Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne MMO Blizzarda inne niż WoW

115 postów w tym temacie

Ehh co wy gadacie... Że abonament to zła rzecz, blabla bla... wow byłby free gdyby nie taka ilość graczy. Ponad 7 mln. Jakoś trzeba utrzymać realmy, prawda? Za granie nie płacisz, tylko za utrzymanie serwerów. A gadacie niektórzy też że za przeniesienie postaci tyle sie płaci... no cóż, jakoś musza sobie poradzić z tak duża liczba ludności i znalezc dana osobe i przenieść (dużo osób do tego zatrudnionych nie jest pewnie...). WoW to było spełnienie marzeń wielu fanów, teraz blizz szykuje coś, co nam się w głowie nie zmieści. I dobrze. Będzie jakaś niespodzianka. :P Pozatym ja nakupilem gierek, a do wowa dalej ciagnie. naprawde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>"Kiedy zapowiemy swoje kolejne MMORPG, nie będzie to następny WoW - nie jesteśmy firmą, która zadowala >się powtarzaniem jednej recepty na sukces.
A to ciekawe. Wreszcie zauważyli, że są wtórni.
>Stworzymy więc coś całkowicie świeżego, innowacyjnego, co naprawdę wprowadzi rozrywkę na zupełnie nowy >poziom"
Po premierze "Stargate Worlds" ciężko będzie o coś rewolucyjnego. Czeka ich nie lada wyzwanie. Nie życzę im źle ale i tak nie mają szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 16:10, hans olo napisał:

Po premierze "Stargate Worlds" ciężko będzie o coś rewolucyjnego. Czeka ich nie lada wyzwanie.
Nie życzę im źle ale i tak nie mają szans.


Nie mogę się zgodzić w pełni. Blizz nawet jak zrobi "badziewie" to pobije wszystkich reklamą. A jeżeli chodzi o ich inne gry, to nie zrobią ich szybko, choćby takiego StarCrafta, bo boją się że nie dadzą rady Supreme Commander albo Tiberium Wars. Jedynie w Diablo 3 ich nadzieja, albo w tym nowym MMO, chociaż ja dawno nie miałem dobrej gry na singla.

Co do informacji o filmu w świecie WarCrafta - bardzo się cieszę. (i tak nie pobiją Władcy!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 12:59, Morm napisał:

GW MMORPG. Buhahahahaha. Przecież tam nie ma podstawowej kwestii czyli ROLE-PALYING. TO poprostu
taki Third person shooter w klimatach fantsy :P WoW ma chociaż swoje realmy RP na których działa
coś takiego jak Roleplaying. W GW czegoś takiego nie ma więc trudno o nim powiedzieć że to
jakiekolwiek RPG. Chyba że za rpg uznasz to że możesz poklikać sobie na atrybuty :P


Buhahahaha, litości. To, że w GW nie ma oddzielnych serwerów do RP ma oznaczać, że nie ma tam role-playing? A ja, naiwny, myślałem, że wszelkie "odgrywanie roli" zależy od graczy, a nie od serwera ... Grałem w WoWa, grałem właśnie na serwerze RP i wybacz, ale nie widziałem tam tego odgrywania roli. Chyba że zakaz "lolowania" i konieczność pomyślenia chwilę nad imieniem postaci to już "odgrywanie roli".

Zresztą"RPG" na komputerze czy konsoli to czysta abstrakcja i niemożliwe do osiągnięcia (NWN było blisko, ale nieco zabrakło).

I dlaczego po jednym z pierwszych postów wiedziałem, że zaraz będą teksty "GW to shit, WoW bije GW na głowę" albo "GW to nie MMORPG"? Robicie się przewidywalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 12:34, Peter951 napisał:

GW=shit. Znudził mi się po miesiącu
gry. Teraz ściągnąłem sobie wersję trial WoW-a.I stwierdzam, że WoW bije na głowę GW i wszystkie
jego dodatki.


W ile tych dodatków grałeś? Używając twojej argumentacji powinienem teraz stwierdzić, że WoW to shit, bo mi się znudził jeszcze szybciej niż tobie GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurczę chodż raz w życiu blizzard zrobiłby ludziom preent i zrobilby jakąś gierkę mmorpg bezplatną (tzn. płatną bo trzeba kupiĆ tą grę ale żeby potem nie trzeba było juz więcej dopłacaĆ do gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatniego roku zaobserwowałem bardzo niepokojącą tendencję do wypuszczania nowych MMORPGów. Zgodnie z zapowiedziami Blizza ta gra ma być MMO, gra Flagship ma działać jak MMO (Zapewne tez abonament), oraz wiele, niewymienionych przeze mnie gier. Jeżeli taka tendencja na rynku się utrzyma to niestety "słabsze", lub mniej popularne (źle reklamowane) MMO odejdą w niebyt, podobnie jak ich producenci, którzy zbankrutują. Pozostanie na rynku z maks. 10 MMO i będą one stale rozwijane. Mogę się założyć, że już za kilka - kilkanaście lat nie będzie już zwykłych single player, multiplayer bez opłat. Będą niestety same MMO (czy to wyścigi MMO, Simy MMO itp.).


A co do dyskusji WoW vs. GW to tutaj nie ma zdecydowanego faworyta. Sam jestem wielkim fanem GW i osobą nienawidzącą WoWa i całej polityki wydawniczej Blizzarda to jednak szanuję grających w to. Ich wybór, ich wola.

PS. Założę się, że takie opinie "złowrogie" na temat GW i WoWa pojawiają się tylko dlatego, że każdy jest przyzwyczajony do innej gry i choćby pograł w drugą to i tak ma kandydata w tej pierwszej. Ta wojna nigdy sie nie skończy, dopóki nie dojdzie do kompromisu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO jeśli ma być to MMO w świecie Starcrafta to według mnie niezbyt pasuje ten świat do tego typu gier. Diablo 3 już bardziej, ale po co robić dwie podobne gry? Dopóki Blizzard oficjalnie nie ogłosi projektu to nie ma co brać na poważnie takich spekulacji. Nawet jeśli pracują rzeczywiście nad nową grą to nie ma pewności, że ona będzie, bo projekt zawsze mogą wycofać (a jego oficjalne ogłoszenie dałoby choćby minimalną pewność na ujrzenie go).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie już nie moge się doczekać tej gry ! :-)
Znając blizzard ta gra pewnie ,też będzie płatna i uzależniająca jak WoW ! ;-)
A co do tego filmy na podstawie WoWa , to powiem tylko tyle ,że napewno przejade się na tez film ! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że Blizzard planuje cos nowego i znowu pewnie na abonament . W sumie 50 zł to mało ,ale ja nie mam zamiaru płacic dla jakiegos otyłego prezesa 50 zł na miecha zeby mugł sie wygżewać w saunie i wżerać 10 hamburgerów na raz;/ .Najlepiej zeby next gry blizzarda były bez abonamentu tak jak SC czy Diablo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 19:32, GrEg1991 napisał:

Fajnie ,że Blizzard planuje cos nowego i znowu pewnie na abonament . W sumie 50 zł to mało
,ale ja nie mam zamiaru płacic dla jakiegos otyłego prezesa 50 zł na miecha zeby mugł sie wygżewać
w saunie i wżerać 10 hamburgerów na raz;/ .Najlepiej zeby next gry blizzarda były bez abonamentu
tak jak SC czy Diablo

Albo GW ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 21:06, FlankerD napisał:

Czyli o Starcraft 2 mogę sobie tylko pomażyć?? Kolejny MMO!! Podobno co za dużo to nie zdrowo.

Według mnie warto poczekać na jakiś oficjalny komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<b>pkapis</b>

>Draconis13
>A nie przyszlo Ci do glowy, ze CORPG moga byc podgatunkiem MMORPG? Zauwaz, ze nie istnieje nic, co >dyskwalifikowaloby GW jako MMORPG. Jest Massive? Jest. Multiplayer? Jak najbardziej. On-line? Tez. Zostaje >tylko kwestia RPG, zawsze dyskusyjna gdy rozmawiamy o cRPG, ale spokojnie mozemy przyjac ze w tym >aspekcie GW nie jest gorsze od innych MMORPG.

Rację masz ale tylko w połowie... GW jest dobre, ale jest tylko MMO... Nie ma w nim żadnego odgrywania ról co jest cechą RPG, nawet cRPG... Nie można powiedzieć o grze, że jest RPG tylko dla tego że mamy tam magię i walkę na miecze... W przypadku WoW mamy rzekomo MMO i MMORPG (dlaczego rzekomo, bo sam nie wiem na pewno, poprostu w to nie grałem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Star Wars: Knights Of The Old Republic 2 to żadna z wymienionych tu gier nie zasługuje na miano RPG. Z tym szlachetnym gatunkiem łączą te gry tylko mechanika i to że wykonuje się tam jakieś zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie jak ktoś porównuje WoW z GW, całkiem inny system, w GW jest bardziej taktycznie i jest bardzo skondensowany system, dobrze wyważony, natomiast WoW jest bardziej baśniowy i epicki, wystarczy sie popatrzyć na kolory, GW jest mroczniejszy, natomiast WoW vs GW, jest troche tak jak D&D vs WARHAMMER, taki sam śmieszny spór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować