Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2007 o 10:46, Mate0 napisał:

Nie ktorzy maja swoja Klare a moze by tak urzadzic konkurs na maskotke grampl oczywiscie w
postaci rysunkow

Nie jestem za.

20071215110642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 11:06, rogoz94 napisał:

> Nie ktorzy maja swoja Klare a moze by tak urzadzic konkurs na maskotke grampl oczywiscie
w
> postaci rysunkow
Nie jestem za.

Bardzo fajny rysunek widać że masz zdolności bardzo ładnie rysujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, ale już mówię co jest źle:
1. Ręka podtrzymująca głowę jest niewyraźna, po dokładnym oglądaniu stwierdziłem że może wydawać się bardzo duża i za bardzo okrągła, czyli mało realistyczna, ale to jest chwila popracowania i się wyuczysz.
2. Cień oddzielający plecy (tułów) jest bardzo nieprawdziwy, bo jak chcesz mieć cień koniecznie oddzielający plecy od pośladek ^^ to inaczej ją "połóż", najlepiej zostaw w spokoju cień, dodaj tylko zarysy.
3. Jedna noga? A druga gdzie? Ucięta? Na to wygląda? Połowa nogi podchodzi pod drugą, a potem znika! Popraw!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 11:06, rogoz94 napisał:

> Nie ktorzy maja swoja Klare a moze by tak urzadzic konkurs na maskotke grampl oczywiscie
w
> postaci rysunkow
Nie jestem za.



Ta zwinięta noga jest dziwna, wygląda tak jakby była niepełnosprawna i nie miała pięty ?

Co do tej drugiej nogi to w rysunku nie zawsze musi być wszystko widoczne panie Jaki Ganh1.
I ucięcie często pomaga całej formie artystycznej. ;] ale sie wlasnie zastanawiam Rogoz czy zarysowales tak cala kartke czy uciąłeś swój rysunek ?

Bryła ręki podpartej i noga wyprostowana jest zdeformowana.

Ale ogólnie widzę że masz pojęcie o wszystkim dlatego życzę dobrego rozwijania się w tym kierunku. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 09:19, rogoz94 napisał:


> A manga.... chociaz zrobiona na przyzwoitym poziomie, mandze mowimy NIE!
JEden mądry! A Ta Laska coś chrzaniła, że Ty to niby zapalony rzexnik w mandze... :P


Chyba rzeznik tych, co tworza mange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy Mangę o Astmatyku ;D

Powiedz co ci w niej nie pasuje ?

To że jest zbyt powszechna ?
To że wiele ludzi ma na nią manię i próbuje ją naśladować, nawet w Polsce ?
To że jest prosta (co wcale nie jest prawdą) ?
Czy może dlatego że jest kiczowata ? Stroje wielkie oczy itd itp. (i tu owszem istnieje manga kiczowata ale nie tylko są też poważne i ładnie zrobione tytuły ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 12:30, Deto napisał:

Zróbmy Mangę o Astmatyku ;D

Powiedz co ci w niej nie pasuje ?

To że jest zbyt powszechna ?
To że wiele ludzi ma na nią manię i próbuje ją naśladować, nawet w Polsce ?
To że jest prosta (co wcale nie jest prawdą) ?
Czy może dlatego że jest kiczowata ? Stroje wielkie oczy itd itp. (i tu owszem istnieje manga
kiczowata ale nie tylko są też poważne i ładnie zrobione tytuły ;])


Hmm, zacznijmy od tego, ze wdawanie sie w jakakolwiek polemike na ten temat z kims takim jak ja jest pozbawione sensu. Nienawisc do tego gatunku jest we mnie tak gleboko zakorzeniona, ze pozbycie sie jej jest niemozliwe i zadne argumenty mnie nie przekonaja. Tak, wiem, ze sa wyjatki. ogladalem ghost in the shell, akire i inne takie. Byc moze fan prawdziwej mangi powie, ze to czgo ja nie lubie najbardziej to nawet nie jest prawdziwa manga. Bo jak widze te wszystkie dragon balle, naruto, czy inne pokiemony to rzygac mi sie chce. Poza tym manga ogranicza. Nie jestem w stanie rozroznic wiekszosci rysownikow, wszystkie prace wygladaja jak ciskane przez ta sama osobe. Jedyne co wyroznia mistrza mangi od leszcza to ilosc frendzli, loków, fałd i wielkosc tych gał. Super swietne laski z wielkim biustem i zniewiesciali faceci. Do tego dochodzi japonska kultura, ktora przestala mi odpowiadac gdzies na etapie samurajow. Rzeczy, ktorych w mandze nie lubie moglbym wymieniac caly dzien ale to na prawde nie ma sensu. Ja po prostu tego gatunku nienawidze. Sa rzeczy, ktorych nie lubie ale toleruje. Manga nie jest jedna z nich. Wiem, ze pierwszy lepszy fan mangi moglby mnie wysmiac, na kazde moje zdanie walnac ze 3 konkretne argumenty. Tylko po co? I tak mnie do tego nic nie przekona, manga nie zacznie mi sie nagle podobac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 13:05, Laska-z-Polski napisał:

Małe sprostowanko... Źle moje słowa zinterpretowałeś :P Nie miałem na myśli tego, że Astymatyk
to mangowy rzeźnik... ;]

Byćmoże...

Jaki Ganh

1. Chciałbym zauważyć, że ta postać to tylko niewyraźny szkic, poza tym ręka podtrzymująca głowę znika we włosach.
2. To akurat kołdra była:)
3. Wybacz, z mojej perspektywy widok na Modelkę (nie w tym złym znaczeniiu...) był taki, jak to pokazałem.

cedricek
Byćmoże... :)

Deto
Źle kompozycję rozplanowałem. Rysuje noge i brakło mi kartki... :)
>Ale ogólnie widzę że masz pojęcie o wszystkim dlatego życzę dobrego rozwijania się w tym kierunku. ;]
O to się Pan Polnar zatroszczy, nie bój się... ;]

Astmatyk
No, to miałem na myśli... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 13:25, Astmatyk napisał:

Jedyne co wyroznia mistrza mangi od leszcza to ilosc frendzli, loków, fałd i
wielkosc tych gał. Super swietne laski z wielkim biustem i zniewiesciali faceci.


Proszę nie obrażać mi tutaj Leszczy ;)


Ja też zbytnio nie przepadam za mangą. Jak dla mnie wszystko to jest zbyt kiczowate.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co nieco o mandze...

Manga jest formą przekazu masowego. Nie jest to w żadnej formie sztuka, ani nawet zalążek. Ma docierać do odbiorców, którzy staja sie potencjalnymi kupcami i dawcami kasiory. Proste stworzenia mangowskie, typu oczy, czy usta maja po prostu ułatwić oddawanie uczuc postaci.
Wielu artystów nazywa siebie grafikami, bo rysują mangę... Ale, kuźwa, to NIE JEST GRAFIKA!!!!
Grafika - sztuka polegająca na stworzeniu elementu i powtórzeniu, skopiowaniu go przynajmniej trzykrotnie.
Grafiką nie mozna nazwać pracy zrobionej w photoshopie. Grafiką nie można nazwać laski z ładnym biustem i z mangowskimi oczami.
Ale grafika można nazwać rysunek p[rzeskanowany dziesięc razy.

PAN WIATRU
Na poczatku Twój rysunek mi nawet samował... Ale jak zobaczyłem go na Twoim GS, to mi szczena opadła. Po prostu zerżnałeś cały rysunek i tyle! Rozumiem, z początku można próbować kopiować rysunki mistrzów, ale trzeba napisać, że to kopia...

Jestem staromodnym "artystą" i na wiele rzeczy mam zupełnie inny pogląd, niż masy. Ale to co mówię jest rawda i moim stanowiskiem i tego sie nie wyprę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoich fanów i antyfanów. Manga nie jest wyjątkiem.I chociaż zaliczam sie do tych pierwszych,uważam ze manga jest po prostu jednym z wielu stylów rysowania.Jednym się on podoba, drugim nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2007 o 14:00, rogoz94 napisał:

Manga jest formą przekazu masowego. Nie jest to w żadnej formie sztuka, ani nawet zalążek.
Ma docierać do odbiorców, którzy staja sie potencjalnymi kupcami i dawcami kasiory. Proste
stworzenia mangowskie, typu oczy, czy usta maja po prostu ułatwić oddawanie uczuc postaci.


Wiesz od zawsze tak było że gdzie pojawiała się sztuka były i pieniądze, tym bardziej jest tak teraz, bo wszystko staje się od pieniędzy zależne...

Dnia 15.12.2007 o 14:00, rogoz94 napisał:

Wielu artystów nazywa siebie grafikami, bo rysują mangę... Ale, kuźwa, to NIE JEST GRAFIKA!!!!
Grafika - sztuka polegająca na stworzeniu elementu i powtórzeniu, skopiowaniu go przynajmniej
trzykrotnie.


A mangi nie kopiujesz przepraszam bardzo ?

Dnia 15.12.2007 o 14:00, rogoz94 napisał:

Grafiką nie mozna nazwać pracy zrobionej w photoshopie. Grafiką nie można nazwać laski z ładnym
biustem i z mangowskimi oczami.


A jak skopiujesz swoją prace kilka razy ? : P Nie no a tak na poważnie to jak to nazwiesz ? Art ?

Dnia 15.12.2007 o 14:00, rogoz94 napisał:

Ale grafika można nazwać rysunek p[rzeskanowany dziesięc razy.


Skoro sam tak twierdzisz to się zaplątałeś w tym wszystkim bo mangę się przecież kopiuje ;]


Ogólnie średnio przepadam za mangą jako komiksem, wolę zamiast tego obejrzeć sobie Anime i to jest to co cenię sobie w tej sztuce. Dla mnie Anime niewątpliwie króluje na arenie filmów rysunkowych ? Dlaczego ?
Bo jest przeznaczona do większej masy odbiorców, nie tylko dzieci. Bo jest bardzo rozpowszechniona, ma swój niepowtarzalny klimat. Fabuła niektórych anime potrafi po prostu zwalić z nóg. Oczywiście jest wiele strasznych i kiczowatych anime ale tak jest ze wszystkim ;p
Jednak boli mnie to że do dziś nie potrafię znaleźć sobie komiksu Polskiego czy nie z poza japonii który naprawdę by mi się spodobał i kreską i historią... Nie czytam x-menów i tym podobnych bajerów bo ten temat Marvelowskich superbohaterów jest trochę przejedzony już jak dla mnie. I gdybym może znalazł tytuły ciekawe i rzeczywiście "ładne" to zmieniłbym zdanie na temat komiksu, bo choć mimo tego że komiks uwielbiam, żadnego nie mogę kupić :]

I co do kreski w mandze one się różnią i to znacznie patrz stara kreska mangowa Dragon Ball, Sailor Moon.
A kreska z nowszych tytułów. ;] Po za tym nie powiesz że kreska w Paradise Kiss jest podobna do chociażby Naruto tam postacie są zupełnie inaczej przedstawione w Paradise postaci są znacznie wydłużone no i różnią się samą stawianą kreską. Osoboście za PK nie przepadam bo to romansidło, a Naruto mimo wszystko lubię pomimo tego całego boom na niego, oczywiście nie z Polskim dubbingiem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2007 o 15:42, Deto napisał:


A mangi nie kopiujesz przepraszam bardzo ?

Kopiuje sie postać w różnych pozycjach/ruchach. To nie to samo.

Dnia 15.12.2007 o 15:42, Deto napisał:


Poza tym grafikę nanosi sie na książki, gazety (chodzi mi o okładki itp...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 00:03, Mr. Cin napisał:

> O dobrze, że ujrzałem ten temat.
> O to moje ostatnie dzieło z którego jestem dumny:
...świetne, tyle powiem :P a co było z tym biustem nie tak bo według mnie wygląda wporządku:P

No sam zobacz jest na moim gramsajcie. Choć może jednak wyjaśnię. Ona teraz wisi na ścianie i wszystkie ciotki i ogólnie rodzina by mówiły że trochę z nim przesadziłem i że w Boga nie wierze czy coś w tym rodzaju. A ja po prostu wolałem tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:16, rogoz94 napisał:


>
> A mangi nie kopiujesz przepraszam bardzo ?
Kopiuje sie postać w różnych pozycjach/ruchach. To nie to samo.


Czyli ogólnie uważasz że rysownicy komiksów nie są artystami i grafikami ? ;]
A jak do tego robią okładki do swoich komiksów to co wtedy ? : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 15.12.2007 o 16:31, Deto napisał:

Czyli ogólnie uważasz że rysownicy komiksów nie są artystami i grafikami ? ;]

Są artystami. Ale nie grafikami.

Dnia 15.12.2007 o 16:31, Deto napisał:

A jak do tego robią okładki do swoich komiksów to co wtedy ? : >

Okładka jest grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź mi podaj przykład jakiejś grafiki, bo ja już się zamotałem w tych wszystkich definicjach @_@ Noob jestem jeśli o to chodzi... Czy motor narysowany na kartce papieru (na podstawie zdjęcia), a później wydrukowany, jest grafiką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 20:48, Emeraldar napisał:

Weź mi podaj przykład jakiejś grafiki, bo ja już się zamotałem w tych wszystkich definicjach
@_@ Noob jestem jeśli o to chodzi... Czy motor narysowany na kartce papieru (na podstawie zdjęcia),
a później wydrukowany, jest grafiką?

Jeżeli wydrukujesz go pięć razy, jest. Np. ilustracje do książek są grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować