny), Komisarz(defensywny, głównie oferowałby zdolności wspierające piechotę), Psionik (specjalny) lub ewentualnie Kapłan, jednak on jakoś nie za bardzo mi pasuje.

Dnia 30.01.2009 o 23:08, Spector 109948 napisał:

-jakie jednostki dać w Tier2? Albo inaczej - co zrobić aby przejście z Tier1 do Tier3
było dobrze skonstruowane?
Macie jakąś wizję?

Trudno przewidzieć. Pytanie też czy dodatek wprowadziłby artylerię (nie tylko dla IG jako nowej armii, ale także dla pozostałych), a tak to trochę za wcześniej na to, aby o tym spekulować. Cóż, jeśli liczba pojazdów nadal byłaby tak mała to spodziewałbym się Chimaery, Leman Russa, Sentinela i może jeszcze Hellhounda jako ich pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imperium powinno jak już iść w masę, nawet kosztem dmg.
Jako bohaterów nie ma co się rozwodzić, przedmówcy wymienili już dość dobre kandydatury.
Natomiast na poszczególnych tierach ja bym widział to tak.
T1:
Imperial Guard
Imperial Guard Snipers
Heavy Weapon Team z możliwością upa do Heavy Bolter i czegoś AV w powiedzmy T2
T2:
Imperial Guard Chimera
Imperial Guard Kasrkin
Imperial Guard Ogryn
T3:
Leman Russ

Jadnak czegoś w tej rozpisce brakuje, mianowicie każda z obecnych w becie ras ma jednostki do CC, u IG chyba czegoś takiego w figurkowcu nie ma. Na upartego można podciągnąć pod to Ogrynów z Priestem, ale to moim zdaniem dość mocne naciągnięcie.
Do tego obecnie pojazdy jako takie bardziej efektownie giną niż wspomagają piechotę. Nie mówię że są złe, tylko w obecnej formie wystarczy podejść Dreadnouthem pod Rhino 2 starzały (albo jeden jak jest już lekko nadgryziony) i niema transportera, można przypuszczać by że na takiego Lerman Russa wystarczyło by strzałów 3.
Zresztą chyba nieco za wcześnie na takie gdybanie,nie posądzałbym Relica tudzież THQ o to aby chciało tak szybko wypuścić dodatek, jak jeszcze podstawka nie ujrzała światła dziennego - Beta to beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 23:25, PolishWerewolf napisał:

Ofensywny: Generał / Komisarz.
Defensywny: Priest.
Specjalny: Psyker.

Blergh, imo ofensywny Komisarz, defensywny Pułkownik, specjalny Techkapłan/Stormtrooper Sergeant. Psyker jako samodzielny dowódca = Meh. Powinien być jako jedna z opcji dla Komisarza.

Dnia 30.01.2009 o 23:25, PolishWerewolf napisał:

T1:
-GM, Conscripts, Snipers, HWT z Ciężkim Bolterem.

w t1 Conscripts jako capperzy, GMi jako podstawowa siła walcząca, HWT.

Dnia 30.01.2009 o 23:25, PolishWerewolf napisał:

T2:
-Sentinel, Chimera, HellHound, Techpriest z obstawą, HWT z Lassgunem/Autocannonem.

w t2 Sentinel z możliwością przezbrajania i Chimera jako transportowiec + Kasrkini.

Dnia 30.01.2009 o 23:25, PolishWerewolf napisał:

T3:
-Karski, Ogryni, Leman Russ (z możliwością zmiany uzbrojenia). Ewentualnie BB, ale może
być ciut za wielki.

BB za duży jak na jednostkę do DoW 2. w t3 Ogryni i Psyker i jako uberwtfpwn Leman Russa. Gdzieś po drodze można też pierdzielnąć możliwość zamiany GMów w Weteranów, ale nie ogarniam mechaniki DoW2 bo nie grałem jeszcze.


edit: fakt, przydałaby się jednostka CC. Ale w CC to raczej powinni wyróżniać się sierżanci albo dać jakieś lepsiejsze CC weteranom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2009 o 23:25, PolishWerewolf napisał:

Ofensywny: Generał / Komisarz.
Defensywny: Priest.

Priest defensywny? Mówisz o tym fanatyku z mieczem łańcuchowym? :P
Ja bym go dał jako bohatera ofensywnego.
A za defensywnego mógłby właśnie robić taki generał, w końcu jakieś rozeznanie taktyczne jako oficer powinien mieć, więc w obronie mógłby się sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2009 o 23:53, Grond napisał:

Blergh, imo ofensywny Komisarz,

Tutaj też moim zdaniem nadaje się idealnie generał lub ewentualny Command Squad.
>defensywny Pułkownik,
Nie kojarzę tego gościa z żadnej rozpiski armii IG.

Dnia 30.01.2009 o 23:53, Grond napisał:

specjalny Techkapłan/Stormtrooper Sergeant.

Jak już to prędzej Techpriest.

Dnia 30.01.2009 o 23:53, Grond napisał:

Psyker jako samodzielny dowódca = Meh.

To samo w końcu można powiedzieć o Warp Spider Exarch ;)

Dnia 30.01.2009 o 23:53, Grond napisał:

BB za duży jak na jednostkę do DoW 2.

O tym samym już wcześniej pisałem z innymi, dlatego to dałem jedynie jako ewentualność.

Dnia 30.01.2009 o 23:53, Grond napisał:

edit: fakt, przydałaby się jednostka CC. Ale w CC to raczej powinni wyróżniać się sierżanci albo dać jakieś lepsiejsze CC weteranom.

Do CC to od biedy można by dać Rough Riderów... Ale w sumie w DoW 1 IG sobie radziło bez tej specjalności w CC.

EDIT:
Konował - > W sumie rację też masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pułkownik to oficer dowodzący regimentem. Może być też inny, niższy rangą oficer. Chodzi mi generalnie o osobę dowodzącą regimentem/kompanią. Stosowałby on defensywne taktyki IG, w razie potrzeby wzywając wsparcie lotnictwa lub artylerii. Komisarz to generalnie każdy załapuje o co chodzi. Osoba posiadająca władzę w strukturach Gwardii, a także "DO PRZODU PSY! *BLAM BLAM BLAM*". Jako bohatera specjalnego proponowałbym Sierżanta/Kapitana Stormtrooperów, działającego na zasadzie Komando Orków czy Pajonkowego Ekzarky, mającego jako jako uberskill możliwość dropu Stormtrooperów na pole bitwy. Inni dowódcy mieliby Weteranów w t2 zamiast nich.Techpriest ciut nie pasuje raczej na jednostkę w późniejszym tierze, babrzącym się w naprawianie pojazdów i reszty dziadostwa. Czemu tak? Bo ja robię bardziej fluffową rozpiskę, o.Psykera wrzuciłbym jako opcję przy wybraniu Komisarza jako dowódcę. Działałby na zasadzie JAPIERKURWADOLĘ cybermoce pioruny wybuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładając,że Relic oprze IG na Cadianach,ale to jest raczej pewne :)

Imo, Psionic byłby przesadą, bo żadna inna armia nie miała by jego odpowiednika, chyba,ze w dodatku reszta dostanie po nowym bohaterze. Tam były jakies przecieki o Librarianie i Chaplainie dla SM''a wiec może...

W sumie, IG najbardziej by przypominało wojsko z CoH...Kilka jednostek piechoty - GMi, Zwiadowcy, Snajperzy coś ciezkiego jak Kasrkini i Ogryny,ale prawdziwa ich siła byłby park maszynowy uzywany w t2 i t3 - Rózne odmiany Leman Russa, Niszczyciele Czołgow, Chimery,Salamandry coś takiego.

Bohaterowie...na specjalne faktycznie kapitan stormtroopers a tak to Generał/Półkownik jako cc, komisarz jako support.
Generał moglby rozkładac jakies boje czy coś...zeby mozna bylo uzupelniac wojsko na polu walki, nie wiem...rzua bojkę i przylatuje valkiria - wyrzuca tyle ile trzeba wojska i odlatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować