Zaloguj się, aby obserwować  
ThoruS

Mass Effect (xbox360) - temat ogólny

240 postów w tym temacie

Pierwsza gra jaką na gram.pl zamówiłem to właśnie Mass Effect. Wydałem ogromną (jak dla mnie) sumę pieniędzy na grę i modlę się tylko aby cdprojekt przysłał mi wersje z polskimi napisami. Mam nadzieję, że CDP będzie sprzedawał tylko te wersje PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy planowana jest późniejsza konwersja tej gry na PC, tak jak to było w przypadku SW KotOR czy Jade Empire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 02:51, Sth`Devilish napisał:

Wiecie może czy planowana jest późniejsza konwersja tej gry na PC, tak jak to było w przypadku
SW KotOR czy Jade Empire?


nic jeszcze nie wiadomo, pewnie tak za 2 lata się ukaże na PC, podobnie jak Jade Empire :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 02:51, Sth`Devilish napisał:

Wiecie może czy planowana jest późniejsza konwersja tej gry na PC, tak jak to było w przypadku
SW KotOR czy Jade Empire?

W CDA był temat numeru o ME i tam na końcu były przytoczone słowa szefa projektu. "Mass Effect traktujemy tak jak wszystkie gry Bioware, a wiadomo jak Bioware traktuje swoje gry" mniej więcej tak to szło więc szanse na ME na pc są dość duże. No i teraz EA ze swoją polityką wszystko na wszystko (na pohybel EA, nie wyobrażam sobie jak mistrzowie RPG będą tworzyć pod ich skrzydłami). Ja i tak kupię ME na Xa w końcu między innymi dla niej kupiłem tą konsolę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 13:54, otc napisał:

Ja i tak kupię ME na Xa w końcu między innymi dla niej kupiłem tą konsolę ;]

hej, czekam na pierwsze opinie jak uda się trochę pograć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie uruchomiłem mass effect i mam problem z napisami. Niby wersja z polskimi napisami a jednak nie wiem jak je uruchomić. Może ktoś z CDP mógłby mi powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 19:36, Bloody Adi napisał:

Mam taki sam problem jak Nadhard. Proszę o pomoc


A macie w opcjach konsoli lokalizację ustawioną na Polska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiera miala byc dzis. Przyszedlem do Mediamarkt - nic nie wiedza o Mass Effect, nie wiedza kiedy bedzie premiera i oczywiscie nie maja gry w sklepie. Ide do empiku - gry nie ma i nie maja pojecia kiedy bedzie. Czy ktos moze mi powiedziec o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ME kupiłem w Empiku już w sobotę. Spod lady ;)

Wczoraj miałem kilka godzin, żeby pograć w spokoju i na chwilę obecną mogę wypunktować co następuje:

(+) kapitalnie nakręcone cutscenki (głównie dzięki bardzo filmowej pracy kamery);
(+) przekonujące konwersacje, odpowiednio zachowane mimika i gestykulacja (ME nieźle tu kontrastuje z Wiedźminem, na niekorzyść tego drugiego);
(+) design postaci (szczególnie Wrexa i Garrusa);
(+) interesujące uniwersum z własną historią, w którą wpisują się wojny, wymarłe cywilizacje, dyplomatyczne intrygi, antagonizmy pomiędzy rasami; w dialogach poruszanych jest całkiem sporo tzw. "dorosłych" kwestii odnoszących się przede wszystkim do ksenofobii.
(+) całkiem dobre spolszczenie (choć mogłoby być bardziej "z polotem"...);
(+) niezły system walki (taki trochę R6:Vegas, acz mam pewne zastrzeżenia).

(-) niestabilny framerate - pojawiają się ścinki (ułamek sekundy, ale zauważalny) oraz dropy fps-ów przy większym zamieszaniu (znacznie bardziej zauważalne i irytujące);
(-) ładowanie tekstur - po wgraniu poziomu często trzeba odczekać chwilę zanim wczytają się tekstury; podobne zgrzyty pojawiały się już w innych grach na silniku UT3 (R6:Vegas i Bioshock), ale tutaj to ewidentne przegięcie, zwłaszcza, kiedy grana jest cutscenka, a tekstury nie nadążają, bleeeh :/
(-) debilne AI naszych towarzyszy - teoretycznie można wydawać im jakieś komendy, ale słuchają się może co trzeciego polecenia; dodatkowo, mają tendencję do blokowania się na obiektach i bezmyślnego szarżowania na przeciwników (najczęściej to pierwsze jest rezultatem drugiego). Efekt jest taki, że gości trzymamy w odwodzie i sami odwalamy całą robotę. Oj, inaczej to wyglądało na trailerach.

Z opiniami na temat fabuły wstrzymam się do ukończenia gry, na razie jest ciekawie :)
Na koniec cytat, który autentycznie mnie rozbawił (krogański czempion):
Surrender. Or don''t. That would be more fun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować