Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Czy Polska ma się czym pochwalić?

153 postów w tym temacie

Tak, wyjątkowo głupimi politykami.

Tak na serio, to ostatni powód do dumy Polaków umarł w 2005 roku - Jan Paweł II, teraz jedyny mądry Polak to sz.p. Bartoszewski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 17:15, PREDATOR X napisał:

Zapomniałeś o Sapkowskim, Lemie, Polańskim i jeszcze kilku :P
No a co do gier to wychodzi The Witcher.


Zapomniałem o Borucu i Smolarku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Robert Kubica?? A Team Pentagram?? A wydawanie gier?? Mamy dużo lepsze wydania niż na zachodzi i po niższej cenie. I plusem (choć tylko dla polaków) są polonizacje tychże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 19:00, PJ MW napisał:

Polska może się pochwalić CDA i CDP.


Tym drugim to tak, mam nadzieję, że po premierze Witchera będziemy mogli wypiąć dumnie piersi :) Natomiast co do tego pierwszego...Powiem tak: źle nie jest, ba, jest całkiem nieźle, ale żeby od razu się tym chwalić?

Możemy się natomiast pochwalić inżynierami (i nie tylko) - zresztą Irlandczycy mogą to potwierdzić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 19:17, qrczak90 napisał:

> Polska może się pochwalić CDA i CDP.

Tym drugim to tak, mam nadzieję, że po premierze Witchera będziemy mogli wypiąć dumnie piersi
:) Natomiast co do tego pierwszego...Powiem tak: źle nie jest, ba, jest całkiem nieźle, ale
żeby od razu się tym chwalić?

Że co?!?! A światowe exclusive''y na recenzje i zapowiedzi?! A światowe premiery gier?!?! A marka?!?!
Ale spoko. Ty masz inne zdanie, a ja inne. Takie nasze prawo.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polska ma wiele do pochwalenia sie tylko trzeba to wypromować dobrze usa stale reklamują swój wkład w II WŚ
mozemy się pochwalićże obroniliśmy europęprzed turkami,bolszewizmem (cud nad wisłą i dobre rozegranie wojny przez Marszałka) gdyby nie komuna nasz kraj moim zdaniem byłby poziomu dzisiejszych niemiec lub troche gorzej bo wcale źle nie było II RP naprawde wiele osiągnęła tyle co lata okupacji
mozemy pochwalić się ze rozpracowaliśmy niemiec szyfr i mogliśmy rozszyfrowywać niemieckie meldunki
uzo by tu wymieniać naprawdę więc kto narzeka na to ze jest Polakiem to ja mu dziekuję i prosze niech zmieni obywatelstwo rząd jaki mamy każdy widzi i też każdy żąd odzwierciedla ludzi którzy go wybrali takze duzo jest do zmiany w samym sposobie myślenia (po co robić na lewo? robić aby mi było dobrze a inni mi wiszą:/ ) wystarczy spojrzeć na niemcy/szwajcarię po co ktoś ma śmiecić by potem sam musiał płacić za usuwanie śmieci :) każdy szanuję pracu drugiego człowieka nie to co u nas :/ (ach te naleciałości z komuny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:02, Guciothic napisał:

Że co?!?! A światowe exclusive''y na recenzje i zapowiedzi?! A światowe premiery gier?!?! A
marka?!?!
Ale spoko. Ty masz inne zdanie, a ja inne. Takie nasze prawo.


Wiesz, to że oni chwalą się, że to są exclusive''y i światowe premiery, nie znaczy, że tak naprawdę jest...A marka? No właśnie, co z nią? Widziałem ostatnio, jak liczy się marka CDA, jak panowie z ArenaNet przygotowali dla graczy GW z prawie całej Europy bonusa (mini-peta) a pominęli Polskę z naszym CDA :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 19:17, Ćpunek01 napisał:

A Robert Kubica?? A Team Pentagram?? A wydawanie gier?? Mamy dużo lepsze wydania niż na zachodzi
i po niższej cenie. I plusem (choć tylko dla polaków) są polonizacje tychże.

Nie zapomnij o NAUKOWCACH z których Polska słynie na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:10, Iroks1 napisał:

polska ma wiele do pochwalenia sie tylko trzeba to wypromować dobrze usa stale reklamują swój
wkład w II WŚ
mozemy się pochwalićże obroniliśmy europęprzed turkami,bolszewizmem (cud nad wisłą i dobre
rozegranie wojny przez Marszałka) gdyby nie komuna nasz kraj moim zdaniem byłby poziomu dzisiejszych
niemiec lub troche gorzej bo wcale źle nie było II RP naprawde wiele osiągnęła tyle co lata
okupacji
mozemy pochwalić się ze rozpracowaliśmy niemiec szyfr i mogliśmy rozszyfrowywać niemieckie
meldunki
uzo by tu wymieniać naprawdę więc kto narzeka na to ze jest Polakiem to ja mu dziekuję i prosze
niech zmieni obywatelstwo rząd jaki mamy każdy widzi i też każdy żąd odzwierciedla ludzi którzy
go wybrali takze duzo jest do zmiany w samym sposobie myślenia (po co robić na lewo? robić
aby mi było dobrze a inni mi wiszą:/ ) wystarczy spojrzeć na niemcy/szwajcarię po co ktoś ma
śmiecić by potem sam musiał płacić za usuwanie śmieci :) każdy szanuję pracu drugiego człowieka
nie to co u nas :/ (ach te naleciałości z komuny)

Mądrze gadasz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:10, Iroks1 napisał:

polska ma wiele do pochwalenia sie tylko trzeba to wypromować dobrze usa stale reklamują swój
wkład w II WŚ
mozemy się pochwalićże obroniliśmy europęprzed turkami,bolszewizmem (cud nad wisłą i dobre
rozegranie wojny przez Marszałka) gdyby nie komuna nasz kraj moim zdaniem byłby poziomu dzisiejszych
niemiec lub troche gorzej bo wcale źle nie było II RP naprawde wiele osiągnęła tyle co lata
okupacji
mozemy pochwalić się ze rozpracowaliśmy niemiec szyfr i mogliśmy rozszyfrowywać niemieckie
meldunki
uzo by tu wymieniać naprawdę więc kto narzeka na to ze jest Polakiem to ja mu dziekuję i prosze
niech zmieni obywatelstwo rząd jaki mamy każdy widzi i też każdy żąd odzwierciedla ludzi którzy
go wybrali takze duzo jest do zmiany w samym sposobie myślenia (po co robić na lewo? robić
aby mi było dobrze a inni mi wiszą:/ ) wystarczy spojrzeć na niemcy/szwajcarię po co ktoś ma
śmiecić by potem sam musiał płacić za usuwanie śmieci :) każdy szanuję pracu drugiego człowieka
nie to co u nas :/ (ach te naleciałości z komuny)

Mądrze gadasz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:11, qrczak90 napisał:

> Że co?!?! A światowe exclusive''y na recenzje i zapowiedzi?! A światowe premiery gier?!?!
A
> marka?!?!
> Ale spoko. Ty masz inne zdanie, a ja inne. Takie nasze prawo.

Wiesz, to że oni chwalą się, że to są exclusive''y i światowe premiery, nie znaczy, że tak
naprawdę jest...A marka? No właśnie, co z nią? Widziałem ostatnio, jak liczy się marka CDA,
jak panowie z ArenaNet przygotowali dla graczy GW z prawie całej Europy bonusa (mini-peta)
a pominęli Polskę z naszym CDA :]

I tu muszę przyznać ,że lekko zbiłeś mnie z tropu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Polska może się pochwalić Jasną Górą miejsce bardzo ważne dla katolików i znajduje się na dodatek w Polsce.
-Wspaniała Historią i największym w danych czasach zamkiem Malborskim
-Dobrymi wydawcami gier Cenega i CD Projekt
-drugą konstytucją na świecie
-że jest istotna dla Unii Europejskiej czy na pewno?
-dobre wyniki w sporcie
-Papieżem Polakiem
-Pierwszą na świecie recenzją STALKER''A:D (CDA)
-pięknymi kobietami
-Telewizją TVN :)

Hehe jest tego trochę sporo, ale jest na pewno więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po co mamy wymieniać to czym możemy się chwalić? ja bym tutaj zapełnił całą stronę. naprawdę jest tego dużo. usiądźcie sobie kiedyś przed kartką i piszcie co wam przyjdzie do głowy. na jednej stronie się nie zmieszczą nawet zasługi podczas II WŚ (tylko wspomnę bitwę o Anglię, Monte Carlo czy Enigmę). co może nie mam racji? i nie piszcie mi że nasz kraj ma pełno wad bo a)to nie jest temat o wadach tylko o zaletach b) już wolę nasze wady niż Korei Północnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2007 o 20:22, Carl92 napisał:

-Wspaniała Historią i największym w danych czasach zamkiem Malborskim


tym to chyba mogą się pochwalić Niemcy...
Bo to Krzyżacy to wznieśli, a nie Polacy, no ale twierdza niezwykle potężna, straciła znaczenie wojskowe dopiero w XX.. Sama cytadela miała chyba zapasy na 5 lat, a przy normalnym oblężeniu to mogła by się wieki bronić, bo w teren tej fortecy wchodził takze fragment pola, oraz młyn, piekarnia itp.. Więc zamek był samowystarczalny.

Polska to może się Gdańskiem pochwalić, miasto założone przez Polaków, oraz przeżywające okreś świetności pod panowaniem Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Reymont, Słowacki, Sienkiewicz, Mickiewicz, Miłosz, Wojtyła, Herbert, Jeziorański, Kapuściński, Baczyński, Brzechwa, Tuwim, Lem, Fredro, Konopnicka, Kamiński, Makuszyński, Kochanowski, Norwid, Orzeszkowa, Rej, Staff, Szymborska, Wyspiański, Borowski, nie wspomnę już o Sapkowskim, Ziemkiewiczu i :D Pilipiuku i wielu innych polskich pisarzy
- Oczywiście Sz. Pan Miodek
- mazaurskie jeziora, bieszczadzkie połoniny.....
- historia, historia, historia!
- naukowcy
- :) husaria – najpiękniejsza, najgroźniejsza jazda świata
- zabytki, muzea, legendy
- krówki z Milanówka
- sport: siatkówka, pływanie, Kubica i Małysz ……
- WOŚP
- poczucie humoru :)) i pomysłowość
i milion innych rzeczy, wydarzeń, zasług, wspaniałych osób których wymienienie zajęło by jeszcze wiele, wiele miejsca
Szkoda rzeczywiście, że o nich czasem zapominamy i nie promujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować