Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Czy Polska ma się czym pochwalić?

153 postów w tym temacie

Z "itemów" to Painkiller, Pudzianowski Mariusz, pierogi ruskie (ale Polskie) oraz schabowy. mamy hydraulika i pielęgniarkę, czyli ogólnie wydajnych pracowników. Początki naszego państwa były trudne, aczkolwiek nie podaliśmy się i dzięki wielu naszym rodakom mamy szansę istnienia jako państwa. Mieliśmy mądrych władców (czas przeszły ;) ) i patriotyzm który jeszcze jako tako istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 16:07, tread71 napisał:

Ryan Kam nie wiem czy historia kraju, który raz za razem i z każdej możliwej strony
brał po dupie od sąsiadów może być uznana zn piękną .

Raz, za razem, tak? Radzę jeszcze raz zajrzeć do podręcznika z historii, choćby z gimnazjum.
Czyżby takie miejsce jak Inflanty, czy też taka postać jak Jan Sobieski z niczym ci się nie kojarzyły?

W dupę zaczęliśmy dostawać w XVIII wieku. Wcześniej każdy kto się na nas rzucił,musiał dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Polska ma się czym pochwalić. Są u nas stare zabytki, piękne kobiety :P itd. W sporcie osiągamy czasami dobre wyniki np. w siatkówce, pływaniu itd. MastAlol napisał, że piwem też można się pochwalić. Możliwe, ale ja jeszcze nie próbowałem. Niestsety jedyną rzeczą, za którą Polska powinna się wstydzić jest rząd. Wybacz mi ministrze edukacji, ale to po dużej części twoja wina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 14:38, przemaspol napisał:

W
sporcie osiągamy czasami dobre wyniki np. w siatkówce, pływaniu itd.


Czasami, to znaczy raz na 50 lat. Ale w pływaniu częściej.

Polska może się pochwalić stroną gram.pl i Wami, gramowiczami!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 14:38, przemaspol napisał:

MastAlol napisał, że piwem
też można się pochwalić. Możliwe, ale ja jeszcze nie próbowałem.

Oczywiście że tak. W moim Koledżu jako wykładowca pracuje jeden rodowity Anglik i bardzo sobie ceni Polskie jasne piwo. Czytałem zresztą też w Newsweeku czy innym piśmie, że pewna Europejska Pani Minister stwierdziła że Polska ma najlepsze jasne piwo w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możemy się pochwalić.
Polska może być dumna ze swoich inżynierów, lekarzy i wielu innych pracowników, którzy są bardzo cenieni na Zachodzie.
Nasz podstawowy towar eksportowy - niedroga i wydajna siła robocza, zarówno pracowników umysłowych jak i fizycznych.
Towar tak popularny w Europie że zaczyna brakować go w Polsce... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 14:37, Darkstar181 napisał:

W dupę zaczęliśmy dostawać w XVIII wieku. Wcześniej każdy kto się na nas rzucił,musiał dobrze
przemyśleć swoją decyzję.


I co z tego, że w czasach, powiedzmy Piastów i może jeszcze Jagiellonów byliśmy w miarę mocnym państwem skoro ostatnie trzy wieki całkowicie przekreśliły wcześniejsze dokonania. I nie powiesz mi, że to normalne, że wszystkie święta państwowe obchodzi się w tym państwie w klimacie Wszystkich Świętych.

I na koniec jedna rzecz. Jak byliśmy takią potęgą, to czemu tak długo nie mogliśmy sobie poradzić z Krzyżakami ? Nie mówię tu o pokonaniu militarnym, bo zaraz zaczną się krzyki "Grunwald ! Grunwald ! " tylko o trzymaniu za mordę tej zgraji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 14:37, Darkstar181 napisał:

W dupę zaczęliśmy dostawać w XVIII wieku. Wcześniej każdy kto się na nas rzucił,musiał dobrze
przemyśleć swoją decyzję.

Nie tak do końca.Dużo przed XVIII w. straciliśmy Śląsk i Pomorze.Sprowadziliśmy sobie na późniejszą zgubę Krzyżaków.Można wspomnieć rozbicie dzielnicowe lub najazd Czechów i złupienie Gniezna.Nasza historia przed XVIII stuleciem , to wcale nie było jedno wielkie pasmo sukcesów , a na problemy jakie mieliśmy właśnie w XVIII w. zarobiliśmy znacznie wcześniej , czyli w tych lepszych latach.Potem już przyszło tylko zbierać owoce wielu lat nieodpowiedzialnej polityki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska moze sie pochwalic Polakami, ktorzy rzucili na szale swoja mlodosc i wyjechali szukac szczescia na zachodzie. Do tego trzeba miec odwage prosze Panstwa. Czapki z glow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byliśmy takią potęgą, to czemu tak długo nie mogliśmy sobie poradzić

Dnia 10.03.2007 o 16:29, tread71 napisał:

z Krzyżakami ? Nie mówię tu o pokonaniu militarnym, bo zaraz zaczną się krzyki "Grunwald !
Grunwald ! " tylko o trzymaniu za mordę tej zgraji .

Bo ci (cenzura;) sfałszowali dokumenty od Konrada Mazowieckiego i wzięli sobie ziemię za własność, ale potem daliśmy im po(cenzura:). Bitwa pod Grunwaldem była przesądzona, ponieważ 14 lipca 1410 roku biskup zobaczył Jagiełłe i mnicha walczących ze sobą i wygrał Jagiełło. Natomiast jak bitwa rozpoczęła się 15 lipca 1410 roku to wojska Polskie, Litewskie, Ruskie i Tatarskie liczyły 39 tys., a Krzyżackie tylko 21 tys., więc bitwa tak jak mówiłem była z góry przesądzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie. Powinno brzmieć "czym polska może się chwalić" a nie "czy może się czymkolwiek chwalić". Każdy kraj może się czymś pochwalić. Chociażby przyrodą (bieszczady, puszcze), zabytkami, sławnymi postaciami, historią, kuchnią staropolską, sztuką i kulturą... chyba że ktoś się tego wstydzi, wtedy rzeczywiście nic, tylko zmienić obywatelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska może się pochwalić, ale głw historią... Ale po części tpo swej historii powinna się wstydzić(Od XVII wieku pojawiała się nie tolerancja i fanatyzm na ziemiach Rzeczpospolitej, dodatkowo liberum veto, dbanie szlachty tylko o swoje interesy, brak wyraźnego rozwoju gospodarczego od czasów Kaziemierza Wielkiego no i jeszcze targowica, )

No a czym mozemy się pochwalić? Hmm w XVI-XVIIw (ale do pierwszej połowy) byliśmy supermocarstwem europejskim i to Rzeczpospolita miała wyraźny wpływ n polityke Europy wschodniej, baa z tego co sie orientuje to na dworze Moskiewskim mówiono po Polsku i mode swoją wzorowali na Polskiej) , a język polski był językiem dyplomatycznym Europy środkowo-wschodniej. Z dymitriad to można mieć mieszane uczucie, dalej to głupota króla Rzeczpospolitej, bo chciał być carem Moskwy i nie przejsc an prawosławie (po zajęciu Moskwy rosjanie proponowali aby syn króla Rzeczpospolitej był carem Moskwy, ale musi przejść na prawosławie, król na to nie poszedł..).. Z sukcesów to jeszcze 1683r czyli bitwa pod Wiedniem, no i już z II RP - "Cud nad Wisłą"... No i części krajów w Ameryce bohaterami narodowymi są Polacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polaków to długo by wymieniać,
oczywiście największym powodem do radości że się jest w Polsce to to że mamy najpiękniejsze kobiety na świecie :*
historia też ! przecież jako jedyni na świecie Moskwę zdobyliśmy ! Hitlerowi ani Bonaparte się to nie udało, a są o wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeele bardziej znani niż Żółkiewski . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanko, oczywiście, że może, swoimi kobietami ;) Oraz siatkarzami i całą masą innych sportowców. Warto również wspomnieć, że jako jedno z niewielu państw, posiadamy tak bogatą i rozbudowaną historię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mamy czym sie chwalić np polscy sportowcy są rewelacyjni Siatkarze Piłkarze Ręczni Adam Małysz lekkoatleci pływaków mamy wspaniałych . Mamy bardzo piekne zabytki ,nasze miasta stają sie coraz ładniejsze jedyne czym nie możemy sie pochwalić to Polskim Rządem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że mamy wiele powodów do dumy. Jednym z nich jest nasza niesłychana odwaga, zawzięcie i męstwo, co udowodniliśmy np: podczas II wojny światowej, bądź podczas epoki napoleońskiej. Polska to naród słowiański o wielkich tradycjach i obyczajach. Jestem dumny, że jestem Polakiem. Najbardziej mnie radują wielkie zwycięstwa naszych wodzów, w wielu przełomowych bitwach epoki. Wystarczy wspomnieć takie miejsca jak: Cedynia, Płowce, Grunwald, Chocim, Wiedeń. Nasze państwo było potęgą i rozciągało się aż do Morza Czarnego, a pozostałe państwa europejskie musiały się z nami liczyć. Niezbyt chlubne jest to, że kraj upadł na własne życzenie magnaterii i szlachty owych czasów. Nasza odwaga jest sławna, tak jak nasze dziewczyny, kuchnia i gościnność. Musimy tylko zadbać o kulturę i uchronić ją przed globalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyjątkowo głupimi politykami.

Tak na serio, to ostatni powód do dumy Polaków nie umarł w 2005 roku - Jan Paweł II, teraz jedyny mądry Polak to sz.p. Bartoszewski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować