Zaloguj się, aby obserwować  
Vidmol

Co was razi w CD-Action?

1469 postów w tym temacie

Bo gdyby tam reklam nie bylo... noooo to sie jeszcze zgodze zze koszty produkcji obciazaja to pismo znaczaco.. ale CDA jest nafaszerowana reklamami jak wszystkie inne pisma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 16:13, VuLgAtUs napisał:

"Troszkę" przesadziłeś. Naklad 2 miliony? O_o 200.000 to się jeszcze zgodzę. Nie wiem czy Gazeta
Wyborcza nie ma taki nakład a co dopiero pismo o grach.


A no właśnie tak jak napisałem "jeśli dobrze pamiętam". O dwójce pamiętałem, z ilością zer się troche zastanawiałem, a wydawało mi się, że 2 000 to jakoś mało więc padło na milion ;D
Ale 200 000 to i tak dużo. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 16:13, Janeks napisał:

> A dlaczego? Z powodu kosztów produkcji które nie zostały by pokryte przez przychód. A
gdzie
> tu wtedy miejsce na jakikolwiek zysk? Oczywiście można wydać i za taką cene, ale musiałoby

> to skutkować większą ilością reklam w samym piśmie.

Czlowieku?! Ty myslisz ze pismo kosztuje 15zl. a produkcja kosztuje 14.50?????????? Zastanow
sie i nie pisz takich glupot.


A czy powiedziałem dokładnie ile tego jest? Na pewno nie zgodzę się, że to niewiele. Koszty produkcji zawsze stanowią większą część ceny produktu. Tyle, że przy produkcji seyjnej rozkładają się ona na pojedyńcze egzemplarze. Poza tym część z nich w przypadku pism pokrywana jest właśnie przez reklamy, reszte muszą dołożyć czytelnicy.

Dnia 13.12.2005 o 16:13, Janeks napisał:

Gazeta OLIVIA ma 172 strony jest kolorowa gazeta itp. tak jak CDA i kosztuje .......::::::2zl.
50gr.::::.....


Nie ma sensu porównywać pisma kolorowego masowego przeznaczonego dla powiedzmy prawie wszystkich kobiet (gdzie sprzedaż jest napewno większa), a CDA, pisma przeznaczonego dla wąskie grupy odbiorców - graczy (tu sprzedaż zawsze będzie mniejsza niż w pierwszym przypadku)

Dnia 13.12.2005 o 16:13, Janeks napisał:

Tak samo jak CDP - ich gry kosztuja w sklepie 100zl. a on sobie
moze moze pozwolic na cene 60zl i jeszcze dac wirtualne.


Tylko zauważ, że wirtualne są nierozerwalnie związane ze sklepem Gram.pl. To taka wersja programu lojalnościowego, tylko napewno bardziej sprawiedliwego niż zdecydowana większość tego typu programów.
A koszt pisma to mapewno: papier, tusz, prąd zużyty na drukowanie, tłoczenie, płace redaktorów i pewnie też koszt eksploatacji siedziby redakcji. Wydawca musi sobie to zwrócić. Jeśli według Ciebie to są niewiarygodnie niskie ceny, szczególnie prąd, to wybacz, chyba żyjemy w innych światach.

PS. Jedno jest napewno niezmienne, anty zawsze pozostanie anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu porównywać pisma kolorowego masowego przeznaczonego dla powiedzmy prawie wszystkich

Dnia 13.12.2005 o 16:28, Daimon_Frey napisał:

kobiet (gdzie sprzedaż jest napewno większa), a CDA, pisma przeznaczonego dla wąskie grupy
odbiorców - graczy (tu sprzedaż zawsze będzie mniejsza niż w pierwszym przypadku)


Wiec o co sie jeszcze sprzeczasz??? Jak napisalem ze pismo musi byc drogie bo kupuje je tylko jakas grupa osob - to Ty zaczales polemizowac a teraz sam sie do tego przyznajesz.

Dnia 13.12.2005 o 16:28, Daimon_Frey napisał:


> Tak samo jak CDP - ich gry kosztuja w sklepie 100zl. a on sobie
> moze moze pozwolic na cene 60zl i jeszcze dac wirtualne.

Tylko zauważ, że wirtualne są nierozerwalnie związane ze sklepem Gram.pl. To taka wersja programu
lojalnościowego,

Pamieta nie ma nic za darmo... biznes to biznes - tu nie ma miejsca na mile gesty. firma napewno nie da nic klientowi, zeby on zysklal a ona stracila.

Dnia 13.12.2005 o 16:28, Daimon_Frey napisał:

A koszt pisma to napewno: papier, tusz, prąd zużyty na drukowanie, tłoczenie, płace redaktorów
i pewnie też koszt eksploatacji siedziby redakcji. Wydawca musi sobie to zwrócić. Jeśli według
Ciebie to są niewiarygodnie niskie ceny, szczególnie prąd, to wybacz, chyba żyjemy w innych
światach.

No wlasnie... wlasnie nie wiem na jakim Ty swiecie zyjesz... chyba w swiecie zyczliwosci i iluzji.

po pierwsze ceny produkcji sa niskie, po drugie praktycznie sa pokryte przez reklamy. Bo wracajac do OLIVII - jak sam napisales trafia do wiekszej ilosci osob - ale mimo to koszty produkcji nie moga byc wyzsze niz koszty sprzedarzy. Gdby nawet caly swiat kupowal to pismo to i tak firma bylaby na minus.

Dnia 13.12.2005 o 16:28, Daimon_Frey napisał:

PS. Jedno jest napewno niezmienne, anty zawsze pozostanie anty.

Ja ogolnie bardzo lube CDA - jestem zalogowany na form CDA i w ogole jest ok. Ale fakty sa faktami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 16:38, Janeks napisał:

Wiec o co sie jeszcze sprzeczasz??? Jak napisalem ze pismo musi byc drogie bo kupuje je tylko
jakas grupa osob - to Ty zaczales polemizowac a teraz sam sie do tego przyznajesz.


bo powiedziałeś, że jest to niewielka grupa osób. 100 000 czy koło tego nie nazwałbym niewielką grupą.
Albo może inaczej. Jest to duża grupa osób z grupy docelowej. Lepiej?

Dnia 13.12.2005 o 16:38, Janeks napisał:

No wlasnie... wlasnie nie wiem na jakim Ty swiecie zyjesz... chyba w swiecie zyczliwosci i
iluzji.


Wysokie ceny prądu nie nazwałbym światem iluzji. Mam co nieco na studiach o produkcji, co prawda nie czasopism, ale koszt wyprodukowania czegoś ma duzy wpływ na cene końcową produktu.

>ale mimo to koszty produkcji

Dnia 13.12.2005 o 16:38, Janeks napisał:

nie moga byc wyzsze niz koszty sprzedarzy.


Ale ja nigdzie tego nie twierdze. Uważam tylko, że koszt produkcji to duża część ceny. Nie znam co prawda cen druku, czy tłoczenia, ale wiem z doświadczenia, że eksploatacja maszyn w tym komputerów na pewno nie jest wcale tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nic nie mam do CDA:) Mi to pismo do szczescia nie jest potrzebne:) Faktem jest ze CDA to "lider magazynów komputerowych"...Przynam sie ze ostatnio zakupiłem 13 numer...dla podkładki bo mi sie spodobała:P Zawartosc pisma mnie nie interesuje...moze dlatego ze kompa mam "dupnego" i gry na PC mnie nie obchodza...do grania mam PlayStation 2:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widze jeden postep pamietam jak kiedys dumnie pisali na okladce Najlepiej sprzedajace sie pismo czy jakos tak a teraz tego nie maja pewnie przez to ze ich sprzedaz drastycznie spadla :) Obym mial racje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy są zamieszczane w liczących się pismach. Jeśli w piśmie nie ma reklam albo jest ich mało, to pewnie niedługo takie pismo upadnie. A jeżeli są w nim reklamy to pewnie będzie się dalej rozwijać i będzie wydawane.
A poza tym kilka-kilkanaście stron chyba nikomu nieprzeszkadza ( szczególnie że nabywca pisma tego nieodczuwa tzn. - za to płaci ten który zamieszcza reklamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do reklam:

No szlag by to, przejrzyjcie choć jedno zachodnie pismo- reklamy są tam na każdej stronie.
Mniejsze, większe, bardziej i mniej kolorowe.

I wkurzające na maxa, jak przewracasz dwie strony, a tam tylko reklamy i 1/3 recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie razi właściwie oziom wszystkiego poza recenzjami i zapowiedziami, które robione są naprawde dobrze, reszta to tylko cień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 20:30, com5 napisał:

Mnie razi właściwie oziom wszystkiego poza recenzjami i zapowiedziami, które robione są naprawde
dobrze, reszta to tylko cień.


no...zbyt duzo tej reszty tam nie znjadziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 17:45, foXet napisał:

Ja widze jeden postep pamietam jak kiedys dumnie pisali na okladce Najlepiej sprzedajace sie
pismo czy jakos tak a teraz tego nie maja pewnie przez to ze ich sprzedaz drastycznie spadla
:) Obym mial racje....


A może nie piszą, bo to jest oczywiste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 20:43, scooby01 napisał:

> Mnie razi właściwie oziom wszystkiego poza recenzjami i zapowiedziami, które robione są
naprawde
> dobrze, reszta to tylko cień.

no...zbyt duzo tej reszty tam nie znjadziesz.


gdyż jest to pismo o grach
Dobrze że cene obniżyli bo pewno byb wogóle ich nie kupował (teraz też kupuje rzedko - głównie numery specjalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze nie oczywiste???? Moze ktos im dorownuje i juz tak bardzo tego dumnie nie pisza???? A zreszta skad to mozesz wiedziec???? Kazdy moze tak polemizowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 17:45, foXet napisał:

jak kiedys dumnie pisali na okladce Najlepiej sprzedajace sie pismo czy jakos tak a teraz tego nie maja


Piszą to dalej, ale w inny bardziej subtelny sposób. I już nie na okładce, są lepsze rzeczy na okładke niż taki napis.
Teraz zawsze nad wstępniakiem jest "Witamy w największym czasopiśmie dla graczy w Polsce".
I na to składa się zarówno sprzedaż jak i gabaryty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ale grami i tak odstaja zreszta zadne czasopismo nie daje dobrych gier, a tak BTW popatrz na to CDA kosztowalo przedtem 18,99zl w przyblizeniu 19zl teraz kosztuje 15zl. 19-15=4zl. 100000 egzemplarzy sprzedanych (przypuszczalnie) x 4zl=400000zl. Co za tym idzie gorsze pelne wersje w koncu to nie mala kwota, nom i czeka nas likwidacja tego pisemka ;p, a tak na marginesie teraz smugler(jesli zle to z gory przepraszam;) nie ma za co jechac na wakacje zamiast na Karaiby moze tylko jechac na Lazurowe Wybrzeze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować