Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Kto w ogóle wpadł na pomysł czekania z wydaniem 1.03 do premiery 1.04?! Ja chce grać, a póki 1.03 nie dostane grać nie mogę! Co to połączenie miałby nam niby dać? Ściągnięcie 2 na raz, zamiast ściągnięcia najpierw 1.03 a po dwóch tygodniach 1.04?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 13:37, migem napisał:

W kwestii Patcha 1.03 i 1.04. Sytuacja wygląda następująco, Obsiadian kończy prace nad patchem
1,04, my(CDP) chcemy wydać odrazu patcha 1.04 prace nad nim się bardzo bardzo przedłużają,
a my podobnie jak i wy musimy czekać na ich finisz, podjeliśmy decyzje że czekamy na 1.04 bo
z pierwszych estymacji wychodzilo ze szybko skoncza nad nim pracowac, teraz okazuje sie ze
prace sie przedluzyly i stad stoimy w miejscu bez patcha 03 i bez 04. Przykro ze musicie czekac
, ale nasz team lokalizacyjny dzien w dzien meczy o najnowsze inforacje. Wedle pierwotnego
planu patch mial byc juz gotowy na srode-czwartek, do piatku do 19:00 jeszcze go nie bylo.


Brawo! Wreszcie jakiś odzew! Teraz tylko czekamy na wytłumaczenie czemu opinie z oceną 1/5 nie są akceptowane, a link do pisania opinii w sklepie gram.pl nie działa. Jeśli to zostanie zrobione to będzie można stwierdzić, że zostaliśmy potraktowani jako tako właściwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że jeśli dzień w dzień męczycie o informacje to moglibyście nimi co kilka dni (a przynajmniej w dniu upłynięcia uprzednio podanego przez was terminu) podzielić. Złe wieści są lepsze od niewiedzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 13:37, migem napisał:

W kwestii Patcha 1.03 i 1.04. Sytuacja wygląda następująco, Obsiadian kończy prace nad patchem
1,04, my(CDP) chcemy wydać odrazu patcha 1.04 prace nad nim się bardzo bardzo przedłużają,
a my podobnie jak i wy musimy czekać na ich finisz, podjeliśmy decyzje że czekamy na 1.04 bo
z pierwszych estymacji wychodzilo ze szybko skoncza nad nim pracowac, teraz okazuje sie ze
prace sie przedluzyly i stad stoimy w miejscu bez patcha 03 i bez 04. Przykro ze musicie czekac
, ale nasz team lokalizacyjny dzien w dzien meczy o najnowsze inforacje. Wedle pierwotnego
planu patch mial byc juz gotowy na srode-czwartek, do piatku do 19:00 jeszcze go nie bylo.


Sugerowalbym wstrzymanie sie z wydanie polskiej wersji 1.04 ,wersja 1.05 ma byc dostepna na poczatku lutego,szkoda sie rozdrabniac.......ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 14:47, Scrapek napisał:

> W kwestii Patcha 1.03 i 1.04. Sytuacja wygląda następująco, Obsiadian kończy prace nad
patchem
> 1,04, my(CDP) chcemy wydać odrazu patcha 1.04 prace nad nim się bardzo bardzo przedłużają,

> a my podobnie jak i wy musimy czekać na ich finisz, podjeliśmy decyzje że czekamy na 1.04
bo
> z pierwszych estymacji wychodzilo ze szybko skoncza nad nim pracowac, teraz okazuje sie
ze
> prace sie przedluzyly i stad stoimy w miejscu bez patcha 03 i bez 04. Przykro ze musicie
czekac
> , ale nasz team lokalizacyjny dzien w dzien meczy o najnowsze inforacje. Wedle pierwotnego

> planu patch mial byc juz gotowy na srode-czwartek, do piatku do 19:00 jeszcze go nie bylo.

>
>
Brawo! Wreszcie jakiś odzew! Teraz tylko czekamy na wytłumaczenie czemu opinie z oceną 1/5
nie są akceptowane, a link do pisania opinii w sklepie gram.pl nie działa. Jeśli to zostanie
zrobione to będzie można stwierdzić, że zostaliśmy potraktowani jako tako właściwie

Podejrzewam, że opinie zostały zablokowane ponieważ forumowicze wpadli na "genialny" wystawiania negatywnych opinii tylko dla tego, że nie ma patcha. Nie dziwię się CDP. Jak się czyta niektóre pomysły to ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 00:47, VaRIaT napisał:

A co? Jesteś pracownikiem Cenegi? :P No właśnie. KILKA. Oni by raczej nie dali rady wydać gry
tak dobrze jak CDP. Jak Farcry ich przerósł... Wiem, że każdy ma jakieś potknięcia ale Cenedze
zdarza się to zbyt często.


Kilka? Splinter Cell Chaos Theory (nie wiem jak DA, ale pewnie też bardzo dobrze) Silent Hunter 3, Anno 1701, Sacred, Oblivion, XIII, Tropico 2 i napewno znalazło by się jeszcze więcej. Ostatnio błędy techniczne miał Warhammer: Mark of Chaos (o ile się orientuję, niekiedy PL głosy zamieniane były na ENG), ale strona merytoryczna spolszczenia, w tym głosy zbierają wysokie noty.

Cenega zwaliła kilka pozycji, Far Cry, Westerner, Splinter Cell: Pandora Tomorrow, ale to było dawno, po tych porażkach zmienił się zarząd Cenegi i zaczęła się poprawiać. Szkoda, że tak wielu osobom to umyka. I nie, nie jestem pracownikiem Cenegi ;).

Dobra rozpisałem się na temat Cenegi, ale wniosek jest jeden, że jakość spolszczeń się wyrównała, ale i tu i tu są problemy techniczne do jasnej anielki :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 15:09, VaRIaT napisał:

Podejrzewam, że opinie zostały zablokowane ponieważ forumowicze wpadli na "genialny" wystawiania
negatywnych opinii tylko dla tego, że nie ma patcha. Nie dziwię się CDP. Jak się czyta niektóre
pomysły to ręce opadają...


Wiesz, ja osobiście wpadłem na pomysł napisania do czasopisma, ale nie o tym, że nie ma patcha, bo to jestem w stanie zrozumieć, a właśnie o blokadzie ocen i braku doniesień odnośnie patcha. Nie rozumiem też czemu ludzie mieli by nie pisać o tym, że nie ma patcha i nie dawać ocen negatywnych. Sam bym tak nie zrobił, ale przecież każdy powinien mieć możliwość swobodnej wypowiedzi. Jeśli uruchamia się system opinii to nie powinno się nim manipulować. Czy nie lepiej by było zezwolić na negatywne opinie i umieścić wśród nich odpowiednie sporstowanie, wyjaśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bedzie wyjsanienie, pewnie takie, ze "oj zepsulo sie i nie zauwazylismy" LOOOOOOOOOOOOL Normalnie czuje sie jakby byl PRL... w sumie to nawet rzad pasuje ;-) to i CDP sie dostosowuje ;-P Cenzura panowie Cenzura!

Niedlugo podczas pisania postow bedzie komunikat: Forum kontrolowane... Forum kontrolowane...

A na patcha to poczekamy jeszcze... oj tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiej głupoty to ja dawno nie słyszałem, czekać do wyjścia 1.4. Zanim patch 1.4 zostanie spolszczony z tempem CDP to na świecie będzie już 1.6 i na multi i tak się nie pogra. Trzeba było wydać chociaż tego 1.3 to w singla można by sobie spokojnie pograć.
Po prostu żenada i proszę bardzo o odblokowanie linka do wpisywania opinii przy NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie na przykładzie tego wątku widać, jak niektórzy uparcie nie chcą zrozumieć tego, co już nieraz zostało napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*"Estymuję", że przy pomyślnych wiatrach patch będzie gdies tak za dwa tygodnie. No cóż, prace nad 1.03 zostały wstrzymane na podstawie zbyt optymistycznego terminu wydania 1.04 podanego przez Obsidian. Niestety CDP jakoś nie uczy się na własnych błędach - wiadomo, że jeśli coś ma pójść źle, to na pewno pójdzie.
*Jeśli chodzi o pisanie do CDA, to można ewentualnie wskazać im błędy lokalizacyjne, alby uwzględnili je w recenzji (bo chyba jeszcze polonizacja recenzji nie miała).
*Wczoraj kupiłem dwa tytuły wydane przez Cenegę i jest nieźle - "kinówka" DSII:BS i pełne spolszczenie Anno 1701. Jakichś rewelacji nie ma ale ogólnie jest nieźle. Cieszę się, że CDP ma konkurencję, co (mam nadzieję) dopinguje ich do nie spoczywania na laurach.

Pozdrawiam wszystkich CDP-owców i życzę Wam, abyście w przyszłości podejmowali trafniejsze decyzje - co wyjdzie na dobre i nam (graczom) i Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 17:59, Elwro napisał:

Fajnie na przykładzie tego wątku widać, jak niektórzy uparcie nie chcą zrozumieć tego,
co już nieraz zostało napisane.

DZIĘKUJE!! Wreszcie ktoś kto myśli podobnie jak ja i otwarcie się do tego przyznaje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:08, flymar napisał:

*Jeśli chodzi o pisanie do CDA, to można ewentualnie wskazać im błędy lokalizacyjne, alby uwzględnili
je w recenzji (bo chyba jeszcze polonizacja recenzji nie miała).


Calkiem niezly pomysl... moze napisze co nieco, ale to raczej nie pomoze, bo juz raczej za pozno zeby cos zmienic w pismie ;-P Niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:09, VaRIaT napisał:

DZIĘKUJE!! Wreszcie ktoś kto myśli podobnie jak ja i otwarcie się do tego przyznaje. :)

Niby tak, ale ja z kolei uwazam, ze ostatnio Cenega robi dobre polonizacje i wydanie NWN2 mogloby im sie udac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:13, Elwro napisał:

Niby tak, ale ja z kolei uwazam, ze ostatnio Cenega robi dobre polonizacje i wydanie NWN2 mogloby
im sie udac :-)


Chyba NWN3, ale to i tak sie nie uda ;-P, a chyba pierwszy raz w zyciu mysle, ze troche szkoda... Z drugiej strony i Cenega potrafi ostro zepsuc polonizacje...

A co do polonizacji NWN2 to jeszcze dodam, ze chcialbym zeby mniej "gwiazd" uzyczalo swego glosu postaciom, ale coz... tu akurat jest ostra walka pomiedzy Cenega a CDP... pytanie tylko po co? Zreszta angielske glosy sa duzo lepsze, a nie slyszalem, zeby podkladam tam glos Travolta, Cage albo ktokolwiek z "gwiazd" Hollywood...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wlasnie do CDA maila, jesli ktos ma ochote to polecam takze napisac, bo jednego maila mozna zignorowac, ale wiekszej ilosci raczej nie... Zatem piszcie... moze to cos da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP mnie zadziwia ostatnio. Z jednej strony robią genialne rzeczy jak GramSajty , a z drugiej taka wtopa z tym patchem... naprawdę zdumiewające. A już kompletnie nie czaję sprawy czekania na wydanie 1.04... co to ma do 1.03 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:18, Kris_bla napisał:

Chyba NWN3

Dyskutowalismy o NWN2 i gdybalismy...

Fakt, ze ludzie nadal pytaja o co chodzi z patchami 1.03 i 1.04 dowodzi, ze przydalaby sie prosta, staromodna informacja na stronie glownej. Wtedy byc moze pytaloby troche mniej osob. Byc moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować