Zaloguj się, aby obserwować  
MateoKiszlo

Trzysta (300)

672 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2007 o 20:42, Azrathel napisał:

do czasu rozdania Oscarów niestety nikt już nie będzie o nim pamiętał...


Eee..tam :P Oscary kiedyś to było coś, a teraz dają nagrody jakimś szajsom =/ Może i to moje imienniki i kiedyś zawsze oglądałem, tak teraz mam je serdecznie gdzieś :/ :D Bardziej wartościowe są już chyba teraz "Złote Globy"...
A co do Leonidasa się nie zgodzę! Świetnie grał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 21:55, Oskar24 napisał:

A co do Leonidasa się nie zgodzę! Świetnie grał!


rzeczywiście, kiedy dokładniej przypomniałem sobie film mogę stwierdzić, że grał bardzo dobrze. nie wiem, chyba chwilowo coś padło mi na mózg czy coś....
tak więc moją opinię o drewnianym aktorstwie Butlera uznajmy za niebyłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 20:42, Warrior Within napisał:

Czy ja wiem walka tu nie jest zbyt realistuczna. Chodzi bardizej o efektowność, bo nie sądze
że spartanie byl aż tak potężni (a przeciwnicy głupi), zaś sama walka w realu była mało efektowna
(żadnych obrotów, ataków z wyskoku , itp..)


Właśnie o tym mówię - nie było żadnych obrotów i wyskoków i właśnie to nadaje realistyczność...A w realiżmie mi chodzi też o to, że pokazuje jak naprawdę wygląda wojna...Nie, że ktoś komuś zawsze bije miecz, ale wszędzie latały kończyny (nie lubię tego, ale walka naprawdę była super), głowy itd. A co do nierealistyczności to wiem, że były różne mutanty...Ale to nie o to mi chodzi...Głównie napisałem tak z powyższych powodów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 21:59, Azrathel napisał:

rzeczywiście, kiedy dokładniej przypomniałem sobie film mogę stwierdzić, że grał bardzo dobrze.
nie wiem, chyba chwilowo coś padło mi na mózg czy coś....
tak więc moją opinię o drewnianym aktorstwie Butlera uznajmy za niebyłą.


No dobra, ujdzie Ci tym razem...:D U mnie wyróżniał się też aktor, który grał (nie pamiętam imienia) tego, co Leonidas kazał mu iść opowiedzieć wszystko do Sparty...Naprawdę mnie "przekonał" :D
A rada Eforów the best ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 22:02, Oskar24 napisał:

No dobra, ujdzie Ci tym razem...:D U mnie wyróżniał się też aktor, który grał (nie pamiętam
imienia) tego, co Leonidas kazał mu iść opowiedzieć wszystko do Sparty...Naprawdę mnie "przekonał"


rzeczywiście, głos miał przedni. niestety, nigdy nie mogę zapamiętać, jak ten aktor się nazywa.. wiem tylko, że grał Faramira we Władcy Pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 22:04, Azrathel napisał:

rzeczywiście, głos miał przedni. niestety, nigdy nie mogę zapamiętać, jak ten aktor się nazywa..
wiem tylko, że grał Faramira we Władcy Pierścieni.


David Wenham
2006: 300 jako Dilios
Sprawdziłem w filmwebie :D - to chyba ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:58, misiekBROL napisał:

P.S - Sory , ale mówisz głupie zakonczenie. Nie wiem czy oglądałes uwaznie film ale pytasz
sie dlaczego nie walczyli jak przedtem ? odpowiedz jest prosta : Zdrajca. Otoczyli ich z dwóch
stron , wiec jak mieli walczyc(+łuki) ? moim zdaniem zakonczenie jest dobre.


Ojj... a ja nie wiem, czy uważnie przeczytałeś moją wypowiedź. W którym momencie napisałem, że było głupie zakończenie? Zakończenie było rewelacyjne, pokazywało wiele wartości, zaciekłość walki, patriotyzm [oddanie się za ojczyznę]. Przedstawione było tutaj to, że Spartanie mimo iż wiedzieli, że już nie wygrają, to walczyli, aby pokazać innym, jak wielkimi są wojownikami. Więc nie wiem gdzie Ty się doszukałeś w mojej wypowiedzi, że jest "głupie zakończenie".
Swoją drogą - otoczyli ich z dwóch stron, fakt, ale nie chodzi mi tutaj o to - miałem na myśli to, że za szybko przegrali, że ta ostatnia walka [w filmie] mogła by być jakoś bardziej rozbudowana, bardziej honorowa [co nie zmienia faktu, że i tak była świetnie przedstawiona]. I nie pisz mi, że tak się nie dało zrobić, bo to już była tylko i wyłącznie koncepcja... chyba scenarzystów [nie jestem pewny, nie znam się na kręceniu filmów w ogóle ;p].
Pozdrawiam, Choinix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 10:48, Choinix napisał:

Ojj... a ja nie wiem, czy uważnie przeczytałeś moją wypowiedź. W którym momencie napisałem,
że było głupie zakończenie? Zakończenie było rewelacyjne, pokazywało wiele wartości, zaciekłość
walki, patriotyzm [oddanie się za ojczyznę]. Przedstawione było tutaj to, że Spartanie mimo
iż wiedzieli, że już nie wygrają, to walczyli, aby pokazać innym, jak wielkimi są wojownikami.
Więc nie wiem gdzie Ty się doszukałeś w mojej wypowiedzi, że jest "głupie zakończenie".
Swoją drogą - otoczyli ich z dwóch stron, fakt, ale nie chodzi mi tutaj o to - miałem na myśli
to, że za szybko przegrali, że ta ostatnia walka [w filmie] mogła by być jakoś bardziej rozbudowana,
bardziej honorowa [co nie zmienia faktu, że i tak była świetnie przedstawiona]. I nie pisz
mi, że tak się nie dało zrobić, bo to już była tylko i wyłącznie koncepcja... chyba scenarzystów
[nie jestem pewny, nie znam się na kręceniu filmów w ogóle ;p].
Pozdrawiam, Choinix.


Zgadzam się w 100%...Przecież mogli się osłonić tarczami tak jak wcześniej...Nie rozumiem tego za bardzo, czemu polegli w kilka sekund...Ale mimo to zakończenie super...I jak już pisalem kilkanaście postów temu, że nie było jakiejś heroicznej śmierci Leonidasa - zginął jak wszyscy. I tu jest lepiej niż we Władcy Pierścieni Boromir ginął pięć minut ;/ Za to dla filmu duży plus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie.Jednak moim zdaniem spartanie mogli osłonic sie tarczami tak jak podczas pierwszego starcia i przeczekac deszcz strzał.Choć z drugiej strony szli na nich juz wojownicy wiec i tak szans nie mieli chyba ze oni sami tez mieli by po kilkaset lucznikow.W filmie jest ze Leonidas zginal jako ostatni a w rzeczywistosci zginal pierwszy.Mimo to spartanie nie mieli szans.
PS:CZy ktos z was zna jaks gre na kompa w ktorej mozna sie wcielic w spartan?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 12:19, Altair05 napisał:

PS:CZy ktos z was zna jaks gre na kompa w ktorej mozna sie wcielic w spartan?
Pozdrawiam

Z tego co wiem aktualnie na PC takiej produkcji nie ma (chyba, że któraś ze strategii), jednak na PSP jest Hack&Slash oparty na filmie "300".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 12:21, WorldWar3PL napisał:

Z tego co wiem aktualnie na PC takiej produkcji nie ma (chyba, że któraś ze strategii), jednak
na PSP jest Hack&Slash oparty na filmie "300".

Tak wiem a na PS2 jest tez taka gierka o spartanach ale jak na pc nie ma to szkoda troche hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:53, misiekBROL napisał:

Powiem wam : Film Wymiata !!!!!! 300 -Spartan''s . Tak mi sie spodobał soundtrack ze go calego
sciaglem.


Czyżby był gdzieś udostępniany za darmo ? Proszę o adres ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 13:50, MateoKiszlo napisał:

Czyżby był gdzieś udostępniany za darmo ? Proszę o adres ;]


www. idę_do_najbliższego_empiku_i_modlę_się_żeby_mieli_soundtrack_z_300. com
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, wróciłem przed chwilą z kina to spratanie jechali na czitach ;) Zaraz wyrażę większą opinie o tym filmie, na razie to pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że byli prawie nieśmiertelni, potem się prawda Z reklamy żywca sprawdziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:53, misiekBROL napisał:

Powiem wam : Film Wymiata !!!!!! 300 -Spartan''s . Tak mi sie spodobał soundtrack ze go calego
sciaglem i te teksty : "Give them nothing ,but get everything!!" . Ja w skali 10 daje 10/10
, FILM WYMIATA !!!!!
"Tu zgodnie z prawami Sparty leżymy."


A ja daje BANa za piractwo. Piractwo na tym forum jest bardzo niemile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się film bardzo podoba. Klimatyczny, dynamiczna akcja, ciekawa fabuła, po prostu to czego potrzebuje film akcji ;) Tylko, że film ma większy związek z mitem, niż z faktami (eforowie, jakieś zmutowane giganty Kserksesa, Immortals), ale o to chodziło. Szczególnie podobał mi się Leonidas, widać, że facet miał charyzmę, no i te jego teksty :D
BTW Polski tytuł "300-tu Spartan", Angielkski "300".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 16:06, Full Wypas napisał:

BTW Polski tytuł "300-tu Spartan", Angielkski "300".

Mylisz się. W początkowych planach miało tak być, ale później dystrybutor zmienił zdanie i zachował oryginalny tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 13:55, Azrathel napisał:


> Czyżby był gdzieś udostępniany za darmo ? Proszę o adres ;]

www. idę_do_najbliższego_empiku_i_modlę_się_żeby_mieli_soundtrack_z_300. com
;]


Widzę, że nieco się nie zrozumieliśmy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować