Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2009 o 19:56, Revanchist napisał:

Chyba do 18...


Z tego co zapamiętałem ze swojej komunii, to na pewno nie było to 18 lat, tylko jakoś dziwnie zawyżony próg. Chociaż od tego czasu mogło się coś zmienić... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 19:54, rob006 napisał:

> Czy przestępujący do pierwszej komunii muszą coś podpisać ??

Zdaje się że deklarację o wstrzemięźliwości od alkoholu do 21/23 roku życia.


Chyba nie tak daleko. Myślę że do 18 raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też są takie wioskowe zwyczaje, że w oknach wstawia się jakieś obrazki, płoty w jakieś trzy rodzaje flag, na latarniach flagi wszędzie. Bo w mojej parafii tak jest z okazji jakichś różnych świąt. Po prostu taka tandeta jakiej jeszcze nigdy nie widziałem, a wszyscy się tym podniecają a najbardziej proboszcz który każe wszystkim tak domy stroić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee ... yyy ... jakieś pisemko o wstrzemięźliwości od alkoholu? O co biega? Ja o niczym takim nie słyszałem. Jeśli już to coś mi się obiło o uszy w sprawie deklaracji jakoby na tzw przyjęciu komunijnym nie miało być wódki na poczęstunku. Może to o to chodzi? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. W trakcie Pierwszej Komunii jest zaprzysiężenie, że do 18. roku życia nie będziesz pił alkoholu ani palił papierosów. Na bierzmowaniu jest odnowienie tego przyrzeczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O_o

Pierwsze słyszę o takim czymś. Albo mam sklerozę kompletną albo tego "zwyczaju" u mnie nie praktykowano lub też zwyczajnie mnie to nie interesowało. ;-P Ale że dotyczy to też papierosów? Lol :-D Czego to człowiek się nie dowie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 20:08, Tyler_D napisał:

Ale że dotyczy to też papierosów?


No przecież dobrze wiesz, że papierosy są gorsze nawet od narkotyków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powiedział, że św. Mikołaj (ten co kiedyś tam istniał) już nie jest święty. Myślę, że to bujda, ale proszę o weryfikację :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 20:11, Revanchist napisał:

No co? Najzupełniej normalne.

A czy ja powiedziałem gdzieś że to jest "nienormalne" ? ;-) Nie. Po prostu nigdy o takim czymś nie słyszałem i się najzwyczajniej w świecie zdziwiłem. Te przyrzeczenia przyrzeczeniami a życie życiem - każdy wie jak to wygląda ;-P Choć sam nie palę i nie jestem żadnym ćpunem tudzież alkoholikiem to jakoś tak po prostu mnie dziwi takie hm ... "wtrącanie" się Kościoła w "te sprawy". Ale niech robią co chcą, może jakiś skutek pozytywny to przyniesie.
>Przecież jest to zakazane prawnie do 18. roku życia, więc

Dnia 27.04.2009 o 20:11, Revanchist napisał:

nie wiem, w czym masz problem.

Napisałem już wyżej. :)

rob006 ==> a awatary z takowymi to już w ogóle :-DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, takie wrażenie odniosłem, jakby Ci się to dziwne wydawało. A Kościół jak najbardziej powinien w "te sprawy" się wtrącać. Poza tym jak już mówiłem, jest to uregulowane prawnie, więc nie widzę problemu.

rob006===>No ba! Po narkotykach jest się na haju, coś więc się ma, a papierosy tylko śmierdzą, nie dają żadnej przyjemności i ponoć pozostawiają po sobie posmak trampka w ustach. Nie wiem, nigdy nie paliłem (ani nie brałem narkotyków). Ale wiem, do jakiej sytuacji pijecie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wstrzemięźliwości to nie jestem pewien, zdaje mi się, że jest po prostu potrzebny podpis "komunisty"
a gadka o tym paleniu i piciu to tak przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 21:04, Revanchist napisał:

Spoko, takie wrażenie odniosłem, jakby Ci się to dziwne wydawało. A Kościół jak najbardziej
powinien w "te sprawy" się wtrącać.


Takie wtrącanie się nikomu na złe nie wyjdzie, no może poza producentami tytoniu ;), więc też nie widzę problemu.

Dnia 27.04.2009 o 21:04, Revanchist napisał:

Poza tym jak już mówiłem, jest to uregulowane prawnie,
więc nie widzę problemu.


A konkretnie jaka ustawa to precyzuje? tzn,. zakaz palenia dla osób poniżej 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:33, Lucek napisał:

A konkretnie jaka ustawa to precyzuje? tzn,. zakaz palenia dla osób poniżej 18 lat.


Zgodnie z paragrafem 45 Ustawy o Zdrowiu Publicznym (o Tytoniu) z 2002 [Public Health
(Tobacco) Act, 2002], ktokolwiek sprzedaje w sprzedaży detalicznej wyrób tytoniowy
osobie, która nie ukończyła 18 lat, popełnia przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:39, PsyhoSpider napisał:

Zgodnie z paragrafem 45 Ustawy o Zdrowiu Publicznym (o Tytoniu) z 2002 [Public Health
(Tobacco) Act, 2002], ktokolwiek sprzedaje w sprzedaży detalicznej wyrób tytoniowy
osobie, która nie ukończyła 18 lat, popełnia przestępstwo.


Jesteś pewny że taka ustawa została uchwalona? Jakoś nie mogę znaleźć niczego poza projektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 14:59, Lucek napisał:

Jesteś pewny że taka ustawa została uchwalona? Jakoś nie mogę znaleźć niczego poza projektem.

Dokładnie szukać mi się za bardzo nie chce, mogę jednak podać odpowiednie wskazówki .

1) w art. 6 po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:

„1a. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności kupującego wyroby tytoniowe sprzedawca może zażądać okazania dokumentu potwierdzającego wiek kupującego."

Tu jest dokładny tekst ustawy z 2003r z dokładnymi przypisami także wcześniejszych ustaw.

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2003,nr,229/poz,2274,ustawa-o-zmianie-ustawy-o-ochronie-zdrowia-przed-nastepstwami-uzywania-tytoniu-i.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne. Myślałem że coś mi umknęło. A to po prostu Revanchist i ty pomyliliście zakaz sprzedaży z zakazem palenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować