Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2007 o 19:43, Vuko Drakkainen napisał:

Z czescią tego co napisałeś moge sie zgodzic a ze wszystkim zapewne też tylko, że wszystkiego
jeszcze nie przeczytałem (straszny ból oczu). Ja dawno już odwróciłem sie od kościoła katolickiego
dzieki miedzy innymi katechecie który nauczał religi w moim gimnazjum. Chodzenie na relige
trwało tylko rok, bo wiecej tych bredni o których opowiadał nam ten facet sprawiło, że nie
wytrzymałem i dając spokój swojemu umysłu wolałem 45 minut przesiadywać w bibliotece. Już wiele
razy kłóciłem sie na forum o tym co mysle o kościele, bibli i bogu. Wiekszości osoby były przeciwne
moim poglądom ale tego sie spodziewałem. Fajnie ze są ludzie którzy myslą podobnie co ja. Katolicyzm
to gó****.


Bóg pisze się z dużej litery. Jak dla mnie(nie obrażaj się, wcale nie chcę cię obrazić) to jesteś pod wpływem lekkiego zniewolenia (to nie to co opętanie)przez złego ducha. Sam jestem gorliwym Katolikiem i nie moge Cię zrozumieć bo jak dla mnie to nie jak mówisz bredzenie katechety odwiodło Cię od Boga tylko możliwe że presja otoczenia lub właśnie działanie złego ducha. Osobiście radze przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie Św. Mam nadzieje że Cię nie uaziłem jeśli tak to sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do antykoncepcji nigdy zgody miedzy zwolennikiami KK a resztą nie będzie. Ja na przykład nie uznaje wymyślonego przez KK pojęcia "życie poczęte", dla mnie do początku rozwoju mózgu zarodek jest jak każda inna część ciała matki, ona ma prawo decydować co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:43, Vuko Drakkainen napisał:

Z czescią tego co napisałeś moge sie zgodzic a ze wszystkim zapewne też tylko, że wszystkiego
jeszcze nie przeczytałem (straszny ból oczu). Ja dawno już odwróciłem sie od kościoła katolickiego
dzieki miedzy innymi katechecie który nauczał religi w moim gimnazjum. Chodzenie na relige
trwało tylko rok, bo wiecej tych bredni o których opowiadał nam ten facet sprawiło, że nie
wytrzymałem i dając spokój swojemu umysłu wolałem 45 minut przesiadywać w bibliotece. Już wiele
razy kłóciłem sie na forum o tym co mysle o kościele, bibli i bogu. Wiekszości osoby były przeciwne
moim poglądom ale tego sie spodziewałem. Fajnie ze są ludzie którzy myslą podobnie co ja. Katolicyzm
to gó****.

Hmm wierz różni ludzi różnie patrza na różne sprawy ja jeszcze jestem katolikem, ale coraz czesciej mam powody zeby nim nie byc przez wtracanie sie kościola do mojego życia(oczywiscie to jest przenosnia) i do polityki(ktoś o tym pisal wyzej), chociaż co do ksieży to ja w swoiej parafi mam takich co nie biora dla siebie kasy z tacy tylko daja na rozne cele dobroczyne i zawsze mozna z nimi pogadac jak z ludzmi. Ale do mojej klasy chodzi taki fanatyk religiny ktory sluch RM i każdy poglad sprzeczny z poglądem kosciola jest dla niego aktem braku wiary itd. i wystarczy cos powiedziec nie tak i juz "a ty glupi jestes! tvn robi ci pranie mózgu"a ostatnio jak zaczolem sluchac metalu to" metal robi ci pranie mozgu ty glupi faszysto" ostatnio takie teksty do mnie polecialy jak mowilem o czymś po raz ktorys i jakos swojego stanowiska nie zmnienialem(chyba od 2 lat mam ten sam poglad).
Wiec fanatykow trzeba tępić i pseudoksiezy typu rydzyk, a o chodzeniu na religie powini decydowac uczniowie na poczatku roku a nie ich rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:59, Vaxinar napisał:

> Pierwsza rzecz - w moim otoczeniu;]
Bardzo mi zatem przykro. W moim otoczeniu nikomu nic nie robią, za to że jest ateistą... :)

Nie nie nie... ja właśnie ateistą nie jestem;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:02, DarkSarevok napisał:

Co do antykoncepcji nigdy zgody miedzy zwolennikiami KK a resztą nie będzie. Ja na przykład
nie uznaje wymyślonego przez KK pojęcia "życie poczęte", dla mnie do początku rozwoju mózgu
zarodek jest jak każda inna część ciała matki, ona ma prawo decydować co z tym zrobić.

No normalne, jak podzieliłeś ludzi na zwolenników i przeciwników;]. Ludzie spoza KK a nawet tego kręgu kulturowego mogą mieć zupełnie podobne albo zgoła odmienne zdanie od którejkolwiek z dwóch podanych przez Ciebie stron.
No jeśli nie bierzesz pod uwagę pojęcia duszy, pewnie będąc ateistą, nie ma w Tobie chęci na przemyślenie kiedy ona przenika ciało/zarodek i ergo nie ma potrzeby dmuchania na zimne w tak ważkiej sprawie;].
No matka może decydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:45, BioZ napisał:

Moim zdaniem coraz mniejszy.

>
Zgadzam, się ale według mnie i tak za duży

Dnia 13.11.2007 o 19:45, BioZ napisał:

A tak gwoli ścisłości, nie wiem czy ktokolwiek to czytał, abp Gocłowski jeśli dobrze pamiętam
mówił, że ustawa nie "wlicza" do średniej oceny z samej religii ale wszystkich przedmiotów
dodatkowych. Czyli etyki, często łaciny i innych też.

>
W rzadko której szkole jest w ogóle możliwość nauki etyki, o innych religiach nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, poza tym powodzenia w trwaniu w Katolicyzmie;]. Byle taka "czarna owca"(łagodniejszego zwrotu nie mam) nie zachwiała Twoim obrazem, przypominaj sobie w takich momentach tych spoko księży albo jakieś rozmowy z nimi;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:00, Talionis napisał:

Bóg pisze się z dużej litery. Jak dla mnie(nie obrażaj się, wcale nie chcę cię obrazić) to
jesteś pod wpływem lekkiego zniewolenia (to nie to co opętanie)przez złego ducha.



HAHAHAHAHAHAHA(i tak bez końca)... Po pierwsze, bóg pisze się z dużej litery w zależności od wyznania, pytałem polonistki. Po drugie ja też jestem opętany, przez demona, zwanego kapitalizm... Wszyscy jesteśmy. Jeżeli jestes gorliwym katolikiem, to jeżeli cię uderze to nadstawisz drugi policzek? Jeżeli tak, to jesteś tchórzem, nikim. Dajesz sobą gardzić. Jeżeli nie, to co z ciebie za katolik? Wasza religia mówi, kochaj swoich wrogów, ja mówie zniszcz ich. Dlaczego mamkochać kogoś, kto działa na moją niekorzyść? Jak chcesz, to oddaj mi wszystkie swoje dobra, bo jestem potrzebujący... PARODIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:05, DarkSarevok napisał:

W rzadko której szkole jest w ogóle możliwość nauki etyki, o innych religiach nie wspominając

Aczkolwiek nie można zatem psioczyć na religię, że obowiązkowa, bo jak nie to gorsza ocena czy coś. Nie chcesz - nie chodzisz, tak jak w przypadku innych dodatkowych. Tyle że tu domyślnie jest ustawiona na chodzenie, a to wynika z pozornej katolickości(w ogóle religijności) Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:08, Basajew napisał:

Jeżeli jestes gorliwym katolikiem, to jeżeli cię uderze to nadstawisz drugi
policzek? Jeżeli tak, to jesteś tchórzem, nikim.

Kapitalizm, darwinizm, pozytywizm, naturalizm, utylitaryzm, la bete humaine;p.
Proponuję spróbować zrozumieć opowieść o nadstawianiu policzka, bo pisząc to wyraźnie widać, że nie rozumiesz.

Dnia 13.11.2007 o 20:08, Basajew napisał:

Wasza religia mówi, kochaj swoich wrogów, ja mówie zniszcz ich.

O, nigdy ateisty od urodzenia nie widziałem jeszcze... Chyba że z tym jest podobnie jak z powyższym-_-.
Ludzie nie znacie w ogóle swojej religii i zamiast obwiniać za jej nie przedstawienie w dostateczny sposób to obwiniacie o masę innych rzeczy.

Dnia 13.11.2007 o 20:08, Basajew napisał:

Jak chcesz, to oddaj mi wszystkie swoje dobra, bo jestem
potrzebujący... PARODIA

Jakbyś był potrzebujący, to mógłbyś dostać tyle ile potrzebujesz.
SZATAAAAAAAAN:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:07, BioZ napisał:

Zgadzam się z Tobą, poza tym powodzenia w trwaniu w Katolicyzmie;]. Byle taka "czarna owca"(łagodniejszego
zwrotu nie mam) nie zachwiała Twoim obrazem, przypominaj sobie w takich momentach tych spoko
księży albo jakieś rozmowy z nimi;].

żebyś wiedzial ze przypomne.
A co do wstrzemięźliwość. zadam tylko jedno pytanie: Po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:08, Basajew napisał:

Jak chcesz, to oddaj mi wszystkie swoje dobra, bo jestem potrzebujący...


Obawiam się, że potrzebujesz pomocy innego rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:13, Mateusz9214 napisał:

A co do wstrzemięźliwość. zadam tylko jedno pytanie: Po co to?

Wstrzemięźliwość seksualną masz na myśli?
Poszanowanie aktu zespolenia płciowego, poszanowanie "czaru"(growo;]) jakim jest zapłodnienie... jeszcze parę bym wymienił ale nie do końca rozumiem.
Po co wstrzemięźliwość seksualna?
Czy wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem? Wtedy by uniknąć błędu zrobienia dziecka jak potem wszystko przypadkiem się skopie;]. Żeby nie zrobić dziecka bez pewności że możemy utrzymać i wychować.
Założenie: stosowanie się do innych nauk KK. Na wyrywki to faktycznie jest raczej takie wątłe;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:03, Mateusz9214 napisał:

Hmm wierz różni ludzi różnie patrza na różne sprawy ja jeszcze jestem katolikem, ale coraz
czesciej mam powody zeby nim nie byc przez wtracanie sie kościola do mojego życia


To świadczy o tym, że w ogóle nie masz pojęcia o tym, co to jest religia. Religii się nie dobiera po tym, jak się zachowują jej przedstawiciele, tylko po tym, czy prowadzi do Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalna głupota przez ciebie przemawia... A ten szatan na końcu jest dowodem...żal... A nie jest tak napisane? NADSTAW DRUGI POLICZEK...hmm.. faktycznie, to na bank znaczy oddaj...

Jakbyś był potrzebujący, to mógłbyś dostać tyle ile potrzebujesz.

A bezdomni mają co potrzebują? I ci co umierają z głodu? Na tym świecie nie ma miejsca na litość... żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:08, Basajew napisał:

HAHAHAHAHAHAHA(i tak bez końca)... Po pierwsze, bóg pisze się z dużej litery w zależności od
wyznania, pytałem polonistki. Po drugie ja też jestem opętany, przez demona, zwanego kapitalizm...
Wszyscy jesteśmy. Jeżeli jestes gorliwym katolikiem, to jeżeli cię uderze to nadstawisz drugi
policzek? Jeżeli tak, to jesteś tchórzem, nikim. Dajesz sobą gardzić. Jeżeli nie, to co z ciebie
za katolik? Wasza religia mówi, kochaj swoich wrogów, ja mówie zniszcz ich. Dlaczego mamkochać
kogoś, kto działa na moją niekorzyść? Jak chcesz, to oddaj mi wszystkie swoje dobra, bo jestem
potrzebujący... PARODIA


Ale Vuko Drakkainen jest Katolikiem bo można to wywnioskować z jego posta poniewarz napisał że odwrócił się od Boga ale wcześniej chodził na lekcje religii czyli jest ochszczony czyli jest katolikiem chce czy nie chce więc powinien pisać Bóg z dużej litery. Odpowiem ci tylko na to że mówisz iż wrogów trzeba niszczyć a czy to ty dałeś tej drugiej osobie życie NIE!!! To jakim prawem możesz jej je zabrać? Więcej nie będe odpowiadał na twojego posta i nawet jeśli mnie teraz spowymyślasz to co myślisz że będe czuł się jak tchórz? Myslisz Się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:21, Mogrim napisał:

> Hmm wierz różni ludzi różnie patrza na różne sprawy ja jeszcze jestem katolikem, ale coraz

> czesciej mam powody zeby nim nie byc przez wtracanie sie kościola do mojego życia

To świadczy o tym, że w ogóle nie masz pojęcia o tym, co to jest religia. Religii się nie dobiera
po tym, jak się zachowują jej przedstawiciele, tylko po tym, czy prowadzi do Boga.

Hmm wybacz ale jakos nigdy mi o tym katecheci nie wspominali...
A teraz zadam ci takie pytanie jeśli nie przyjme bierzmowania i mimo tego bede dobrym czlowiekiem to co ze mna bedzie po śmierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:24, Mateusz9214 napisał:

Hmm wybacz ale jakos nigdy mi o tym katecheci nie wspominali...


Jakbym się opierał tylko na tym, co mi katecheci mówili, to byłbym ateistą...

Dnia 13.11.2007 o 20:24, Mateusz9214 napisał:

A teraz zadam ci takie pytanie jeśli nie przyjme bierzmowania i mimo tego bede dobrym czlowiekiem
to co ze mna bedzie po śmierci?


Nie wiem co z tobą będzie, bo to nie ja będę ciebie sądził. To jest pytanie z tej serii "jak nie będę wierzył ale będę dobrym człowiekiem to pójdę do nieba?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:21, Basajew napisał:

Totalna głupota przez ciebie przemawia... A ten szatan na końcu jest dowodem...żal...

A Ty się kurde na żartach nie znasz, nie ma co. SZATAAAAAAAN ZUOOOOOOO LEWICAAA!!!
No w pytę koleś, normalnie uważam antykatolików za myślących ludzi.

Dnia 13.11.2007 o 20:21, Basajew napisał:

A nie
jest tak napisane? NADSTAW DRUGI POLICZEK

A jest. A czy zawsze to co jest napisane znaczy to co wynika z ułożenia słów? Teraz rozumiem dlaczego nie zrozumiałeś okrzyku "SZATAAAN" i nie rozumiesz tego z nadstawianiem policzka. Z polaka też raczej masz niską ocenę.

Dnia 13.11.2007 o 20:21, Basajew napisał:

A bezdomni mają co potrzebują? I ci co umierają z głodu? Na tym świecie nie ma miejsca na litość...

Nie, nie mają. Jedni nie chcą, drudzy marnują pieniądze które wyżebrują, trzeci mają w otoczeniu takich jak Ty, którzy nie widzą miejsca na litość.

Dnia 13.11.2007 o 20:21, Basajew napisał:

żal.

Ano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 19:49, Vaxinar napisał:

Na tym forum zawsze panowała, mogę spytać gdzie Ci ją odebrano? :)


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Dowcip miesiąca! :D Dziękuję za poprawienie humoru ;)

Co do wątku, to jest chyba jest już z pięć tematów związanych z kościołami, wiarą, wyznaniami i z ateizmem, ile jeszcze?
Jak widzę wypowiedzi dzieciaków na temat kościoła to aż mnie na śmiech wzbiera :)

ps. bóg pisze się z litery dużej bądź małej wg własnego uznania lub jak kto woli, wyznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować