Zaloguj się, aby obserwować  
Vidmol

Co was razi w CD-Action?

1469 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2005 o 13:22, Colidor napisał:

Skoro wystarczy - to czemu tego nie robią. Popatrz... GameStar był takim przykładem. Gdzie
teraz jest? Czy wtedy cena CDa zmalała, gdy wchodził GameStar? Nie wydaje mi się... A poza
tym, wszystko to jest gdybanie bo nie masz PEWNOŚCI, że gdyby pojawił się równorzędny konkurent
dla CDA to Bauer obniżyłby cenę tego pisma... Wszystko to opiera się wyłącznie na Twoich przypuszczeniach,
czyli właśnie "gdybaniu"...

Ale czy wedlug Ciebie GameStar bylprawdziwym konkurentem CDA?
W polsce CDA jest liderem, nie ma konkurenta, dlatego ma pewnego rodzaju monopol.
I tak to sa moje przypuszczenia, ale oparte na sytuacjach rynkowych - np. zobacz kiedys gdy komputronik.pl byl jedynym takim ogromnym sklepem, rozwniez mogl swobodnie decydowac o marzach it.pl, natomiast dzis gdy jest sporo kilka tak znanych sklepo (np. Sirius.pl) komputronik musi sie liczyc z konkurencja ustalajac ceny. I zeby to bardziej udowodnic - ja sam jeszcze nigdy nie kupilem w komputroniku czegos bez zadnego rabatu - zawsze wynajdywalem w sieci dana czesc ktora byla tansza powiedzmy o 40zl niz komputroniku, potem przesylalem im linka i... dostalem 70zl. rabatu :)... Pisze o tym gdyz kiedys nie bylo mowy o takich przypadkach - mowiono wtedy tak (chyba ktos na tym forum juz tak pisal :D) nie podoba Ci sie cena - nie kupuj!
Wiem ze w czasopismach nie dostaje sie rabatow ale po prostu obniza sie cene tego pisma gdy jest mocna konkurencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:32, Janeks napisał:

Ale czy wedlug Ciebie GameStar bylprawdziwym konkurentem CDA?


Dlaczego według mnie? To GameStarowi się WYDAWAŁO, że będzie.... :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:33, Colidor napisał:

> Ale czy wedlug Ciebie GameStar bylprawdziwym konkurentem CDA?

Dlaczego według mnie? To GameStarowi się WYDAWAŁO, że będzie.... :)))

To jasne ze im sie wydawalo :). Jednak uzyles tego jako przykladu, a sadze ze nie byl on trafny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2005 o 13:35, Janeks napisał:

To jasne ze im sie wydawalo :). Jednak uzyles tego jako przykladu, a sadze ze nie byl on trafny...


A masz jakakolwiek pewnośc, że jakikolwiek zagraniczny wydawca wchodzacy z pismem konkurencyjnym dla CDA na rynek Polski ma zagwarantowany sukces? Nie wydaje mi się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2005 o 13:00, Janeks napisał:

Smuggler... powiedz szczerze czy obnizenie ceny bylo spowodowane milym gestem w strone czytelnikow,
czy moze spadkiem zainteresowania CDA (spowodowanym wysoka cena)? Bo chyba to jasne ze jezeli
cena jest za duza to jakas czesc uzytkownikow zrezygnuje z zakupu...


Obnizka ceny spowodowana byla checia przyciagniecia wiekszej ilosci nabywcow, to chyba oczywiste. Koncenry itd. nie znaja pojecia "milego [bezinteresownego] gestu"... Po prostu - nizsza marza, wiekszy obrot - wy macie nizsza cene, my wiecej sprzedanych egz. - wszyscy szczesliwi,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:02, Janeks napisał:


> ...Tja... np. Pani Domu albo Viva albo inna Tina za 2.50 zl :).


Ja nie wiem... skoro wedlug Ciebie Viva :D moze byc konkurentem CDA i jeszcze kosztuje 2.5
to stary... KUPUJ i sie ciesz!!!



Poczytaj sobie znaczenie slowa "IRONIA" oraz "SARKAZM" a potem wrocimy do dyskusji, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2005 o 13:05, Janeks napisał:

Colidorze jakie gdybanie? Wystarczy ze jakas zagraniczna firma z duzym kapitalem wejdzie na
polski rynek rozreklamuje sie (bo ma za co) i bedzie konkurent CDA....



>>>No tak: GDYBY jakas firma weszka, i GYDYBY miala duzy kapital, i GDYBY zechciala zainwestowac w ten segment rynku i GDYBY wylozyla sporo kasy na reklame...

Ale nie "gdybolisz...". Zadajmy wiec sobie pytanie: CZEMU taka firma nie wchodzi i nie robi i nie iwestuje?
BO: rynek jest dosc plytki, ryzyko duze, a potencjalne zyski niewielekie. To jakbys komus powiedzial: zainwestuj 1000 zl a moze zarobisz az 10 zl - o ile nie stracisz wszystkiego :). I dlatego wlasnie madrzy ludzie z takich firm wola inwestowac w inne segmenty rynku, gdzie szansa na zysk jest pewniejsza. A przypadek GS, czy NTS, ktore padly,choc stal za nimi duzy koncern z duzymi pieniedzmi, tym bardziej nie zacheca do takich prob. Co najwyzej powstaja pisma male, niszowe (np. GameRanking) szukajace swej szansy tam, gdzie sie duzym koncernom nie oplaca w ogole wchodzic (segment pism o grach bez CD), bo potencjalne zyski sa dla nich nieoplacalne.


zreszta zbyt powaznie

Dnia 30.12.2005 o 13:05, Janeks napisał:

wziales moj post - napisany byl tylko dla pokazania iz, w takim przypadku cena bylaby jeszcze
obnizona...


>>>A dlaczego nie mialoby byc dla odmiany dodanie 50 stron albo kilku CD? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:32, Janeks napisał:


Ale czy wedlug Ciebie GameStar bylprawdziwym konkurentem CDA?



>>>Tak. Wydawany jest/byl przez IDG (duzy miedzynarodowy koncern) do tego na licencji duzego zachodniego pisma (support, materialy, layout, know how). Do tego podobna wielkosc, objetosc, itd. Jak to nie jest PRAWDZIWY konkurent, to co nim jest? Tina? :)

Dnia 30.12.2005 o 13:32, Janeks napisał:

W polsce CDA jest liderem, nie ma konkurenta, dlatego ma pewnego rodzaju monopol.



>>>Alez ma sporo konkurencji - nie obrazaj Playa & consortes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:55, smuggler napisał:

>
> > ...Tja... np. Pani Domu albo Viva albo inna Tina za 2.50 zl :).
>
>
> Ja nie wiem... skoro wedlug Ciebie Viva :D moze byc konkurentem CDA i jeszcze kosztuje
2.5
> to stary... KUPUJ i sie ciesz!!!
>


Poczytaj sobie znaczenie slowa "IRONIA" oraz "SARKAZM" a potem wrocimy do dyskusji, ok?

Ty jak widze tez powinienes...
T byla rowniez ironia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 13:55, smuggler napisał:


> Smuggler... powiedz szczerze czy obnizenie ceny bylo spowodowane milym gestem w strone
czytelnikow,
> czy moze spadkiem zainteresowania CDA (spowodowanym wysoka cena)? Bo chyba to jasne ze
jezeli
> cena jest za duza to jakas czesc uzytkownikow zrezygnuje z zakupu...
>

Obnizka ceny spowodowana byla checia przyciagniecia wiekszej ilosci nabywcow, to chyba oczywiste.
Koncenry itd. nie znaja pojecia "milego [bezinteresownego] gestu"... Po prostu - nizsza marza,
wiekszy obrot - wy macie nizsza cene, my wiecej sprzedanych egz. - wszyscy szczesliwi,...

Dzieki Smugg ze o tym napisales... potwierdziles to co wczesniej (gdy byly spory o to - na pierwszych stronach tematu) napisalem...
Poza tym, dokladnie tak myslalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 30.12.2005 o 15:00, Janeks napisał:

> Poczytaj sobie znaczenie slowa "IRONIA" oraz "SARKAZM" a potem wrocimy do dyskusji, ok?

Ty jak widze tez powinienes...
T byla rowniez ironia



Musi od ruskich kupiona albo w second hand shop, bo cos cienka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2005 o 15:10, smuggler napisał:

Musi od ruskich kupiona albo w second hand shop, bo cos cienka :)

Jej.. smugg - dorosly chlop a masz podniete z takich tekstow, wez sie zastanow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2005 o 13:55, smuggler napisał:

Obnizka ceny spowodowana byla checia przyciagniecia wiekszej ilosci nabywcow, to chyba oczywiste.
Koncenry itd. nie znaja pojecia "milego [bezinteresownego] gestu"... Po prostu - nizsza marza,
wiekszy obrot - wy macie nizsza cene, my wiecej sprzedanych egz. - wszyscy szczesliwi,...

Troszeczkę to naciągane , po co były w takim razie wcześniejsze podwyrzki , czyżby cena papieru spadła ,lub vat chyba nie. Gdyby tak było to nie było takiego czegoś jak inflacja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia moja wypowiedz:
Smug to antyfan. Antyfan wszystkich. Nigdy nie przyznal sie jakiegokolwiek bledu czy zlego stwierdzenia.
Wszystko co nie tak jak on chce, to "be". Dokladna definicja antyfana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 15:18, spider88 napisał:

Troszeczkę to naciągane , po co były w takim razie wcześniejsze podwyrzki , czyżby cena papieru
spadła ,lub vat chyba nie. Gdyby tak było to nie było takiego czegoś jak inflacja .


Zauważ że to obecnie tendencja. Bida jest, więc każdy stara się ciąć koszta. CDA zrobiła giga-cięcia, ale zauważ że inny czasopisma tez tną. Myślicie, że czemu teraz takie panie domu wydają bez płyt taniej - właśnie po to by więcej ludzi kupiło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2005 o 15:10, smuggler napisał:

Musi od ruskich kupiona...

A co Ci sie u "ruskich" nie podoba..
Wedlug Ciebie nasze Warsaw lepsze? W moskwie to takie samochody jezdza ze Ty w Polsce takich na oczy nie widziales...(wiem bo bylem - np. Lamborghini Murcielago) Do you understand? (zobacz czy twoja koszula przypadkiem nie jest made in china :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2005 o 15:24, Keroth napisał:

Zauważ że to obecnie tendencja. Bida jest, więc każdy stara się ciąć koszta. CDA zrobiła giga-cięcia,
ale zauważ że inny czasopisma tez tną. Myślicie, że czemu teraz takie panie domu wydają bez
płyt taniej - właśnie po to by więcej ludzi kupiło :).

Ale kto wie czy za niedługo to się nie skończy , na śląsku wydawano Przegląd Sportow poniżej ceny produkcji w reszcie kraju normalnie i automatycznie Sport zapowiedział oddanie sprawy do Sądu , jak to jest możliwe że np. Pani domu mająca powiedzmy ok 40str na kolorowym kredowym papierze kosztuje 1zł , czy to nie jest dziwne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 15:29, Janeks napisał:


> Musi od ruskich kupiona...
A co Ci sie u "ruskich" nie podoba..


Janeks, co Ci daje doczepianie się dwa razy do tej samej wypowiedzi? Na siłe szukasz powodów do zaczepki? Pomijając już fakt, że nic zwiazaneog z tematem nie piszesz. Prowokujesz na siłe, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 15:20, Bobo napisał:

Ostatnia moja wypowiedz:
Smug to antyfan. Antyfan wszystkich. Nigdy nie przyznal sie jakiegokolwiek bledu czy zlego
stwierdzenia.
Wszystko co nie tak jak on chce, to "be". Dokladna definicja antyfana.

A na potwierdzenie taki urywek JEGO wypowiedzi:
>>Tez "mi" chwala. Biora abonament i laskawie NIE przerywaja filmow reklamami. To teraz CHWALA >>KIEROWCOM AUTOBUSOW, ze zatrzymuja sie na przystankach i biora ludzi do srodka!

"MI"- on to już ma we krwi ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować