Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Pograłem już trochę i mogę co nieco napisać. Mój konfig 2.7 Celron "D" 1024Ram KingStone 400Mhz oraz 6600GT ASUS 128 GDDRIII/128, konfig w grze to 1280x1024 full HDR detale High reszta detali max i włączona oprócz AA. Co do samej gry bardzo ciekawa i wciągająca, AI jest cholernie wysokie i bardzo trudno zabić mutanta czy stalkera już nie wspomnę o celowaniu bo także nie jest za łatwe. Na razie grę rozpoczynam więc tylko tyle mogę napisać a co do ang wersji jest bardzo dobra. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:32, oOreVenOo napisał:

... Na razie grę rozpoczynam więc tylko tyle mogę napisać a co do ang wersji jest bardzo dobra. :-)

To graj i skop tyłki mutantom w moim imieniu. Ja gnije aż CDP z łaski swojej napisze newsa, gdzie nas ma i kiedy raczy wydać grę.
Z TDU już pokazali na co ich stać, teraz czas na S.T.A.L.KE.R.''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem skanówki pokazać niby zeskanowałem je, ale za wysoka rozdzielczość. Dopiero jutro je mogę je zeskanować jak ci nie przeszkadza no chyba, ze kto inny da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:35, Carl92 napisał:

Co do celowania można się przyzwyczaić:) Czyli można powiedzieć, że STALKER ma małe wymagania
i w jakim języku grasz?

Dzięki za te skany. Są spoko. Takie wyraźne.

Pisał już kilka razy, że gra w angielską wersję. W ostatnim poście też o tym wspomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:39, Carl92 napisał:

A ja miałem skanówki pokazać niby zeskanowałem je, ale za wysoka rozdzielczość. Dopiero jutro
je mogę je zeskanować jak ci nie przeszkadza no chyba, ze kto inny da.

Nie musisz. Załatwiłem sobie od innej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja gry jest tragicna chodzi perfekcyjnie, ale jeżeli dałem load game gra nie dość że wczytuję się z 5 minut to do tego ledwie chodzi na roz 640x480 itp no śmiech na sali dosłowny a wcześniej chodziła perfekto na max detalach, nie wiem za bardzo co z tym robić ehh, wcale się nie dziwie że CDP tak długo optymalizuje tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:53, oOreVenOo napisał:

Optymalizacja gry jest tragicna chodzi perfekcyjnie, ale jeżeli dałem load game gra nie dość
że wczytuję się z 5 minut to do tego ledwie chodzi na roz 640x480 itp no śmiech na sali dosłowny
a wcześniej chodziła perfekto na max detalach, nie wiem za bardzo co z tym robić ehh, wcale
się nie dziwie że CDP tak długo optymalizuje tą grę.

Na forum GSC są właśnie tematy, że jest problem z load/save. Do tego dochodzi problemy z quicksave. Wywalanie do windy. Więc patch już chyba niedługo się pojawi. :)

PS. Na Eurogamer pojawiła się recenzja gry. Końcowy werdykt to 8/10. A sam artykuł do przeczytania pod tym linkiem:
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=74255&page=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę to powiedzieć Stalker może rozczarować, przede wszystkim błędami następnie na moim konfingu jak ktoś nie pamięta co mam w blaszaku niech się cofnie o stronę gra chodzi perfekcyjnie na 1280x1024 wszystko dosłowny MAX jednak że HDR jest wyłączony całkowicie, odejmuje to uroku grze jednak że na HDR nie da się grać, na początku grało się perfekcyjnie później się coś stało i HDR ledwie chodzi. Następnie walka jest tragiczna, sam poziom AI jest olbrzymi to są jakieś mutanty, gram na najniższym poziomie trudności nie mam zamiaru się to chwalić ale żaden FPS mi nie straszny, każdego porządnego FPSa przeszedłem na każdym poziomie trudności, jeżeli chodzi o Stalkera to ledwie sobie radzę na Novice, nie wiem czy traktować to jako plus czy minus bo jeżeli chodzi o graczy początkujących to mogą sobie od razu darować w ogóle wgrywanie Stalkera. Z daleka nie jesteśmy w stanie zabić nikogo, jedyna szansa to szybki bieg na spirincie, podbiegnięcie do wrogiego Stalkera zadanie mu z 15 strzałów w łeb czy plecy i dopiero jest łaskawie martwy i tak z każdym, bieg, strzał, bieg, strzał walka jest tragiczna może później się to zmieni z lepszymi broniami chociaż wątpię w to. Co do zadań normalnie pojawiają się w PCD następnie mamy cele i kompas pokazuje gdzie iść, zadania są może nie tyle co coraz trudniejsze przynajmniej na razie ale coraz trudniej dojść do nich, przed chwilą się natknąłem na posterunek Stalkerow łącznie było ich z 10, męczyłem się z zabiciem ich z 30 minut tragedia po prostu a jest to najniższy poziom trudności, reszta gry wygląda na prawdę ciekawie, jedynie co mi przeszkadza to ciągła ciemność, czyli deszcz+zachmurzenie+nocy i idzie się załamać psychicznie nie idzie nic zobaczyć już nie mówię o walce. Sam nie wiem co myśleć o grze, pogram więcej to coś powiem ale chyba zamówię polską wersje licząc na optymalizację oraz jakieś patche bo jeżeli chodzi o ang to 0 opty. Jak byście mieli jakieś pytania śmiało zadawać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 23:13, oOreVenOo napisał:

Niestety muszę to powiedzieć Stalker może rozczarować, przede wszystkim błędami następnie na
moim konfingu jak ktoś nie pamięta co mam w blaszaku niech się cofnie o stronę gra chodzi perfekcyjnie
na 1280x1024 wszystko dosłowny MAX jednak że HDR jest wyłączony całkowicie, odejmuje to uroku
grze jednak że na HDR nie da się grać, na początku grało się perfekcyjnie później się coś stało
i HDR ledwie chodzi.

Czyli jak? Gra chodzi jak chce? Raz super a za drugim razem pokaz slajdów? Nie lubię takich motywów. Chyba patche będą się sypały co jakiś czas. :)

Dnia 20.03.2007 o 23:13, oOreVenOo napisał:

Następnie walka jest tragiczna, sam poziom AI jest olbrzymi to są jakieś
mutanty, gram na najniższym poziomie trudności nie mam zamiaru się to chwalić ale żaden FPS
mi nie straszny, każdego porządnego FPSa przeszedłem na każdym poziomie trudności, jeżeli chodzi
o Stalkera to ledwie sobie radzę na Novice, nie wiem czy traktować to jako plus czy minus bo
jeżeli chodzi o graczy początkujących to mogą sobie od razu darować w ogóle wgrywanie Stalkera.

Dla mnie będzie to plus, mam już dosyć łatwych fps''ów. Przynajmniej gra będzie wyzwaniem.

Dnia 20.03.2007 o 23:13, oOreVenOo napisał:

Z daleka nie jesteśmy w stanie zabić nikogo,

Hardcorowa parabola pocisków. :D

Dnia 20.03.2007 o 23:13, oOreVenOo napisał:

jedyna szansa to szybki bieg na spirincie, podbiegnięcie
do wrogiego Stalkera zadanie mu z 15 strzałów w łeb czy plecy i dopiero jest łaskawie martwy
i tak z każdym, bieg, strzał, bieg, strzał walka jest tragiczna może później się to zmieni
z lepszymi broniami chociaż wątpię w to.

To wytrzymałe są skurczybyki, hmm naprawdę to może być hardcorowa gra pod względem poziomu trudności.

Dnia 20.03.2007 o 23:13, oOreVenOo napisał:

Co do zadań normalnie pojawiają się w PCD następnie
mamy cele i kompas pokazuje gdzie iść, zadania są może nie tyle co coraz trudniejsze przynajmniej
na razie ale coraz trudniej dojść do nich, przed chwilą się natknąłem na posterunek Stalkerow
łącznie było ich z 10, męczyłem się z zabiciem ich z 30 minut tragedia po prostu a jest to
najniższy poziom trudności,

Wraz ze zaznajomieniem się z grą na pewno znajdzie każdy jakieś sposoby na przeciwników. Zawsze się coś znajdzie.

Dnia 20.03.2007 o 23:13, oOreVenOo napisał:

reszta gry wygląda na prawdę ciekawie, jedynie co mi przeszkadza
to ciągła ciemność, czyli deszcz+zachmurzenie+nocy i idzie się załamać psychicznie nie idzie
nic zobaczyć już nie mówię o walce.

To mi się podoba - lubię taki ponury klimat.

Dnia 20.03.2007 o 23:13, oOreVenOo napisał:

Sam nie wiem co myśleć o grze, pogram więcej to coś powiem
ale chyba zamówię polską wersje licząc na optymalizację oraz jakieś patche bo jeżeli chodzi
o ang to 0 opty. Jak byście mieli jakieś pytania śmiało zadawać. :-)


1. Jaka jest taktyka stalkerów których zaatakowałeś? Pościg? Rozproszenie? itd.
2. Muzyka i efekty dźwiękowe - jak się mają do gry i do realizmu np. strzelając z różnych broni.
3. Zadania można wykonywac kiedy się chce czy np. limit 5 dni.
4. Przejście trybu dzień/noc - jak wygląda, itd.
5. Miałeś jakieś artefakty? Używałeś ich?
6. Anomalie widziałeś? Ciekawi mnie jak komp wytrzymuje wtedy bo graficznie to jest dodatkowy zastrzyk.

Dnia 20.03.2007 o 23:13, oOreVenOo napisał:

Lol ? Jest quciksave hmm bo ja nie znalazłem ehh... Idę poszperać w tym jeszcze.

Jest. Sypie się i nie mogą odczytać tych zapisów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 23:38, Vormulac napisał:

Czyli jak? Gra chodzi jak chce? Raz super a za drugim razem pokaz slajdów? Nie lubię takich
motywów. Chyba patche będą się sypały co jakiś czas. :)


Za pierwszym razem jak włączyłem grę chodziła ona perfekto, wiadomo były przycinki itp ale wszystko było na maksa z HDRem, natomiast po wczytaniu gry wszystko się posypało i nadal mam max konfig ale trzeba było zrezygnować z HDR i na razie działa normalnie, na początku ładowania są przycinki a później już chodzi normalnie.

Dnia 20.03.2007 o 23:38, Vormulac napisał:

Dla mnie będzie to plus, mam już dosyć łatwych fps''ów. Przynajmniej gra będzie wyzwaniem.


Tutaj raczej nie można mówić o plusie tylko o minusie zresztą sam zobaczysz.

Dnia 20.03.2007 o 23:38, Vormulac napisał:

Hardcorowa parabola pocisków. :D


Masz 28 naboi a do zabicia 10 Stalkerow gdzie w najlepszym wypadku na jednego idą 3 kula, tzn 3 headshoty, chore...

Dnia 20.03.2007 o 23:38, Vormulac napisał:

To wytrzymałe są skurczybyki, hmm naprawdę to może być hardcorowa gra pod względem poziomu
trudności.


Wszystko się okaże wraz z posuwaniem się w grze na razie mogę powiedzieć że średnio to wszystko wypada, jeżeli chodzi o walkę. Teraz miałem do zabicia 3 Stalkerow na razie cały czas grupa Bandit, otoczyli jakiegoś stalkera z mojej grupy i chcieli go kropnąć, udało im się a ja ich rozwaliłem jeden po drugim było łatwo ale tylko dlatego że już miałem strzelbę. Jeden z gramowiczów Morthi bodajże wypowiadał się że będzie grał bez celownika więc krzyżyk na drogę. Sam celownik to 4 kreski, dwie w pionie dwie w poziomie oddalone od siebie na oko o 2.5cm więc z celownikiem jest cholernie trudno trafić.

Dnia 20.03.2007 o 23:38, Vormulac napisał:

Wraz ze zaznajomieniem się z grą na pewno znajdzie każdy jakieś sposoby na przeciwników. Zawsze
się coś znajdzie.


Głównie chyba chodzi o lepszą broń niż taktykę.

Dnia 20.03.2007 o 23:38, Vormulac napisał:

To mi się podoba - lubię taki ponury klimat.


No nie wiem, zobaczysz sam zresztą. :)

Dnia 20.03.2007 o 23:38, Vormulac napisał:

1. Jaka jest taktyka stalkerów których zaatakowałeś? Pościg? Rozproszenie? itd.
2. Muzyka i efekty dźwiękowe - jak się mają do gry i do realizmu np. strzelając z różnych broni.
3. Zadania można wykonywac kiedy się chce czy np. limit 5 dni.
4. Przejście trybu dzień/noc - jak wygląda, itd.
5. Miałeś jakieś artefakty? Używałeś ich?
6. Anomalie widziałeś? Ciekawi mnie jak komp wytrzymuje wtedy bo graficznie to jest dodatkowy
zastrzyk.


1.Rozproszeniem, krycie się, wychylanie i to czego nie lubię najbardziej trójkąt bez jednego boku czyli ogień krzyżowy tutaj się zaczyna dopiero zabawa.
2. Inna broń inny efekt, efekty pogodowe też fajne, co do języku NPCów gadają po ang z rosyjskim akcentem ale widzę że Am się wycwanili i część a nawet większość Stalkerow zajeżdża typowym czystym Ruskim.
3. Ja się z żadnym limitem na razie nie spotkałem więc nie mam pojęcia, może i jest a ja nie zauważyłem.
4. Przejście jak przejście, niebo się rozjaśnia i ogólnie nastrój się poprawia.
5. Na razie jeszcze nic, sam nie wiem czemu. ;/
6. Podchodząc do anomalii wskaźnik zaczyna pipczeć im bliżej jesteśmy ekran zaczyna się stopniowo rozjaśniać, następuję błysk, blask, świst i lekki moution blour a następnie odejmuje nam HP, nie specjalnie to obciąża komp zresztą sam nie wiem. :)

Idę spać dobrej nocy życzę, jak coś pytajcie jutro z rańca odpowiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OblivionLost.de zrobiło zestawienie ocen S.T.A.L.K.E.R.''a. Jest to wykaz 10 serwisów wraz opinią końcową (podsumowaniem) i oceną. Sami zobaczcie jak wypadła gra.

Boomtown
"The atmosphere of the game is so thick that you can cut it."
Rating: 9/10

Eurogamer
"It''s a warped behemoth from the Ukraine, and one of the scariest games on the PC."
Rating: 8/10

GamePro
"An immense treat that offers fresh and innovative gameplay experiences, but it''s missing the little bit of extra polish."
Rating: 85/100

GameSpot
"It''s got some quirks, but S.T.A.L.K.E.R. delivers a dynamic and impressive first-person gameplay experience you won''t soon forget."
Rating: 8.5/10

Gamestar
"Oh, Goodness! This game is in fact no game - It''s an emotion!", "This is my first and truly big hit this year."
Rating: 90/100

IGN
"By itself, the game is a fascinating achievement, even if you trip over technical cracks more than you should. "
Rating: 8.2/10

Mega-Gaming
"It''s worth the waiting! In S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl the zone literally gone alive."
Rating: 92/100

PC-Action
"Atmospherical, thrilling, alive - A must-buy for every FPS-gamer!"
Rating: 89/100

PC Gamer UK
"A singularity in the landscape of PC games, it deserves careful attention."
Rating: 87/100

PC Zone UK
"As a brave experiment in all-action shootery, STALKER has certainly succeeded, though with its dearth of personality and many peculiar foibles."
Rating: 85/100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zamawiam już teraz...

<Graffis wybiega na dach akademika, zwraca się na południowy wschód i krzyczy pod londyńskim niebem: "DAMN U CDP FOR BEST GAME RELEASES!!! WAAAAGH!!!". Wraca do kompa.>

Martwi mnie trochę poziom trudności opisywany przez oOreVenOo ale i temu jakoś rade damy ;) Lubię wyzwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 01:44, otc napisał:

xD Jest na co czekać (puszeczka!!!)

Co do wersji EK to też jestem ciekawy tej wizualizacji.
Ciekawe jak to się prezentuje. I jak to będzie z tymi koszulkami tj. z wyborem rozmiaru. Czy będzie możliwość wyboru, czy będą dawane na "chybił trafił", czy w ogóle tylko jeden rozmiar będzie? Kiedyś jak kupowałem Planescape: Torment to na pudełku pisało jaki rozmiar ma koszulka, ciekawe jak to będzie teraz rozwiązane.
I szkoda, że nie ma nic o tych dodatkach multiplayer co są chociażby w niemieckiej wersji EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z amazon.co.uk zapodaję fotki angielskiej wersji kolekcjonerskiej, nie sprawdzałem jaka jest jej dokładna zawartośc i czym się różni od polskiej.


20070321023206

20070321023213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze bede grac bez celownika :) jak hardcore to hardcore - i od razu bede grac na najwyzszym poziomie trudnosci. To co ze bede klac i wsciekac sie na to ze gra "oszukuje" ale nie poddam sie tak latwo :)

polecam CI zagac w RO - tam tez nie ma celownika a bez dokladnego celowania nawet jesli wpakujesz cala serie z mp40 czy z pepeszy w stojacego kilka metrow zoldaka nic nie da - rozrzut broni jest za duzy. Za to po przycelowaniu wystarczy kilka celnych strzalow :)

moze i tak jest ze stalkerem? zrobili ogromny rozrzut broni ? chociaz z drugiej strony na jednym z gameplay trailer bylo pokazane jak gracz wpakowuje prawie caly magazynek albo i cly magazynek we wrazego stalkera a ten nic- umiera dopiero od ciosu nozem...

dochodzace teraz bledy z loadowaniem gry sugeruja jedno - patch jak nic sie pojawi :) moze nawet przy premierze polskiej wersji jak to mialo miejsce z heroesami 5 ?

Powiedz nam czy niebo jest statyczne czy tez chmurki plyna po nim jak w becie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 02:32, Graffis napisał:

Z amazon.co.uk zapodaję fotki angielskiej wersji kolekcjonerskiej, nie sprawdzałem jaka jest
jej dokładna zawartośc i czym się różni od polskiej.

Łeee. :) Takie obrazki to już z miesiąc temu żeśmy na języki wzięli. Angielskie, niemieckie, ruskie wydania EK...Dałbyś wygląd polskiej wersji (:D), każdą inną to my tu znamy już od pewnego czasu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować