Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dodłem zdjęcie do MOJE OBRAZKI na gramsajcie i wklejam go w wpisie. Po pewnym czasie wywalam te zdjęcia z tego wpisu ale nadal w GALERII GRAMSAJTa nie mogę usunąć zdjęcia które dodałem!
Zna ktoś odpowiedz na to pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 16:56, Madchi napisał:

Dodłem zdjęcie do MOJE OBRAZKI na gramsajcie i wklejam go w wpisie. Po pewnym czasie
wywalam te zdjęcia z tego wpisu ale nadal w GALERII GRAMSAJTa nie mogę usunąć zdjęcia
które dodałem!
Zna ktoś odpowiedz na to pytanie?

Jakie pytanie? Tego raczej nie da się usunąć, bo i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na jednym gs, że ktoś sobie avka z nagłówka zrobił niewidocznego. Czyli nie widać go tylko jak wskażemy tam kursor w miejsce gdzie powinien być avatar to jest link do naszego gs. Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 17:49, Fucio napisał:

> Dodłem zdjęcie do MOJE OBRAZKI na gramsajcie i wklejam go w wpisie. Po pewnym czasie

> wywalam te zdjęcia z tego wpisu ale nadal w GALERII GRAMSAJTa nie mogę usunąć zdjęcia

> które dodałem!
> Zna ktoś odpowiedz na to pytanie?
Jakie pytanie? Tego raczej nie da się usunąć, bo i po co?


Bo mi przeszkadza... dlatego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 19:25, Hartus napisał:

Widziałem na jednym gs, że ktoś sobie avka z nagłówka zrobił niewidocznego. Czyli nie
widać go tylko jak wskażemy tam kursor w miejsce gdzie powinien być avatar to jest link
do naszego gs. Jak to zrobić?

Trzeba wyciąć cały obraz i zapisać w formacie PNG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zagląda tu od czasu do czasu jakaś osoba, która ma jako taki wpływ na funkcjonowanie gramsajtów, ale jednak postanowiłem to tu napisać. Dałoby się jakoś dodać możliwość wyśrodkowania, ale nieunieruchomienia tła na gramsajcie? Wiem, że kiedyś wiele osób już na to narzekało, a zdaje się, że to nie byłoby aż tak trudne do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 20:03, kulpamen napisał:

Dużo osób ma na swoich gramsajtach zegarki. Jak to się robi? Mam stronkę ( http://www.clocklink.com/),
wybieram typ itd. Gdzie wkleić ten link?

Clocklink: w tym okienku, gdzie edytujesz zegar zaznaczasz i kopiujesz pierwszy napis (???).
GS: Układacz stron-> własny tekst-> strona główna-> edytuj (ten "Własny tekst")-> tytuł dowolny i wklejasz ten napis (???).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 20:07, plada napisał:

> Dużo osób ma na swoich gramsajtach zegarki. Jak to się robi? Mam stronkę ( http://www.clocklink.com/),

> wybieram typ itd. Gdzie wkleić ten link?
Clocklink: w tym okienku, gdzie edytujesz zegar zaznaczasz i kopiujesz pierwszy napis
(???).
GS: Układacz stron-> własny tekst-> strona główna-> edytuj (ten "Własny tekst")->
tytuł dowolny i wklejasz ten napis (???).


Ok. Już będę wiedział. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jak dodać film z Youtube na bloga? Klikam na dodaj wpis i potem przycisk dodawania filmu. po wpisaniu linka w oknie są logai Youtube i Gogle video. Po zapisaniu na stronie głównej filmu nie ma tylko nagłówek wpisu do bloga. ktoś wie jak ten problem rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 21:41, kulpamen napisał:

A może ktoś wie jak dodać film z Youtube na bloga? Klikam na dodaj wpis i potem przycisk
dodawania filmu. po wpisaniu linka w oknie są logai Youtube i Gogle video. Po zapisaniu
na stronie głównej filmu nie ma tylko nagłówek wpisu do bloga. ktoś wie jak ten problem
rozwiązać?

Lepiej po prostu kopiować ten link, co jest po prawej od filmiku z YouTube. Zawsze działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 19:15, Duddits napisał:

Witam. Jak zrobić zdjęcie na nagłówku zachodzące na główną część strony?

Musisz zrobić nagłówek i tło jako jedno, a potem zgilotynować 183 px od górnej części obrazu. Jeśli używasz GIMP''a, to robisz to za pomocą prowadnicy, potem Obraz->przekształcenie->gilotynowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:25, matrix9612 napisał:

ej to jak skopiowac ten zegar z tej stronki clocking.com bo wlasnie nie wiem

Słownie podałem tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16845&pid=13489
Rozrysuję jeszcze:
Obrazek 1: Kopiujesz zaznaczony tekst.
Obrazek 2: Przechodzisz w zakładkę "Wygląd i Układ"-> "Układacz stron" i bierzesz "Własny tekst". Zapisujesz zmiany.
Obrazek 3: Na stronę główną, edycja "Własnego tekstu", który wcześniej dodałeś. W to pole wklejasz link.
I voila!

20090517193324

20090517193336

20090517193343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 19:22, plada napisał:

Musisz zrobić nagłówek i tło jako jedno, a potem zgilotynować 183 px od górnej części
obrazu. Jeśli używasz GIMP''a, to robisz to za pomocą prowadnicy, potem
Obraz->przekształcenie->gilotynowanie.


Chodzi mi o to, że chciałbym umieścić zdjęcie w prawym rogu nagłówka zachodzące rozmiarem na główną część strony. Zdjęcie te było by przewijane natomiast cała reszta nie tak jak mam teraz.

Edit.. Coś takiego jak ty masz z Vendettą tyle, że nie na cały nagłówek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 19:50, Duddits napisał:

Chodzi mi o to, że chciałbym umieścić zdjęcie w prawym rogu nagłówka zachodzące rozmiarem
na główną część strony. Zdjęcie te było by przewijane natomiast cała reszta nie tak jak
mam teraz.

Edit.. Coś takiego jak ty masz z Vendettą tyle, że nie na cały nagłówek..

Hmm... to musisz to zdjęcie zrobić w nagłówku. No, możesz jeszcze zrobić, tło+nagłówek+środkowe tło razem i następnie pociąć na kawałeczki. Wtedy tło (większe) będzie zarąbiście ogromne i będzie musiało się przewijać (czyli nie może być zaznaczona opcja "Wyśrodkowane"). Inaczej się chyba nie da :/ Albo mi się pomysły wyczerpały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2009 o 19:34, plada napisał:

Obrazek 3: Na stronę główną, edycja "Własnego tekstu", który wcześniej dodałeś. W to
pole wklejasz link.
I voila!


Tyle ciekawych rzeczy można zamieścić we "Własnym tekście" ale dlaczego akurat zegarek? Ja myślałem, że wszyscy go mamy w prawym, dolnym rogu monitorka... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować