Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2010 o 06:20, HumanGhost napisał:

Chaos Rising wymaga podstawki? Wymaga GfWL? ;]


Ależ oczywiście. Zauważ, że ten potężny update który Ci się ściągnął po zainstalowaniu gry to... całe Chaos Rising. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 22:42, Marco_Polo napisał:

Na szczęście najnowszy dodatek do DOW2 porzuca tego potworka na rzecz Steama, którego i tak wymagał.

Pewna nieścisłość zakradła się do tego stwierdzenia. Chodziło mi o nadchodzący dodatek, czyli Retribution. Chaos Rising niestety nadal wymaga Steama i GfWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra mnie dobija. Próbuję włączyć, pojawia się okienko logowania Steam i wyskakuje błąd. Powód? Gra coś ściąga. Co? Sama siebie! Znowu! Na cholerę drugi raz?! Prawie 7GB gry zainstalowane a tu się nagle dowiaduję, że mam niecałe 6GB i jeszcze się coś ściąga. Sorki, ale twórcy tego czegoś chyba drwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściąga Ci cały dodatek Chaos Rising. Ten patch to właśnie cała zawartość ChR. Jednak nie masz nadal dostępu do sił Chaosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 19:48, Wilkv napisał:

Ściąga Ci cały dodatek Chaos Rising. Ten patch to właśnie cała zawartość ChR. Jednak nie masz nadal dostępu do sił Chaosu.


Tylko, że to już się wcześniej ściągnęło. Właśnie nie rozumiem dlaczego nagle ilość ściągniętych megabajtów się rażąco zmniejszyła i znowu coś ściąga. Zdążyłem przejść pierwszą "potyczkę" a tu zonk. Naprawdę nie rozumiem po co na siłę wrzucają w te gry Steama i takie paskudztwa jak GfWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można sprawdzić plany wydawnicze dotyczące wchodzenia konkretnych tytułów do serii Ekstra Klasyki ?
Generalnie chodzi mi o chaos rising - czy i jeśli już to kiedy jest szansa, że wejdzie tak jak DoW2 do taniej edycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 18:44, Pietro87 napisał:

Generalnie chodzi mi o chaos rising - czy i jeśli już to kiedy jest szansa, że wejdzie
tak jak DoW2 do taniej edycji...

Też na to czekam. Nowe tytuły są chyba wrzucane co trzy miesiące, więc teraz poczekamy sobie jeszcze - co najmniej pół roku jak na moje oko. Chyba, że jakaś wypasiona promocja będzie na Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie przez ten upek na Steamie integrujący obie gry w jedna aplikacje tak mnie to zaciekawiło =)
Bo w zasadzie z tego co widzę cały CR mam juz pobrany w updacie, wystarczyło by go pewnie aktywować, nie mniej 8 dyszek trochę szkoda na niego wywalić [za ta kwotę to akurat mam na celowniku kilka innych tytułów, chociaż kto wie może się złamie]

No i miło by było mieć komplet DOW2 z EK na półce =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 19:31, hallas napisał:

Też na to czekam. Nowe tytuły są chyba wrzucane co trzy miesiące, więc teraz poczekamy
sobie jeszcze - co najmniej pół roku jak na moje oko. Chyba, że jakaś wypasiona promocja
będzie na Steam.


Mam podobnie. Podejrzewam, że na obniżkę ceny CR poczekamy do premiery Retribution. Wcześniej pewnie będą chcieli doić kasę ile wlezie, a potem, to już Retribution przejmie na siebie obowiązek zarabiania. No, chyba, że poczekają jeszcze dłużej i wydadzą albo oba dodatki razem, albo cały pakiet, czyli podstawka+dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw - polecam do DoW''a II dla tych których też wnerwia cholerny brak hełmów na modelach dowódców polecam twórczość Shumy. Wale przed gościem pokłon bo zrobił cholernie dużo dobrej roboty na scenie moderskiej DoW''a II.

Chyba modkowie z gramu mnie nie zganią za odnośnik do jego tematu na forum relic : http://forums.relicnews.com/showthread.php?245545-Update!-Plague-Champion-Helmets-Shuma-s-Wargear-Room(Ranked-compatible-Mods!)


P.S.
Ktoś na systemach 32bitowych używał tekstur Ultra ? Edytowałem sobie cfg.lua żeby je wymusić, bo standardowo dla systemu 32b sa zablokowane i nie uświadczyłem na razie crashy jakie rzekomo towarzysza wymuszaniu ustawień ultra dla XP [tak samo zmniejszenia fps - nie czuć wcale a gra wygląda imho o wiele lepiej]. Być może crashe pojawiają się przy wymuszeniu efektów cząsteczkowych na ultra, te zostawiłem na poziomie wysokie - czyli tak jak były maksymalnie dostępne dla mojego OS''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 21:45, HumanGhost napisał:

Parę pytanek mam:

1. Czy jest tu coś takiego jak aktywna pauza?


Nie, to jest RTS [ok - nie typowy rts, jednak ciągle trzyma się +/- w tym gatunku i konwencji dokładając tu elementy crgp:h&s]

Dnia 07.10.2010 o 21:45, HumanGhost napisał:

2. Czy da się przemalować te crapowato czerwone pancerze sm?


W singlu czy w multi ? W singlu - nie, bo opowiada on historię z Chaptera Blood Ravenów, więc było by nielogiczne przemalowanie ich np na Ultramarines czy Space Wolves [nie twierdzę, że danie w kampanii wolnego wyboru zakonów było by błędem, ale SP w DoW2 jest jaki jest i już nic na to nie poradzi]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, po przejściu paru misji, że gierka jest naprawdę fajna. Choć dawno nie grałem w tego typu produkcje to niemal od razu sposób rozgrywki mi się spodobał. Nie trzeba budować, można się skupić na akcji. Jest dużo walki, jest zdobywanie budynków, są znajdźki. Bardzo fajnie.
Czy w dalszej części kampanii pojawiają się jakieś cięższe jednostki znane z Warka? Może Dreadnought? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 12:08, HumanGhost napisał:

Czy w dalszej części kampanii pojawiają się jakieś cięższe jednostki znane z Warka? Może Dreadnought? :-)

Spoiler

Jedynie właśnie Dred.

Oczywiście mowa o jednostkach po Twojej stronie. Naprzeciw nas stają wszystkie jednostki z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 22:04, Pietro87 napisał:

Nie, to jest RTS [ok - nie typowy rts, jednak ciągle trzyma się +/- w tym gatunku i konwencji
dokładając tu elementy crgp:h&s]


A widzisz, istnieje coś takiego jak aktywna pauza w DoW 1 i 2 - jest pod klawisem Pause/Break.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2010 o 13:39, Henrar napisał:

A widzisz, istnieje coś takiego jak aktywna pauza w DoW 1 i 2 - jest pod klawisem Pause/Break.


Ekhem, ale tu się chyba nie da wydawać poleceń podczas tej pauzy zgadza się ? [a to rozumiem przez "aktywna pauzę", ale wrócę do domu to sprawdzę sam, jak się myliłem - mój błąd, z góry sorx za dezinformację ^^]

@HumanGhost

Po stronie wroga pojawi się cała paleta wojsk wszelkiej maści.
Po twojej

Spoiler

dread i pancerze terminatora w momencie gdy je zdobędziesz [sporadycznie jakaś postronna maszyna - vide czołgi itp pierdoły].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 15:18, Pietro87 napisał:

Ekhem, ale tu się chyba nie da wydawać poleceń podczas tej pauzy zgadza się ? [a to rozumiem
przez "aktywna pauzę", ale wrócę do domu to sprawdzę sam, jak się myliłem - mój błąd,
z góry sorx za dezinformację ^^]


W jedynce można było - w dwójce z tego co pamiętam można tylko kazać jednostkom atakować lub wydawać rozkazy ruchu - nie mozna za to używać zdolności specjalnych (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da sie jakoś powtórzyć daną misję? Bo dopiero zauważyłem, że za odpowiednia punktację są bonusy w postaci dodatkowych misji. A u mnie z czasem to nie bardzo. O ile wszystko na planszy rozwalam i znajduję to czasu mi to zabiera zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 14:52, HumanGhost napisał:

O ile wszystko na planszy rozwalam i znajduję to czasu mi to zabiera zbyt wiele.


Nie tylko ty miałeś taki ból =) [na poziomie Patriarcha to już jest po maksie irytujące jak zbraknie te kilka pkt z punktacji do dodatkowego rozstawienia]

No i odpowiedź na pytanie właściwe - nie da się powtórzyć misji.

Jedynie mogę ci poradzić jak ja grałem co by łapać dodatkowe bonusy - po primo zawsze zająć dostępny budynek, zawsze to dodatkowe pkt, druga sprawa - nie nastawiać się na eliminacje wszystkiego co żyje na planszy, imho najwydajniej punktację biło się robiąc czysty rajd do celu + zajęcie strategicznego budynku po trasie, osiąga się wtedy około 50-70% [zależnie od mapy, czasem i z 90% si e złapie] eliminacji wrogów + dobry czas co skutkuje lepsza punktacja niż koncentracja tylko na eliminacji wrogów [bo trzeci element punktacji - przytomne wszystkie drużyny - jak się ograsz będziesz zawsze wypełniał perfekt]

Ostatni tip - używaj Cyrusa jako zwiadowcę+eliminatora. Najlepiej grało mi się gdy zacząłem wykorzystywać go maksymalnie, infiltracja, szybki zwiad, eliminacja strzałem przeciwpancernym wrogich jednostek zmechanizowanych [strzał często łączony z wszelaką pirotechnika /granaty+ładunki burzące/ tudzież bombardowaniem]. A generalnie z dobra wypasiona snajperką strzał przeciwpancerny z ukrycia czyni cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować