Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Przyjacielu drogi, widzę, że jesteś Przodownikiem, dlatego usilnie proszę na przyszłość, o czytanie przypiętych postów ;)
Punkt 2 głosi : " Każda wypowiedz, musi zostać za argumentowana, w innym wypadku, zostanie potraktowana jako spam i zapewne, zostanie to przekazane moderatorowi. "
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 09:43, Probos napisał:

Przyjacielu drogi, widzę, że jesteś Przodownikiem, dlatego usilnie proszę na przyszłość, o
czytanie przypiętych postów ;)
Punkt 2 głosi : " Każda wypowiedz, musi zostać za argumentowana, w innym wypadku, zostanie
potraktowana jako spam i zapewne, zostanie to przekazane moderatorowi. "
Pozdrawiam


Aha będę wiedział wiedział, więc Morrowind jest lepszy od Gothica, ale gorszy od Gothica 2, ponieważ w gothicu 2 jest ciekawsza fabuła, lepsze potwory i chyba troszkę lepsza grafa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bestiariusz od zawsze królował w Morrowindzie, połączone bestie z Gothica II + NK + Gothic, na pewnie dadzą mniejszą liczbę stworów, niż sam Morrowind, bez dodatków....
Fabuła to kwestia gustu, ja wolę tą z Morrowinda, a od tej z Gothica II, bardziej do gustu przypada mi ta z I.
Grafika w Gothicu to porażka :) Każdy Ci to powie, te dziwnie rozmyte podłożą, rażące po oczach piksele... Aż coś człowieka bierze ;)
PS : Trochę dziwne te argumenty ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Morrowind.

Można samemu sobie zrobić postać a nie grać jakimś tak gotowym brzydalem :P

No i od Gothica odpycha okropne sterowanie, poprostu w morrowinda gra się tak "lżej" a z gothickiem trzeba ciągle "walczyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś tu nowy, ale mimo to powinieneś się zapoznać z regulaminem zarówno forum jak i tego tematu - Probos wyżej już upomniał jednego użytkownika a Ty zrobiłeś to samo co on. Radzę przeczytać przypiętego posta, bo inaczej Twoja wypowiedź to tylko spam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 09:22, Altair05 napisał:

to prawda ale przeciez w gothicu sie te umiejetnosci nie rozwijaja nawet jesli korzystamy z
luku.Trzeba je szkolic u nauczycieli.A w morrowindzie masz mozliwosc treningu na wlasna reke
co mi sie oczywiscie duzo bardziej podoba.


I mi też:)

Dnia 26.09.2007 o 09:22, Altair05 napisał:

no ta ale czy gothica sie da w pare godzin przejsc?a morrowinda da sie przeciez przejsc w 7
min.I co?


Owszem, Gothica da się przejść w pare godzin, bo sam to zrobiłem, wykonując przy tym większość questów pobocznych - świat jest tak mały, że nie jest to kłopot. A Morrowinda nie da się przejść w 7 min. W 7 min da się przejść jedynie wątek główny, a to i tak trzeba zrobić sposobem. Przypominam, że prkatycznie wtedy nie wykonuje się questów z wątku głównego.

Dnia 26.09.2007 o 09:22, Altair05 napisał:

no i co z tego?jakos jego kunsztu nie zauwazylem w tych dretwych kawalkach...


Kawałki wcale nie są drętwe. A co do kunsztu, to jednak większość ludzi go zauważyła, bo trudno jest tego nie zrobić...

Dnia 26.09.2007 o 09:22, Altair05 napisał:

ojej...przeciez nie o ot mi chodzilo.czy ty nie rozumiesz ze ja tu nikogo nie chce osmieszyc?powiedzialem
tylko to ze mi w gothicu nie przeszkadza nei kompletowanie zbroi.Oczywiscie jednak fakt ze
nie moge sobie wziac zbroi z przeciwnika juz mi sie nie podoba ale to juz inna sprawa.


No i co, że inna. Nie można i koniec. W Morrowindzie można podnieść/zabrać niemalże wszystko. A w Gothicu wszystko znika po chwili, a zbroja - mimo że widać iż gościu ją ma - to i tak nie można jej wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2007 o 19:08, kamceg napisał:

Owszem, Gothica da się przejść w pare godzin, bo sam to zrobiłem, wykonując przy tym większość
questów pobocznych - świat jest tak mały, że nie jest to kłopot. A Morrowinda nie da się przejść
w 7 min. W 7 min da się przejść jedynie wątek główny, a to i tak trzeba zrobić sposobem. Przypominam,
że prkatycznie wtedy nie wykonuje się questów z wątku głównego.

masz racje ogolnie neico sie pomylilem bo tak naprawde przejscie(tzn.przejscie wszystkiego)w gothicu zajmie kilka-nascie godzin za to w morrowindzie przejscie calosci to juz calkiem inna sprawa.Questy poboczne w morku zajmuja zdecydowanie wiecej czasu niz przejscie calego watku glownego czyli tak na odwrot jak bylo w gothicu(tam ogolnie gralo sie tylko by przejsc watek glowny misje poboczne byly rzadkie i na ogol zapomniane).

Dnia 26.09.2007 o 19:08, kamceg napisał:

Kawałki wcale nie są drętwe. A co do kunsztu, to jednak większość ludzi go zauważyła, bo trudno
jest tego nie zrobić...

no dobra muzyka z menu jest niezla ciagle mi gra w glowie nawet jesli w morka gralem ostanio ze dwa lata temu.

Dnia 26.09.2007 o 19:08, kamceg napisał:

No i co, że inna. Nie można i koniec. W Morrowindzie można podnieść/zabrać niemalże wszystko.
A w Gothicu wszystko znika po chwili, a zbroja - mimo że widać iż gościu ją ma - to i tak nie
można jej wziąć.

Zaraz przeciez nie jest tak ze ekwipunek w gothicu znika po chwili.Zbroi nie mozna zdjac i koniec no lae at taka wada to nie jest.Np. w morrowindzie jak zabijesz jakiegos super bossa to mozesz od niego od razu zdjac zbroje i szybko jestes najlepszy.Np.w morku jest taka farma na ktorej sa tacy kolesie w wypasionych zbrojach i z niezlym ekwipunkiem.Troche pograsz a potem do nich wystartujesz i juz jestes bardzo dobry.Chco mimo wszystko moze sie nieco czepiam bo i tak nie trzeba tego robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj wiedzę, że argumenty się wyczerpują, bo co w końcu można już pisać? Po raz enty o systemie rozwoju, długości gry, modach, itd, itp? Czy wątek już nie zasługuje na pogrzeb? Może się mylę, ale przejrzałem sobie różne strony tematu i właściwie powyższa dyskusja odbyła się i to pewnie nie raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 16:24, ArnoldAnhilator napisał:

Oj wiedzę, że argumenty się wyczerpują, bo co w końcu można już pisać? Po raz enty o systemie
rozwoju, długości gry, modach, itd, itp? Czy wątek już nie zasługuje na pogrzeb? Może się mylę,
ale przejrzałem sobie różne strony tematu i właściwie powyższa dyskusja odbyła się i to pewnie
nie raz.

Przyznaje rację.Nowe posty w temacie przybywaja srednio raz na kilka dni a gdy już są to jest to niemal to samo co nawet i sto stron wczesniej te same argumenty te same wypowiedzi gothic jest lepszy nie bo morrowind! i tak w nieskończoność.W zasadzie faktycznie nie ma to już sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie ale mimo potwornego sterowania Gothic II. Dla mnie ma lepszą fabułę, chociaż w Morrowinda też lubię grać, bo fajniej się walczy i rozwija postać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jedyne co mi się nie podobało w Morrowindzie to system walki, trudno było trafić(no ale przynajmniej jest dużo lepszy niż w gothic 3...). Wielki świat, ciekawe postacie i fabuła, masa zadań i przedmiotów. Klasyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej grało mi się w Gothica niepodobało mi się w Morowindzie zdobywanie poziomów było jakieś takie dziwne
ale dobre była za to walka chociaż niebyło to jak gothic że zawsze trafiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:27, ramirez1 napisał:

Lepiej grało mi się w Gothica niepodobało mi się w Morowindzie zdobywanie poziomów było jakieś
takie dziwne
ale dobre była za to walka chociaż niebyło to jak gothic że zawsze trafiasz


W gothicu też nie zawsze trafiasz... Przynajmniej nie zawsze zabiera przeciwnikowi pkt życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować