Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2011 o 20:13, dizzy1942 napisał:

Emmm, rozumiem że Ultrasy są bezpłciowe, ale żeby robić z nich jeszcze Ubergeje? :P

Muszą się silić na bycie najlepszymi w każdym możliwym aspekcie.

Mają być 2 DLC, jedno darmowe i drugie płatne, więc pewnie to z Ultrasami będzie darmowym. Dobrze by to współgrało z premierą Space Marine. Jeśli jednak będą chcieli to sprzedawać to już będzie kompletna porażka. Zresztą nawet po kolejnym płatnym DLC nie spodziewam się niczego szczególnego - zapewne będą to Cadianie wzbogaceni o dodatkowe detale, jeden z dwóch legionów Chaosu obecnych w kampanii lub tyranidzi, także jedynie z minimalnymi przeróbkami (idąc tropem DLC Ulthwe). Po co tylko coś takiego kupować do gry z umierającym multi?

Chętnie bym zobaczył zamiast tego np. jakąś dodatkową mini-kampanię, ale nie... Lepiej iść po najmniejszej linii oporu i robić wariacje armii z dodanymi kilkoma szlaczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 12:07, Shveid napisał:

Bo przecież fani nie chcą lepszej szukajki czy nerfa Tyranida- fani chcą Rzymian w kosmosie.

Albo dodatkowej mini-kampanii na ten przykład :/ Community forum DoWa 2 też jest zabawne - ekscytują się jakimkolwiek gównianym dlc zamiast stanowczo domagać się poprawy wyszukiwarki.

Dnia 06.08.2011 o 12:07, Shveid napisał:

Ultrasy pojawią się 16 Sierpnia. na steamie jest parę skrinów z nimi- tu jeden przykładowy

Czyli jednak chcą to sprzedawać... I pomyśleć, że gdy ujawniali dlc do last stand żartowałem, że pewnie będzie to specjalny pack Ultramarines. Poza tym obiecali, że każda rasa dostanie swój pack, więc dlaczego znowu robią coś dla SM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 14:19, Arcling napisał:

> Bo przecież fani nie chcą lepszej szukajki czy nerfa Tyranida- fani chcą Rzymian
w kosmosie.
Albo dodatkowej mini-kampanii na ten przykład :/ Community forum DoWa 2 też jest zabawne
- ekscytują się jakimkolwiek gównianym dlc zamiast stanowczo domagać się poprawy wyszukiwarki.


Nie zdziwiła bym się, gdyby większość z ludzi tam piszących była na liście płac Rerica. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 14:27, dizzy1942 napisał:

Nie zdziwiła bym się, gdyby większość z ludzi tam piszących była na liście płac Rerica.
:P

Niestety wygląda na to, że piszą to zwykli gracze, więc pewnie dlc z Ultramarines się dobrze sprzeda. A matchmaking jak był popsuty tak pozostanie... Dlatego tym bardziej nie widzę nawet sensu w kupowaniu takich rzeczy do gry z zepsutym multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedy oni coś naprawili ostatnio ?
A potem dziwić się że na starcie było 16k graczy a po kilku tyg zostało 2-4k ...

DLC wygląda fajnie ale pewnie będzie w granicach 20-30zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co? Jak? Coś w DuFie zmieniać? Przecież i tak jest milardy razy lepszy od tego durnego, starego, wiejskiego i antyklimatycznego Stara 2...

O ile od Stara uciekają ludzie ( mi przeszkadzają nowe zestawy map- jak k***a na nich rushować?) to sytuacja DuFa jest dużo gorsza. Najdurniejsze są rozwiązania z laggami i wesołość w dobieraniu przeciwników ( w 2v2 zdarzyło mi się walczyć z TOP100 jakieś 3 razy pod pieprzony rząd)

Ale nie, DoWowi do szczęścia brakuje seks gaci dla SMa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 19:06, Shveid napisał:

Co? Jak? Coś w DuFie zmieniać? Przecież i tak jest milardy razy lepszy od tego durnego,
starego, wiejskiego i antyklimatycznego Stara 2...

Tak czepiają się tego klimatu a przecież w końcu SC dużo czerpał min. z 40k właśnie. Sam lubię klimat Terran.

Dnia 06.08.2011 o 19:06, Shveid napisał:

O ile od Stara uciekają ludzie ( mi przeszkadzają nowe zestawy map- jak k***a na nich
rushować?) to sytuacja DuFa jest dużo gorsza. Najdurniejsze są rozwiązania z laggami
i wesołość w dobieraniu przeciwników ( w 2v2 zdarzyło mi się walczyć z TOP100 jakieś
3 razy pod pieprzony rząd)

Uciekają, ale nadal jednocześnie gra te kilkadziesiąt tysięcy graczy (poza tym połączyli mniejsze regiony) i o ile SC2 zapewne zanotuje wzrost/powrót graczy przy premierze obu dodatków to DoW2 niestety umiera i twórcy próbują już tylko wyciągnąć tyle kasy ile się da Ultramarines z serduszkami. Sam wprawdzie nie gram już w SC2 na multi (znajomi nie grają a i sama gra z randomami mnie już nużyła), ale na dodatek bez wątpienia powrócę czego nie można powiedzieć o DoW2 (a jeśli DoW3 będzie przeładowany dlc, w tym takimi dającymi przewagę to pewnie nawet trójki już nie kupię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 19:17, Arcling napisał:

Tak czepiają się tego klimatu a przecież w końcu SC dużo czerpał min. z 40k właśnie.
Sam lubię klimat Terran.


Tak samo, w sumie spora część community DoWa 2 to hejterzy Stara szukający często dowodów o wyższości dzieła genialnego idioty od dzieła głupiejącego na starość mądrego człeka ( pewnie DLC to też zaleta- przecież Star tego nie ma)

Dnia 06.08.2011 o 19:17, Arcling napisał:

Uciekają, ale nadal jednocześnie gra te kilkadziesiąt tysięcy graczy (poza tym połączyli
mniejsze regiony) i o ile SC2 zapewne zanotuje wzrost/powrót graczy przy premierze obu
dodatków to DoW2 niestety umiera i twórcy próbują już tylko wyciągnąć tyle kasy ile się
da Ultramarines z serduszkami. Sam wprawdzie nie gram już w SC2 na multi (znajomi nie
grają a i sama gra z randomami mnie już nużyła), ale na dodatek bez wątpienia powrócę
czego nie można powiedzieć o DoW2 (a jeśli DoW3 będzie przeładowany dlc, w tym takimi
dającymi przewagę to pewnie nawet trójki już nie kupię).


No niestety, Relic ma to do siebie, że nie chce bądź nie dostrzega prawdziwych problemów związanych z grą. Ot wydać, zarobić, prz****lić na wakacje i znów wydać. A gdyby ruszyli mózgiem, bo robić gry potrafią- w tójeczkach Dufowych dobrze się bawię, szczególnie abusując "tak słabą rasą że mnie ciśnieee" (Ork).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam taki problem. Po włączeniu DoW 2 (podstawka) pokazało mi, że jestem niezalogowany, choć gram od dwóch tygodni bez problemów. Kiedy klikam zaloguj to pojawia się okienko "logowanie" no i tyle, nic się nie dzieje. Czy tylko reinstalka może pomóc czy jest jakas inna możliwiość zalogowania się do gfWl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>reinstalka gry to raczej nic nie pomoże raczej jakiś błąd w gfwl może na serwerach może jakaś poprawka wyszła i musi się pobrac ,jak coś chcesz reinstalowac to ja bym z tym gfwl próbował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huhu, ale flame o balans. Prawda jest taka, że gra była nie z balansowna na starcie.
Kiedy :
Inkwizytorka nie miała cd na judgamencie.
Baneblade miał za dużo hp.
Land rider był za tani.

Obecnie jest balans - gracze po prostu nie umieją grać ( mówię to z pełnią świadomością) , stosują zawsze takie same taktyki nic nie modyfikując - nie ważne czy ktoś gra x hero z armią złożoną w 100% z piechoty, czy z armią ,, melee" czy z armią pancerną.

Później jest płacz - ale jak to, dlaczego masz psa tak szybko ? OP OP
x2 assault Marines? - spam , OP OP
x2 Chaos marines z Bolterami ? - spam OP OP

A takich przykładów jest naprawdę WIELE.

O ile jestem wstanie zrozumieć kogoś kto zaczyna grać o tyle gracze ,,teoretycznie" doświadczeni powinni wykazać chociaż odrobinę innowacji.

Już nie mówię o fakcie, że 90% graczy nie umie używać / uciekać przed specjalnymi zdolnościami.


Wiecie co relic spieprzył? Fakt, że są niedopracowane rzeczy i bugi.

Międzyinnymi:
Patchfinding dla pojazdów
Blokowanie się jednostek

Wyszukiwarka szukająca w cholerę długo
Bug z librarianem ( poprawiony po 2 miesiącach od 1 zgłoszenia )

Niepoprawione , najbardziej irytujące:

Resetowanie się statystyk
Blokowanie się statystyk
Maintance steama w dziwnych porach i miejscach

Dla przykładu , po ostatnim resecie , wygrałem 89 gier pod rząd. To może być deprymujące dla nowych graczy na których trafiałem. (Ale za to zabawnie jest wysłuchiwać ,, exploiter" ,, cheater " ,, noob " ,, no life " etc...

Podsumowując.
Na każdą rasę , każde combo jest ZAWSZE counter.
Kombinujcie z taktykami.
Nigdy nie grajcie tak samo.

SC II nie ma klimatu ( wg. mnie )

Mówię to jako doświadczony gracz , którego ulubioną postacią jest sorcerer i który na swoim koncie ma kilkanaście wygranych turniejów ( statystyki nie są ważne z racji ciągłego resetowania ( 2 razy od początku retribution )
I tak , jestem w stanie grać każdą rasą na każdej postaci , utrzymując podobną efektywność .
(Dla zainteresowanych , 1 v 1 po resecie statystyk obecnie wygląda na poziomie 26xx , a 3 v 3 , 3100 ( blok statystyk od miesiąca )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie bym zapomniał, jeżeli ktoś potrzebuję jakiejś rady/taktyki - proszę pytać. Pytanie nie boli, a może pomóc w pokonaniu lub dopracowaniu swojej taktyki ;).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 01:58, Neleron napisał:

Obecnie jest balans - gracze po prostu nie umieją grać ( mówię to z pełnią świadomością)
, stosują zawsze takie same taktyki nic nie modyfikując - nie ważne czy ktoś gra x hero
z armią złożoną w 100% z piechoty, czy z armią ,, melee" czy z armią pancerną.

Później jest płacz - ale jak to, dlaczego masz psa tak szybko ? OP OP
x2 assault Marines? - spam , OP OP
x2 Chaos marines z Bolterami ? - spam OP OP

A takich przykładów jest naprawdę WIELE.

O ile jestem wstanie zrozumieć kogoś kto zaczyna grać o tyle gracze ,,teoretycznie" doświadczeni
powinni wykazać chociaż odrobinę innowacji.


A może to wina tego, że gra tak naprawdę nie daje zbyt wielu możliwości i kombinowanie na siłę rzadko kiedy procentuje? Porównując ją do prequela, wypada naprawdę blado. Takim SMem mogę na starcie zrobić, UWAGA, scouty albo tacsy (przy czym te drugie zżerają prawie cały zapas rekwizycji), ulala, co za wybór. Jak zaczynam myśleć ile miałem możliwości rozpoczęcia w DoW1 SMem to chyba nie starczyłoby mi palców dwóch rąk na zliczenie wszystkich . :)
Poza tym, jeśli twierdzisz, że Nid czy IG w obecnej formie są zbalansowane to.... eh.

Dnia 09.08.2011 o 01:58, Neleron napisał:

Wiecie co relic spieprzył? Fakt, że są niedopracowane rzeczy i bugi.

Międzyinnymi:
Patchfinding dla pojazdów
Blokowanie się jednostek


Patchfinding, a więc pojazdy w grze potrafią szukać patcha? Nigdy nie przyglądałem się temu zagadnieniu, teraz prawdopodobnie wiem czemu patche do tej gry wychodzą tak rzadko. :P

Dnia 09.08.2011 o 01:58, Neleron napisał:

Mówię to jako doświadczony gracz , którego ulubioną postacią jest sorcerer i który na
swoim koncie ma kilkanaście wygranych turniejów ( statystyki nie są ważne z racji ciągłego
resetowania ( 2 razy od początku retribution )
I tak , jestem w stanie grać każdą rasą na każdej postaci , utrzymując podobną efektywność


A co to były za turnieje, jeśli mogę spytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw. Wymień mi te możliwości.
Scouty , albo ..... scouty i te maszynki do rozbudowy bazy - naprawdę dużo możliwości.

Nie twierdzę ,że w dow II jest więcej możliwości rozwoju infrastruktury. Ta gra jest inna i trzeba się do tego przyzwyczaić albo nie grać ;).
Zobaczymy jak będzie w III , zdecydowanie wolałbym model walk zachowany z II ( łącznie z rozwojem bohaterów ) z większoną liczebnością składów i limitu jednostek + limit oddzielny na pojazdy. Do tego rozwój bazy z I i mamy grę idealną.

Jeżeli chcesz, możemy pewnego dnia zagrać meczyk . Twoją OP rasą kontra... cokolwiek mi wybierzesz to zagram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 16:54, Neleron napisał:


I cóż tam mogę znaleźć? Pierwsza grupa to osoby, które brały udział w GROSie, czyli może tam być każdy, co nie znaczy, że odniósł jakikolwiek sukces - o, np. tutaj http://www.gamereplays.org/dawnofwar2/portals.php?show=news&news_id=793971 jest czołowa szesnastka, która zdobyła najwięcej punktów w kwalifikacjach (w tym moja skromna persona między innymi). Co zabawniejsze, z tego co widzę, nawet w nich nie brałeś udziału.
Druga grupa to jakieś "lolki", które chcą być pr0 i zrobiły sobie grupę, żeby poczuć się elitarnie.
Wygląda na to, że będę musiał uwierzyć Ci na słowo, że wygrałeś 28 938 turniejów. ;)

Dnia 10.08.2011 o 16:54, Neleron napisał:


Tak, wymień mi 3 rzeczy które nie są z balansowane z tych 2 ras.


Niech będzie, a więc tyranid:
- hormagaunty, termagaunty i ravenery, czyli mega taniocha, ogromna prędkość i wysoka skuteczność jak na T1
- venom brood, czyli mega taniocha za skuteczne AV i fajną synapsę
- lictory, czyli łatwo spamowalne, tanie dziadostwo, które radzi sobie nawet z oddziałami do walki wręcz, do tego przyzwoicie rozwala nawet pojazdy
IG:
- brak potrzeby inwestowania energii w T1, dzięki sierżantom kosztującym samą rekwę i sentinelom, którymi przy wprawnej ręce, można uciekać bez końca.
- Mantikora, dzięki której przeciwnik, gdy widzi znacznik, od razu musi spieprzać wszystkim w zasięgu widzenia, dzięki temu, że nie widać, gdzie spadają pociski
- Baneblade, choć nie sam w sobie, ale przez popsute umiejętności, którymi w kilka sekund może zabić podlevelowany oddział tacsów albo predatora.
Nawet dałem po przykładzie z każdego tieru. ;)

Dnia 10.08.2011 o 16:54, Neleron napisał:

Btw. Wymień mi te możliwości.
Scouty , albo ..... scouty i te maszynki do rozbudowy bazy - naprawdę dużo możliwości.


- scout, scout, serwitor, scout, koszary serwitorami, w których robimy tacsy i FC
- scout, serwitor, scout, koszary, w których robimy FC, potem stawiamy turreta
- serwitor, scout, scout, scout, koszary, w których robimy FC, po koszarach stawiamy generator
- scout, serwitor, scout, scout, koszary, w których robimy tacsy, w HQ szkolenie snajperskie, stawiamy potem generator
- scout, scout, serwitor, scout, scout, scout, serwitorami stawiamy generator
- scout, serwitor, scout, scout, scout, serwitorami stawiamy zbrojownię i generator
- serwitor, scout, scout, scout, serwitorami stawiamy koszary i zbrojownię, po ich wybudowaniu robimy ASMy
I jest tego dużo więcej, ale nie chce mi się tracić czasu na wymienianie wszystkich kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować