Zaloguj się, aby obserwować  
earendil61

Władca Pierścieni pytania, gry, książka, film

400 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2008 o 20:24, DSD29 napisał:

iii tam, ja wolę filmy

A książkę czytałeś chociaż? Ja książkę przeczytałem przed obejrzeniem filmów w kinie i nie żałuję. Filmy są świetne i to jest oczywiste, ale książka to książka, czyli na swój sposób wciąga i dzięki niej łatwiej dużo dzięki wyobraźni przenieść się do tamtego świata, niż dzięki największemu nawet ekranowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 14:19, marcin1930 napisał:

Mam pytanie dotyczące filmów WP - który jest waszym zdaniem najlepszy? :) Najlepszy pod
względem "grafiki", fabuły i tego czegoś co sprawia że film chce się oglądać jeszcze
x razy :P Dzięki z góry za odpowiedż :D

Najlepszy jak dla mnie Powrót Króla. Co oczywiście nie znaczy, że reszta to dno, bo to wszystko super filmy, ale w 3. części po wyjściu z kina główna scena, którą zapamiętałem to szarża Rohanu pod Minas Tirith. Miałem jeszcze na tyle szczęście, że Powrót oglądałem w największej sali jednego z kin w Warszawie i wrażenia były niesamowite. No i jeszcze te krzyki Nazguli, które po raz pierwszy w 3. części miały takie tony, że były rzeczywiście nieprzyjemne dla uszu (no przynajmniej w kinie), wydawało się, że latają dosłownie nad głową. Skopali za to nieco przydługą scenę jak Froda i Sama ratują orły pod koniec no i... ta stopklatka! Jak Gandalf wjeżdża na mur Minas Tirith na koniu tuż przed bitwą jest zatrzymanie na około sekundę. Jest w filmie w wersji na DVD i o ile pamiętam w kinie też było. Trochę to dziwne jak na film za taką kupę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Mam problem bo nie wiem jak nazwać Legolasa gdyż on należał do Sindarów więc pisze się "Sindar" czy "Sindarin" jak będzie poprawnie? Bo już się pogubiłem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 20:44, wdowiakm napisał:

Witam :)
Mam problem bo nie wiem jak nazwać Legolasa gdyż on należał do Sindarów więc pisze się
"Sindar" czy "Sindarin" jak będzie poprawnie? Bo już się pogubiłem ;/

Sindar to istota, Sindarin- nazwa języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 20:47, RWS napisał:

Sindar to istota, Sindarin- nazwa języka.


Dzięki wielkie bo myślałem, że popełniłem karygodny błąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam sindarin to język elficki, a Sindar to Szare Elfy.

EDIT: O, widzę, że się jednak nie myliłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko wykonuje choćby minimalny ruch myszką, nieważne czy podczas wczytywania gry, filmików, czy podczas bitwy gra strasznie się tnie!! Jeśli np. będę ruszał myszką podczas ładowania gry, gra się nie wczyta a komp się zawiesi. Mam najnowszego Patcha do gry. Jak rozwiązać ten problem? Raz gra działała dobrze i przeszedłem jedną misję.

EDIT: Zapomniałem wspomnieć że chodzi mi o grę Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 14:19, marcin1930 napisał:

> .

Mam pytanie dotyczące filmów WP - który jest waszym zdaniem najlepszy? :) Najlepszy pod
względem "grafiki", fabuły i tego czegoś co sprawia że film chce się oglądać jeszcze
x razy :P Dzięki z góry za odpowiedż :D


Moim zdaniem,najlepszym filmem jest " Drużyna Pierścienia " - film jest najbardziej magiczny,ale też mroczny,nie ma w nim tak dużej ilości odbierzności od oryginału,jak w kolejnych częściach trylogji / poza,oczywiście starym lasem i Bombadilem /,film ma też najlepszy soundtrack z całej trylogji - po Drużynie wiele sobie obiecywałem po całej trylogji,niestety,dalej Peter Jackson dość srogo mnie rozczarował - najbardziej tym,że tak się skupił na nieistotnych lub nieistniejących w powieści wydarzeniach,że w " Powrocie Króla " musiał gonić materiał z " Dwóch Wierz ",przez co wdarło się dużo haosu / Szeloba na przemian z oblężeniem Gondoru /,a sama podróż przez Mordor została skrócona do minimum.
Osobiście,za najsłabszy film uważam " Powrót Króla " - nie wybaczę Jacksonowi braku ciemności podczas oblężenia Minas Tirith i armii umarłych wyglądającej jak pasta do zębów i obecnej na polach Pelennoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że tego nie było. Znalazłem w sieci takie coś:
http://thehuntforgollum.s3.amazonaws.com/index.html
Amatorska produkcja, ale po pierwszych kilku minutach mogę stwierdzić że całkiem fajnie zrobiona. Oglądam w HD, więc jeszcze nie załadowało się całe i nie wiem jak wypadnie całość.
Myślę, że jest to świetny pomysł, by poruszyć wątek, który nawet przez Tolkiena był potraktowany bardzo pobieżnie. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 23:11, Vandaeriel napisał:

Podejrzewam, że tego nie było. Znalazłem w sieci takie coś:
http://thehuntforgollum.s3.amazonaws.com/index.html
Amatorska produkcja, ale po pierwszych kilku minutach mogę stwierdzić że całkiem fajnie
zrobiona. Oglądam w HD, więc jeszcze nie załadowało się całe i nie wiem jak wypadnie
całość.
Myślę, że jest to świetny pomysł, by poruszyć wątek, który nawet przez Tolkiena był potraktowany
bardzo pobieżnie. Co o tym myślicie?


Szkoda,że ten Aragorn wygląda tak ,,, szczylowato ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już całość 3 i powiem że jak ktoś "kocha" LotR-a to mu się ta produkcja spodoba. A co do jakości- gdyby ktoś nie wiedział- to jest fanfilm!!! Nikt im za to nie płaci, nikt im nie pomaga... po prostu grupa kolegów postanowiła zrobić film z własnych środków, sami wybrali temat, i patrząc pod tym kontem film ten stoi na naprawdę wysokim poziomie. Wiem, bo w fanfilmach trochę siedzę... poza tym większość z nich mieści się w 10 minutach a tutaj mamy prawie pełnometrażową produkcje. Brawo dla autorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 23:38, lis_23 napisał:


Szkoda,że ten Aragorn wygląda tak ,,, szczylowato ;)


Jak dla mnie jest bardzo podobny do Mortensena.... Za to Gandalf wygląda naprawdę przekonująco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 00:04, Vandaeriel napisał:

>
> Szkoda,że ten Aragorn wygląda tak ,,, szczylowato ;)

Jak dla mnie jest bardzo podobny do Mortensena.... Za to Gandalf wygląda naprawdę przekonująco
:D

Podobny,ale z daleka ;) ... ale przyznam,że filmik ma klimat,i to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 08:32, Madok1 napisał:

Mam pytanie.

Kto w filmie Władca pierścieni był dowódcą nazguli?


według mnie Morgul (czarnoksięznik pochodzący z Angmaru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 08:32, Madok1 napisał:

Mam pytanie.

Kto w filmie Władca pierścieni był dowódcą nazguli?


Sauron... Morgul był najpotężniejszym z Nazguli, ale ich panem był Pierścień (czyli Sauron) z racji tego, że Nazgule posiadały Dziewięć, nad którymi kontrole sprawował właśnie Jedyny. Można też przytoczyć to, że wyczuwały one obecność Pierścienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 22:41, Dzban666 napisał:

> Mam pytanie.
>
> Kto w filmie Władca pierścieni był dowódcą nazguli?

według mnie Morgul (czarnoksięznik pochodzący z Angmaru)


nie żadne morgul, tylko tak jak napisałeś Czarnoksiężnik Z Angmaru. Miał siedzibę w Minas Morgul. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego pod koniec filmu władca pierścieni powrót króla Frodo wraz z Gandalfem i Bilbem musiał opuścić Shire i odpłynąć z elfami??? Oglądałem ten film kilka razy i nigdy nie zrozumiałem zakończenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 22:55, Piterixos napisał:

Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego pod koniec filmu władca pierścieni powrót króla
Frodo wraz z Gandalfem i Bilbem musiał opuścić Shire i odpłynąć z elfami??? Oglądałem
ten film kilka razy i nigdy nie zrozumiałem zakończenia...

Raz że mocno odczuwał brak pierścienia, dwa że co pewien czas chorował z powodu rany zadanej mu przez Czarnoksiężnika z Angmaru. A mógł płynąć, dlatego że Arwena oddała mu swoje miejsce.
ps Przeczytaj książkę, o wiele lepiej wszystko zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 22:55, Piterixos napisał:

Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego pod koniec filmu władca pierścieni powrót króla
Frodo wraz z Gandalfem i Bilbem musiał opuścić Shire i odpłynąć z elfami??? Oglądałem
ten film kilka razy i nigdy nie zrozumiałem zakończenia...


Bo to trzeba książkę przeczytać, żeby zrozumieć wszystko. Gandalf musiał opuścić Śródziemie, ponieważ przybył z Amanu (krainy elfów) i był jednym z Majarów, czyli potężnych nieśmiertelnych istot. Przybył do Śródziemia by pomóc władcom wolnych ludów w pokonaniu Saurona. Frodo i Bilbo odpłynęli razem z nim, ponieważ dostali na to pozwolenie od elfów. Poprzez opuszczenie Śródziemia i udanie sie do Amanu osiągnęli nieśmiertelność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować