Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2009 o 00:49, Miniu napisał:

W porownaniu do Coha jest to jednak krok wstecz .


Nie rozumiem, jak gra, która jest bardziej skomplikowana niż CoH, może być w stosunku do niej krokiem wstecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj może być podobnie, bo z tego co widzę można przejmować punkty szybciej niż wróg robiąc 3-4 oddziały zwiadu (+ jeden początkowy). Sprawdza się to tylko na początku, bo w walce wręcz albo na daleki dystans nie mają szans z nikim. Chociaż można grać na tyle szybko, żeby poza początek nie wyjść... Spróbuję, może się sprawdzi. Oby nie.

@UP - Choppa Boyz rlz :P Waaaaagh!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 01:32, Dyzio Diablo napisał:

Nie rozumiem, jak gra, która jest bardziej skomplikowana niż CoH, może być w stosunku
do niej krokiem wstecz?

Co rozumiesz pod pojęciem bardziej skomplikowany bo mnei się osobiście nie wydaje by był bardziej skomplikowany raczej uproszczony walisz jednostki w jedym budynku nie musisz sie starac o rozbudowe bazy etc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 22:33, 4ny4 napisał:

1vs1 jest proste bo grasz Ty, sam jeden, a wygrana zależy od Ciebie. Natomiast 3vs3 to
porażka. Ludzie kompletnie nie myślą, zero jakiejkolwiek taktyki i zgrania.


No nie do końca, przez 2 rozgrywki grając 3v3, miałem po prostu świetny team i nawet mieliśmy już zgranie. Świetnie się wtedy grało, lecz niestety oni musieli już kończyć po dwóch meczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż, ściągnąłem sobie betę przez steama, założyłem to konto i nic. Jak się loguje, piszę, że nie można połączyć. Zapore wyłączyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma być tylko tych kilka map..? One już mi się powoli nudzą. xD

Oby jednak zrobili więcej, przecież ten multiplayer ma kosmiczny potencjał. Szkoda, że skupili się na singlu, z którego ponoć wyszła kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 10:08, Ragnos napisał:

Ma być tylko tych kilka map..? One już mi się powoli nudzą. xD

Oby jednak zrobili więcej, przecież ten multiplayer ma kosmiczny potencjał. Szkoda, że
skupili się na singlu, z którego ponoć wyszła kicha.


Powiedz mi kolego, co zrobić, żeby pograć na tym multi. Bo nie chce mnie na xlive zalogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 10:08, Ragnos napisał:

Oby jednak zrobili więcej, przecież ten multiplayer ma kosmiczny potencjał. Szkoda, że
skupili się na singlu, z którego ponoć wyszła kicha.


Bzdura, multi jest główną osią tej gry, świadczy o tym chociażby wypuszczenie ogólnodostępnej bety. Rericowi narazie zależy żeby go dopracować i bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miniu

Dnia 29.01.2009 o 10:41, Mroku21 napisał:

Najbardziej jest mi zal
map 2/2 bo to jest glowny tryb w jaki do tej pory gralem w RTSy. Teraz jestesmy zdani
z kolega na przypadkowa 3 osobe .


W pełniaku będą mapy 2v2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 01:32, Dyzio Diablo napisał:

> W porownaniu do Coha jest to jednak krok wstecz .

Nie rozumiem, jak gra, która jest bardziej skomplikowana niż CoH, może być w stosunku
do niej krokiem wstecz?

To masz chyba inna bete niz ja lub w COH grales glownie na Lyonie lub Vire . Nie dosc ze uproscili strone ekonomiczna w grze to jeszce wycieli linie zaopatrzeniowa w zdobywaniu punktow . Punkty gdzie stawiamy generatory sa zas zaraz kolo bazy i naogol sa ostatnim miejscem gdzie broni sie przeciwnik.
Pojazdy takze spelniaja mniejsza role na polu walki niz w COH czy nawet pierwszym DOW. Praktycznie kazda rasa ma bardzo latwy dostep do jednostek czy ulepszen zapewniajacych skuteczne AT a nie obnizajace ogolnej skutecznosci .Pierwszy dread/killa kan jest jeszcze w stanie przegonic przeciwnika na krotka chwile jesli ten jest slabszym graczem i za wczasu sie nie przygotowal . Nastepne to jednak praktycznie strata kasy , sa za wolne by uciec i nie da sie ich naprawic jesli nie masz odpowiedniego herosa. Wyjatkiem jest w tym przypadku dread Eldarow .
Mapy ze wzgledu na wielkosc tez nie pozwalaja na wiele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2009 o 10:42, Mroku21 napisał:

W pełniaku będą mapy 2v2.

Moge wiedziec skad to info? Nic o tym nie slyszalem a bardzo bym sie ucieszyl gdyby to byla prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 10:41, Mroku21 napisał:

Bzdura, multi jest główną osią tej gry, świadczy o tym chociażby wypuszczenie ogólnodostępnej
bety. Rericowi narazie zależy żeby go dopracować i bardzo dobrze.


W istocie jest osią - tak było w DoW1, tak będzie i teraz. Ty nie mniej wkrótce za niemal to samo trzeba będzie bulnąc stówkę. ;)
Ale zrobienie hack''n''slasha w singlu nie jest chyba dobrym startem serii... :P

Dnia 29.01.2009 o 10:41, Mroku21 napisał:

Powiedz mi kolego, co zrobić, żeby pograć na tym multi. Bo nie chce mnie na xlive zalogować.


Mieć konto na GfWL zarejestrowane na np. UK, USA albo inny kraj obsługiwany przez usługę. Nie wiem co robić, jak to nie działa. Pomijam potrzebę posiadania Steama, bo to dość oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 11:27, Miniu napisał:

Moge wiedziec skad to info? Nic o tym nie slyszalem a bardzo bym sie ucieszyl gdyby
to byla prawda.

Nie mogę tego znaleźć, ale tak czy siak da się obecnie rozgrywać 2v2, tylko, że na mapach z 3v3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 11:58, Mroku21 napisał:

> Moge wiedziec skad to info? Nic o tym nie slyszalem a bardzo bym sie ucieszyl gdyby

> to byla prawda.
Nie mogę tego znaleźć, ale tak czy siak da się obecnie rozgrywać 2v2, tylko, że na mapach
z 3v3 :P


Tak, mozna - ale nie w trybie rankingu bo dostajesz automatycznie gratis obca osobe (2+1v3) wiec minales sie z prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi się, więc zrobiłem doświadczenia. Ja wraz z 2 expertami kontra 3 expertami, anhilation. W 24 minuty skończyliśmy. Oolnie komputer ma dziwną taktykę w anhilation, leci wszystkimi oddziałami odrazu do bazy wroga, daje tam wieżyczki ruchome(komp był eldarami). Nie przepuszcza wroga... Nawet dobre lecz gracz normalny by to przełamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To masz chyba inna bete niz ja lub w COH grales glownie na Lyonie lub Vire . Nie dosc

Dnia 29.01.2009 o 11:24, Miniu napisał:

ze uproscili strone ekonomiczna w grze to jeszce wycieli linie zaopatrzeniowa w zdobywaniu
punktow . Punkty gdzie stawiamy generatory sa zas zaraz kolo bazy i naogol sa ostatnim
miejscem gdzie broni sie przeciwnik.
Pojazdy takze spelniaja mniejsza role na polu walki niz w COH czy nawet pierwszym DOW.
Praktycznie kazda rasa ma bardzo latwy dostep do jednostek czy ulepszen zapewniajacych
skuteczne AT a nie obnizajace ogolnej skutecznosci .Pierwszy dread/killa kan jest jeszcze
w stanie przegonic przeciwnika na krotka chwile jesli ten jest slabszym graczem i za
wczasu sie nie przygotowal . Nastepne to jednak praktycznie strata kasy , sa za wolne
by uciec i nie da sie ich naprawic jesli nie masz odpowiedniego herosa. Wyjatkiem jest
w tym przypadku dread Eldarow .
Mapy ze wzgledu na wielkosc tez nie pozwalaja na wiele .


Pytanie - czy w CoH jest coś takiego jak CC? Nie.
Czy są tam bohaterowie z masą upów? Nie.
Czy są tam mirrory? Nie ma.
Na czym w CoH polega obrona przed AT? Na odwróceniu pojazdu przodem do AT, szczyt skomplikowania. W DoW2 także jednostki CC mogą zniszczyć pojazd,a jednostki AV mogą zostać związane w CC. Porównaj sobie to z CoH, w którym wystarczy (aż) odwrócić pojazd przodem do AV.
W CoH każda jednostka posiadała jeden-dwa skille, w DoW2 każda posiada przynajmniej dwa, nie mówiąc już o bohaterach, którzy posiadają ich po kilka.
Czy magiczny RETREAT BUTTON w DoW2 pozwala ratować całą armię? Nie. Mocno pomaga, ale nie ma gwarancji, że cała armia ucieknie. W CoH takie coś jest niemożliwe.

A Ty jako argument w uproszczeniu DoW2 w stosunku do CoHa podajesz mi AŻ uproszczenie warstwy ekonomicznej (co też nie jest prawdą). Wow. ^^

P.S. Każda podstawowa piechota może naprawiać pojazdy.
P.S.2 CoHam cohplayerów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę stwierdzić, że zainstalowałem tą betę, pograłem z godzinę i maksymalnie się zniechęciłem... Ta gra to niestety w ogóle nie mój styl i nie moje klimaty :/ , ja uwielbiam w RTS-ach rozbudowywać bazy, a tu nic takiego nie ma. Wiedziałem o tym od początku, ale dopiero w praktyce przekonałem się, że dalekie jest to od mojego wartościowania ''''fajności''''. Sam nie wiem czy jest jeszcze jakiś sens, żebym wracał do tego tytułu (ale kto wie, kto wie). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 14:04, Dyzio Diablo napisał:

Pytanie - czy w CoH jest coś takiego jak CC? Nie.


Czy to oznacza, ze CoH jest mniej skomplikowany?

Dnia 29.01.2009 o 14:04, Dyzio Diablo napisał:

Czy są tam bohaterowie z masą upów? Nie.


Nie ma ale sa znacznie bardziej rozbudowane doktryny, ktore mozesz wybrac w _TRAKCIE_ rozgrywki, w zaleznosci od rozwoju sytuacji

Dnia 29.01.2009 o 14:04, Dyzio Diablo napisał:

Czy są tam mirrory? Nie ma.


Akurat mirror nie byl problemem technicznym do wprowadzenia w CoHu, ale przeciw takiemu rozwiazaniu przemawial brak jego sensownosci. Dalej nie wiem dlaczego mialby byc to przyklad mniejszego skomplikowania gry.

Dnia 29.01.2009 o 14:04, Dyzio Diablo napisał:

Na czym w CoH polega obrona przed AT? Na odwróceniu pojazdu przodem do AT, szczyt skomplikowania.


Tutaj bredzisz jak potluczony. Faktycznie musisz grac na kamperskich mapach typu river/lyon skoro piszesz takie farmazony. Mechanika walki miedzy pojazdami a roznego rodzaju AT jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niz w przypadku DoW2. W CoHu istnieje cos takiego jak prawdopodobienstwo odbicia pocisku od pancerza, mozesz szczesliwym trafem unieruchomic pojazd, zniszczyc jego dzialo, silnik - a tego w DoW2 nie ma. Owszem, najlepsza obrona przez AT jest po prostu wycofanie pojazdu z obszaru razenia ale to chyba logiczne?

Dnia 29.01.2009 o 14:04, Dyzio Diablo napisał:

W DoW2 także jednostki CC mogą zniszczyć pojazd,a jednostki AV mogą zostać związane w
CC. Porównaj sobie to z CoH, w którym wystarczy (aż) odwrócić pojazd przodem do AV.


Brednie, patrz wyzej. Dodatkowo zapominasz (nie wiesz?) o pozostalych broniach AT - nie tylko o dzialkach (bomby strzelcow, wyrzutnie, artyleria). Tutaj obrocenie przodem moze nie wystarczyc.

Dnia 29.01.2009 o 14:04, Dyzio Diablo napisał:

W CoH każda jednostka posiadała jeden-dwa skille, w DoW2 każda posiada przynajmniej dwa,
nie mówiąc już o bohaterach, którzy posiadają ich po kilka.
Czy magiczny RETREAT BUTTON w DoW2 pozwala ratować całą armię? Nie. Mocno pomaga, ale
nie ma gwarancji, że cała armia ucieknie. W CoH takie coś jest niemożliwe.


W zaleznosci od uzytej umiejetnosci z drzewka (strafing run, sector arty itp) przycisk wycofania rowniez nie gwarantuje odwrotu do HQ calego wojska w stanie nienaruszonym. Co do umiejetnosci roznych jednostek to wcale nie jest tak rozowo jak piszesz i wcale NIE KAZDA jednostka w DoW2 posiada przynajmniej 2 umiejetnosci (popatrz na SM - devastatorow, taktycznych itd).

Dnia 29.01.2009 o 14:04, Dyzio Diablo napisał:

A Ty jako argument w uproszczeniu DoW2 w stosunku do CoHa podajesz mi AŻ uproszczenie
warstwy ekonomicznej (co też nie jest prawdą). Wow. ^^


To jest tylko jeden z elementow gry ktory zostal splycony.

Dnia 29.01.2009 o 14:04, Dyzio Diablo napisał:

P.S. Każda podstawowa piechota może naprawiać pojazdy.


Kolejne brednie - nie kazda.

Dnia 29.01.2009 o 14:04, Dyzio Diablo napisał:

P.S.2 CoHam cohplayerów!


Nienawidze ludzi, ktorzy nie maja o czyms pojecia a zgrywaja specjalistow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować