Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2008 o 23:40, Dark Demon napisał:

I jak sprawuje się nasz nowy Lisek RC? Da się z nim już normalnie pracować, czy są jeszcze
jakiś problemy ze stabilnością itp? Bo to, że nie działają skórki i rozszerzenia to wiem.

Ogólnie nie jest źle, u mnie jednak wykasowało połowę zakładek, ot tak bez powodu no i nie wiem czemu, ale albo FF2 się w ogóle teraz nie zainstaluje, a jak już się uda to wyskakuje error przy uruchamianiu i będę musiał pogrzebać w plikach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam durny problem z firefoxem. Mianowicie: nie odswieza mi sie zakladka Historia. Chodzi mi o ta rozwijana liste, mam na niej ciagle te same pozycje. Ktos wie jak temu zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez szalenie irytującą reklamę Reserved na gazecie.pl (reklama rozwijała się i zasłaniałą większość artykułów, a nawet gdy się zwijała to miejsce po niej pozostawało białe i nadal zasłaniało artykuły) postanowiłem zainstalować adblock plusa (wcześniej nie chciałem tego robić, bo uważałem, że reklamy nie są aż tak upierdliwe, a twórcy stron mają z nich kasę- lecz przez jedną reklamę zmieniłem zdanie:)) i muszę przyznać, że jest to w związku z coraz to bardziej irytującymi reklamami jeden z najlepszych dodatków do Firefoxa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Coś nie tak z przeglądarką. A właściwie z przeglądarkami. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku FF 2.014, FF 3 beta 5, FF 3 RC1, IE 7. Chodzi mianowicie o to co zaznaczyłem na żółto na załączonym obrazku - niepoprawne wyświetlanie tła. Sterowniki grafiki są na pewno dobre bo reszta aplikacji, w tym sam Windows obraz wyświetlają poprawnie. Miał ktoś może podobną sytuację? Wdzięczny będę za jakiekolwiek porady.

[EDIT]
Dodam, że ten problem nie dotyczy tylko Gram.pl. Podobne problemy z wyświetlaniem tła są na innych stronach (nie wszystkich).

20080524225636

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak bywa czasami, najczęściej właśnie na gramie. Jak dotąd jedyny sposób, który udało mi się znaleźć to twarde przeładowanie strony. Zwykle daje to kilka-kilkanaście dni normalnego działania. Przyczyn rozgryźć się nie udało, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Problem w tym, że u mnie to nie pomaga. Ani przeładowywanie, ani ponowne uruchamianie FF. Nic nie daje kombinowanie z innymi ustawieniami (ekran, FF, panel sterowania NVidii). Ręce opadywowują... :-(
Co ciekawe w stacjonarnym komputerze wszystko jest ok. Takie dziwne wyświetlanie mam tylko w laptoku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przeładowanie na pewno robisz "twarde"? Mam na myśli to ctrl+f5 - u mnie pomaga dopiero takie. Zwykłe, za pomocą przycisku z paska nic nie daje. A żeby było weselej, też siedzę na laptopie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 00:10, Rafal G napisał:

A przeładowanie na pewno robisz "twarde"? Mam na myśli to ctrl+f5 - u mnie pomaga dopiero
takie.


BIIIINGOOOOOOO!!!!!
Całe życie człowiek się uczy :-D. Działa jak cholera. Teraz wszystko jest OK. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze do usług;) Jednak prawdziwe bingo było by dopiero wtedy, gdyby było wiadomo, co powoduje takie błędne wyświetlanie stron... Wtedy można by zapobiegać, a nie leczyć, bo każdorazowy reload może być nieco denerwujący;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 12:13, Rafal G napisał:

Zawsze do usług;) Jednak prawdziwe bingo było by dopiero wtedy, gdyby było wiadomo, co
powoduje takie błędne wyświetlanie stron... Wtedy można by zapobiegać, a nie leczyć,
bo każdorazowy reload może być nieco denerwujący;)


A tu może sprawię niespodziankę. Przypadłości te miały miejsce kiedy korzystałem z netu bezprzewodowego Orange (modem USB). Teraz, kiedy korzystam z łącza stałego via Wi-Fi wszystko jest ok. Może to jest powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 12:16, mrosi napisał:

A tu może sprawię niespodziankę. Przypadłości te miały miejsce kiedy korzystałem z netu
bezprzewodowego Orange (modem USB). Teraz, kiedy korzystam z łącza stałego via Wi-Fi
wszystko jest ok. Może to jest powód?


W takim razie musiało by się tak dziać na kilku różnych netach - ja korzystam z Neostrady i to po kablach... Na zwykłym blaszaku też mi się zdarzały takie błędy, również na Neo. Wiele więc wskazuje, że to nie zależy ani od providera, ani od konfiguracji sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś nazwę dodatku (filtra) do adblocka, który automatycznie pobierał aktualizacje, i automatycznie blokował reklamy? Pamiętam że na starym komputerze instalowałem właśnie taki filtr, i automatycznie blokował reklamy.
Teraz przeniosłem się na Vistę, mam adblocka bez filtra, i oczywiście nie blokuje mi reklam.
Zna ktoś dobry filtr do tego rozszerzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 22:24, Darkstar181 napisał:

Zna ktoś dobry filtr do tego rozszerzenia ?

Ja bym użył raczej noscript, jest dużo lepszy od adblocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 07:27, sig. napisał:

> Zna ktoś dobry filtr do tego rozszerzenia ?
Ja bym użył raczej noscript, jest dużo lepszy od adblocka

Ja mam i to i to i żadnyc problemów nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 07:29, lama123 napisał:

> > Zna ktoś dobry filtr do tego rozszerzenia ?
> Ja bym użył raczej noscript, jest dużo lepszy od adblocka
Ja mam i to i to i żadnyc problemów nie ma ;)

wiem, ja też. ale łapię się na tym że z adbocka nie korzystam, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 07:32, sig. napisał:

wiem, ja też. ale łapię się na tym że z adbocka nie korzystam, bo zwyczajnie nie ma takiej
potrzeby.

To jakim cudem blokujesz niechciane banery i wyskakujące reklamy, na serwisach, na których obsługa skryptów jest ci potrzebna, choćby do zalogowania się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 07:27, sig. napisał:

> Zna ktoś dobry filtr do tego rozszerzenia ?
Ja bym użył raczej noscript, jest dużo lepszy od adblocka


Ale to nie to samo. Noscript blokuje tylko skrypty, a adblock blokuje cokolwiek co ma w bazie wpisane do blokowania.

PS. W adblocku można subskrybować pewne filtry i nie trzeba żadnych dodatkowych pluginów do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 09:11, rob006 napisał:

> wiem, ja też. ale łapię się na tym że z adbocka nie korzystam, bo zwyczajnie nie
ma takiej
> potrzeby.
To jakim cudem blokujesz niechciane banery i wyskakujące reklamy, na serwisach, na których
obsługa skryptów jest ci potrzebna, choćby do zalogowania się?

Ależ bardzo prosto, blokada nie jest na konkretną stronę tylko na serwer z którego skrypt pochodzi. A co za tym idzie mogę zezwolić na wykonywanie skryptów np z gram.pl, a zabronić z adocean.pl (nautaralnie zasady te są pamiętane, a po kliknięciu w stosowną ikonkę można się dowiedzieć które na aktualnej stronie się wykonują a które nie, a także zmienić te ustawienia). To jak filtry adblocka, tylko potężniejsze bo blokuje wszystko z z danego serwera flaschami i zamulaczami typu gemius włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować