Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

A w Gothicu na dobrą sprawę mamy jedno miasto - to trochę żenujące, żeby w RPGu było tylko jedno miasto z prawdziwego zdarzenia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze powiedziawszy wolę jedno miasto wyładowane akcją, od kilkunastu/kilkudziesięciu które są po to żeby były. A Gothic jak już zostało wielokrotnie powiedziane nie jest RPG. Jest on action RPG. I jak zwykle uważam, że taka dyskusja nie ma sensu (wiem, przeczę sam sobie pisząc tutaj), bo Ty nie przekonasz mnie, że Morrowind wdeptuje Gothica w ziemię, a ja Ciebie - że ten pierwszy w porównaniu z tym drugim wypada blado.
Ale z drugiej strony jest to forum. A forum służy właśnie do dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 14:25, Adikarius napisał:

jednym słowem: GOTHIC!:)


Akurat w tym wypadku lepiej by było, żebyś rozpisał się nieco bardziej. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 14:25, Adikarius napisał:

jednym słowem: GOTHIC!:)

Pisząc takie posty szkodzisz i sobie i Gothicowi.
Po pierwsze - takie posty są w tym temacie karane jako spam. Przeczytaj przypiętego posta.
Po drugie - pisząc coś takiego, utwierdzasz Morrowindowców w przekonaniu, że "fani Gothica nie są w stanie podać ani jednego sensownego argumentu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 14:20, Tajemnic napisał:

Ja szczerze powiedziawszy wolę jedno miasto wyładowane akcją, od kilkunastu/kilkudziesięciu
które są po to żeby były. A Gothic jak już zostało wielokrotnie powiedziane nie jest RPG. Jest
on action RPG. I jak zwykle uważam, że taka dyskusja nie ma sensu (wiem, przeczę sam
sobie pisząc tutaj), bo Ty nie przekonasz mnie, że Morrowind wdeptuje Gothica w ziemię, a ja
Ciebie - że ten pierwszy w porównaniu z tym drugim wypada blado.
Ale z drugiej strony jest to forum. A forum służy właśnie do dyskusji :)


Brakuje mi tylko w tym temacie sensownie piszących użytkowników, takich właśnie jak Ty;) Niestety na nic moja walka z ludźmi, którzy chyba czytać nie umieją - bo taki użytkownik Adikarius, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że większości fanów Gothica na lepszą argumentację nie stać, niestety...
A co do samego Khorinis to jak dla mnie to bardzo udane miasto, a jedyne co mnie w niej irytuje to to, że ogromna część mieszkańców to bezosobowe i "beztwarzowe"(wszystkie wyglądają tak samo) postaci. W Morrowindzie każdy jest inny i za to programistom z Bethesdy bardzo jestem wdzięczny. Na palcach jednej ręki można policzyć RPG, w których nie ma dwóch takich samych NPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 14:25, Adikarius napisał:

jednym słowem: GOTHIC!:)

Świetny klimat, piekna grafika, inteligentni NPC.

Teraz czujecie sie lepiej Morrowidowcy? Jedne słowo dla was nie wsytarczy bo od razu jakies głupie teksty piszecie. Zal;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bahha! Morrowind rządzi! Jest bardziej rozwiniętym RPG''iem! Można wykreować własną postać , wspaniała muzyka , szczegóły i klimat. Dużo jest broni , o wiele więcej niż w Gothicu i świat jest dużyyy i szczegółowy. Praktycznie Morrowind wygrywa pod każdym względem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 18:36, Budep napisał:

Bahha! Morrowind rządzi! Jest bardziej rozwiniętym RPG''iem! Można wykreować własną postać
, wspaniała muzyka , szczegóły i klimat. Dużo jest broni , o wiele więcej niż w Gothicu i świat
jest dużyyy i szczegółowy. Praktycznie Morrowind wygrywa pod każdym względem!


W Gothicu też możesz wykreować swoją postać, jest także świetna muzyka, graficznie to nie wiem co lepsze :P
Z drugiej strony Morrowind jest o wiele bardziej rozbudowany, ma o wiele większy świat, ma ciekawą fabułę, nieliniowość w tej grze znaczy zupełnie coś innego niż w Gothicu, tutaj mamy prawdziwe poczucie wolności. Przejście tej gry na 100% to dłuuugie miesiące grania. Wkurzały mnie tylko częste loadingi. Jestem fanem obu gier i osobiście uważam, że wyszukiwanie na siłę zwycięzcy jest bezsensowne. Obie gierki są zupełnie inne i jedyne co mają ze sobą wspólnego to, to że obydwie zarąbiście wciągają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 18:27, Adikarius napisał:

Teraz czujecie sie lepiej Morrowidowcy? Jedne słowo dla was nie wsytarczy bo od razu jakies
głupie teksty piszecie. Zal;]

Oni po prostu proszą o uzasadnienie, nie dziwię się im. Tezę należy poprzeć argumentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 18:27, Adikarius napisał:

> jednym słowem: GOTHIC!:)
Świetny klimat, piekna grafika, inteligentni NPC.

Teraz czujecie sie lepiej Morrowidowcy? Jedne słowo dla was nie wsytarczy bo od razu jakies
głupie teksty piszecie. Zal;]


Sorry, ale żal to ty odstawiasz, jeżeli myślisz, że to są argumenty to się w tym wątku nie wypowiadaj. Przeczytaj przypięty post i jak widzisz, że nie jesteś w stanie zastosować się do poleceń w nim zawartych to się nie udzielaj.

PS: jakbyś nie wiedział to nie tylko "Morrowindowcy" się przyczepili, ale "Gothicowcy" też :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 16:06, Probos napisał:

Ze względu na coraz większą ilość osób spamujących w tym temacie, pozwalam sobie napisać
kilka zasad, odnoście wypowiadania się tutaj.

1. Nie obrażamy się nawzajem, jak również, nie obrażamy gry, przeciwko której jesteśmy ( poprzez
literówki, pisanie nazwy z małej litery )
2. Każda wypowiedz, musi zostać za argumentowana, w innym wypadku, zostanie potraktowana jako
spam i zapewne, zostanie to przekazane moderatorowi.
3. Nie porównujemy tutaj Obliviona, oraz Gothica III, w konfrontacji, stoją miedzy sobą Morrowind
+ Trójca + Przepowiednia, oraz Gothic I + Gothic II + Noc Kruka.
4. Przeczytać wszystkie zasady jeszcze raz i starać się do nich przystosować.
5. Dziękuję za uwagę, liczę, że post zostanie przypięty, życzę wszystkim miłego wypowiadania
się.



Ja zdecydowanie wolę Morrowinda. Po prostu on mnie ujął, w przeciwieństwie do Gothica. Gothic jest dla mnie nudny i tyle. Natomiast TES 3: Morrowind jest świetny. Ma lepszą grafikę niż Gothic, lepszą fabułę i ogólnie jest lepszy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przeczytasz przypięteg posta, czy od razu walć degradem? Właśnie ośmieszyłeś fanów gothica, kolejny post "gothic rulez" daje do myślenia nt poziomu graczy, którzy wybierają tę grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 19:03, Leslaw555 napisał:

> Ze względu na coraz większą ilość osób spamujących w tym temacie, pozwalam sobie napisać

> kilka zasad, odnoście wypowiadania się tutaj.

> 1. Nie obrażamy się nawzajem, jak również, nie obrażamy gry, przeciwko której jesteśmy
( poprzez
> literówki, pisanie nazwy z małej litery )
> 2. Każda wypowiedz, musi zostać za argumentowana, w innym wypadku, zostanie potraktowana
jako
> spam i zapewne, zostanie to przekazane moderatorowi.
> 3. Nie porównujemy tutaj Obliviona, oraz Gothica III, w konfrontacji, stoją miedzy sobą
Morrowind
> + Trójca + Przepowiednia, oraz Gothic I + Gothic II + Noc Kruka.
> 4. Przeczytać wszystkie zasady jeszcze raz i starać się do nich przystosować.
> 5. Dziękuję za uwagę, liczę, że post zostanie przypięty, życzę wszystkim miłego wypowiadania

> się.


Ja zdecydowanie wolę Morrowinda. Po prostu on mnie ujął, w przeciwieństwie do Gothica. Gothic
jest dla mnie nudny i tyle. Natomiast TES 3: Morrowind jest świetny. Ma lepszą grafikę niż
Gothic, lepszą fabułę i ogólnie jest lepszy ;]

Grafika najmniej się liczy w RPGach , w fabule nie ma zwrotów akcji. Ot , jesteś wybrańcem , musisz to udowodnic a potem nakop do rzyci Panu Ciemnosci. Wielki świat , w którym nic się nie dzieje , a ekonomia nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 19:18, Asthariel napisał:

> > Ze względu na coraz większą ilość osób spamujących w tym temacie, pozwalam sobie
napisać
>
> > kilka zasad, odnoście wypowiadania się tutaj.

> > 1. Nie obrażamy się nawzajem, jak również, nie obrażamy gry, przeciwko której jesteśmy

> ( poprzez
> > literówki, pisanie nazwy z małej litery )
> > 2. Każda wypowiedz, musi zostać za argumentowana, w innym wypadku, zostanie potraktowana

> jako
> > spam i zapewne, zostanie to przekazane moderatorowi.
> > 3. Nie porównujemy tutaj Obliviona, oraz Gothica III, w konfrontacji, stoją miedzy
sobą
> Morrowind
> > + Trójca + Przepowiednia, oraz Gothic I + Gothic II + Noc Kruka.
> > 4. Przeczytać wszystkie zasady jeszcze raz i starać się do nich przystosować.
> > 5. Dziękuję za uwagę, liczę, że post zostanie przypięty, życzę wszystkim miłego wypowiadania

>
> > się.
>
>
> Ja zdecydowanie wolę Morrowinda. Po prostu on mnie ujął, w przeciwieństwie do Gothica.
Gothic
> jest dla mnie nudny i tyle. Natomiast TES 3: Morrowind jest świetny. Ma lepszą grafikę
niż
> Gothic, lepszą fabułę i ogólnie jest lepszy ;]
>
Grafika najmniej się liczy w RPGach , w fabule nie ma zwrotów akcji. Ot , jesteś wybrańcem
, musisz to udowodnic a potem nakop do rzyci Panu Ciemnosci. Wielki świat , w którym nic się
nie dzieje , a ekonomia nie istnieje.



No dobra, takie jest Twoje zdanie. Ja jestem za Morrowindem. Gothic mnie rozczarował i nie lubię go, tyle. Dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Gothic ma ciekawe bronie i zbroje? Bronie wszystkie niemal takie same, pełno żelastwa, jedno nie różni się od drugiego. A zbroje? Mówisz o tych kilku? Bez jaj, w tym względzie (sprzęt) morro bije gothica na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ze teraz tamci nie pisza na temat udawadniaja ktory jest madrzejszy to pisza zgodnie z zasadmi tematu? "...sprowadzać się będzie do personalnych zarzutów, to uznam wątek za wyczerpany, wlepię kilka degradów za spam..." Jak wszyscy to wszyscy maja tych zasad sie trzymac a nie teraz szanowny moderator mnie straszy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 19:28, Leslaw555 napisał:

No dobra, takie jest Twoje zdanie. Ja jestem za Morrowindem. Gothic mnie rozczarował i nie
lubię go, tyle. Dziękuje...

A w czym cię zażenował? Bo wg mnie Morrowind nie ma fajnej fabuły, podobne lokacje i trochę gorszą grafikę (mimo to, przecież grafika się nie liczy, ale jej styl już tak).

P.S. tnij cytaty, bo się strasznie długie one robią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2007 o 19:57, Rga napisał:

A w czym cię zażenował? Bo wg mnie Morrowind nie ma fajnej fabuły, podobne lokacje i trochę
gorszą grafikę (mimo to, przecież grafika się nie liczy, ale jej styl już tak).


Morrowind ma gorszą grafikę ?! Haha, no wybacz, nie potrafię powstrzymać śmiechu ;) Mówisz, że te piksele, które biją po oczach jak promieniowanie w Czarnobylu, gdy mamy okazję zagrać w Gothica, są piękne ? Nie, żebym obrażał z tego miejsca Twój gust, ale przykro mi, nie znasz się ;) Mogę Ci znaleźć kilkadziesiąt screenów z Morka z piękną grafiką, a mogę się założyć, że ty z piękną Gothicową nie znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować