Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2009 o 20:19, Numenpl napisał:

1)1Mb/s to za mało
2)Ujmę to tak ludzie grają,ściągają a steam ma to wszystko obsłużyć !!

ja ma 512 i na steama nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 20:19, Numenpl napisał:

1)1Mb/s to za mało
2)Ujmę to tak ludzie grają,ściągają a steam ma to wszystko obsłużyć !!


W sumie to ja nie wiem o czym Ty mówisz. Ja o tym że ściąga (już ściągnęła dawno) aktualka do DoW-a, a Ty mi piszesz ze ludzie grają, ściągają i że mam za wolny net. WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech no i... ORK IMBA !!! musialo sie tak skonczyc skoro prawie kazda ich jednostka piechoty dostala buffa...
a jakby rebacze i sczelcy byli zaslabi to wsparci Tankbustas i naspeedowanymi Burszujami sa nie do pobicia...
nawet (swoja droga tez imba) Ravenery w T1,5 czy Banshee w T1 lub zbuffowane Tacsy nie daja rady...

Relic musi naprawic Tankbustas !!! nie moga byc "artyleria" chyba ze w T3, ktore jest nie wiadomo dlaczego tansze od T2... niech beda AV a nie uniwersalna bronia masowej zaglady... musze dodawac, ze Burszuje sa overpowered? Kolejna sprawa to Ravenery - generalnie ta jednostka sprawdza sie w T1,5 i jest odpowiedzia Tyranidow na suppressive weapons ale taki power za taki koszt to ewidentna imba... Ostatnie co mi przeszkadza to ciagle za slaby pancerz niektorych pojazdow oraz wrazenie ze Rangerzy i Warp Spiders sa ciagle troche za slabi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ork ma swoje 5 minut sławy.
W becie imba były ASM. W finalnej wersji Tyr. W beta patchu Eld (co prawda można go było pokonać, ale jak się już banshee dorwały do ofiary to nie ma przebacz. No i teraz ork. Więc wychodzi na to że skoro już każda z ras miała swoje 5 lub więcej minut, czas na balans. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 12:55, Kraju napisał:

Więc wychodzi na to że skoro już każda z ras miała swoje 5 lub więcej minut...

... to nadszedł czas na wydanie dodatku/śmierć gry a potem odtrąbienie nowego uber kolorowego dufa trzy z rewolucyjnym win-batonem (będącym twórczym rozwinięciem rotrot batona), z jeszcze kolorowszą grafiką i okularami przeciwsłonecznymi w limitowanych edycjach gry (co by te wszystkie kolory mózgu nie wybuchły;p). Ta gra to facepalm, rerik to facepalm skoro nie umie zrobić balansu do garstki jednostek szmat czasu po wydaniu gry, i facepalm ja że kupiłem to dziadostwo.^^

A całą wesołą dfu zgraję zapraszam do powrotu do dowolnej odsłony jedynki. W SS nadal gra sporo osób i pewnie będzie grała na długo po tym jak Johny będzie w oparach alkoholu wmawaił sobie, że to nie jego wina, że nikt nie chciał grać w dufa i to niesprawiedliwe, że wywalili go z roboty;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o dodatku, nie zastanawia Was, poniekąd dziwne, zachowanie rerica? Spójrzmy na działania tej firmy po wydaniu "2" - po wydaniu pierwszego dużego patcha następuje głoszenie prac nad W40k: Space Marine, następnie aktywne wspieranie sequela miało się zakończyć. Aktualny patch miał zostać wydany na jesień (niewykluczone, że nawet wczesną zimę). Co to oznacza? Pozostawienie gry bez balansu na okres kilku miesięcy.
Brzmi znajomo?
Ale to nie koniec - cofnijmy się nieco wstecz, i spójrzmy na plan wydawniczy tej firmy, od czasu objęcia przez Jonny''ego posady leader desingera, wdrażane były zawsze dwa projekty.
Wygląda to tak:
DC - CoH
OF - DoW2 (który znajdował się już w produkcji)
DoW2 - ToV - SS <- wyjątek od reguły, tym razem rerica wsparło nieistniejące już Iron Lore, tak wiec jest jasne, że nie posiadają wystarczającej siły roboczej do produkcji trzech tytułów jednocześnie.

A teraz wróćmy do sytuacji obecnej. W wywiadzie, rericowcy (to chyba był Jonny) przyznali, że przyśpieszyli wydanie patcha z powodu malejącego zainteresowania grą. Gdyby nie to - patch by nie wypłynął, i mielibyście powtórkę z DC,SS. Jasne jest, że zajęci są robieniem czegoś innego, skoro DoW2 miał być przez nich spisany na straty i pozostawiony bez balansu na następne kilka miesięcy. Co takiego? Zapewne następny projekt.

Wiemy, że w produkcji znajduje się W40k:SM. Czym może być następny projekt? Na pewno jest to coś większego, skoro prace nad nim zostały podjęte tak szybko. Z dostępnych możliwości mamy:
1.Dodatek do dufa, a w nim IG i Chaos ( muszą znajdować się tam dwie rasy, gdyby była tylko jedna, na dodatek częściowo obecna w podstawce, nie zaczęliby produkcji tak szybko).
2.CoH3. Mało prawdopodobne, ale możliwe.
3.DoW3. Nieprawdopodobne z logicznego punktu widzenia, lecz nie od dziś wiadomo, że reric nie myśli logicznie.
3.Homeworld 3.
4. W40k:SM w wersji na PC.
Oczywiście to tylko rozważania podszyte sporą dawką optymizmu - równie dobrze pracownicy tejże firmy (a Jonny w szczególności) mogą być zajęci wydawaniem pieniędzy zarobionej na DoW2 i/lub nicnierobieniem.

Tak czy inaczej, przy obecnej polityce wydawniczej nie liczcie na balans - kolejne dodatki pojawiają się zbyt szybko, a starsze produkcje są porzucane. Jedyna nadzieja w ślepym trafie, na którego lepiej nie liczyć. W każdym razie - reric znów wydymał fanów. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag.
Z tym porzucaniem dzieci to nie jest do końca tak. CoHa potrafią jakoś wpierać cały czas. Patche - CoH-10, Of-9, ToV-3 - czyli wsparcie jest. O zestawianiu tego z DoWem nawet mi się pisać nie chce. A powody.......

IMO - jeżeli sam Rerik przyznaje, że ruszyli dupę w troki bo gracze odchodzą to jest rzeczywiście źle. Mogli (?) sobie pozwolić na olanie SS, które było już właściwie ostatnimi kroplami soku z wyciśniętej finansowo cytryny, ale tutaj widmo tego, że gra umrze tak szybko musiało ich przerazić. Widać nie na tyle, żeby do porządku zbalansować strony.

Dodatek.... Ta gra wygląda jak wygląda i gra się jak się gra. Co mogą dodać w dodatku? Ooooh łaaaaał Chaoooossss i IG!! Co z tego? Skoro tutaj cały czas się czuje że wszystko jest takie samo? Strony różnią się drobiazgami a nie filozofią prowadzenia starcia. To skandal i jeszcze większy wstyd że nie umieją zrobić balansu.

Przyszłość? Jeżeli duf umrze (scenariusz prawdopodobny - oby się sprawdził i był kubłem zimnej wody dla leniwych hipokrytów robiących gry TYLKO pod graficzny onanizm) marka zostanie zarzucona i odkopana może kieeeedyś. Co więc następne? Może bankructwo?^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 15:41, ChrisBgnr napisał:

Z tym porzucaniem dzieci to nie jest do końca tak. CoHa potrafią jakoś wpierać cały czas.
Patche - CoH-10, Of-9, ToV-3 - czyli wsparcie jest. O zestawianiu tego z DoWem nawet
mi się pisać nie chce. A powody.......


DoW swego czasu też posiadał świetny support - do Vanilli wyszło kilka patchy, jeden nawet po premierze WA, do którego również wydano kilka patchy/fixów . Trzeba brać poprawkę na większe rozbudowanie DoW względem CoH (i mam tu na myśli samą rozgrywkę, jak i wielkość poszczególnych dodatków - OF swoją obszernością dorównywał DC, ale ToV to popierdówa w porównaniu do SS). I o ile się orientuję w ToV nie ma balansu, a reric nie pali się do rozwiązania tego problemu. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Relic i balans w kontynuacjach swoich gier RTS!!
DoW 2 - balans zwalony!!
ToV - balans zwalony!!
H2 - balans zwalony!!!

Normalnie smiech na sali XD

Co do DoW 2 ta gra jest i była praktycznie martwa od czasu jej produkcji!!
powody
- Legendarny support DC i SS!! - łatwo się domyśleć jak to będzie z DoW2!!
- CoH = powtórka z rozrywki jeśli chodzi o partactwo !! -j/w
- Kombinacja GFWL+STEAM - do dziś wielu nie może zrozumieć jednej rzeczy. Jeśli wymagany jest steam, to po kija GFWL na dokładkę!!
- GFWL jako antyreklama !!
- Gra taktyczna oparta na systemie QS+tylko jeden budynek+diablo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś mnie tak swędzi w mackach, że będzie dodatek a w nim Chaos i Gwardia,
dlatego szybko robią "porządek" z podstawką bez tego dodatek się nie sprzeda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 02:08, Teokrata napisał:

coś mnie tak swędzi w mackach, że będzie dodatek a w nim Chaos i Gwardia,
dlatego szybko robią "porządek" z podstawką bez tego dodatek się nie sprzeda...


Sugerujesz, że znasz się na sytuacji tej gry lepiej od Jonnego? Twoja teoria stoi w sprzeczności z jego wyznaniami. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 02:08, Teokrata napisał:

coś mnie tak swędzi w mackach, że będzie dodatek a w nim Chaos i Gwardia,
dlatego szybko robią "porządek" z podstawką bez tego dodatek się nie sprzeda...

Ten twój "porządek" oznacza dno totalne jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę z innej beczki. Już jakiś czas temu zainstalowałem grę i grałem w kampanię i multi. Przy instalacji wpisuje się CD-key, ale od pierwszego uruchomienia wyskakuje mi też "steam''owe" okno z innym kodem i jest napisane, że aby aktywować produkt w Steam mam podać ten kod. Co to za rodzaj aktywacji? Mogę to sobie odpścić? W końcu gram już ze 2 tygodnie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 17:23, damlon napisał:

Mam pytanie trochę z innej beczki. Już jakiś czas temu zainstalowałem grę i grałem w
kampanię i multi. Przy instalacji wpisuje się CD-key, ale od pierwszego uruchomienia
wyskakuje mi też "steam''owe" okno z innym kodem i jest napisane, że aby aktywować produkt
w Steam mam podać ten kod. Co to za rodzaj aktywacji? Mogę to sobie odpścić? W końcu
gram już ze 2 tygodnie bez problemu.

Ten inny kod jest chyba do Live jakby domagal sie by wpisano go recznie . Zapisz go gdzies na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że THQ poci się nad MMO WH 40K. Siedzi nad nim studiu z Austin, ale może Relic też coś tam miesza.

Z tego co wiem, to najnowszy mega-patch udupił SM i tyle.

Btw, robią C&C 4 (to do ciebie, Krisu). 23 lipca będzie trailer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 23:11, Maciej2194 napisał:

W sumie ten patch to już mini dodatek .W końcu dodało do Tyrków Carnifexa o nazwie "Krzykacz"
:C


oraz Venom Brood ;-PPP a tak na poważnie to ostro walcze na forum Relica by ta gra byla inna:

First of all I propose to change tiers costs like T2 300req 100pwr & T3 350req 150pwr
It will be hard to skip T2 and gives a opportunity to reduce cost of some T3 units
Second and most imporatant is made in 1.4.2 chaos in armor/weapon types...
There are two options: give units like tacs, asm and devas heavy armor or not. I like the idea to recreat Space marines as a heavy armored army but this change must be global. A lot of heavy armors requiers a lot of power weapons to counter it and creates a lot of soft AV. I have some ideas how U can do this without changing chainswords to powerswords.

General: all Space Marines, Eldar and Ork squad leaders in T2 witn inf heavy armor.
U should check all units hit points to make them corect with new armor types.

SPACE MARINES:

Scouts - inflantry (detector), anty inflantry, UPs: infiltration (T1), Shotguns (T1, anty inflantry, boost dmg, grants area knockback skill), Sniper Rifles (T2, anty setting weapons, anty heavy inflantry & commanders)
Tactical Marines - heavy inflantry, anty inflantry UPs: flammers (T1, anty inflantry mass, anty light buildings like generators) plasma (T1, anty heavy inflantry/commanders), rockets (T2, anty vehicles, anty buildings)
HB Devastators - heavy inflantry, suppression, anty inflantry, anty heavy inflantry
ASM - heavy inflantry, anty inflantry, UPs: sergant (T2, grants melta bombs - soft anty vehicles)
Plasma Devastators - heavy inflantry, anty heavy inflantry & commanders, area knockback
Razorback - vehicle, anty inflantry
Drednot - vehicle, CC walker, UPs: rockets (anty vehicles, anty buildings), autocanon (suppression skill, anty inflantry, anty heavy inflantry)
Predator - vehicle, anty inflantry, anty heavy inflantry, area knockback
Terminators - extra heavy inflantry (destroy covers, suppression & knockback resist, vulnerable to plasma, laser & powerblades)

ELDAR:

General - Give Eldar FOF back at start but with cooldown as teleport or Orkz whaagh skill.
Guardians - inflantry, anty inflantry, UPs: wargear (T1, boost hp, grants plasma granades - anty heavy inflantry & commanders, area knockback), Warlock (T2, heavy inflantry, boost dmg, skill breaking suppression)
Banshees - inflantry (more hp), anty inflantry, UPs: aspect (T1, boost dmg & speed, change swords to power blades - anty heavy inflantry & commanders, soft AV), Egzarch (T2, heavy inflantry,suppression skill)
Shurikanes - heavy inflantry (platform grants some cover), suppression, anty inflantry, anty heavy inflantry
Rangers - inflantry (detector, 3 x 200 hp), anty setting weapons, anty heavy inflantry & commanders, wargear (T1, infiltration, area knockback skill)
Warp Spiders - heavy inflantry, anty inflantry, UPs: aspect (boost teleport & dmg), Egzarch (heavy inflantry, grants EMP granades that disables vehicle or turret for 5 seconds)
Bright Lance - heavy inflantry,anty vehicles, anty buildings
Falcon - vehicle, anty inflantry, anty heavy inflantry
Wraiht Lord - vehicle, CC walker, UPs: bright lance (T2, anty vehicles, anty buildings), shurikanes (T2, suppression, anty inflantry, anty heavy inflantry), Wraihtbone (T3, grans regeneration)
Fire Prism - vehicle, MOD1 (anty heavy inflantry & commanders, area knockback), MOD2 (anty vehicles, anty buildings)
D-Canon - heavy inflantry, anty heavy inflantry & commanders, actual skill
Seer Concil - heavy inflantry with power blades (anty heavy inflantry & commanders, soft AV), skill breaking suppression
Avatar- extra heavy inflantry (destroy covers, suppression & knockback resist, vulnerable to plasma, laser & powerblades)

ORKZ:

General: all Nobz squad leaders in T2 with heavy inf armor and with hummer or big shoota
Sluggas - inf, anty inf, whaaagh skill (boost speed, make Sluggas effective vs heavy inf), UPs: flammers (T1, anty inf mass, anty light buildings like generators)
Shootas - inf, anty inf, UPs: big shootas (T1, anty inf, anty heavy inf, boost dmg)
Stikkbombers - inf (detector), anty inf, whaaagh skill (boost speed, make Stikkbombers effective vs heavy inf), UPs: stikkbombz (T1, bombz ;-P)
Stormboyz - inf, anty inf, whaaagh skill (boost speed, make Stikkbombers effective vs heavy inf), UPs: flammers (T1, anty inf mass, anty light buildings like generators), Bomma Boyz (T2, all as now + change armor to heavy inf)
Lootas - heavy inf (no infiltration!!!), suppression, anty inf, anty heavy inf, UPs: laser - anty vehicles, anty buildings
Tankbustas - heavy inf, anty vehicles, anty buildings, rocket skill - area knockback
Nobz - heavy inf, anty inf, whaaagh skill (boost speed, make Stikkbombers effective vs heavy inf), UPs: berserk skill (T2, boost dmg, break suppression), hummers (T3, anty heavy inflantry & commanders, soft AV)
Commando - heavy inf, anty inf, anty heavy inf, UPs: infiltration

TYRANIDS:

General: player starts with hero and tarmagounts
Tarmagounts - inf, anty inf, skill/UP - boost dmg, synapse - allows to jump & leap
Harmagounts - inf, anty inf, skill/UP - boost dmg, synapse - attacks slows enemy
Warriors - heavy inf, anty inf, UPs: strangler (T1, suppression), adrenal glads (T1, boost dmg, change weapons to power blades - anty heavy inflantry & commanders, soft AV)
Raveners - heavy inf (detector, less hp, less dmg), power blades, anty setting weapons, anty heavy inflantry & commanders, UPs: borrow (T2, boosts hp & unborrow dmg)
Venom Brood - heavy inf, anty vehicles, anty buildings
Zoanthrope - inf, anty heavy inflantry & commanders, blast - area knockback
Carnifex - vehicle, CC walker, UP allows to spawn Rippers
Rippers - inf, anty inf, can''t capture points
Spore Mines - inf, stun/blind inflantry or anty vehicle, anty buildings
Lictor - heavy inf, anty heavy inflantry & commanders, infiltration, jump, hooks
Star Screamer - vehicle, anty inf, anty heavy inf, suppression, UPs: venom canon - anty vehicles, anty buildings


poza balansem brakuje w tej grze dodatkowych opcji na zwyciestwo jak "zabojstwo" a "unicestwienie" nie dziala tak jak powinno co spodowane jest tym ze bazy sa za twarde a sa takie bo nie mozna ich zbudowac...

Fighting all the time for points is boring in first DOW U have 3 standard options to win the game (annihilation, take&hold, and are control) and few more in options (assasination).

I think that Relic have to do 2 things to save the game:
-> balance all units and that only 4 races (thx for tryin'' !!!)
-> give players more varius win conditions like in old DOW

Assasination mod will be easy to create but the main problem is with annihilation win condition. In almost very RTS game the game is about destroying and building base. Its cool in DOW II that we are fighting for points but the game needs good alternative strategy for victory points. Of course that is annihilation option but it don''t works well. The reason is that we can destroy that heavy armored enemy base but we can''t create it !!! Dear Relic give Us opportunities to destroy and build HQ and the game will be more interesting. For example I have 2 of 1 victory points. My opponent''s left just 50 points but he leads heavy siege under my base. Can I hold his units and secure victory points until win ? maybe it is smoke granade to draw my attention and recaputre the points ? Give commanders ability to create new HQ and make theme guarded by 2 turrets as now but easiest to destroy by anty building weapons and the game gains adrenaline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 23:40, Lord_Avatar napisał:

Pamiętajcie, że THQ poci się nad MMO WH 40K. Siedzi nad nim studiu z Austin, ale może
Relic też coś tam miesza.


Nie wziąłem tego pod uwagę, ale jeśli reric bierze udział w tworzeniu tego molocha, to DoW2 może się pożegnać z jakimkolwiek supportem.

Teokrata

(...)

Patrząc po zmianach widzę, że chciałbyś powrotu hardcounterów? Jeśli tak - na bawienie się w tak fundamentalne zmiany jest już za późno, mogłyby jeszcze bardziej zburzyć balans, ponieważ ta gra nie było projektowana pod kontrowanie tylko pod bezmózgie amerykańskie dzieci. Poza tym - pierwszą decyzją Jonny''ego było usunięcie ww. rozwiązania z WA, tak więc póki na stołku prezesa zasiada Jonny - nie licz na cud.

Btw:

Dnia 12.07.2009 o 23:40, Lord_Avatar napisał:

Venom Brood - heavy inf, anty vehicles, anty buildings


Z jakiej paki wszyscy robią z Venom Cannon AV, skoro ta broń absolutnie się do tego nie nadaje?

Btw2 - skoro bawimy się w koncert życzeń, proszę o wprowadzenie trybu Sudden Death obecnego w DoW. Wtedy potyczki w dufie z pewnością nabiorą "dynamiki" i będą zmuszały do "taktycznego myślenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hard countery to nie jest lek na całe zuo. Owszem, działają antyspamowo, ale potrafią skutecznie obrzezać połowę jednostek z użyteczności. IMO system znany z DC i SS sprawdziłby się, GDYBY Relic zechciał nadstawić ucha zamiast wypiąć dupę...

WH 40K Online powstaje w Austin. Oficjalnie tworzy go studio Vigil Games. Nie wiem czy Relic macza w tym palce. Być może, ale to tylko moje domysły i konfabulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 19:02, Lord_Avatar napisał:

Hard countery to nie jest lek na całe zuo. Owszem, działają antyspamowo, ale potrafią
skutecznie obrzezać połowę jednostek z użyteczności. IMO system znany z DC i SS sprawdziłby
się, GDYBY Relic zechciał nadstawić ucha zamiast wypiąć dupę...


Jeśli przy hardcounterach usiądzie ktoś inteligentny, żadna jednostka nie pozostanie bezużyteczna. System z DC/SS jest średni, i trudny do zbalansowania ze względu na obecność tanich, samowystarczalnych elit tworzących kilkuosobową armię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować