Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

jak konczylem gre spotkalo mnie cos niemilego moje zakonczenie gry

Spoiler

bylo zwizane ze spelniaczem zyczen wypowiedzialem zyczenie i tyle postac zmarla

co mam zrobic aby miec inne zakonczenia zwiazane z projektem swiadomosci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Fałszywe zkończenia (1-5) tworzy Monolit. Zakończenia zależne są od stanu posiadania, rankingu itd.

1. Chcę być bogaty - kasa powyżej 50.000 rupi
2. Chcę rządzić światem - zabicie przywódców Powinnościi i Wolnościi
3. Chcę aby strefa znikneła - reputacja powyżej 1000
4. Ludzkość jest zepsuta i powinna być poddana kontroli - reputacja poniżej 1000
5. Chcę być nieśmiertelny - żaden z powyższych warunków nie został spełniony

6 i 7. Labolatorium - przystępujemy bądź nie przystępujemy do projektu "Świadomość Z"

Jęsli np. będziesz miał ponad 50.000 rupi i reputacje powyżej 1000 to zobaczysz zakończenia nr. 1



Aby mieć zakończenie związane ze Świadomością Z:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=12754

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 02:50, Melchah napisał:

Uwierz mi, że lepiej w przypadku tej gry mieć wybór jaki patch chcesz nałożyć. Być może
na starcie nie będziesz korzystał z modów, ale później dzięki modom będziesz mógł wprowadzić
wiele urozmaiceń do gry. Ale to być może zainteresuje Cię później, kiedy już spróbujesz
jak smakuje gra i co ewentualnie chciałbyś poprawić (albo nic, zależy).

Mody mnie nie interesują, tyle powiem. ;)

Dnia 02.01.2009 o 02:50, Melchah napisał:

Podczas gry jest odczuwalny "gęsty" klimat, szczególnie zwiedzając podziemia laboratoriów.
Gęsia skórka występuje, wchodząc pod ziemię osobiście czuję się nieciekawie, nie ważne
ile razy bym to robił i jak dobrze był wyposażony. Na zewnątrz, szczególnie w nocy, jest
co najmniej równie "dziarsko". Klimat jest naprawdę mocno wyczuwalny i raczej kładzie
się ciężarem na barkach. Ale o to tu chodzi.
A same niemilusy na ogół są wariacjami istniejących gatunków z człowiekiem na czele:
psy, świnie, dziki. Niekiedy rozpoznajesz na pierwszy rzut oka od jakiego gatunku pochodzi
dany mutant, ale jest jeden przypadek, że chyba w zaświatach trzeba by szukać źródła
:). Szczerze mówiąc wydaje mi się, że twórcy pozwolili się ponieść fantazji w jakichś
tam granicach, niekoniecznie korzystając z faktycznych, znanych z historii medycyny faktycznych
popromiennych mutacjach.

Hmm... czyli jednym słowem w każdym momencie można się ostro przestraszyć? :P
Ja osobiście od czasu premiery Stalkera zastanawiałem się, czy kupić czy nie. Nie wiem, ja boję się takiej tematyki i raczej sobie odpuszczę, ale dzięki za pomoc i odpowiedzi na moje pytania. :)
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki może mało drobnostkowy problem,ale mnie irytuje.Gram na patchu 1.0004 ,tym chyba najlepszym co do poprawek na single,no i jak pokazują mi się na mapie te skrytki różnych stalkerów,żeby móc je potem przeszukać itd.
To ja mam tak,że w niektórych nie ma nic,a są zaznaczone na mapie i ich dokładne położenie.Czym to jest spowodowane?
Na patchu 10006 tego nie miałem,ale z kolei miałem na nim częste bugi więc przerzuciłem się na 1.04.To trochę irytuje bo w dziczy zawsze jakoś udawało mi się,żeby była zaznaczona na mapie skrytka Sevy,w napromieniowanym budynku.
A teraz,nie mam ani zaznaczonej na mapie skrytki,ani Sevy tam nie ma.Boje się trochę o to,że na patchu 1.04 nie będę miał egzoszkieletu w grobie Kła na którym mi zależy,chociaż na egzo u Kutwy już mnie stać.Może jest mod,który tą łatkę modyfikuje,no nie wiem.Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 18:25, Ajinur napisał:

A ja mam taki może mało drobnostkowy problem,ale mnie irytuje.Gram na patchu 1.0004 ,tym
chyba najlepszym co do poprawek na single,no i jak pokazują mi się na mapie te skrytki
różnych stalkerów,żeby móc je potem przeszukać itd.
To ja mam tak,że w niektórych nie ma nic,a są zaznaczone na mapie i ich dokładne położenie.Czym
to jest spowodowane?
Na patchu 10006 tego nie miałem,ale z kolei miałem na nim częste bugi więc przerzuciłem
się na 1.04.To trochę irytuje bo w dziczy zawsze jakoś udawało mi się,żeby była zaznaczona
na mapie skrytka Sevy,w napromieniowanym budynku.
A teraz,nie mam ani zaznaczonej na mapie skrytki,ani Sevy tam nie ma.Boje się trochę
o to,że na patchu 1.04 nie będę miał egzoszkieletu w grobie Kła na którym mi zależy,chociaż
na egzo u Kutwy już mnie stać.Może jest mod,który tą łatkę modyfikuje,no nie wiem.Z góry
dziękuje za pomoc :)


a grasz na tym samym poziomie trudności ??? Ja jak grałem na najniższym to maiłem tą skrytke, a teraz gram na stalkerze i nie mam jej zaznaczonej chyba, że może później będzie. Może to też byc spowodowane losowym pojawianiem się ich - skrytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 14:05, Kalejdoskop86 napisał:

> Uwierz mi, że lepiej w przypadku tej gry mieć wybór jaki patch chcesz nałożyć. Być
może
> na starcie nie będziesz korzystał z modów, ale później dzięki modom będziesz mógł
wprowadzić
> wiele urozmaiceń do gry. Ale to być może zainteresuje Cię później, kiedy już spróbujesz

> jak smakuje gra i co ewentualnie chciałbyś poprawić (albo nic, zależy).
Mody mnie nie interesują, tyle powiem. ;)

Żałuj! ;)

Dnia 02.01.2009 o 14:05, Kalejdoskop86 napisał:

Hmm... czyli jednym słowem w każdym momencie można się ostro przestraszyć? :P

Ano, są "momenty" :). A nawet poza nimi atmosfera jest duszna.

Dnia 02.01.2009 o 14:05, Kalejdoskop86 napisał:

Ja osobiście od czasu premiery Stalkera zastanawiałem się, czy kupić czy nie. Nie wiem,
ja boję się takiej tematyki i raczej sobie odpuszczę, ale dzięki za pomoc i odpowiedzi
na moje pytania. :)
Pozdrawiam!

Nie ma sprawy. Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ... no więc właśnie dziś pierwszy raz ukończyłem Stalkera. Dotarłem ( w końcu! ) do elektrowni i tam zrobiłem save''a. Nie powiem że poradnik mi nie pomógł. Odkryłem jak na razie 3 zakończenia:

Spoiler

- jedno przy Spełniaczu Życzeń - niestety byłem łasy na kasę i wszystko mi się na głowę zawaliło ( dosłownie :P )
- drugie - przyłączyłem się do programu Świadomości - takie jakieś ... dziwne zakończenie wyszło ;p
- trzecie - zniszczyć program Świadomości - to jest ponoć to prawdziwe tak ? Cóż, ciekawe jest i dłużej się gra a samo zakończenie jakieś takie ... hm .. nie, nie złe ale nietypowe jak na FPSa ;-).



Samą grę oceniam bardzo pozytywnie, mimo wad ( największą jest chyba to jak gra potrafi przyciąć ;-D ). Nie zawsze miałem włączone xFire podczas gry ale sądzę że za pierwszy podejściem przejście gry zajęło mi jakieś 30 - 35 h. Całkiem sporo jak na FPSa. I chcę więcej. Zakup CS przybliża się wielkimi krokami. Każdemu mogę tę grę polecić. Warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 19:51, KŁEJK napisał:

Samą grę oceniam bardzo pozytywnie, mimo wad ( największą jest chyba to jak gra potrafi
przyciąć ;-D ). Nie zawsze miałem włączone xFire podczas gry ale sądzę że za pierwszy
podejściem przejście gry zajęło mi jakieś 30 - 35 h. Całkiem sporo jak na FPSa. I chcę
więcej. Zakup CS przybliża się wielkimi krokami. Każdemu mogę tę grę polecić. Warto.


Ja poraz pierwszy gdy skończyłem grę byłem zawiedziony jej długością dlatego drugi raz grałem kilkkadziesiąt godzin. W SoC można pograć z 6-10h a można i o wiele więcej jeśli bawisz się we wszystkie questy, eksterminację wrogiej frakcji, headshoty na zombiakach i takie tam. A gdy do tego dodasz zabawę z modami do gry można wracać co jakiś czas.. No to teraz Clear Sky :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2009 o 19:51, KŁEJK napisał:

na razie 3 zakończenia:

Spoiler

- jedno przy Spełniaczu Życzeń - niestety byłem łasy na kasę i wszystko mi się na
głowę zawaliło ( dosłownie :P )
- drugie - przyłączyłem się do programu Świadomości - takie jakieś ... dziwne zakończenie
wyszło ;p
- trzecie - zniszczyć program Świadomości - to jest ponoć to prawdziwe tak ? Cóż, ciekawe
jest i dłużej się gra a samo zakończenie jakieś takie ... hm .. nie, nie złe ale nietypowe
jak na FPSa ;-).


Spoiler

oba ze Świadomością są prawdziwe, fałszywe, czyli halucynacje, są związane z Monolitem/Spełniaczem życzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 18:32, bart31 napisał:

>

Gram na mistrzu,ale często mam tak,że skrytki są po prostu puste,co dziwne bo na patchu 1.0006 grałem też na mistrzu,a w skrytkach praktycznie zawsze coś było,a teraz to taki losowiec :(
No nic jeśli nie da się nic zrobić to przeboleje jakieś 20 skrytek zaznaczonych na mapie pustych ...A często są w nich ciekawe rzeczy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 23:57, Ajinur napisał:

Gram na mistrzu,ale często mam tak,że skrytki są po prostu puste,co dziwne bo na patchu
1.0006 grałem też na mistrzu,a w skrytkach praktycznie zawsze coś było,a teraz to taki
losowiec :(
No nic jeśli nie da się nic zrobić to przeboleje jakieś 20 skrytek zaznaczonych na mapie
pustych ...A często są w nich ciekawe rzeczy ^^


Też grałem na najtrudniejszym poziomie (najnowszy patch) i puste skrytki również znajdowałem. Mogę dodać, że przyrzekałem sobie, że znajdę wszystkie skrytki jakie pojawią się na moim PDA. Moje zdziwienie było ogromne kiedy niektóre były puste (analizując to głębiej można dojść do wniosku, że w każdej grze RPG są psute skrytki/skrzynki, więc tragedią to nie jest). W każdym razie sposób na zniknięcie takich skrytek z mapy jest. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .... hmm może trochę śmiesznie to zabrzmi ale mam problem z misją: nie dopuścić bandytów z Rostowa i Najemników do zablokowania przejścia.... wszystkich bandytów zabijam przy wjeściu do Dziczy od strony baru, a także tych, którzy są na dachu budynku koło drogi do Jantaru ... faktem jest, że jak zostaje jakieś 2godziny do końca misji to nie idę już sprawdzać czy się tam jacyś pojawili ( mam namyśli tych na dachu) po zakónczeniu czasu (koło mnie jest też jeden gość z powinności, a ja jestem przy przejściu do baru) dostaję info, że misja się nie powiodła i mam nową zlikwidować legowisko psów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas do zakończenia misji kończy się wraz z jej wykonaniem a misja mająca na celu zlikwidowanie bandytów (czy kogoś innego) kończy się wraz z wybiciem ostatniego członka grupy. Tak samo masz ze ślepymi psami. Jeśli masz questa to musisz wybić określoną ich ilośc aby quest się zaliczył. Jeśli Ci jeden gdzieś tam ucieknie (a to się zdarza z ostatnim żywym) to musisz go złapać i ubić. Wtedy pojawi Ci się czas na odebranie nagrody. Reasumując. Nie zabiłeś wszystkich na dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 09:33, Bishoop napisał:

Czas do zakończenia misji kończy się wraz z jej wykonaniem a misja mająca na celu zlikwidowanie
bandytów (czy kogoś innego) kończy się wraz z wybiciem ostatniego członka grupy. Tak
samo masz ze ślepymi psami. Jeśli masz questa to musisz wybić określoną ich ilośc aby
quest się zaliczył. Jeśli Ci jeden gdzieś tam ucieknie (a to się zdarza z ostatnim żywym)
to musisz go złapać i ubić. Wtedy pojawi Ci się czas na odebranie nagrody. Reasumując.
Nie zabiłeś wszystkich na dachu.


dzięki za podpowiedź .... też tak podejrzewałem ale najpierw chciałem sprawdzić czy niema to związku naprzykład z tym, że muszę ochronić przyjanajnmniej jednego z członków powinności. Ale teraz widzę, że trzeba co jakiś czas biegać do tego dachu i sprawdzać co jakiś czas czy tam się ktoś nie pojawił a tych z powinności olać. Szkoda, że w SoC nie ma tak jak w Clear Sky, że na mapie widać wrogów itp ale cóż może właśnie to nieudogodnienie jak i parę innych daje smaczek tej grze ;;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 09:33, Bishoop napisał:

Czas do zakończenia misji kończy się wraz z jej wykonaniem a misja mająca na celu zlikwidowanie
bandytów (czy kogoś innego) kończy się wraz z wybiciem ostatniego członka grupy. Tak
samo masz ze ślepymi psami. Jeśli masz questa to musisz wybić określoną ich ilośc aby
quest się zaliczył. Jeśli Ci jeden gdzieś tam ucieknie (a to się zdarza z ostatnim żywym)
to musisz go złapać i ubić. Wtedy pojawi Ci się czas na odebranie nagrody. Reasumując.
Nie zabiłeś wszystkich na dachu.


dzięki za podpowiedź .... też tak podejrzewałem ale najpierw chciałem sprawdzić czy niema to związku naprzykład z tym, że muszę ochronić przyjanajnmniej jednego z członków powinności. Ale teraz widzę, że trzeba co jakiś czas biegać do tego dachu i sprawdzać co jakiś czas czy tam się ktoś nie pojawił a tych z powinności olać. Szkoda, że w SoC nie ma tak jak w Clear Sky, że na mapie widać wrogów itp ale cóż może właśnie to nieudogodnienie jak i parę innych daje smaczek tej grze ;;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to przy naciśnięciu klawisza H masz podgląd na personalia osób, których wykrywa twoje PDA (Twoje PDA wykrywa ich PDA i na odwrót) a tego niestety nie ma w CS.
Co do biegania co jakiś czas to przynajmiej można zarobić trochę rupi. A z Dziczy do Baru blisko (to chyba Barman daje za to nagrody). Gorzej jak dostaniesz questa z obroną stalkerów w Agropromie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 13:00, misiakpitra napisał:

wie ktos czy bedzie jakas kontynuacja Stalkera
bardzo fajnie bylo by jeszcze raz zawitac do strefy


Ale czego? Shadow Of Chernobyl? Nie wiem czy wiesz o Clear Sky ale zakładam, że wiesz. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że są już prace na S.T.A.L.K.E.R 3: Apocalyptic sequelem Clear Sky. Czy jest to prawdą to nie mam zielonego pojęcia. Jeśli mieli by wydać grę tak zabugowaną jak CS i w miejszym stopniu SoC to niech sobie dadzą spokój. Choć sam oczywiście bardzo bym chciał kontynuacji. Rodzi się pytanie. Skoro CS było prequelem SoC to następny epizod powinien być sequelem SoC a nie CS (?).

PS. Dodam jeszcze, że ma być na silniku Cryteka CryEngine a nie jak do tej pory na X-Ray. Oznacza to zapewne wyższe wymagania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 13:21, Bishoop napisał:

> wie ktos czy bedzie jakas kontynuacja Stalkera
> bardzo fajnie bylo by jeszcze raz zawitac do strefy

Ale czego? Shadow Of Chernobyl? Nie wiem czy wiesz o Clear Sky ale zakładam, że wiesz.
Gdzieś kiedyś wyczytałem, że są już prace na S.T.A.L.K.E.R 3: Apocalyptic sequelem Clear
Sky. Czy jest to prawdą to nie mam zielonego pojęcia. Jeśli mieli by wydać grę tak zabugowaną
jak CS i w miejszym stopniu SoC to niech sobie dadzą spokój. Choć sam oczywiście bardzo
bym chciał kontynuacji. Rodzi się pytanie. Skoro CS było prequelem SoC to następny epizod
powinien być sequelem SoC a nie CS (?).

fajnie z mnie uswiadomiles ze jest Czyste niebo dziekim az taki durny nie jestem no wlasnie mi chodzic czy bedzie cos nadal np tak jak napisales S.T.A.L.K.E.R 3: Apocalyptic
ale jezeli to ma byc sequel czystego nieba to za niedlugoi doczekamy sie sequela ktoryy bedzie dzial sie przed wybuchem elektrowni i powstaniem Zony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 13:25, misiakpitra napisał:

fajnie z mnie uswiadomiles ze jest Czyste niebo dziekim az taki durny nie jestem no wlasnie


Nic takiego nie napisałem. Nie określiłeś czy chodzi Ci o kontynuacje SoC czy CS. Zresztą napisałem, że zakładam, że wiesz...
Jeśli chodzi o Stalkera 3 to jest troche tego w necie. Pierwszy portal, który podał to oficjalnie to stalker-planet.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://stalker-planet.ru/news/2008-11-29-170&sa=X&oi=translate&resnum=5&ct=result&prev=/search%3Fq%3DS.T.A.L.K.E.R.%2B3:%2BApocalyptic%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG

Jak można wyczytać. Staker 3 będzie kontynuacją SoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować