Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2010 o 14:52, HumanGhost napisał:

Da sie jakoś powtórzyć daną misję? Bo dopiero zauważyłem, że za odpowiednia punktację
są bonusy w postaci dodatkowych misji. A u mnie z czasem to nie bardzo. O ile wszystko
na planszy rozwalam i znajduję to czasu mi to zabiera zbyt wiele.


Nie ma opcji powtarzania misji, niestety. Ale spokojnie - pierwsze misje kampanii i tak są trudne do wykonania w przeznaczonym czasie. Natomiast później, gdy masz już wyszkolone i wyposażone jednostki, najlepiej zdobywa się te bonusy za misje obronne (lub, ewentualnie, za misje typu "znajdź i zniszcz").

Zauważ też, że za ilość "gwiazdek" dostajesz punkty, od których zależy Twoja ranga (Żołnierz Zagłady itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh ... zainstalowałem grę. Potem pół dnia ściągały mi się updaty ze steama (kolosalne 3.5GB). Po tym długim oczekiwaniu myślałem, że sobie pogram. No ale wyskakuje mi, że muszę się zarejestrować w usłudze Games for Windows Live! No to rejestruję się, 5 min głowie się nad nickiem bo wszystko zajęte. Włączam grę. Loguję się. Ściąga się update do Live''a. Gra się restartuje, znowu próbuje się zalogować. Znowu update. Znowu resetuje się gra. Znowu się loguję i znowu update i reset. Po raz enty wklepuję login i hasło. Tym razem łapie, bez updatu. Ale wyskakuje informacja "blablabla rejon w którym mieszkasz nie jest obsługiwany przez GfWL!, następuje wylogowanie". I log off. Próbuję odpalić multi. Konieczność logowania się do Live''a. Który nie działa.
Kurna perkele da piczku materi - czy właśnie kupiłem wybrakowany produkt bez cholernego multiplayera? Cały dzień ściągania updatów, chrzanienia się z grą i potem się okazuje, że nie ma multi? Krew człowieka zalewa... grrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej była o tym mowa - GfWL NIE jest obsługiwany przy podanym kraju Polska. Ma być dostępny od listopada. Na razie wymaga obcego kraju pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 18:19, Wilkv napisał:

Stronę wcześniej była o tym mowa - GfWL NIE jest obsługiwany przy podanym
kraju Polska. Ma być dostępny od listopada. Na razie wymaga obcego kraju pochodzenia.


Czyli świetnie, nie mogę ani grać w singla, bo Live jest potrzebny do robienia save''ów, ani w multi.
Czemu cholerne CDP sprzedaje grę, która nie działa w naszym kraju? I co ja mam teraz zrobić? Gry mi nie przyjmą w sklepie, bo cdkey wykorzystany, powiązany z kontem Steam. Kurna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 18:29, Outlander-pro napisał:

Czyli świetnie, nie mogę ani grać w singla, bo Live jest potrzebny do robienia save''ów, ani w multi.


W singla można zagrać bez tego cholernego GfWL. Musisz wyświetlić w grze opcje tego LIVE i założyć konto lokalne. Wtedy będziesz mógł grać w singla i robić save''y. Ja tak gram, już nie miałem siły walczyć z Microsoftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest obsługiwany na kraju Polska w większości przypadków. Bo jak wytłumaczyć fakt, ze mam zarejestrowane na naszym kraju i gram po necie. :) I nie tylko ja.

A tak w ogóle to Outlanderze: Załóż po prostu nowe konto na GfWL, ale tym razem na jakąś Amerykę, czy inną anglie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie chce mi się cackać i zakładać nowych kont i nowych maili, bo to jeszcze pogubię, czy cholera wie. Skoro GfWL będzie u nas dostępne za miesiac to poczekam, trudno. Ale srodze się na CDP zawiodłem, że wydają wybrakowany produkt. Naprawdę, porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pretensje miej do Microsoftu. Jakby CDP nie sprzedawał tego ''wybrakowanego'' produktu, to by nie mógł równocześnie sprzedać żadnej gry na XboX''a.

Markush -> Przypadki jak widać chodzą po ludziach. Mi na regionie ''Polska'' nie chciał ruszyć w żaden sposób, mimo że swoje konto zakładałem ze szkockiego proxy. Widać niektórych lubi, a niektórych nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem nowego maila z irlandzkich namiarów, podobnie konto na GfWL. Konto działa, w grze nie działa. Nawet wyłączenie wszystkich ewentualnie blokujących grę zabezpieczeń, portów i firewalla nic nie dało. GfWL w grze nie dało się zmusić do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 19:00, Outlander-pro napisał:

Dobra, nie chce mi się cackać i zakładać nowych kont i nowych maili, bo to jeszcze pogubię,
czy cholera wie. Skoro GfWL będzie u nas dostępne za miesiac to poczekam, trudno. Ale
srodze się na CDP zawiodłem, że wydają wybrakowany produkt. Naprawdę, porażka.


Już nie rób z tego nie wiadomo jak dużego halo. Wystarczy chwilkę pomyśleć, wyszukać w google (przykładowo) brytyjską stronę xbox live i tam założyć konto. W miejsce pobytu wpisujesz jakikolwiek kraj obsługiwany przez GfWL i tniesz po necie. Ludzie twierdzą, że mają wpisaną Polskę i GfWL im działa, a to dlatego, bo ten system jest na tyle mundry, że i tak wykrywa gdzie dany gracz przebywa. Jednakże bierze pod uwagę tylko kraj na który dokonało się na początku rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 21:20, Pietro87 napisał:

Ktoś na systemach 32bitowych używał tekstur Ultra ?

Trochę późno, wiem, ale donoszę, że przy trzeciej misji w Chaos Rising (Angel''s Gate) dotarcie do jednego punktu (środek misji) powoduje crash gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na końcu misji dostaje się punkty za "przytomność" oddziałów. Czy ta przytomność oznacza oddział bez strat czy przytomność samego dowódcy?

Na jaką broń najbardziej wrażliwi są Tyranidzi? Miotacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 17:58, HumanGhost napisał:

Na końcu misji dostaje się punkty za "przytomność" oddziałów. Czy ta przytomność oznacza oddział bez strat czy przytomność samego dowódcy?

Przytomność dowódcy danego oddziału, straty jednostkowe nie mają znaczenia.

Dnia 16.10.2010 o 17:58, HumanGhost napisał:

Na jaką broń najbardziej wrażliwi są Tyranidzi? Miotacze?

Zależy którzy. Gaunty to oczywiście wszelkiego rodzaju boltery / flamery / granaty. Średnie jednostki, takie jak Warriory / Ravenery to wszelkiego rodzaju broń plazmowa i snajperska. A najcięższe jednostki w postaci Carnifexów, to wszelkiego rodzaju bombardowania, materiały wybuchowe, broń ciężka.

Na wszystkich jest też oczywiście skuteczna walka wręcz.
Te informacje odnoszą się do kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 18:03, Wilkv napisał:

Przytomność dowódcy danego oddziału, straty jednostkowe nie mają znaczenia.


Hmm w takim razie gra oszukuje, bo odejmuje punkty w przypadku strat w oddziale, przy jednoczesnej przytomności dowódcy. Już trzy razy tak miałem. Wszyscy dowódcy w komplecie, straty w dwóch oddziałach, punkty - 2. Grrr..

W którym momencie pojawiają się Dreadnoughty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczba pojedyncza Dredów.

Spoiler


Musisz najpierw mieć zabitego Thule''a. Po paru misjach pojawi się opcja odzyskania sampli z pool''a Nidów. Wtedy pojawi się jedyny dred dla Ciebie dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 19:33, HumanGhost napisał:

W którym momencie pojawiają się Dreadnoughty?


A jak się dobrze zepniesz

Spoiler

to około 15-16stego dnia można skołować już pierwszy terminator armor który wystarczy nawet za dwa dready, biorąc pod uwagę fakt, że ten jest w kampanii imho mocno osłabiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planowano jakiś duży patch dla DoW 2? Kilka dni siedziałem na innym koncie Steama, teraz się na chwilę przełączyłem i powitano mnie ponad gigową aktualizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 19:31, HumanGhost napisał:

Nie zauważyłem nic. U mnie spokój.


Hm, to może Steam coś zgłupiał, bo jednocześnie odpalił patchowanie Dogfighter (tutaj ok, bo w poniedziałek wydali Content Patch), Empire: TW, DoW 2 i Overlorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować