Zaloguj się, aby obserwować  
Lenino

The Guild 2 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

406 postów w tym temacie

Po pierwsze, podaj parametry swojego komputera. Po drugie, zainstaluj najnowsze sterowniki. Skoro wymieniłeś nośnik gry, wykluczam wadliwą płytę. Najpierw podaj te parametry i sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 19:49, albinskia napisał:

A ten kościół mnie zmylił :) A ta większa wiocha czy mniejsza wiocha?

Jak kiedyś będziesz mógł starać się o tron to nie idź na kardynała tylko na głównodowodzącego
czy królową*. Najlepiej: królowa, głównodowodzący i władca :) Krucjata trwa długo i mało
się zarabia i po za tym 11k by kandydować a głównodowodzącym ja z bazylik zbieram po
40k ;)



Co?! O czym ty mówisz? O co chodzi z tą krucjatą? Czy to przed dodatek czy jak...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bohater zbiera ludzi przez jakiś czas i oni idą z naszym bohaterem poza planszę i przez całą turę tam przebywa i po woli wraca i przywozi łupy a te łupy są dość małe :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 16:15, albinskia napisał:

Bohater zbiera ludzi przez jakiś czas i oni idą z naszym bohaterem poza planszę i przez
całą turę tam przebywa i po woli wraca i przywozi łupy a te łupy są dość małe :)

Pozdr.


A co mam zrobić by tą krucjatę zacząć? Potrzebny jakiś patch albo dodatek Piraci Starego Świata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy mieskzasz w "Wolnym mieście" (chodzi o prawa miejskie) Wtedyjest stanowisko kardynał i jak wystartujesz w wyborach na to stanowisko i wygrasz to wtedy masz przywilej poprowadź krucjatę i wtedy możesz z paska od postaci w przywilejach (fioletowe opcje) poprowadź krucjatę i wybierasz miejsce gdzie masz namawiać do poprowadzenia krucjaty ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 17:33, Don Zorro napisał:

A co mam zrobić by tą krucjatę zacząć? Potrzebny jakiś patch albo dodatek Piraci Starego
Świata?


Musisz mieć zainstalowany dodatek - stanowiska imperialne (czyli król, kardynał czy głównodowodzący) zostały dodane w Piratach.

BTW - ten stopień to za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o rangę? Dostałem bana z obywatela( byłem kiedyś brygadzistą, ale napisałem co myślałem o Misiu Rysiu i nastąpiła...reakcja łańcuchowa xD wskutek której dostałem bana. Poporosilem o odblokowanie konta, odblokowano mnie, ale mam tego bumelanta.

A ten patch to można dostać bez dodatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak jak już przy patchach to wie ktoś skąd można pobrać NAJNOWSZY lub NAJLEPSZY patch do gry bo chętnie bym sobie z nowu zagrał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 18:14, albinskia napisał:

A tak jak już przy patchach to wie ktoś skąd można pobrać NAJNOWSZY lub NAJLEPSZY patch
do gry bo chętnie bym sobie znowu zagrał. ;)


Najnowszy w sensie 2.1 i 1.4? Obawiam się, że dla polskiej wersji jest tylko patch 1.3 dla podstawki (gdzieś na serwerze gram.pl), a dodatek bez patcha. CDP znowu śpi, jeśli chodzi o łatanie gier.
Zresztą o wydaniu drugiego dodatku w Polsce też nic nie słychać - choć z opinii nabywców można wnioskować, że nie warto go kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to głupio... Taka dobra gra a mało się przyłożyli ;/ A no kolega mi mówił o dodatku którego akcja w okresie renesansu się toczy. No mam nadzieję ,że w Polsce się ukaże ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to liczę na Guild 3. Powinny być większe miasta( przede wszystkim lepiej rozwijające się), np. możliwość kupienia powozu, by podróżować na większe odległości, itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No racja, miasta zdecydowanie za małe. Ale jakby były za duże to trudniej było by opanować to co się dzieje. A no i fajnie było by gdyby każde miasto miałoby jakieś pieniądze i burmistrz oraz rada miasta bogła by je inwestować w rozwój miasta. ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, kupiłem sobie właśnie Guild 2 ze złotej kolekcji (takie fajne wydanie że grzechem byłoby kupić z extra klasyki która jest tylko 4 zeta tańsza) i zainstalowałem od razu podstawkę z dodatkiem. I kiedy daję ''kampanie'' to mam tylko jedną do wyboru... Skoro zaczyna się grę rybakiem to chyba raczej jest to kampania z dodatku i tu moje pytanie: co z kampanią/kampaniami z podstawki? Podmieniły się? Czy może potem się je odkryje? A może w samej podstawce kampanii nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dziwo w podstawe nie było kampani i to mnie bardzo zdziwiło... :) Ale nie martw się bo kogoś kto lubi takie gry to wystarczająco wciągnie kampania z dodatku i zwykła gra oraz multi :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie podstawki - czy rozwój miast jest narzucony z góry czy też nie? Bo teraz w 1430 Macon awansowało na najwyższy poziom rozwoju, a wcześniej nie udało mi sie to nawet po 100 latach wprzód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zazwyczaj zależy od, ilości dynastii i ilości pracujących wieśniaków. ;) Możliwe ,że to było spowodowane przez to ,że "pomogłeś" wyginąć dynastią lub same wyginęły albo przez to ,że było mało miejsc pracy dla wieśniaków i byli przez to bezrobotni. ;) Tak głównie wynika z moich obserwacji, dlatego głowy uciąć sobie nie dam. ^^

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 19:05, Don Zorro napisał:

Mam takie pytanie odnośnie podstawki - czy rozwój miast jest narzucony z góry czy też
nie? Bo teraz w 1430 Macon awansowało na najwyższy poziom rozwoju, a wcześniej nie udało
mi sie to nawet po 100 latach wprzód.


Przede wszystkim zależy od liczby mieszkańców. Tą można zwiększyć poprzez rozbudowę swoich obiektów przemysłowych (np. kościół - > bazylika) czy też stawianie nowych budynków wytwórczych (ale tu nie jestem pewien).
W każdym razie jak nie chcesz zbyt szybko rozwijać miasta (bo automatycznie powstają nowe neutralne zakłady - czasem akurat w "naszej" branży), to nie spiesz się z ulepszaniem budynków. I na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka miksturka ca zwiększa żywotność o kilka lat, chyba eliksir fausyta czy coś takiego i jest taka umiejętność od najwyższych poziomów co zwiększa życie o 20 lat, ale sprawia ,że mamy tylko 1 pkt charyzmy i nie możemy go podwyższyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować