Zaloguj się, aby obserwować  
FlankerD

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising - będzie!!! [M]

478 postów w tym temacie

Licze na to że OF2 będzie pełnoprawnym spadkobiercą OF z prostej przyczyny robi to to samo studio, nie wiem tylko czy BI będzie miała w tym jakiś udział czy raczej za wszystko Kodersi się wezmą sami, ja do dziś zagrywam się w OF i co tam, że nie ma takiej grafy jak Crysis, tutaj nie ma apteczek jedna kulka i po sprawie...


A sprawa Fallouta - należy zwrócić uwagę że B. to nieudolna firma umiąca robić gry tylko w jednej perspektywie - nic więc dziwnego że Fallout 3 wygląda tak jak wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:38, marselus napisał:

Licze na to że OF2 będzie pełnoprawnym spadkobiercą OF z prostej przyczyny robi to to
samo studio

Właśnie muszę cię zmartwić ale zasadniczy problem polega na tym, ze Bohemia Interactive nie tworzy OF2. Gdyby drogi Codemasters i BI nie rozeszły się jakiś czas temu, to to co znmy pod nazwą Armed Assault zapewne byłoby OF2 (i wyglądałoby troszkę inaczej).

Dnia 31.08.2008 o 23:38, marselus napisał:

tutaj nie ma apteczek jedna kulka i po sprawie...

Przecież są "apteczki"...

Dnia 31.08.2008 o 23:38, marselus napisał:

A sprawa Fallouta - należy zwrócić uwagę że B. to nieudolna firma umiąca robić gry tylko
w jednej perspektywie - nic więc dziwnego że Fallout 3 wygląda tak jak wygląda

Widzisz teraz pytanie: czy Codmasters będzie potrafiło pociągnąć ideę OF bez udziału BI? Jeszcze maaaasa czasu zanim zobaczymy grywalne fragmenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2008 o 23:54, hallas napisał:

Widzisz teraz pytanie: czy Codmasters będzie potrafiło pociągnąć ideę OF bez udziału
BI? Jeszcze maaaasa czasu zanim zobaczymy grywalne fragmenty...



Widzisz gdybyś czytał zapowiedzi Codemaster, to wynika z nich że chcą zrobić pełnoprawnego sequela... Niektóre osoby które maczały place przy pierwszej części, teraz robią drugą... A BI to syf kupiłem AA i do dziś żałuje wydanych 60 złotych... do tego dnia gra jest nie grywalna ...

Mimo że OFP2 jest na silniku EGO, to i tak będzie edytor misji i jak jednostek... Bo dawno już o tym wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz gdybyś czytał zapowiedzi Codemaster, to wynika z nich że chcą zrobić pełnoprawnego
> sequela... Niektóre osoby które maczały place przy pierwszej części, teraz robią drugą...
Widzisz, bardzo zbliżone słowa słyszałem od B. w przypadku Fallout 3 i wszystko okazało się lipą. Mówili o pełnoprawnej kontynuacji dla fanów o tym, że pracują z nimi jakieś osoby, które maczały palce w poprzednich częściach... Niestety w momencie pokazania pierwszych elementów gamplayu...
To co mówią można uznać za dobre życzenia do czasu ukazania się porządnych materiałów pokazujących grę (no i w przypadku OF2 możemy liczyć na demo czyli najlepszy sposób na zapoznanie się z produkcją). Mimo wszystko jestem pełen wątpliwości. Jedyne co mnie pociesza to fakt, że mamy tu do czynienia z tym samym wydawcą i są jakieś szanse, że istotnie chcą rozwijać swoją markę a nie mydlić oczy potencjalnym nabywcom.
Z drugiej srony raczej nie będziemy mieli tu do czynienia z tak drastycznymi zmianami jakie miały miejsce w przypadku Fallout 3: OF2 nie będzie RTS-em, przygodówką lub zespołową grą sportową. Nadal pozostanie FPS/TPS. Jedyne co może zastanawiać to jaka doza realizmu zostanie zawarta w grze. Jeśli taka jak w CoD, gdzie realizm kończy się na oprawie graficznej to będzie czego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 10:13, hallas napisał:

Widzisz, bardzo zbliżone słowa słyszałem od B. w przypadku Fallout 3 i wszystko okazało
się lipą. Mówili o pełnoprawnej kontynuacji dla fanów o tym, że pracują z nimi jakieś
osoby, które maczały palce w poprzednich częściach... Niestety w momencie pokazania pierwszych
elementów gamplayu...
To co mówią można uznać za dobre życzenia do czasu ukazania się porządnych materiałów
pokazujących grę (no i w przypadku OF2 możemy liczyć na demo czyli najlepszy sposób na
zapoznanie się z produkcją). Mimo wszystko jestem pełen wątpliwości. Jedyne co mnie pociesza
to fakt, że mamy tu do czynienia z tym samym wydawcą i są jakieś szanse, że istotnie
chcą rozwijać swoją markę a nie mydlić oczy potencjalnym nabywcom.
Z drugiej srony raczej nie będziemy mieli tu do czynienia z tak drastycznymi zmianami
jakie miały miejsce w przypadku Fallout 3: OF2 nie będzie RTS-em, przygodówką lub zespołową
grą sportową. Nadal pozostanie FPS/TPS. Jedyne co może zastanawiać to jaka doza realizmu
zostanie zawarta w grze. Jeśli taka jak w CoD, gdzie realizm kończy się na oprawie graficznej
to będzie czego żałować.


Niestety ile będzie realizmu oraz co pozostanie z starego OFP zobaczymy jak wspomniałeś demie, które mi nie ruszy... Co do realizmu Codemaster powiedział że na polu bitwy odnajdzie się każdy (i tu mam wątpliwości), a na youtubie są wywiady z członkami ekipy a na monitorze jest pokazywana rozgrywka z gry, która bardzo przypomina pierwszego OFP...

Co do serii CoD czy kiedyś była realistyczna ?? Gry serii Cod są tworzone dla dzieci... które dla nich starcia na najniższym poziomie trudności to walka o przetrwanie... Pamiętam OFP jak grałem misję gdzie się trzeba dostać do punktu ewakuacji na wyspie Everon, poziomie weteran tego nigdy nie zapomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 10:28, Bratek196 napisał:



Niestety ile będzie realizmu oraz co pozostanie z starego OFP zobaczymy jak wspomniałeś
demie, które mi nie ruszy...


Demo będzie? kiedy? bo ja ostatnio niezbyt się interesowałem OFP2. I jak z wymaganiami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 11:03, Ecko09 napisał:

Demo będzie? kiedy? bo ja ostatnio niezbyt się interesowałem OFP2. I jak z wymaganiami?



Demo może będzie... A wymagania będą takie same lub trochę większe niż GRID-dzie. Skąd wiem że mi nie ruszy OFP2 ?? Bo GRID nie działa... szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie równie dobrze OFP2 to mogłaby być pierwsza część na nowym engine. ^^ No, może z nowymi misjami. ;p
W każdym razie - OFP2 nie mogę się doczekać, jeśli na początku nie będzie tyle bugów co w jedynce, to szykuje się dobry symulator (Bo FPS''em za cholerę OFP nie nazwę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:12, OriginalGangsta napisał:

Dla mnie równie dobrze OFP2 to mogłaby być pierwsza część na nowym engine. ^^ No, może
z nowymi misjami. ;p
W każdym razie - OFP2 nie mogę się doczekać, jeśli na początku nie będzie tyle bugów
co w jedynce, to szykuje się dobry symulator (Bo FPS''em za cholerę OFP nie nazwę).



Co do bugów, na pewno nie będzie, za OFP2 jest odpowiedzialne Codemaster, a nie BI gdzie zapewne nie wiedzą co to jest błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Codemasters, nie Codemasters. Nie ma gry bez buraków i nie ważne kto jest wydawcą. A przy tak dużym tytule prawdopodobieństwo wystąpienia bugów jest wyższe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:32, Woko11 napisał:

Codemasters, nie Codemasters. Nie ma gry bez buraków i nie ważne kto jest wydawcą. A
przy tak dużym tytule prawdopodobieństwo wystąpienia bugów jest wyższe ;p


Sorry jakoś zjadam litery, ale jak w AA i pierwszym OFP... bugi były na bugu, jak grałem w AA to myślałem że to beta, nawet po tych 2Gb patchy (gra mi się wywala mimo że spełniam zalecane wymagania) gra się nie odpala. Mam nadzieje że mistrzowie kodu zagwarantują nam granie bez takich bugów... A BIS robi AA II... żal.pl chcą następne pieniądze wyssać od graczy tym że na pudełku będzie pisać "Gra twórców OFP", a największe zmiany w AA II to obsługa direct 10 i nic nowego... żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś buszowałem po necie szukając nowych informacji o OFP2, znalazłem fotki (niesyt słabej jakości) z dema pokazywanego na GC 2008, oto one. Jak dla mnie gra prezentuje się bardzo dobrze.

20080925140820

20080925140854

20080925140922

20080925141015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 14:14, Rumcajs52 napisał:

>
No, no całkiem to fajne ;)
A będzie w ogóle wersja na x360?


Nom... PS3 siedzi cicho, ciekawi mnie konwerjsa, może być tak jak w przypadku Operation Flashpoint Elite (na pierwszą konsole Gatesa) czyli uproszczona wersja OFP na PC z dodatkami direct 9, średnia ocena w internecie chyba około 50%, ale za ten tytuł było odpowiedzialne BIS, a wiem jak robią gry...

Stworzyłem nowy temat o Armie II http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41401&u=1 zajrzyj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 14:17, Bratek196 napisał:


No właśnie boję się że wersja na konsole będzie zbyt uproszczona, bo na PC mi na 100% nie pójdzie...
Chociaż jak to będzie niezła gra, to można dla niej kupić nowego peceta ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 14:24, Rumcajs52 napisał:

>
No właśnie boję się że wersja na konsole będzie zbyt uproszczona, bo na PC mi na 100%
nie pójdzie...
Chociaż jak to będzie niezła gra, to można dla niej kupić nowego peceta ;D


Hm edytor potwierdzony jest tylko na PC, tak więc kwestia dodatków na PC jest rozwiązana, a na Xboxie ? Nie wiem bo nie mam tej konsoli :/ Zastanawia mnie tylko ten realizm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka esencja moich przemyśleń na temat trudności i dostępności gier dla mas.

To, że ma być dostępna dla wszystkich nie musi oznaczać, że ma być mniej realistyczna. Czasem myślę o takich ogólnych ideach, które przyświecałyby mi przy tworzeniu gier. Jedną z nich jest skalowanie trudności nie tylko na podstawie zmiany wartości: obrażenia, ilość przeciwników, ich celność, ilość oszustw stosowanych przez AI (CoD 4 się kłania) ale ze względu na konstrukcję rozgrywki. Dobrym przykładem jest Weteran z Operation Flashpoint. Nie było różnicy w AI między dwoma dostępnymi tam poziomami trudności - super AI było do włączenia osobno. Trudność zmieniała się poprzez ograniczenie HUD (brak identyfikatora swój - obcy) i tym podobne rzeczy. To można pociągnąć dalej - tryb casual, w którym nasi są zaznaczeni na zielono, AI oszukuje na korzyść gracza np. nie strzelając bezpośrednio do niego przez kilka sekund od zauważenia dając czas na zajecie pozycji (i jednocześnie zwiększając widowiskowość - nic tak nie zwiększa doznań jak kule świszczące nad głową, nic tak nie przeraża gdy kule są prawdziwe), ułatwione odzyskiwanie sprawności po postrzałach. Różnie można do tego podejść ale trzeba włożyć trochę pracy. Innymi słowy można sprawić, że gra na najłatwiejszym poziomie trudności jest inna niż na najwyższym. Niestety nie przypominam sobie gry, która wykorzystuje takie podejście do stopniowania komplikacji rozgrywki. Najcześciej różnica miedzy normal a hard to dwa razy większe obrażenia lub dwa razy większa wytrzymałość przeciwników (głównie w RTS-ach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale bardzo ucichła sprawa nowego OFP :)
Dzisiaj mam dla Was najnowszy render pochodzący od Gamespot Japan, oraz nie pełną listę pojazdów oraz broni.

Broń:
- Granat - M67
- Karabinek automatyczny - FN SCAR Mk16 MOD 0
- LKM - N Mk48 MOD 0
- Karabin snajperski - M107 Barrett
- Wyrzutnia rakiet - Type 2004 RPG (Chińska wersja rosyjskiej RPG-7)
- Wyrzutnia przeciwpancerna - SMAW
- Ręczna wyrzutnia rakiet przeciwlotniczych - FIM-92 Stinger
- Wyrzutnia przeciwpancerna - FGM-148 Javelin

Pojazdy oraz środki pływające:

- Łódź patrolowa wykorzystywana przez piechotę morską - SURC
- Samochód terenowy - HMMWV M1025
- Amfibia - LAV-25
- Bojowy wóz piechoty - M2A3 Bradley
- Chiński pojazd wsparcia - ZBD 2000
- Czołg - M1A2 Abrams TUSK
- Helikopter wielozadaniowy - UH-60 Black Hawk
- Rosyjski helikopter transportowy - Mi-17 HIP
- Śmigłowiec bojowy - AH-1Z SuperCobra

20090111084604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować