Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 00:22, zadymek napisał:

> Mam pewien problem z Dark Messiah, a to chyba jedno z najlepszych miejsc na szukanie

/ciach/
> zrobić żeby rozwiązać ten problem?
>
pisząc "przeinstalowywałem" masz na myśli : odinstalowałem, wywaliłem cokolwiek po grze
zostało i zainstalowałem ponownie? Czy reinstalowałem ile wlezie? bo wiesz, przyczyną
problemu mogą być jakieś uszkodzone pliki konfiguracyjne gry, a tych nie usuniesz tylko
ją odinstalowując.
Spróbuj też zainstalować DirectX od nowa. Zainstaluj też nowe sterowniki karty graficznej,
ew odinstaluj obecne i zainstaluj jeszcze raz. A co z partycją systemową, może pojawiły
się jakieś błędy, skanowałeś?


Pisząc przeinstalowałem miałem na myśli odinstalowanie i zainstalowanie od nowa, ale nie wiem co to ma do rzeczy.... uszkodzone pliki konfiguracyjne? Jakoś wątpię, ale nie wiem, a nawet jeżeli, to jak to mogę "naprawić"? DirectX od nowa, a niby co to da? I co to w ogóle ma do tego? Nie chcę, żeby to zabrzmiało wrednie, ale jeśli możesz to weź mi to jakoś objaśnij... sterowniki zainstalowałem najnowsze i nic, partycja systemowa też raczej nie, bo jakiś czas temu("nieduży") skanowałem, tak poza tym to ostatni jeszcze gorzej się spieprzyło, bo zamiast wyskoczenia tego błędu komp mi się sam zresetował! To fajna gra i naprawdę chciałby sobie w nią pograć, więc naprawdę please help!

Z góry dzięki, może ktoś mi w końcu pomoże(mam nadzieję)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 15:58, Co¶ napisał:

Pisząc przeinstalowałem miałem na myśli odinstalowanie i zainstalowanie od nowa, ale

/ciach/

Dnia 30.12.2008 o 15:58, Co¶ napisał:

To fajna gra i naprawdę chciałby sobie w nią pograć, więc naprawdę please help!

chodzi o to, ze błąd ma niewątpliwie coś współnego albo z grafiką-wtedy uszkodzone sterowniki lub Direct X były by problemem, albo z uszkodzonymi plikami stystemowymi/gry, wtedy warto przeskanować partycję systemową i tą z gra a następnie przeinstalować zupełnie grę-znczy odinstalować ją, wywalić resztki i na czysto zainstalować- dziwnie to brzmi ale działa w przypadku większości gier.

PS DirectX''a raczej nie usuniesz i jedyne co możesz zrobić to zainstalować go jeszcze raz, a nuż jakiś plik mu zaginał i to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, spróbuję wszystkiego po kolei, bo i tak nie mam nic do stracenia.... co mi innego pozostało... a tak w ogóle, to myślisz, że może to być problem słabej karty graficznej(NVIDIA GeForce 7950 GT), a może to po prostu taki felerny egzemplarz mi się trafił, co? To możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Musisz szukać tych klejnotów do pająka... pierwszy znajduje się na dole, w tym pomieszczeniu, gdzie były zombiaki, tylko trzeba pomyszkować :)
/oops nie zauważyłem, że już ktoś odpowiedział wyżej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 16:39, Co¶ napisał:

Nie wiem, spróbuję wszystkiego po kolei, bo i tak nie mam nic do stracenia.... co mi
innego pozostało... a tak w ogóle, to myślisz, że może to być problem słabej karty graficznej(NVIDIA
GeForce 7950 GT), a może to po prostu taki felerny egzemplarz mi się trafił, co? To możliwe?

Wątpię, jakbyś przejechał ten wątek mniej więcej od czasu premiery gry, to znajdzie się kilka osób z podobnymi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 16:39, Co¶ napisał:

Nie wiem, spróbuję wszystkiego po kolei, bo i tak nie mam nic do stracenia.... co mi
innego pozostało... a tak w ogóle, to myślisz, że może to być problem słabej karty graficznej(NVIDIA
GeForce 7950 GT), a może to po prostu taki felerny egzemplarz mi się trafił, co? To możliwe?

Na pewno nie chodzi o zbyt słabą kartą graficzną. Sam mam GF 7900GS i DM chodzi bez zarzutu. Cokolwiek się u Ciebie dzieje nie jest to spowodowane za małą mocą obliczeniową karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 18:10, Ecko09 napisał:

> czy to prawda że gra ma kilka zakończeń?

Dokładniej to 2 zakończenia.


A nie czasami 4
Xana good
Xana evil
Leanna good
Leanna evil ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 18:40, BoloMaster napisał:

jestem w V rozdziale, uruchomiłem mechanizm windy (niedaleko kuźni) ale nie wiem gdzie
jest winda do której muszę wsiąść?

Spoiler

Musisz się sporo cofnąć. Do miejsca gdzie była sekretna lokacja ze Sztyletami Burzy. Jeśli go nie odkryłeś, to jest to miejsce, gdzie jest taki duży kawał drewna umocowany liną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 18:44, Yoruaaw napisał:

> > czy to prawda że gra ma kilka zakończeń?
>
> Dokładniej to 2 zakończenia.

A nie czasami 4
Xana good
Xana evil
Leanna good
Leanna evil ?


Ale poszczególne zakończenia z Xaną i Leanną (good i evil) chyba niczym sie nie różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 21:24, Ecko09 napisał:

Ale poszczególne zakończenia z Xaną i Leanną (good i evil) chyba niczym sie nie różnią?

Pomijając obecność innych osób, fakt, że za Leanny zapanuje dobro, a za Xany cholera wie, że Xana w zakończeniu bad wraca do piekła a Leanna w swoim ginie...
...to tak, w zasadzie niczym się nie różnią:)
Nie ma się co oszukliwać, to tylko filmiki, wyświetlane zależnie zaledwie od tego czy zdecydujemy się puścić czachę w odchłań czy odłożyć na ołtarz a panny mają znaczenie kosmetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 16:40, KazMeister napisał:

Nie moge sie doczekać aż go kupie ;] . Uzbieram troche kasy i niezwłocznie pójdę do sklepu
i go kupie. W końcu to tylko 4 dychy :>

A ja nie mogę się doczekać by zobaczyć co napiszesz jak zagrasz.. nota bene do tego właśnie jest ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 16:40, KazMeister napisał:

Nie moge sie doczekać aż go kupie ;] . Uzbieram troche kasy i niezwłocznie pójdę do sklepu
i go kupie. W końcu to tylko 4 dychy :>

Żebyś się nie zdziwił jak odwiedzisz sklep :P

Spoiler

Dark Messiah jest już w extra klasyce i kosztuje około 20 złotych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 20:43, Budo napisał:


Spoiler

Hmm, a można zabić obie baby? Najpierw zatłuc Leannę, a potem oczyścić się w tej sadzawce?


Spoiler

Nie da się. Jak Leanna zginie to nie dowiemy się o sadzawce, jak z kolei oczyścimy się w sadzawce nie będzie można atakować Leanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować