Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2008 o 13:29, squeglee napisał:

Jest możliwe zapisanie wszystkich ustawień użytkownika do pliku? Historia i zakładki,
żeby potem po formacie można było od razu to wczytać?


C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\Dane aplikacji\Mozilla i kopiujesz folder Firefox

Ew. 2 sposób:

Zakładki--->Zarządzaj zakładkami--->Plik--->Eksportuj

Wtedy zapisuje Ci wszystkie zakładki, z tym że nie wiem czy zapisuje też historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wszystko jest w folderze o lokalizacji:

mój komputer --> dysk na którym ff masz zainstalowane --> documents and settings --> nawa konta --> dane aplikacji --> mozilla

i to tam wszystko jest zapisywane. kopiujesz folder i tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 15:23, Azreix napisał:

Mam taki problem... Prze Firefoxa (i przez Opere) nigdzie, na żadnej stronie nie mogę
się zalogować. Przez IE muszę się chrzanić.. Wie ktoś, co to może być?

Sprawdź czy masz włączoną obsługę ciasteczek i czy jakaś wtyczka/"coś" nie blokuje ci skryptów na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gram.pl mogę już się zalogować zmieniu ustawień ciasteczek. Ale nie mogę przejść na forum i GS''y, tylko główna strona i w newsa mogę wejść. Jako co traktowane jest forum i GS''y i co więc jeszcze musze zmienić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeniosłem się na Firefoxa jakiś rok temu. Z początku trudno było się przyzwyczaić do tej przeglądarki ale teraz uważam ją za najlepszą. Po kolejnych problemach z IE miałem dylemat czy wybrać Firefoxa czy Opere. Wiadomo co wybrałem chodź myślę że kiedyś z ciekawości Operę również zainstaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 16:50, Coxsik napisał:

Operę również zainstaluje.

Ja zawsze od początku użytkowałem Operkę - bez zarzutów, teraz dla zmiany zainstalowałem FF. Nie jest źle. Trochę mnie razi mała ilość opcji - może nie tyle co mała ilość a to że wszystko takie pochowane jest. Operka jakoś bardziej jest otwarta na nowych użytkowników, ale FF bardzo fajny.
Nie polecam IE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 16:55, struksik napisał:

> Operę również zainstaluje.
Ja zawsze od początku użytkowałem Operkę - bez zarzutów, teraz dla zmiany zainstalowałem
FF. Nie jest źle. Trochę mnie razi mała ilość opcji - może nie tyle co mała ilość a to
że wszystko takie pochowane jest. Operka jakoś bardziej jest otwarta na nowych użytkowników,
ale FF bardzo fajny.
Nie polecam IE :)

Ja również wiele bugów, wyłączanie stron i inne problemy nawet po zainstalowaniu jakiś aktualizacji. Zresztą wogóle mało przejrzysta. A Firefox jest sprawna w obsłudze przede wszystkim łatwa i wogóle żadnych błędów prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 16:55, struksik napisał:

> Operę również zainstaluje.
Ja zawsze od początku użytkowałem Operkę - bez zarzutów, teraz dla zmiany zainstalowałem
FF. Nie jest źle. Trochę mnie razi mała ilość opcji - może nie tyle co mała ilość a to
że wszystko takie pochowane jest. Operka jakoś bardziej jest otwarta na nowych użytkowników,
ale FF bardzo fajny.


Bo to jest tak, że opera ma baaaardzo dużo opcji, z czego przeciętny użytkownik wykorzysta może 50-60% usług. Natomiast "czysty" firefox nie ma wiele, ale wtyczek jest co nie miara, każdy może sobie zassać to czego potrzebuje. I dlatego ja lubię firefoxa, za to że mogę go sobie dopasować do moich potrzeb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 20:00, Latniak napisał:

Bo to jest tak, że opera ma baaaardzo dużo opcji, z czego przeciętny użytkownik wykorzysta
może 50-60% usług. Natomiast "czysty" firefox nie ma wiele, ale wtyczek jest co nie miara,
każdy może sobie zassać to czego potrzebuje. I dlatego ja lubię firefoxa, za to że mogę
go sobie dopasować do moich potrzeb :)

No ja wiem dlatego teraz przesiadłem się na FF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, wy tu Gadu-Gadu o FF 2 albo 3, a ja się cieszę Firefoxem 4 (wersja pre-alfa)... Narazie żadnego błedu nie zauważyłem, zobaczymy co będzie dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 10:09, Domaku napisał:

Heh, wy tu Gadu-Gadu o FF 2 albo 3, a ja się cieszę Firefoxem 4 (wersja pre-alfa)...
Narazie żadnego błedu nie zauważyłem, zobaczymy co będzie dalej :D

Chyba coś Ci sie pomyliło z FF3 Beta4 ;p Jeszcze nie wyszedł skończony FF3, a Ty mówisz o FF4... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 10:11, NuGGet napisał:

> Heh, wy tu Gadu-Gadu o FF 2 albo 3, a ja się cieszę Firefoxem 4 (wersja pre-alfa)...

> Narazie żadnego błedu nie zauważyłem, zobaczymy co będzie dalej :D
Chyba coś Ci sie pomyliło z FF3 Beta4 ;p Jeszcze nie wyszedł skończony FF3, a Ty mówisz
o FF4... ;p


Wiedziałem że ktoś tak napisze więc podaje dowody :D
Link z newsem:
http://www.pcworld.pl/news/142161.html
Link bezpośredni do pre-alfy "Minefield" (tylko po angielsku):
http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla-c entral/

I co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 10:15, Domaku napisał:

I co? :P

LOL ;p Nie skończyli jeszcze FF3 a tu już FF4, chyba im sie nudzi... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować