Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2008 o 22:59, rochicz napisał:

Mam pewien dziwny problem. Otóż nie moge uruchomić FF. Kiedy klikam na ikonke to kursor
zmienia się w klepsydre, komputer troche poudaje, że pracuje... i ...i nic. FF po prostu
się nie uruchamia. Wie ktoś o co chodzi?


Może uruchom ponownie kompa? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 12:05, rochicz napisał:

I co nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie mojego problemu? Został opisany troche wyżej.

Miałem coś podobnego na Linux Ubuntu z pre instalowanym firefoxem 3, betą. Miałem ogólnie problemy i musiałem przeinstalować system - po czym już chodziło ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 12:11, Fagno napisał:

> I co nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie mojego problemu? Został opisany troche wyżej.

Miałem coś podobnego na Linux Ubuntu z pre instalowanym firefoxem 3, betą. Miałem ogólnie
problemy i musiałem przeinstalować system - po czym już chodziło ok.


U mnie reinstal windowsa odpada, ale spróbuje zainstalować FF 3. Można go ściągnąć w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dzięki. Problem rozwiązany. Nawet fajny ten FF 3 :D

No i sorry, za podwójny post, ale musiałem odpowiedzieć jakoś, a edytować już nie dało rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 16:49, Mściwój napisał:

Stąd można pobrać Fasterfoxa (dodatek przyśpieszający wczytywanie stron nawet o połowę)
w wersji dla Firefoxa 3.0.1

http://www.plunder.com/Fasterfox-for-Firefox-3-0-1--download-149537.htm

Prawdę mówiąc to dodatek jest bardzo meh, bo po pierwsze wcale tak bardzo nie przyspiesza działanie stron, a po drugie korzysta z dość niebezpiecznych i spowalniających globalny internet rozwiązań. Zły kierunek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:01, Cmq napisał:

Prawdę mówiąc to dodatek jest bardzo meh, bo po pierwsze wcale tak bardzo nie przyspiesza
działanie stron, a po drugie korzysta z dość niebezpiecznych i spowalniających globalny
internet rozwiązań. Zły kierunek...

1. A widzisz, mam wolne łącze - zmierzyłem, wszystko wczytuje się o połowę szybciej.
2. Spowalniających globalny internet? :o Że co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:03, Mściwój napisał:

2. Spowalniających globalny internet? :o Że co???

A na przykład generuje strony ze stałymi background (nie przesuwającymi się lepiej mówiąc) co każde przesunięcie, nawet o 1px. Czyli wysyła zapytanie do serwera, wtedy dostaje odpowiedź, user przesuwa delikatnie - kolejne zapytanie, kolejna odpowiedź i tak dalej. Na razie to nie jest problemem, ale serwerów na świecie nie ma nieskończoności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:05, Cmq napisał:

A na przykład generuje strony ze stałymi background (nie przesuwającymi się lepiej mówiąc)
co każde przesunięcie, nawet o 1px. Czyli wysyła zapytanie do serwera, wtedy dostaje
odpowiedź, user przesuwa delikatnie - kolejne zapytanie, kolejna odpowiedź i tak dalej.
Na razie to nie jest problemem, ale serwerów na świecie nie ma nieskończoności.


Eee...? Nadal nie rozumiem. Skoro NA RAZIE nie jest to problemem, to o co chodzi? Ja po prsotu chcę mieć szybki internet, to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:07, Mściwój napisał:

Eee...? Nadal nie rozumiem. Skoro NA RAZIE nie jest to problemem, to o co chodzi? Ja
po prsotu chcę mieć szybki internet, to wszystko.

Wiesz, będzie problemem za parę lat, a wtedy powiedzmy ceny internetu wzrosną i żadnego postępu nie będzie. Czasami trzeba pomyśleć przyszłościowo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 18:20, Cmq napisał:

> Eee...? Nadal nie rozumiem. Skoro NA RAZIE nie jest to problemem, to o co chodzi?
Ja
> po prsotu chcę mieć szybki internet, to wszystko.
Wiesz, będzie problemem za parę lat, a wtedy powiedzmy ceny internetu wzrosną i żadnego
postępu nie będzie. Czasami trzeba pomyśleć przyszłościowo. :P

Aż tyle osób nie korzysta z tego dodatku. Ceny internetu i tak wzrosną, jak tylko TP wygryzie Netię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 10:20, zerohunter napisał:

Jakie opcje zaznaczyć, żeby mi się tematy na forum które odwiedziłem nie zresetowały
mi się, chodzi o czyszczenie.


Nie czyść ciasteczek, ani nie loguj sie na forum na innym kompie (czyli na innych ciasteczkach).

@Mściwój
Wyobraź sobie że handlujesz czymś przez internet i praktycznie wszystko załatwiasz drogą mailową. Dostajesz 20 maili, odpowiadasz na nie wszystkie, ale okazuje się ze wszystkie pochodzą od jednego niecierpliwego klienta, który w ten sposób chciał przyśpieszyć transakcję. Tracisz pół godziny - niby nic, bo masz dużo czasu, ale jednak wkurza bo masz 20 razy więcej roboty, a jak czasu będziesz miał mniej, a takich klientów więcej, może pojawić się problem. Podobnie działa Fasterfox ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej wersji Firefoxa zawsze, gdy wchodziłem na gram.pl, byłem już zalogowany.
Teraz za każdym razem muszę się logować. Próbowałem ustawiać coś w opcjach, kombinować z ciasteczkami, zabezpieczeniami, ale bezskutecznie. Jakieś pomysły? Byłbym wielce wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować