Zaloguj się, aby obserwować  
Lenino

The Guild 2 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

406 postów w tym temacie

No, wakacje się zaczęły, czas przesiadywania przed komputerem 24/7 :-) Właśnie gram w The Guild 2. Gram Łotrzykiem, dokładnie złodziejem, okradam kogo tylko popadnie, lecz zaciekawiła mnie klasa "Rzemieślnik". Podobno bardzo opłacalna, choć z początku nudna. Ale... Nie wiem jak nią grać. Chciałbym, aby ktoś powiedział:

- jaką profesją grać?
- jak rozpocząć grę rzemieślnikiem?
- co produkować?
- i wszystko inne z tą klasą
związane.

Z góry dziękuję, mam nadzieję, że choć temat jak i gra nie cieszy się zbytnią popularnością, to ktoś mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzemieślnik najłatwiejszy w grze i najszybciej przynosi dochody. Ja polecam wybudować cieślarnie i robić pochodnie. Dleczego? Bo na nie jest zawsze popyt. Ale zawsze dla większych zysków możesz robić inne rzeczy. Ale pamiętaj ,zę jak mieszkasz na wsi to sprzedawanie rzeczy dla bogaczy mało da. Można też próbować swoich sił w kowalstwie. Tu i wszędzie trzeba pamiętać by produkować zróżnicowane przedmioty. Czyli np: po 4 z każdych dostępnych rzeczy. Jak na razie to powinno wystarczyć ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że zamieszczę poradnik pokazujący jak można się wzbogacić grając gospodarzem? Jest autorstwa mojego, czyli Jaki Ganha1 i ryantaylora, użytkownika nieoficjalnego forum o TG2, ale znającego się na tej klasie że ho ho!

Jak grać klasą gospodarza w “The Guild 2”
Poradnik

Na szybkie wzbogacenie się grając klasą gospodarza nie ma konkretnego sposobu, odkładamy grosz do grosza, z czasem stając się bogatym posiadaczem ziemskim, a oto uproszczony sposób jak tego dokonać:

Na początku kupujemy tytuł “Obywatel” za 500 szt. złota, po czym od razu startujemy w wyborach. Następnym krokiem jest wybudowanie zagrody, zagrody dla zwierząt i pole. Wykupujemy udogodnienia budynku, tj. miejsce w miejsce w składzie i większy skład. Następnie nakazujemy pracownikom hodować owce i obsiać pole pszenicą lub burakami, w zależności co jest aktualnie droższe, ja osobiście preferuję obsianie pola pszenicą. Teraz szukamy jakiejś ładnej panny na żonę, bądź przystojnego kawalera na męża, który pomoże nam w trudniej i żmudnej uprawie roli, więc radziłbym szukać gospodyni/gospodarza lub rzemieślnika (później przyda Ci się rzemieślnik), ale to twój wybór, nieznacznie wpływający na dalsze dążenie do ogromnej fortuny. Teraz musimy się postarać o wysokie stanowisko dla naszych postaci, mamy na to czas przez ¾ roku, więc trochę czasu jest. Postarajmy się również zatrudnić oprycha (można go wynająć jako pracownika w naszym domostwie) aby śledził ewentualnych przeciwników, starając się nakryć ich na jakichś niecnych czynach, by potem zostali skazani (chodzi tu o punkty doświadczenia dla nas). Teraz sprzedajemy wszystkie towary oprócz owiec, te będą nam bardzo potrzebne w późniejszym etapie gry. Teraz, jeżeli jest taka możliwość, koniecznie wykupujemy Tkalnię, gdzie zatrudniamy maksymalną liczbę pracowników (i jeśli poślubiliśmy rzemieślnika/rzemieślniczkę każemy jemu/jej pracować). Teraz w Zagrodzie zmieniamy profil produkcji na wytwarzanie wełny (z owiec, dlatego mieliście ich nie sprzedawać) i dostarczamy ją do Tkalni. Radzę produkować sakiewki, a później chłopskie odzienie (ze względu na wysokie ceny popytu i duże zapotrzebowanie). Zdobyte przez nas punkty doświadczenia zamieniamy na atrybuty, tj.: najwięcej w rękodzielnictwo, potem 2x charyzma, 2x empatia, 2x krasomówstwo, 1x wytrzymałość i reszta według naszego uznania. Jeżeli osiągnęliśmy 2 poziom, przechodzimy do zakładki “Zdolności”, i wybieramy zdolność “Władca nawozu”, dzięki czemu plony na naszych gospodarstwach wzrastają o 10%. Przy odpowiednim poziomie postaci, rozbudowujemy naszą Zagrodę w Folwark, lub, jeśli nie możemy, w Gospodarstwo.
Rozwijamy budynek w wybrane przez nas udogodnienia, w celu zwiększenia prędkości jaki i wielkości produkcji. Wciąż sprzedajemy nasze towary, wzbogacając się. Gdy zdobędziemy odpowiednią ilość funduszy, budujemy Piekarnię, gdyż zapewnia nam ona spore zyski. Jeśli mamy syna, rozwijamy go w kierunku gospodarza. Gdy znowu będziemy mieli trochę grosza na koncie, kupujemy karczmę, następnie rozbudowując ją maksymalnie, gdyż sama karczma daje nam małe zyski, dlatego powinniśmy rozbudować ją w Zajazd, co zapewnia już sporą ilość złota. Jeżeli wszystko idzie jak powinno, Folwark, Tkalnia oraz Piekarnia zwiększają nasz kapitał co rok dwa razy. Jeżeli piastujemy stanowisko sołtysa, wójta, burmistrza bądź władcy zarabiamy jeszcze więcej. Niektórzy grając gospodarzem byli wójtem przez 40 lat bez przerwy.
Teraz takie podsumowanie. Granie gospodarzem jest o tyle łatwe, że możemy wzbogacić się nie kupując po pewnym czasie nic z targowiska, a towary czerpać jedynie z własnej produkcji. Oczywiście, więcej będziemy zarabiać grając rzemieślnikiem, bo zarabiamy o wiele więcej, lecz ceny kopalń czy towarów potrzebnych do produkcji narzędzi, broni itp. są ogromne. Mam nadzieję że ten poradnik ułatwi wam grę gospodarzem.

Autorzy: Ryantaylor (ryan_lipafan@tlen.pl) i Jaki Ganh (camillus006@gmail.com)

Wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuł podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora jest zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 15:51, wolkulo napisał:

Witam czy gra the guild wejdzie mi na minimalnych procek 3 ghz 512 ram i 256 na karcie
graficznej.

O.o Conajmniej na średnich ;) A serio. To może nawet i na pełnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak dopomóc w pewnej sprawie?
Otóż moim problemem jest wypłata za zajmowane stanowisko. Otóż nieważne czy jestem dajmy na to inkwizytorem, czy sołtysem i tak nie dostaje w ogóle wypłat. Czy coś jest nie tak w ogóle, czy ja coś robię źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 20:11, Paqs napisał:

Może ktoś wie jak dopomóc w pewnej sprawie?

>...na to inkwizytorem, czy sołtysem i tak nie dostaje w ogóle wypłat. Czy coś jest nie tak

Dnia 01.07.2008 o 20:11, Paqs napisał:

w ogóle, czy ja coś robię źle?


Wydaje mi się że wypłaty są zawsze o północy i dzieje się to automatycznie, nic nie trzeba robić.
Jedynie będąc szefem osady można defraudować kasę z budżetu przy użyciu odpowiedniej opcji, ale to są "wypłaty ponadnormatywne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą "the guild 2" kiedy gram to po roznym czasie gra sie wylacza. nie pokazuje zadnego komunikatu ani nic. co zrobic zeby dzialalo normalnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nam pewien problem: Nie mogę wejść do mojego domu. Wyskakuje mi komunikat: ,, (nazwisko):Nie istnieje droga do wybranego celu" czy cos w tym stylu. Co mam robić ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 20:09, Arisovo 14 napisał:

Witam was, chciałbym się poradzić czy kupić grę z dodatkiem czy bez niego, czy jest w
extra klasyce gra the guild 2 z dodatkiem?


Uhm, ja mam z Extra Klasyka HIT, dałem 24,99 The Guild 2 + dodatek. Więc kupuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 12:18, Arisovo 14 napisał:

Dzięki, już w tym tygodniu gra zawita na mojej półeczce:)

A i jeszcze chce o coś spytać, w którym to cdactionie byo demko the guilda 2, a może wcale? pilna odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24,99 Ja za ten szajs wraz z dodatkiem dałem na pewno 20 zł więcej bym za to nie dał. A gra taka sobie narazie grałem 5 godzin i rzuciłem do szuflady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 14:52, Lord Andre 1 napisał:

24,99 Ja za ten szajs wraz z dodatkiem dałem na pewno 20 zł więcej bym za to nie dał.
A gra taka sobie narazie grałem 5 godzin i rzuciłem do szuflady.


Bo nie poznałeś tej gry. U mnie było identycznie. Kupiłem i zachwycałem się, uruchomiłem, 30 minut pograłem i żałowałem że Max Payna nie kupiłem. Ale gra potem okazała się znakomita. Jak grałeś 5 godzin to się nie wypowiadaj, bo gry nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 15:34, Lord Andre 1 napisał:

Nie wypowiadałem się na temat znam czy nie znam gry tylko to, ze jest syf i tyle. Czytaj
dokładniej.


Eh, na takim poziomie jaki ty przedstawiasz dyskutować nie będę, bo nie ma o czym. Jak Ci się gra nie podoba, zatrzymaj to dla siebie. Ja wiem swoje, ty wiesz swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 14:52, Lord Andre 1 napisał:

24,99 Ja za ten szajs wraz z dodatkiem dałem na pewno 20 zł więcej bym za to nie dał.
A gra taka sobie narazie grałem 5 godzin i rzuciłem do szuflady.

Nikt mnie nie nawróci bym tej gierki nie kupował, za dużo się o niej oczytałem, oglądałem trailery, gameplaye, oceny, recenzje czytałem, wypowiedzi itp.Nikt nie stanie pomiędzy nami dwojga:)
A wogóle to jakaś kultura powinna być, napisać, że MI się nie podoba, bo skoro tylko ci się nie podoba, to dlaczego mówisz za wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nie prosze następny, który próbuje zabłysnąć poziomem i inteligencją rozmowy. W którym słowie zawarłem to, ze mówie za wszystkich? Ja nic takiego nie widze więc swój post mogłeś skrócić o połowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować