Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Co sądzisz o swoim mieście?

267 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2005 o 11:49, DEViANCE napisał:

Ja
byłem kilkanaście razy w Łodzi służbowo i jak tak przejeżdżałem przez Łódź to wyglądała na zaniedbaną... Śmieci, trawa wszędzie
rośnie, cholerne drogi. Ten stan dróg jest w całej Łodzi najgorszy!


Też raz byłem i nie byłem Łodzią zachwycony. Jakieś takie przytłaczające mi się to miasto wydało. Znam też pare osób co w Łodzi mieszkają lub mieszkały i dobrego słowa o Łodzi od nich nie usłyszałem. Ale swoją drogą to ciekawe, że większość tych gazetowych afer i szokujących wiadomości jest o Łodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:00, Podpułkownik napisał:

Zapraszam do najstarszego miasta w Polsce do Kalisza :)


Oooo... Ja mieszkam niedaleko Kalisza.. jakieś 45 km od niego ;) Moje miasto : Jarocin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 11:47, snopek9 napisał:

Ja mieszkam w bardzo malej miejscowosci i raczej nie jestem z tego powodu zadowolony :)

ale coz...tak bywa :)


Ale za duze miasto to tez nie jest takie fajne! No z jednej strony wszystko jest (db kino, supermarket itd...) ale z drogiej to tlum ludzi, korki! :] Ja mieszkam w srednim miescie i jestem z tego zadowolony! Moze swietnego kina nie mamy ale marketa nam teraz buduja (carrefuor), mamy najdluzszy wyciag w calej Europie i jest bardzo spokojnie! A moim miastem sa Myślenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe u mnie budują kino od 2001 roku czyli 4 lata i coś czuję że gotowe będzie za kolejne 4 Pracownikami są : Pan BRonek i pani woźna;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:19, Milteen napisał:

> Ja mieszkam w bardzo malej miejscowosci i raczej nie jestem z tego powodu zadowolony :)
> > > ale coz...tak bywa
:)

Ale za duze miasto to tez nie jest takie fajne! No z jednej strony wszystko jest (db kino, supermarket itd...) ale
z drogiej to tlum ludzi, korki! :] Ja mieszkam w srednim miescie i jestem z tego zadowolony! Moze swietnego kina nie mamy
ale marketa nam teraz buduja (carrefuor), mamy najdluzszy wyciag w calej Europie i jest bardzo spokojnie! A moim miastem
sa Myślenice


ale moje "miasto" ma 6 tys mieszkancow...kino jest, chyba nawet raz na miesiac jest jakis seans jeszcze :> ogolnie to sie rozwija powoli wiec nie ma co marudzic...ale neo mozna instalowac od miesiaca dopiero wiec naprawde nie jest za wesolo...przez to mam radiowke i place spora kase za bardzo wolne polaczenie ( choc moze na to neo sie przeniose...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 17:02, Widek napisał:

LOL!:D czy w ogole istnieje coś od czego neo jest lepsze:D


http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=180&pid=26

Ale jak się pa3ę to nie widżę... ;D
U mnie na uczelni internet śmiga z prędkością większą niż 200 kilobajtównasekundę a jest to WiFi - do tego darmowa sieć dla wszystkich studentów mojego wydziału!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 14:20, Widek napisał:

Witam, przedwczoraj na Tvp1 był reportaż o moim miescie (Braniewo - 20tys) ktore ukazano z jak najgorszej perspektywy, bezrobocie
wysokie fakt, ale przesadzili, wypowiadali się same menele mowili jak im tu trudnjo ale chowaja sie po lakach i piją, pokazali
najgorsze dzielnice i domy z odpadającym tynkiem:) czego ludzie nie zrobią dla dobrego reportazu a u mnie w miesicie wsytd


No co chcesz... ale byliście w TV ;D ... ale nie bój się - menele to taki już naród który tylko narzeka - u nas miasto zaoferowało im (bezrobotnym i bezdomnym) pracę z wyżywieniem - wykładanie chodników (brukiem). Przyszli popracowali parę godzin i więcej się nie pojawili... Jeden tylko widzę chodził po parku w kombinezonie i nabijał śmieci na kijek i wrzucał do kontenerka - zo co zyskał mój szacunek. Bo jak wiadomo żadna praca nie hańbi, a i z dyplomem magistra można teraz czasami co najwyżej ulice zamiatać...

Dnia 07.10.2005 o 14:20, Widek napisał:

i jeszcze musieli mnie pokazac na koniec jak gram LOL:(


Gratuluję! Jezdeś więc sławny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 11:06, Monte Christo napisał:

U mnie na uczelni internet śmiga z prędkością większą niż 200 kilobajtównasekundę
a jest to WiFi - do tego darmowa sieć dla wszystkich studentów mojego wydziału!!!!!!!


Ale pewnie macie poblokowane porty i po sieci sobie nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Białystok... hmm...

Kiedyś widziałem reportaż w tv o moich "ukochanym" mieście. Pokazali miejsc gdzie jest najwięszky syf, najstarsze, zapadłe przedwojenne domy, stare baby pamiętające jeszcze chyba "pierwszych ruskich", meneli zataczających się pod monopolowym etc. Bardzo obiektywny materiał :/ I jeszcze płać panie za to abonament :/

W sumie Białystok ma i swoje zalety i wady. Do tych drugich zaliczam małą liczbę dużych miejsc rozrywkowych typu pod koncert, przez co jedyne zespoły zahaczające o Białystok dość regularnie to PP i Kult. Poza tym mania budowanie kościołów. Już stoją jeden na drugim ale im ciągle mało. Nawet chcieli zamiast rozbudowy małego lotniska na wyższe pełnowartościowe stadium postawić w jego miejsce kościół ku czci JP2. Gorzej na moim osiedlu są dwa kościoły w odległości około 1000m, między nimi chcą postawić następny :/ Do tego syfiaste ryneczki w stylu PRL gdzie przy wyjściu otaczają nas spocone babule z konspiracyjnym szeptem: "Papierosy... spirytus.." Dalej może kupić dosłownie wszystko, a wokół brudn i smród. Nikt nie dba o porządek na całej przestrzeni handlowej. Co wspólne to niczyje. Polska w miniaturce. Jeden z takich ryneczkków jest w samym centrum miasta ale jeśli uda się uzyskać zgodę to powstanie na jego miejscu pełnosprawna duża galeria handlowa, co pomimo mojego całego współczucia dla drobnych handlarzy jest pomysłem dobrym. Są też plany opery, kolejnej galerii z kręgielnią, multikinem itd., cały czas powstają nowe kluby... więc aż tak źle chyba nie jest. Poza tym nie ma takiego ruchu jak w Łodzi czy w Warszawie, więc na razie nie planuje się wyprowadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 12:39, kowboj3 napisał:

Ja mieszkam w malutkim miasteczku i jedyną jego wadą jest brak sklepu z grami. Ale po ry udaję się zawsze do Koszalina.


Od czego masz internet:] W takim Rudłowie niedawno załozyli linię telefoniczną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:38, Monte Christo napisał:

> Ale pewnie macie poblokowane porty i po sieci sobie
> nie pograsz.

Bez problemu - kumple grali w C&C Generals...


Tylko czy grali ze soba (wewnatrz sieci), czy w internecie? Z doswiadczenia wiem, ze wiele uczelni blokuje wiekszosc uslug, z wyjatkiem http, ftp, pop3/smtp. Czesto nawet komunikatory nie chodza (chociaz teraz wiekszosc komunikatorow dziala i po porcie 80, wie ma to male znaczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Mielcu. Ostatnio było o nas głośno ale raczej z tej gorszej strony. Mimo wszystko uważam
że jest tu w miarę spokojnie, a idioci się wszędzie znajdą ;) Jest wszystko co potrzeba (nawet TESCO :P).
Ogólnie mieszka się tu bardzo fajnie i nie myślcie że w Mielcu są sami bandyci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować