Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2007 o 02:32, Graffis napisał:

Z amazon.co.uk zapodaję fotki angielskiej wersji kolekcjonerskiej, nie sprawdzałem jaka jest
jej dokładna zawartośc i czym się różni od polskiej.



Ciekawa propozycja, biorąc pod uwagę, że STALKER będzie grą z wielkim opóźnieniem, to spodziewam się jakiegoś fajnego pudełka, mając na myśli jakąś radioaktywną skrzynię lub coś innego związanego z radioaktywnością, a w tym przypadku jest nam dane otrzymania puszki do przenoszenia rzeczy radio aktywnych. Znamy zawartość i jest całkiem całkiem. Pomysł jest bardzo ciekawy, więc kto wie, moim zdaniem Edycja Kolekcjonerska zejdzie w szybkim tempie jak i zwykła edycja.
Ciekawa jak będzie sprawować się sama gra, podobno grafika z przez trzech lat, ale co tam liczy się ciekawa fabuła oraz siedem zakończeń gry i wiele broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 08:29, piotrek-heroes napisał:

Ciekawa propozycja, biorąc pod uwagę, że STALKER będzie grą z wielkim opóźnieniem, to spodziewam
się jakiegoś fajnego pudełka, mając na myśli jakąś radioaktywną skrzynię lub coś innego związanego
z radioaktywnością, a w tym przypadku jest nam dane otrzymania puszki do przenoszenia rzeczy radio aktywnych.

I to w dodatku jako jedyny na świecie taki bajer dostaniemy. To chyba nie najgorzej, prawda?

Dnia 21.03.2007 o 08:29, piotrek-heroes napisał:

Znamy zawartość i jest całkiem całkiem. Pomysł jest bardzo ciekawy, więc kto
wie, moim zdaniem Edycja Kolekcjonerska zejdzie w szybkim tempie jak i zwykła edycja.

Czy ja wiem? Angielska Edycja Kolekcjonerska jest jedną z gorszych, jak nie najgorszą - pod względem dodatków. Niemiecka jest już lepsza bo dodali jeden komponent więcej. Ruska nokautuje angielską. W Polsce wiele osób odrzuci cena zestawu.

Dnia 21.03.2007 o 08:29, piotrek-heroes napisał:

Ciekawa jak będzie sprawować się sama gra, podobno grafika z przez trzech lat, ale co tam liczy
się ciekawa fabuła oraz siedem zakończeń gry i wiele broni.

Przynajmniej gra pójdzie. Poza tym aż tak kiepsko to nie wygląda więc nie ma co narzekać na grafikę. Większość recenzentów właśnie narzeka trochę na fabułę, że taka naciągana i niespójna. Ale nie przeszkadza to w grze więc gra dostaje wysokie noty. Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 06:54, morthi napisał:

oczywiscie ze bede grac bez celownika :) jak hardcore to hardcore - i od razu bede grac na
najwyzszym poziomie trudnosci. To co ze bede klac i wsciekac sie na to ze gra "oszukuje" ale
nie poddam sie tak latwo :)

Nabawisz się nerwicy przez takie coś. :)

Dnia 21.03.2007 o 06:54, morthi napisał:

moze i tak jest ze stalkerem? zrobili ogromny rozrzut broni ? chociaz z drugiej strony na jednym
z gameplay trailer bylo pokazane jak gracz wpakowuje prawie caly magazynek albo i cly magazynek
we wrazego stalkera a ten nic- umiera dopiero od ciosu nozem...

Na dwururkę nie ma mocnych. Problemem może być tylko odległość - nie wiadomo czy dobiegniemy wystarczająco blisko. Broń biała zawsze jest najsilniejsza bo wymaga największego obeznania z grą. Jak wróg nas zauważy to pokonanie dystansu by "być na wyciągnięcie ręki" jest prawie niemożliwe.

Dnia 21.03.2007 o 06:54, morthi napisał:

dochodzace teraz bledy z loadowaniem gry sugeruja jedno - patch jak nic sie pojawi :) moze
nawet przy premierze polskiej wersji jak to mialo miejsce z heroesami 5 ?

Możliwe a nawet wielce prawdopodobne. Trochę bugów już się znalazło. Nie wiadomo jednak czy nie ma bugów związanych z samą rozgrywką, które np. powodują, że nie da się wykonać jakiegoś zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 08:06, morthi napisał:

moglbys wrzucic fotki tej swojej edycji? chcielibysmy zobaczyc jak yglada pudelko i inne elementy
pakietu :)


Edycja identyczna jak angielska tylko nie kolektor, skriny wrzucił bym z gry ale trochę mi się nie chce. :P A co do zdjęć gry samej to nie wiem czy dam rady, aparatu do tej pory nie mam a znajomy znany jest ze skąpstwa do swojego sprzętu więc nie wiem jak będzie. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 08:51, Vormulac napisał:

Czy ja wiem? Angielska Edycja Kolekcjonerska jest jedną z gorszych, jak nie najgorszą - pod względem
dodatków. Niemiecka jest już lepsza bo dodali jeden komponent więcej. Ruska nokautuje angielską. W Polsce
wiele osób odrzuci cena zestawu.

Mnie nie odrzuciła ;] A angielskie wersje kolekcjonerskie zawsze chyba wypadają blado przy polskich, w czym wielka zasługa CDP :D

Dnia 21.03.2007 o 08:51, Vormulac napisał:

Przynajmniej gra pójdzie. Poza tym aż tak kiepsko to nie wygląda więc nie ma co narzekać na grafikę.
Większość recenzentów właśnie narzeka trochę na fabułę, że taka naciągana i niespójna. Ale nie przeszkadza > to w grze więc gra dostaje wysokie noty. Będzie dobrze.

I to mnie martwi, ja na fabułę zawsze w grze (jakiejkolwiek) zwracam większą uwagę niż na fajerwerki graficzne. W końcu i tak wiadomo, ze po roku najwięcej, będzie wyglądać do niczego, a dobra fabuła zawsze niemal jest dobra ;) Bah, z czasem może nawet wartości nabierać.

Dnia 21.03.2007 o 08:51, Vormulac napisał:

Na dwururkę nie ma mocnych.

Ta, to ty biegaj sobie z dwururką, a ja jednak wolę snajperki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 08:42, Vormulac napisał:

Czy ja wiem? Angielska Edycja Kolekcjonerska jest jedną z gorszych, jak nie najgorszą - pod
względem dodatków. Niemiecka jest już lepsza bo dodali jeden komponent więcej. Ruska nokautuje
angielską. W Polsce wiele osób odrzuci cena zestawu.


Zgadzam się, że mamy dobrą Edycje Kolekcjonerską, lecz jeszcze jednego w tej mi brakuje, lecz nie wiem czego ;-) Chyba to będzie brak jakiego filmu z tworzenia gry lub coś w tym stylu, ale ogólnie jest OK.
Najbardziej mi się podobają te pigułki radioaktywne, nie wiem dlaczego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:12, piotrek-heroes napisał:

Zgadzam się, że mamy dobrą Edycje Kolekcjonerską, lecz jeszcze jednego w tej mi brakuje, lecz
nie wiem czego ;-) Chyba to będzie brak jakiego filmu z tworzenia gry lub coś w tym stylu,
ale ogólnie jest OK.

Ja bym chciał dodatki do multiplayer''a co są w innych wydaniach EK, do ściągnięcia z netu dla tych co nają EK. Szkoda, że u nas tego nie ma. Filmik o tworzeniu to mają ruscy na 100%,inne kraje, z tego co pamiętam to raczej nie.

Graffis ----->
Ta, to ty biegaj sobie z dwururką, a ja jednak wolę snajperki ;]
Snajperki są dla mięczaków. :) Liczy się tylko otwarta walka a nie chowanie się na strychu jak szczur i pykanie headshot''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 08:51, Vormulac napisał:

Nabawisz się nerwicy przez takie coś. :)


damy rade - dzieki temu bede mogl grac o wiele wiele dluzej :)

Dnia 21.03.2007 o 08:51, Vormulac napisał:

Na dwururkę nie ma mocnych. Problemem może być tylko odległość - nie wiadomo czy dobiegniemy
wystarczająco blisko. Broń biała zawsze jest najsilniejsza bo wymaga największego obeznania
z grą. Jak wróg nas zauważy to pokonanie dystansu by "być na wyciągnięcie ręki" jest prawie
niemożliwe.


fakt - dwururka wymiata w becie - szczeglnie w walce w starciu :) jeden shell wystarcza by polozyc stalkera ktory sie ukrywa... tyle ze trzeba najpierw do niego dojsc a w tym pomaga zazwyczaj wybor broni przez przeciwnika gdyz nie umieramy mimo e on do nas strela (choc moim zdaniem to bardzo nierealne jest niestety) za to odrzut jaki widzymy po zadaniu ciosu nozem jest kuriozalny

Dnia 21.03.2007 o 08:51, Vormulac napisał:

Możliwe a nawet wielce prawdopodobne. Trochę bugów już się znalazło. Nie wiadomo jednak czy
nie ma bugów związanych z samą rozgrywką, które np. powodują, że nie da się wykonać jakiegoś
zadania.


zobaczymy :) wyjdzie na to ze thq tak naciskalo ze stalker wyszeld prawie dopracowany i glowne bledy zostana poprawione wlasnie wnjablizszym patchu... ciekawe... im gra bardziej skomplikowana tym wiecej rzeczy w niej moze nie dzialac i zazwyczaj nie dziala ;)

@piotrek-heroes
filmik dobra rzecz jednakze... na ek heroes 5 jest filmik - raz obejrzalem i zapomnialem o nim... w ogole mi na nim nie zalezy - milo ze jest jednakze wg mnie to tylko bajer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:36, Vormulac napisał:

Ja bym chciał dodatki do multiplayer''a co są w innych wydaniach EK, do ściągnięcia z netu
dla tych co nają EK. Szkoda, że u nas tego nie ma.


a skad wiadomo ze my tego miec nie bedziemy? skoro to jest we wszystkich ek to u nas tez powinno byc...

a filmik... hmmm... moze cdp sie skusi i go przetlumaczy... a jak nie pozostaje czekac az jakas dobra duszyczka wezie sie za zrobienie napisow pl :) aczkolwiek to moze byc trudne - jednakze nie niemozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:44, morthi napisał:

a skad wiadomo ze my tego miec nie bedziemy? skoro to jest we wszystkich ek to u nas tez powinno byc...

Powinno a jest to różnica. :)
Możliwe, że musieli z czegoś zrezygnować by móc dać inne elementy pakietu. Wydaje mi się, że to co pisze jako skład EK to jest finalna wersja i raczej nie zostanie zmieniona.

Dnia 21.03.2007 o 09:44, morthi napisał:

a filmik... hmmm... moze cdp sie skusi i go przetlumaczy... a jak nie pozostaje czekac az jakas dobra duszyczka > wezie sie za zrobienie napisow pl :) aczkolwiek to moze byc trudne - jednakze nie niemozliwe :)

Filmik to bajer na raz czy dwa. Fajny dodatek ale powinien być traktowany w EK jako standard, coś co zawsze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:56, Vormulac napisał:

Powinno a jest to różnica. :)


zobaczymy kiedy dostaniemy ek w swoje lapki - jestem jednak dobrej mysli - ze dodatkowa zawartosc (mapki i screeny) sa dostepne do sciagniecie po weryfikacji cd-keya przez serwer

Dnia 21.03.2007 o 09:56, Vormulac napisał:

Filmik to bajer na raz czy dwa. Fajny dodatek ale powinien być traktowany w EK jako standard,
coś co zawsze jest.


azwsze miloby bylo gdyby byl dostepny - moze cdp zrobi go jako dodatek dla kazdego kto ma zarejestrowana ek na swoim koncie i wtedy bedzie dostepny do pobrania prosto z gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie będę chciał kupić sobie S.T.A.L.K.E.R.A . Do S.T.A.L.K.E.R.A przyciąga mnie jej oryginalna fabuła , nieliniowość i klimat.Jedyną rzeczą, która mnie martwi to wielki obszar gry po, którym będzie trzeba sie przemieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 10:14, Jojti napisał:

Jedyną rzeczą, która mnie martwi to wielki obszar
gry po, którym będzie trzeba sie przemieszczać.


-_-
To jest właśnie jeden z największych plusów gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z racji kiepskiej jakosci komputerow w dniu dzisiejszym to gra zostala podzielona na obszary ktore lacznie maja ok 30 km2 - nie jest to wiec jeden wielki obszar tylko kilka mniejszych - szybkosc poruszania sie po nich nie powinna byc problemem i powodowac dluzyzn

wielki obszar jest w boiling poincie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 10:15, Nagaroth napisał:

-_-
To jest właśnie jeden z największych plusów gry.


Plus nie wątpliwie ale biegaj sobie po tym terenie... Okey już więcej pograłem zaczynam kumać o co lata, rzeczywiście niektóre zadania mają limit dniowy, skapnąłem się jak przy jednym zostało mi 1 day :P Zdobyłem już 2 artefakty niestety te same, są normalnie porozrzucane kwestia podejścia do nich i naciśnięcia F żeby je podnieść. Zadania są coraz ciekawsze, wrogowie na prawdę myślą. Zachodzę jednego na około ciężarówki błazen zaczął biegać w kółko tak że goniłem się z nim przez 2 minuty AI jest na prawdę wysokie, następna akcja blisko tunelu kolejowego 2 snajperów na moście reszta bierze mnie w ogień krzyżowy. Zadania są ciekawe i się nie nudzą, najgorsza jest zmiana nocy w dzień itp za długo to trwa a noc potrafi wejść za skórę nic nie widać i nic nie da się upolować, co do skrinów żadnego nie wrzucę ponieważ w org wersji klawisz Print Screen nie działa albo kolejny babol albo twórcy tak sobie zażyczyli, quick save dalej nie działa, no nic gra jest coraz ciekawsza, ale rzeczywiście to poruszanie się jest lekko męczące teraz przyszło mi się wracać kawałek bo zapomniałem jednego zadania wykonać więc wracałem się z 10 min na sam początek gry eh. No nic to na razie na tyle, macie pytania zadawajcie chętnie odpowiem mam dużo czasu (chory jestem:( ).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sciagnij sobie program fraps :) dzieki niemu bedziesz mogl robic screeny ktore pozniej z formatu bmp skonwertowalbys na jpg (np ifran view) i moglbys wrzucic na forum :)

czy jest ruchome niebo? czy statyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 10:42, morthi napisał:

czy jest ruchome niebo? czy statyczne?


Mam Frapsa kompletnie zapomniałem o tym. :) Występują różne warunki pogodowe: deszcz, śnieg, burza ale czy nie bo jest ruchome to nie wiem zaraz Ci powiem nie zwróciłem uwagi ale fakt wygląda prze pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować